Analiza kolorystyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-31, 13:55   #1
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557

Analiza kolorystyczna


Zastanawiam się nad zmianą koloru włosów, ale jestem zkołowana, bo nie wiem czy rozjaśniać ciut, czy lepiej przyciemniać. Chciałabym się dowiedzieć, jakim typem kolorystycznym jestem. Wydaje mi się, po przeczytaniu artykułów, że chłodnym (ale chwilami mam przebłysk - nie, ciepłym!! wiec już sama nie wiem :P), ale chciałabym poznać wasze opinie i ewentualnie rady czy rozjaśnić/przyciemnić jakoś włoski żeby w pełni wyeksponować mój typ kolorystyczny i jakich kolorów cieni do powiem używać, również w tym celu

1. Jak się opalasz - jako dziecko zawsze opalałam się szybko, na tzw "brzoskwinkę". Teraz w miarę szybko łapię pierwszy kolorek, też coś w odcieniu "brzoskwinki", ale po tej pierwszej, słabej warstwie, nigdy nie mogę się już opalić na ciemniejszy kolor.


2. Kolor oczu - zielono-szare, brwi i rzęsy czarne


3. Piegi -brak


4. Cera - z tym mam problem bo nigdy nie umiałam oceniać koloru mojej cery chyba bardziej ciepły, ale sama nie wiem. jeśli się rumienię (co zdarza się rzadko, najczęściej z powodu gorąca, rzadziej z zawstydzenia czy czegoś podobnego ) to raczej na kolor różowy


5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz, z (wydaje mi się) delikatnymi złotymi przebłyskami, zwykle w lecie. jako nastolatka lato zawsze bardzo rozjaśniało mi włosy, teraz już niestety to ciężki proces i lato nadaje ewentualnie minimalne jaśniejsze poświaty we włosach


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) rożowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię się w trawiasto-zielonych bluzkach, przydymionych różach i niektórych niebieskich (tych jaśniejszych) i ogólnie lubię żywe kolory; źle się czuję w pastelach. Co do cieni, to wydaje mi się, że najlepsze są dla mnie róże, lubię sie też w zielonych ale ktoś mi kiedyś powiedział, ze podobno do zielonych oczu nie powinnam stosować zielonych cieni. Mimo to, wydaje mi się, że dobrze zielone cienie wyglądaja na moich oczach.

Na zdjęciach są moje oczy, jedno z bardziej daleka, drugie zdjęcie makro. No i dwa zdjęcia buźki - jedno bez makijażu, drugie z podkładem, korektorem i pudrem. No i cieniami i tuszem. Na każdym zdjęciu mam naturalny, obecny kolor włosów.
DSCN9204_1.jpg Resize of DSCN4443.JPG

Resize of DSCN9033.JPG Resize of DSCN9088.JPG
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 11:46   #2
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Analiza kolorystyczna

pomoże ktoś?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 16:37   #3
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Analiza kolorystyczna

Moim zdaniem jesteś latem może z zimą.
Zdecydowanie zimny typ. Ale nie jestem żadną specjalistką więc, nie ponoszę odpowiedzialności za moje słowa
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 22:04   #4
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Analiza kolorystyczna

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad zmianą koloru włosów, ale jestem zkołowana, bo nie wiem czy rozjaśniać ciut, czy lepiej przyciemniać. Chciałabym się dowiedzieć, jakim typem kolorystycznym jestem. Wydaje mi się, po przeczytaniu artykułów, że chłodnym (ale chwilami mam przebłysk - nie, ciepłym!! wiec już sama nie wiem :P), ale chciałabym poznać wasze opinie i ewentualnie rady czy rozjaśnić/przyciemnić jakoś włoski żeby w pełni wyeksponować mój typ kolorystyczny i jakich kolorów cieni do powiem używać, również w tym celu

1. Jak się opalasz - jako dziecko zawsze opalałam się szybko, na tzw "brzoskwinkę". Teraz w miarę szybko łapię pierwszy kolorek, też coś w odcieniu "brzoskwinki", ale po tej pierwszej, słabej warstwie, nigdy nie mogę się już opalić na ciemniejszy kolor.


2. Kolor oczu - zielono-szare, brwi i rzęsy czarne


3. Piegi -brak


4. Cera - z tym mam problem bo nigdy nie umiałam oceniać koloru mojej cery chyba bardziej ciepły, ale sama nie wiem. jeśli się rumienię (co zdarza się rzadko, najczęściej z powodu gorąca, rzadziej z zawstydzenia czy czegoś podobnego ) to raczej na kolor różowy


5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz, z (wydaje mi się) delikatnymi złotymi przebłyskami, zwykle w lecie. jako nastolatka lato zawsze bardzo rozjaśniało mi włosy, teraz już niestety to ciężki proces i lato nadaje ewentualnie minimalne jaśniejsze poświaty we włosach


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) rożowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię się w trawiasto-zielonych bluzkach, przydymionych różach i niektórych niebieskich (tych jaśniejszych) i ogólnie lubię żywe kolory; źle się czuję w pastelach. Co do cieni, to wydaje mi się, że najlepsze są dla mnie róże, lubię sie też w zielonych ale ktoś mi kiedyś powiedział, ze podobno do zielonych oczu nie powinnam stosować zielonych cieni. Mimo to, wydaje mi się, że dobrze zielone cienie wyglądaja na moich oczach.

Na zdjęciach są moje oczy, jedno z bardziej daleka, drugie zdjęcie makro. No i dwa zdjęcia buźki - jedno bez makijażu, drugie z podkładem, korektorem i pudrem. No i cieniami i tuszem. Na każdym zdjęciu mam naturalny, obecny kolor włosów.
Załącznik 1293787 Załącznik 1293788

Załącznik 1293789 Załącznik 1293790
Jesteś zimnym typem urody czyli zimą, więc na pewno nie rozjaśniaj włosów tylko je przyciemnij.
kolorystyka makijażu i garderoby dla ciebie to:
-biel i czarny
- srebro
- zgaszone szarości,
- róże
- cytrynowa żółć
- zieleń stalowa, turkusowa
- stalowe odcienie błękitu
- fiolet
- śliwkowy,
- kakaowe brązy
- czerwień wina, koralowa
Te kolory dotyczą zarówno makijażu jak i garderoby.
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 22:11   #5
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Analiza kolorystyczna

Cytat:
Napisane przez kotek24 Pokaż wiadomość
Jesteś zimnym typem urody czyli zimą, więc na pewno nie rozjaśniaj włosów tylko je przyciemnij.
kolorystyka makijażu i garderoby dla ciebie to:
-biel i czarny
- srebro
- zgaszone szarości,
- róże
- cytrynowa żółć
- zieleń stalowa, turkusowa
- stalowe odcienie błękitu
- fiolet
- śliwkowy,
- kakaowe brązy
- czerwień wina, koralowa
Te kolory dotyczą zarówno makijażu jak i garderoby.
Zielone oczu wskazywałyby bardziej lato, a to też zimny typ, więc w tym się zgadzamy. Na zimę jest trochę za mało "kontrastowa". Dlatego stawiam na mieszany typ (przypuszczenia).
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 22:24   #6
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Analiza kolorystyczna

Bardzo możliwe że jest typem mieszanym,ale niezależnie czy jest latem czy zimą psują jej chłodne kolorki.Oba te typy mają prawie identyczną gamę kolorystyczną.Ja bym bardziej skłaniała się ku zimie gdyż oprawa oczu jest ciemna.
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-17, 23:26   #7
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Analiza kolorystyczna

dziękuję dziewczyny! no to teraz muszę rady kolorystyczne zastosować w życie
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.