❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-26, 16:21   #1381
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze rozumiem, że Twój przyjaciel jedzie walczyć po stronie rosyjskiej, a Ty będziesz u jego rodziny na Ukrainie? Serio chciałabyś tam jeździć w takim czasie? Jeśli nie łączy Was nic poza przyjaźnią? No i sama mówiłaś, że masz rosyjskie korzenie, jesteś pewna, że to nie stanowiłoby problemu, żeby jeździć w tę i z powrotem? Pytam z ciekawości, bo to trochę ryzykowne…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie do końca tak jest, ale naprawdę nie chcę pisać o szczegółach, skąd ten mój pochodzi, gdzie jest rodzina itd. wybaczcie dziewczyny, chociaż bardzo lubię osoby z tego wątku oboje widzimy siebie we wspólnym życiu, chociaż obecnie to wygląda bardziej jak dłuuuga przyjaźń niż jak związek, ale ja też bardzo chciałabym z nim zostać, nawet gdyby to miała być Syberia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-26, 18:58   #1382
Bursztynoweoczy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 45
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Nie do końca tak jest, ale naprawdę nie chcę pisać o szczegółach, skąd ten mój pochodzi, gdzie jest rodzina itd. wybaczcie dziewczyny, chociaż bardzo lubię osoby z tego wątku oboje widzimy siebie we wspólnym życiu, chociaż obecnie to wygląda bardziej jak dłuuuga przyjaźń niż jak związek, ale ja też bardzo chciałabym z nim zostać, nawet gdyby to miała być Syberia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję całej sytuacji, ale mam nadzieję, że wszystko skończy się jak najlepiej. Trzymaj się dzielnie.

Wysłane z mojego moto e6s przy użyciu Tapatalka
Bursztynoweoczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 18:15   #1383
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Hej, jaka u Was pogoda?

U mnie mży, pochmurno jest, jesienny klimat. Byłam w parku z sunią i mamą, fajnie się szło. 17*, ciepło.

Park, moje astry i słoneczniki. Już jedno drzewo zaczyna się przebarwiać, ono najszybciej zmienia kolor i traci liście. I pieczarki, które na łące zbiera mój partner Tam gdzie mieszka, zbierają jagody, borówkę, pieczarki, żurawinę. Fajnie jest tak zbierać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg j (1).jpg (126,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (3).jpg (146,8 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (8).jpg (109,2 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (11).jpg (111,2 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (4).jpg (98,0 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (6).jpg (66,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (5).jpg (81,7 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (10).jpg (66,7 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (14).jpg (85,1 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j (13).jpg (128,9 KB, 54 załadowań)
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-29, 07:46   #1384
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

czy u Was też jest opóźniona wegetacja? pomidory rok w rok sadzę o tej samej porze (+/- tydzień, zależnie od majowych przymrozków) i rok temu już w lipcu miałam zbiór natomiast w tym roku dopiero w sierpniu zrobiły się czerwone a tak na serio wysyp miałam tydzień temu. Mam pełno zielonych niedojrzałych jeszcze na krzakach i mam obawy bo widziałam prognozy z temp. w nocy na poziomie 9-10C
ogólnie mam wrażenie, że coraz słabsze lato jest.
Dodam, że nie znoszę jesieni i jedynie lubię BN zimą a tak to się mi ciągnie masakrycznie do wiosny a lato mija zbyt szybko...
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-30, 06:31   #1385
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Hej, jaka u Was pogoda?



U mnie mży, pochmurno jest, jesienny klimat. Byłam w parku z sunią i mamą, fajnie się szło. 17*, ciepło.



Park, moje astry i słoneczniki. Już jedno drzewo zaczyna się przebarwiać, ono najszybciej zmienia kolor i traci liście. I pieczarki, które na łące zbiera mój partner Tam gdzie mieszka, zbierają jagody, borówkę, pieczarki, żurawinę. Fajnie jest tak zbierać
Jejku u Ciebie już bardzo jesiennie na zdjęciach! Ja tymczasem na urlopie nad morzem i pogoda jest naprawdę fajna, jeszcze letnia, wczorajszy chwilowy deszczyk, który zgonił nas z plaży był typowo letni i ciepły. Jeszcze grzeje słoneczko i nawet trochę brakuje mi typowo nadmorskiej pogody, zimnego wiatru i uczucia takiego chłodu, w tym roku tego nie doświadczyłam nad morzem. W zeszłym byłam dokładnie o tej samej porze nad Bałtykiem, nawet trochę wcześniej i było zimno, deszczowo i wietrznie.

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
czy u Was też jest opóźniona wegetacja? pomidory rok w rok sadzę o tej samej porze (+/- tydzień, zależnie od majowych przymrozków) i rok temu już w lipcu miałam zbiór natomiast w tym roku dopiero w sierpniu zrobiły się czerwone a tak na serio wysyp miałam tydzień temu. Mam pełno zielonych niedojrzałych jeszcze na krzakach i mam obawy bo widziałam prognozy z temp. w nocy na poziomie 9-10C
ogólnie mam wrażenie, że coraz słabsze lato jest.
Dodam, że nie znoszę jesieni i jedynie lubię BN zimą a tak to się mi ciągnie masakrycznie do wiosny a lato mija zbyt szybko...
Lato zdecydowanie nie jest coraz słabsze.
Nie wiem gdzie mieszkasz, w której części kraju, ale w tym roku lato daje czadu, ciągłe upały i tyle słońca, brak wody, niskie stany rzek, ciepłe noce… nawet nie pamiętam takiego lata. Obstawiam, że mimo chłodnych nocy, jesień będzie ciepła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-30, 11:04   #1386
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

żartujesz
upału to może było łącznie miesiąc albo nawet nie. Licząc od czerwca.
No i niestety większość czasu to była pogoda 25 stopni albo poniżej 20. No, ja miałam urlop i tą część którą spędziłam w PL to chodziłam w cienkiej kurtce. Słabo.
Dodatkowo niestety dochodzą dość chłodne noce, bardzo często poniżej 15 stopni gdzie do prawidłowego wzrostu roślin przydałoby się te 18 minimum.

Coś jest na rzeczy bo rok temu to pomidorki już w lipcu (II połowa) były czerwone, teraz już koniec sierpnia i połowa jeszcze wisi na krzaczkach ale są zielone. Bardzo mi szkoda pracy włożonej w uprawę dodam że nic nie zmieniłam odnośnie uprawy. Dynie też bardzo małe, rok temu były znacznie większe a zaznaczam że posadziłam odmiany tzw. big, owoce powyżej 15 kg a tu nawet 10 kg nie będzie...
Dodam, że mieszkam w woj.wielkopolskim. Może u Was jest lepiej.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-30, 12:00   #1387
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
żartujesz
upału to może było łącznie miesiąc albo nawet nie. Licząc od czerwca.
No i niestety większość czasu to była pogoda 25 stopni albo poniżej 20. No, ja miałam urlop i tą część którą spędziłam w PL to chodziłam w cienkiej kurtce. Słabo.
Dodatkowo niestety dochodzą dość chłodne noce, bardzo często poniżej 15 stopni gdzie do prawidłowego wzrostu roślin przydałoby się te 18 minimum.

Coś jest na rzeczy bo rok temu to pomidorki już w lipcu (II połowa) były czerwone, teraz już koniec sierpnia i połowa jeszcze wisi na krzaczkach ale są zielone. Bardzo mi szkoda pracy włożonej w uprawę dodam że nic nie zmieniłam odnośnie uprawy. Dynie też bardzo małe, rok temu były znacznie większe a zaznaczam że posadziłam odmiany tzw. big, owoce powyżej 15 kg a tu nawet 10 kg nie będzie...
Dodam, że mieszkam w woj.wielkopolskim. Może u Was jest lepiej.

Myślę, że jest różnica, mimo wszystko, między północą, a południem. W kwestii wegetacji roślin to na pewno. Nad morzem na przykład faktycznie zawsze jest chłodniej i wierzę, że tam rzadziej temperatura przekraczała 30. Dlatego kiedyś będę mieszkała nad morzem! Ja mieszkam w centralnej Polsce i lato było upalne dla mnie… A rodziców mam na południu i tam temperatura 28-30 stopni była, mam wrażenie, cały czas… do tego mało deszczu i wszystko doszczętnie wyschło, trawniki wyglądają jak wióry, a Wisła to w ogóle… takiego stanu rzeki nie było dawno, ale dzięki temu… nie ma wcale komarów. A u nas zawsze było ich od groma, jak więcej padało czy stan rzeki się wahał. Np. wcześniej w tym roku były truskawki i bardzo szybko się skończyły, bo szybko przejrzewały… pewnie wiele zależy od regionu.
No ale nie dziwię się, że żal Ci Twojej pracy Ale może chłodniejsze noce jeszcze nie przekreślą Twoich zbiorów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-30, 12:16   #1388
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

ogólnie lubię klimat BN dlatego też udzielalam się na wątku jednak prócz tego okresu nie znoszę "jesieniozimy" bo jest właśnie szaro buro i pada. Nie jest to raczej typowa zima ze śniegiem itp. No, ja jestem ciepłolubna. Lato bardzo szybko minęło, pamiętam że jeszcze w maju było ryzyko przymrozków.

Gdybym tylko miała możliwość (finanse czytaj :P) to bym przeniosła się do innego miejsca w klimacie bardziej śródziemnomorskim. Co mnie najbardziej dołuje w naszym klimacie? Krótki dzień, między nami a innymi szerokościami geograficznymi potrafi być różnicy nawet 3 godziny zimą co robi różnicę bo w grudniu słońce zachodzi powiedzmy po 18:30 a nie po 15:30. Duża szarzyzna, brak liści na drzewach, duża liczba opadów i co za tym idzie wiatru, brak śniegu w zamian plucha, konieczność zastanawiania się nad tym, czy uda się kupić opał na zimę oraz samo rozpalanie w piecu później, dbanie o to wszystko. Wydatki na ogrzewanie, ubrania zimowe i tak dalej.
No ale latem nie jest tak aż źle poza właśnie tym, że ciężko uprawia mi się niektóre warzywa czy owoce (a mam zarówno folię jak i w gruncie, te w folii mimo wysadzania w I połowie maja jeszcze nie są dojrzałe do zbioru- mowa o papryce). Nie żebym narzekała ale jakoś szybko czas ucieka a trochę mnie martwi perspektywa tej zimy. I smuci.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-31, 18:05   #1389
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Wstałam o 12 po nocce. Chłodno, że aż się zdziwiłam Pochmurno, ale bez deszczu. Z 16* jest teraz.

Od poniedziałku zaczynam system dwuzmianowy Dzisiaj i jutro ostatnie nocki. Wolne weekendy
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 07:46   #1390
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Wstałam o 12 po nocce. Chłodno, że aż się zdziwiłam Pochmurno, ale bez deszczu. Z 16* jest teraz.

Od poniedziałku zaczynam system dwuzmianowy Dzisiaj i jutro ostatnie nocki. Wolne weekendy

Już na stałe? czy tylko chwilowo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 11:04   #1391
Pugslove
Raczkowanie
 
Avatar Pugslove
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 274
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Wstałam o 12 po nocce. Chłodno, że aż się zdziwiłam Pochmurno, ale bez deszczu. Z 16* jest teraz.

Od poniedziałku zaczynam system dwuzmianowy Dzisiaj i jutro ostatnie nocki. Wolne weekendy
klask i: I mega spoko!!! Człowiek sobie odpocznie Pensja zostaje taka sama?
Pugslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-01, 18:01   #1392
Miroku
Rozeznanie
 
Avatar Miroku
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Twilight Bay City
Wiadomości: 586
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Wstałam o 12 po nocce. Chłodno, że aż się zdziwiłam Pochmurno, ale bez deszczu. Z 16* jest teraz.

Od poniedziałku zaczynam system dwuzmianowy Dzisiaj i jutro ostatnie nocki. Wolne weekendy

Super
Ja nigdy nie potrafię sobie wyobrazić żeby wszystkie soboty były wolne, teraz mam wolne dwie pod rząd i aż nie wiem co robić, bo dawno tego nie miałam



U mnie pięknie jesiennie się zrobiło i w powietrzu czuć taki ożywczy powiew mojej ulubionej pory roku

Od razu przyjemniej się jeździ do pracy <3
No i zaczęły się jabłka oraz gruszki
__________________
But what's the point of achieving perfection?
There is none. Nothing.
Miroku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 19:27   #1393
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Już na stałe? czy tylko chwilowo?
Teraz na 1,5 r, ale jak pójdę za rok na badania okresowe to powiem o tych nockach.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 19:33   #1394
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Pugslove Pokaż wiadomość
klask i: I mega spoko!!! Człowiek sobie odpocznie Pensja zostaje taka sama?
Ciut mniejsza, bo za nocki trochę więcej płacą, ale wg. mnie nie jest to warte. Jak nic się nie zmieni, to w grudniu powinnam mieć podwyżkę za 10 lat pracy, więc...

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Miroku Pokaż wiadomość
Super
Ja nigdy nie potrafię sobie wyobrazić żeby wszystkie soboty były wolne, teraz mam wolne dwie pod rząd i aż nie wiem co robić, bo dawno tego nie miałam


U mnie pięknie jesiennie się zrobiło i w powietrzu czuć taki ożywczy powiew mojej ulubionej pory roku

Od razu przyjemniej się jeździ do pracy <3
No i zaczęły się jabłka oraz gruszki
Ja nie mogłam się odnaleźć w tym systemie, 8 lat pracowałam najpierw na 1, później na 2 zmiany i ciężko było organizm przestawić.

U mnie dzisiaj też. Słońce niby było, ale chłodno. Otwierałam okno w momencie, gdy wiatr zwiewał z jabłoni żółte liście Magia
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 19:37   #1395
bronhilda
Rozeznanie
 
Avatar bronhilda
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 920
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Ciut mniejsza, bo za nocki trochę więcej płacą, ale wg. mnie nie jest to warte. Jak nic się nie zmieni, to w grudniu powinnam mieć podwyżkę za 10 lat pracy, więc...
Super ,fajnie ze sie udalo A my skrocilismy wakacje o kilka dni i przyjechali do domu a tu nadal goraco,co prawda juz bardzo przyjemnie bo 25stopni bylo w ciagu dnia , nie wiem jak poranki czy sa juz chlodniejsze ,wieczory nadal cieple 22 ale to juz nie jest trzydziesci czy ponad mozna odetchnac ciekawa jestem jak nasze jezioro wyglada ,no i jutro chyba przejade sie do ogrodnika po rosliny na balkon
bronhilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 20:28   #1396
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Polecacie jakieś miejsce w internecie, gdzie mozna teraz dostać tanio ozdoby i akcesoria świateczne, ale takie raczej sensownej jakości a nie szrot z aliexpress?
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 05:59   #1397
dembi
Zakorzenienie
 
Avatar dembi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 4 015
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Jest juz pieknie złota, polska jesień robi sie coraz chlodniej . Musial na noc przymknac okno w sypialni bo mi było zimno a rano ( 5.45 ) bylo naprawde chłodno w lesie robi sie juz coraz bardziej jesiennie i nastało polskie , babie lato szkoda tylko,, ze musze wracac do roboty
__________________
No excuses!
dembi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 06:26   #1398
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Tak, pogoda fajna już, chłodna Tylko jeszcze po wyjściu z pracy całkiem ciepło, więc jeszcze nie czas na w pełni jesienne outfity.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 07:51   #1399
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez dembi Pokaż wiadomość
Jest juz pieknie złota, polska jesień robi sie coraz chlodniej . Musial na noc przymknac okno w sypialni bo mi było zimno a rano ( 5.45 ) bylo naprawde chłodno w lesie robi sie juz coraz bardziej jesiennie i nastało polskie , babie lato szkoda tylko,, ze musze wracac do roboty
Nom, w naszym Szn zimno, też wychodziłam o świcie i wzięłam ze sobą grubszy płaszcz, już taki podchodzący pod wczesnozimowy. Bez niego ani rusz z rana, chyba bym zamarzła. Niemniej wychodzi słońce na bezchmurnym niebie i dzisiaj ma być w pełni słoneczny dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-02, 12:07   #1400
bronhilda
Rozeznanie
 
Avatar bronhilda
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 920
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

U nas sloneczie i cieplo, piekne dlugie lato ,rano chlodno 15 stopni bylo, bylam w bluzeczce na ramiaczkach troche przesadzilam ,przyjechalam od ogrodnika z roslinami i bede robila jesienny balkon,moze nawet jeszcze dzisiaj jak bedzie czas ,ogrodnik mial juz mini dynie ,nie moge sie przestawic ze jesien juz idzie ciagle szumi mi morze w uszach ,mam wakacyjny nastroj ,slysze mewy ktorych juz nie ma w radiu mowili ze baseny beda czynne do konca wrzesnia bo pogoda bedzie u nas tak ciepla tak dlugo
bronhilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 12:36   #1401
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

U nas też idealna pogoda bo słońce i niebieskie niebo, ale jednak 19 stopni Po miesiacach upałów mozna wreszcie żyć.
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 13:22   #1402
bronhilda
Rozeznanie
 
Avatar bronhilda
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 920
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Ja mialam nadzieje na 19-20 ,jest troche cieplej niz myslalam ze bedzie ale lepsze to niz 30 ,ja z tych co co roku czekaja na lato ale w tym roku mielismy upaly od maja i bylam momentami tym wykonczona, jednak my nie jestesmy do tego przyzwyczajeni i odrganizm wyczekuje ochlodzenia i deszczu
bronhilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-02, 23:04   #1403
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez bronhilda Pokaż wiadomość
U nas sloneczie i cieplo, piekne dlugie lato ,rano chlodno 15 stopni bylo, bylam w bluzeczce na ramiaczkach troche przesadzilam ,przyjechalam od ogrodnika z roslinami i bede robila jesienny balkon,moze nawet jeszcze dzisiaj jak bedzie czas ,ogrodnik mial juz mini dynie ,nie moge sie przestawic ze jesien juz idzie ciagle szumi mi morze w uszach ,mam wakacyjny nastroj ,slysze mewy ktorych juz nie ma w radiu mowili ze baseny beda czynne do konca wrzesnia bo pogoda bedzie u nas tak ciepla tak dlugo
Mi się na maxa marzy balkon! Oj jak ja bym go sobie urządziła. Tak, żeby spędzać na nim wieczorne, chłodne momenty z książką. No ale… jak się nie ma co się lubi…

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak, pogoda fajna już, chłodna Tylko jeszcze po wyjściu z pracy całkiem ciepło, więc jeszcze nie czas na w pełni jesienne outfity.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie słońce jeszcze grzeje na maxa. Wiatr chłodniejszy, ale jak przygrzeje słonko w południe to jest cieplutko.

Cytat:
Napisane przez Trzpiotka91 Pokaż wiadomość
U nas też idealna pogoda bo słońce i niebieskie niebo, ale jednak 19 stopni Po miesiacach upałów mozna wreszcie żyć.
Taaaak. Złota polska jesień. Ciekawe czy długo się taka utrzyma.

Ja też wracam w poniedziałek do pracy, także w tym roku łącze się w bólu z nauczycielami. Tylko że ja po dwóch tygodniach, nie dwóch miesiącach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 09:57   #1404
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

A wiecie że w drogeriach Natura są już jesienne limitki do mycia? Mydełka, żele itd. Serie Pumpkin Spice Latte i Cranberry Chai Tea

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Ta dynia to z wanilią, pomyliłam nazwy. I jeszcze olejkowa seria do mycia z Natura Eko z kamelią i jakimiś jagodami. Kupiłam wczoraj, ale nie mam czasu oglądać bo jedziemy na wrzosowiska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 10:09   #1405
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
A wiecie że w drogeriach Natura są już jesienne limitki do mycia? Mydełka, żele itd. Serie Pumpkin Spice Latte i Cranberry Chai Tea

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Ta dynia to z wanilią, pomyliłam nazwy. I jeszcze olejkowa seria do mycia z Natura Eko z kamelią i jakimiś jagodami. Kupiłam wczoraj, ale nie mam czasu oglądać bo jedziemy na wrzosowiska

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo, super! To z ich marki własnej? Ona jest vegan, prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 10:27   #1406
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Oo, super! To z ich marki własnej? Ona jest vegan, prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natura Eko na bank, a Seyo (te dyniowe i żurawinowe) najprawdopodobniej też, ale nie mam pewności. To wszystko marki własne drogerii Natura w Rossku, YR, The Body Shop i innych jeszcze nie widziałam jesiennych mydełek, żeli, etc. tylko te standardowe kolekcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 12:20   #1407
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
czy u Was też jest opóźniona wegetacja? pomidory rok w rok sadzę o tej samej porze (+/- tydzień, zależnie od majowych przymrozków) i rok temu już w lipcu miałam zbiór natomiast w tym roku dopiero w sierpniu zrobiły się czerwone a tak na serio wysyp miałam tydzień temu. Mam pełno zielonych niedojrzałych jeszcze na krzakach i mam obawy bo widziałam prognozy z temp. w nocy na poziomie 9-10C
ogólnie mam wrażenie, że coraz słabsze lato jest.
Dodam, że nie znoszę jesieni i jedynie lubię BN zimą a tak to się mi ciągnie masakrycznie do wiosny a lato mija zbyt szybko...
Według mnie to wina beznadziejnej wiosny, a nie lata. Lato jakby nie patrzeć, poza jednym czy dwoma zawirowaniami gdy było faktycznie chłodniej, było bardzo ciepłe i słoneczne i przynajmniej w moich okolicach dość mokre. Za to wiosną nawet jeśli było cieplej, to i tak słońca jak na lekarstwo. Od wielu osób słyszałam, że dwa razy siali/sadzili krzaki pomidorów, bo pierwszy wysiew zginął. U mnie krzaki truskawkowe zgniły - mało słońca, dużo wody, w sumie w tym roku to nawet jednego wiadra nie zebraliśmy, a truskawek mamy dwa ary, zazwyczaj to było tego tyle, że nie wiedzieliśmy co z tym zrobić. Też dopiero od dwóch tygodni zbieramy pomidory, gdzie przez wiele lat to przecież lipiec był pomidorowy. Rok temu było podobnie - wiosna ciepła, ale szara, jak już coś rosło to wybujałe i szło w liście a nie kwiaty i owoce, dużo gniło. Kasztany przecież zazwyczaj kwitną na matury a u mnie zakwitły w drugiej połowie maja. Tak samo jaśmin dla mnie jest raczej wiosennym krzewem, kojarzy mi się raczej z majem, a ostatnio kwitł w czerwcu. Wszystko się przesunęło o dobry miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 12:27   #1408
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Tak było, moje pomidory długo wstawiałam na noc do domu, bo noce były dla nich za chłodne. Do gruntu włożyłam jakoś koniec maja/okolice 1 czerwca. Natomiast lato było gorące i słoneczne.
Z tym że ja kojarzę, że najlepsze pomidory to był zawsze sierpień, nie lipiec.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 13:08   #1409
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Natura Eko na bank, a Seyo (te dyniowe i żurawinowe) najprawdopodobniej też, ale nie mam pewności. To wszystko marki własne drogerii Natura w Rossku, YR, The Body Shop i innych jeszcze nie widziałam jesiennych mydełek, żeli, etc. tylko te standardowe kolekcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki super brzmią, chyba się wybiorę za jakiś czas je powąchać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 13:14   #1410
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: ❄❆❄Coraz bliżej Święta!❄❆❄Kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XII

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Według mnie to wina beznadziejnej wiosny, a nie lata. Lato jakby nie patrzeć, poza jednym czy dwoma zawirowaniami gdy było faktycznie chłodniej, było bardzo ciepłe i słoneczne i przynajmniej w moich okolicach dość mokre. Za to wiosną nawet jeśli było cieplej, to i tak słońca jak na lekarstwo. Od wielu osób słyszałam, że dwa razy siali/sadzili krzaki pomidorów, bo pierwszy wysiew zginął. U mnie krzaki truskawkowe zgniły - mało słońca, dużo wody, w sumie w tym roku to nawet jednego wiadra nie zebraliśmy, a truskawek mamy dwa ary, zazwyczaj to było tego tyle, że nie wiedzieliśmy co z tym zrobić. Też dopiero od dwóch tygodni zbieramy pomidory, gdzie przez wiele lat to przecież lipiec był pomidorowy. Rok temu było podobnie - wiosna ciepła, ale szara, jak już coś rosło to wybujałe i szło w liście a nie kwiaty i owoce, dużo gniło. Kasztany przecież zazwyczaj kwitną na matury a u mnie zakwitły w drugiej połowie maja. Tak samo jaśmin dla mnie jest raczej wiosennym krzewem, kojarzy mi się raczej z majem, a ostatnio kwitł w czerwcu. Wszystko się przesunęło o dobry miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u mnie z jeżyn nic nie było ale ja tu obstawiam za mało deszczu (u mnie mało padało) i palące słońce bo po prostu jeżyny się zasuszyly z czerwonymi owocami.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-16 14:04:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.