Tomografia komputerowa g³owy. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastêpuje wizyty u lekarza, ma funkcjê informacyjn±!

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-09-21, 13:30   #91
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
blackcherry, mam skierowanie na rezonans i mam podobnie ( ju¿ zaczynam siê baæ a terminy jeszcze takie odleg³e... A czemu dosta³a¶ skierowanie je¶li mogê spytaæ?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Skierowanie dosta³am, bo mam migrenê z odrêtwieniami i zaburzeniami mowy, i trzeba j± potwierdziæ takim badaniem, czy czasem nie mam czego¶ w mózgu. No a ja posz³am prywatnie, bo po ostatnim ataku, tli³a mnie g³owa w skroniach i czasem jak ruszê g³ow± to takie pr±dy czujê no wiêc postanowi³am i¶c sama z siebie. Dzi¶ by³±m na badaniu, wenflon wbili mi ko³o kciuka , Trwa to szybko, no a dziêki wenflonowi w ogóle nie czuæ jak podaj± kontrast ( mi dzi¶ podali 2 strzykawki ), badanie trwa³o chyba nawet nie 10 minut. Wenflon te¿ do zniesienia, teraz czekam na wyniki. ( Oby to nic takiego nie by³o)
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-21, 13:49   #92
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 9 591
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

To dobrze Na pewno to nic takiego
Ja dosta³am skierowanie bo mam bóle g³owy, ale w sumie od zawsze i my¶la³am ¿e od stresu, ale pani neurolog powiedzia³a ¿e s± bardzo nietypowe dla stresu wiêc raczej nie No i do tego mam ostatnio zawroty g³owy.
__________________
"Na bok krowy, bo ¿ycie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-21, 15:21   #93
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
To dobrze Na pewno to nic takiego
Ja dosta³am skierowanie bo mam bóle g³owy, ale w sumie od zawsze i my¶la³am ¿e od stresu, ale pani neurolog powiedzia³a ¿e s± bardzo nietypowe dla stresu wiêc raczej nie No i do tego mam ostatnio zawroty g³owy.
A jak wygl±daj± Twoje bóle? I czy zawroty masz bardzo mocne?
Nie wiedzia³am, ze stres ma jaki¶ swój konkretny ból
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-21, 18:47   #94
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 9 591
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Poka¿ wiadomo¶æ
A jak wygl±daj± Twoje bóle? I czy zawroty masz bardzo mocne?
Nie wiedzia³am, ze stres ma jaki¶ swój konkretny ból
Bóle mam zwykle po po³udniu/wieczorem, po ciê¿kim dniu albo jak zmienia siê pogoda. Nasilaj± siê jak wstajê albo siê pochylam. Zwykle w okolicy lewej skroni albo ca³a lewa po³owa g³owy, czasem ca³a prawa strona, czasem z ty³u lub przodu g³owy. Ale zno¶nie, zwykle po Apapie przechodzi. Podobno przy stresie ból jest ca³ej g³owy a nie jednej czê¶ci i czuje siê tak± jakby obrêcz na g³owie.
Zawroty g³owy mam lekkie, ale prawie non stop. Nie wiem czy nie z nerwów, bo ostatnio mia³am taki epizod, ¿e kilka razy w ci±gu kilku dni mia³am mega mocne zawroty, ¿e nie mog³am chodziæ prosto, ziemia mi siê pod nogami ugina³a itd., ale co¶ z uchem chyba wtedy mia³am, bo przytyka³o mi lewe ucho i bucza³o w nim.
__________________
"Na bok krowy, bo ¿ycie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-21, 20:40   #95
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
Bóle mam zwykle po po³udniu/wieczorem, po ciê¿kim dniu albo jak zmienia siê pogoda. Nasilaj± siê jak wstajê albo siê pochylam. Zwykle w okolicy lewej skroni albo ca³a lewa po³owa g³owy, czasem ca³a prawa strona, czasem z ty³u lub przodu g³owy. Ale zno¶nie, zwykle po Apapie przechodzi. Podobno przy stresie ból jest ca³ej g³owy a nie jednej czê¶ci i czuje siê tak± jakby obrêcz na g³owie.
Zawroty g³owy mam lekkie, ale prawie non stop. Nie wiem czy nie z nerwów, bo ostatnio mia³am taki epizod, ¿e kilka razy w ci±gu kilku dni mia³am mega mocne zawroty, ¿e nie mog³am chodziæ prosto, ziemia mi siê pod nogami ugina³a itd., ale co¶ z uchem chyba wtedy mia³am, bo przytyka³o mi lewe ucho i bucza³o w nim.
Powiem Ci, ¿e te bóle lewej strony i to co opisa³a¶ z bólami g³owy to ja mam bardzo podobnie. Jak on ich nie my¶lê to przechodz±. Tylko, ¿e zawrotów nie mam, chocia¿ czasem mi siê wydaje, ¿e obraz mi sie chwilami trzêsie. Wiêc te bóle to mo¿liwe, ¿e ze stresu, jak ja mam w³a¶nie takei same, ¿e czasem skroñ po lewej, czasem ca³a lewa strona, mam te¿ takie uciski czasem po lewej stronie, a czasami w³a¶nie ból siê przenosi na inne czê¶ci g³owy. A mo¿e to jest migrena ?

Edytowane przez blackcherryx94
Czas edycji: 2016-09-21 o 20:42
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-21, 21:51   #96
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 9 591
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Poka¿ wiadomo¶æ
Powiem Ci, ¿e te bóle lewej strony i to co opisa³a¶ z bólami g³owy to ja mam bardzo podobnie. Jak on ich nie my¶lê to przechodz±. Tylko, ¿e zawrotów nie mam, chocia¿ czasem mi siê wydaje, ¿e obraz mi sie chwilami trzêsie. Wiêc te bóle to mo¿liwe, ¿e ze stresu, jak ja mam w³a¶nie takei same, ¿e czasem skroñ po lewej, czasem ca³a lewa strona, mam te¿ takie uciski czasem po lewej stronie, a czasami w³a¶nie ból siê przenosi na inne czê¶ci g³owy. A mo¿e to jest migrena ?
Mo¿e Przy migrenie te¿ siê chyba robi rezonans prawda? Chocia¿ nie mam innych objawów migrenowych, nadwra¿liwo¶ci na ¶wiat³o czy d¼wiêki itd.... Zobaczymy. Po tym, co mój organizm robi z nerwów, to wszystko jest mo¿liwe. Termin mam na marzec wiêc nie mogê siê stresowaæ, to na pewno, bo nie wyrobiê
__________________
"Na bok krowy, bo ¿ycie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-22, 12:44   #97
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e Przy migrenie te¿ siê chyba robi rezonans prawda? Chocia¿ nie mam innych objawów migrenowych, nadwra¿liwo¶ci na ¶wiat³o czy d¼wiêki itd.... Zobaczymy. Po tym, co mój organizm robi z nerwów, to wszystko jest mo¿liwe. Termin mam na marzec wiêc nie mogê siê stresowaæ, to na pewno, bo nie wyrobiê
Strasznie d³ugo musisz czekaæ kurcze, no ale trudno narazie siê nie przejmuj tym . Wczoraj te¿ jak by³am to jedna dziewczyna rok na ten tomograf czeka³a, to jest nie do pojêcia
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 12:55   #98
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 9 591
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Poka¿ wiadomo¶æ
Strasznie d³ugo musisz czekaæ kurcze, no ale trudno narazie siê nie przejmuj tym . Wczoraj te¿ jak by³am to jedna dziewczyna rok na ten tomograf czeka³a, to jest nie do pojêcia
Jeszcze na tomografiê jest krócej bo chyba nieca³e 2 miesi±ce, rezonans gorzej bo czasem w³a¶nie blisko rok siê czeka...

A kiedy twoje wyniki?
__________________
"Na bok krowy, bo ¿ycie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-22, 13:12   #99
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
Jeszcze na tomografiê jest krócej bo chyba nieca³e 2 miesi±ce, rezonans gorzej bo czasem w³a¶nie blisko rok siê czeka...

A kiedy twoje wyniki?
W przysz³ym tygodniu, jutro bêdê dzwoniæ dowiedzieæ siê dok³adnie kiedy, na pewno napiszê, co mi wysz³o, mam nadziejê, ¿e nic tam nie bêdzie
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-22, 13:15   #100
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 9 591
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Poka¿ wiadomo¶æ
W przysz³ym tygodniu, jutro bêdê dzwoniæ dowiedzieæ siê dok³adnie kiedy, na pewno napiszê, co mi wysz³o, mam nadziejê, ¿e nic tam nie bêdzie
Na pewno bedzie ok

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Na bok krowy, bo ¿ycie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-22, 13:20   #101
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
Na pewno bedzie ok

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadziejê Chocia¿ martwiê siê, bo od wczoraj mi wróci³y te dziwne bóle przy poruszaniu siê z lewej strony, ból oczu czasem te¿ odczuwam, ostatnio mia³am 3 dni spokoju i my¶la³am, ¿e ju¿ siê to skoñczy³o no a jednak wróci³o.
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-22, 13:22   #102
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 9 591
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê Chocia¿ martwiê siê, bo od wczoraj mi wróci³y te dziwne bóle przy poruszaniu siê z lewej strony, ból oczu czasem te¿ odczuwam, ostatnio mia³am 3 dni spokoju i my¶la³am, ¿e ju¿ siê to skoñczy³o no a jednak wróci³o.
Teraz to moga byc juz nerwy przed wynikami Nie martw siê

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Na bok krowy, bo ¿ycie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-23, 13:15   #103
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz to moga byc juz nerwy przed wynikami Nie martw siê

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Dam znaæ w przysz³ym tygodniu o wynikach
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-28, 16:41   #104
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Mam ju¿ wyniki badañ, wszystko jest w normie, nie mam guza ,ale pisze, ¿e mam poszerzon± IV komorê i mierne zaniki mó¿d¿ku, poza tym wszystko w normie, nie wiem co to moze oznaczaæ ?
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-28, 17:33   #105
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 9 591
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam ju¿ wyniki badañ, wszystko jest w normie, nie mam guza ,ale pisze, ¿e mam poszerzon± IV komorê i mierne zaniki mó¿d¿ku, poza tym wszystko w normie, nie wiem co to moze oznaczaæ ?
Super ¿e wszystko w normie A co ta poszerzona komora itd. mo¿e oznaczaæ, to te¿ nie mam pojêcia Mo¿e kto¶ inny tu bêdzie wiedzia³? albo poczekaj na wizytê u lekarza
__________________
"Na bok krowy, bo ¿ycie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-28, 18:21   #106
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
Super ¿e wszystko w normie A co ta poszerzona komora itd. mo¿e oznaczaæ, to te¿ nie mam pojêcia Mo¿e kto¶ inny tu bêdzie wiedzia³? albo poczekaj na wizytê u lekarza
No w³a¶nie jutro bêdê dzwoniæ siê umówiæ na pon. do lekarza, ale przynajmniej nie ma guza, têtniaka itp. Wszystko jest prawid³owe, tylko w³a¶nie ta IV komora poszerzona i we wniosku pisze, ¿e to oznacza, jaki¶ mierny zanik mó¿d¿ku.
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-28, 18:31   #107
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 9 591
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

No najwa¿niejsze ¿e wszystko ok a ten zanik to pewnie nic takiego Daj znaæ po lekarzu

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Na bok krowy, bo ¿ycie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-28, 18:45   #108
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Poka¿ wiadomo¶æ
No najwa¿niejsze ¿e wszystko ok a ten zanik to pewnie nic takiego Daj znaæ po lekarzu

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Okej na pewno dam znaæ Wychodzi na to, ¿e Pani doktor mia³a racjê, ¿e to chyba ta migrena skojarzona, mam nadziejê, ¿e dostanê jakie¶ leki po tym badaniu
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-10-23, 22:27   #109
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 921
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Hej dziewczyny trochê pó¼no daje znaæ, ale jak widaæ nadal ¿yjê. Okazuje siê, ¿e mam takie migreny genetycznie. Zdarzaj± mi siê nadal, rzadko, z aur± i problemami z mówieniem oraz odrêtwieniami, zauwazylam ¿e jest to zawsze przed miesiaczka i nauczy³am siê z tym ¿yæ. Zazwyczaj pomagaj± mi zwykle tabletki No a objawy muszê zdzier¿yæ i tyle. W mojej rodzinie okazuje siê ¿e wystêpuj± migreny i to takie do¶æ agresywne ze strony ojca. Babcia ma zawroty g³owy, a ojciec ma takie objawy jak ja, wiêc to niestety dziedziczne i taka moja uroda. Czasem pomaga mi tez ciep³a k±piel i wyczyta³am gdzie¶, ¿e aspiryna te¿ mo¿e byæ pomocna, wiêc zawsze mam w domu. Staram siê te¿ nie staæ zbyt d³ugo, bo zauwazylam ¿e to ile ¶piê ma bardzo du¿y wp³yw na migreny i czasem ju¿ po przebudzeniu czuje, ¿e mo¿e ona wyst±piæ, jest to takie przyt³umienie i wtedy jest najwiêksze ryzyko wyst±pienia No i unikam te¿ ró¿nych mocnych swiatel bo one równie¿ kilkukrotnie sprawi³y ¿e dosta³am migreny.. my¶lê czy by siê ponownie nie przebadaæ, ogólnie znam kilka osób które maj± migreny ca³kiem podobne jak ja i to jest przera¿aj±ce ile osób na to cierpi i zazwyczaj to s± kobiety.

Wys³ane z mojego SM-S906B przy u¿yciu Tapatalka
blackcherryx94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Zdrowie ogólnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-10-23 23:27:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.