HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy! - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-19, 09:26   #1231
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fisa Pokaż wiadomość
Miałaś to badanie? Jak to wygląda? Moja koleżanka robiła i przeszła je bardzo ciężko...mówi, że uczucie tak okropne, że drugi raz w życiu by nie zrobiła
Miałam trzy razy.
Nie ma się co negatywnie nastawiać. Zasadniczo wygląda to tak, że leżysz w takiej tubie i tyle. Nic nie boli, nic nie czujesz. Aparatura robi zdjęcia i powoduje spory hałas. Samo wjeżdżanie w tunel jest dziwne, ale jeśli nie masz klaustrofobii, nie powinno ci się nic dziać.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:53   #1232
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Czy przy podwyższonej prolaktynie może występować zatrzymywanie wody ?
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 10:43   #1233
Fisa
Przyczajenie
 
Avatar Fisa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Oczywiście, że tak i wszystkie inne objawy PMS w wersji nasilonej.
Fisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 10:56   #1234
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

W piątek zbadam prolaktynę. Może niepotrzebnie się męczę.
Moje objawy:
- zatrzymywanie wody coraz bardziej nasilające się, występuje już nie tylko w 2 połowie cyklu , ale po miesiączce, mam spuchnięte zwłaszcza rano palce dłoni oraz pod oczami
- przetłuszczanie włosów, skóry
- krosty na szyi, dekolcie, linii włosów
- rozdrażnienie
- powiększenie piersi, ich okresowe pobolewanie
- ostatnio mam mniej bolesne i mniej obfite miesiączki
Od lat mam PCOS, ale nigdy tak nie puchłam. Myślałam ciągle, że to od niskiego progesteronu, ale może przyczyna leży w podw.prolaktynie.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 11:15   #1235
Fisa
Przyczajenie
 
Avatar Fisa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Objawy podwyższonej prolaktyny masz niemal klasyczne, tylko zrób od razu test z metoklopramidem- czasem PRL w tzw. spoczynku może być w normie, ale po podwyższeniu może skoczyć nie wiadomo ile (ja miałam 13- krotny wzrost, a nie powinien przekroczyć 5- krotności tej pierwotnej wartości). Test też od razu mówi wiele na temat ewentualnego gruczolaka.
Fisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 12:23   #1236
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Czy miała któraś z was taką sytuację, że po ciąży PRL nie przekraczała norm mimo wcześniejszej hiperprolaktynemii?

Robiłam ostatnio kontrolnie wyniki i PRL mam w normie (co mnie zaskoczyło), wcześniej kilka lat zbijałam ją lekami
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 12:55   #1237
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Niestety na razie zrobię badanie bez obciążenia. Nie mam skierowania ani metoclopradmidu aby zrobić badanie z obciążeniem.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-22, 14:30   #1238
Fisa
Przyczajenie
 
Avatar Fisa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Nie musisz mieć skierowania, możesz zrobić odpłatnie, a tabletkę Ci dadzą na miejscu (mi podała pani, która pobrała mi krew), ale jeszcze się upewnij- czasem każą przynieść swoją.
Fisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 09:58   #1239
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

W 8 d.c. wynik będzie wiarygodny?
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 10:48   #1240
Fisa
Przyczajenie
 
Avatar Fisa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Co do dnia badania to różne są wersje- najlepiej PRL badać w 3 lub 21-22 d.c., chociaż powiem Ci szczerze, że jak ja miałam za wysoką to wychodziła taka niezależnie w którym dniu badałam. Na Twoim miejscu poczekałabym już i zbadała w 21-22 dniu, będziesz miała najlepszy obraz sytuacji
Fisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 12:04   #1241
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A czy ktos słyszał, aby melatonina wpływała na prolaktyne? Ostatnio dermatolog (leczę łysienie) przypisał mi melatonine , bo ponoć blokuje ona prolaktynę.
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-24, 07:42   #1242
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Na razie zrobiłam dzisiaj prolaktynę w 8 d.c., niestety wynik najwcześniej w środę. Ok.21 d.c. ją powtórzę razem z progesteronem i estradiolem. Muszę znaleźć przyczynę porannych obrzęków palców dłoni i pod oczami oraz ogólnie tendencji do nabierania wody. Bo to co się ze mną dzieje to nie jest normalne. z tarczycą ok, mam dobrze dobrana dawkę eutyroxu, to nie pms, bo puchnę juz cały czas, a przed miesiączką i tak gorzej. Do tego lekkie pobolewanie piersi i ich powiększanie się. No i te ciągłe wypadanie włosów. Chyba chciałabym, aby to była prolaktyna , bo w końcu znalazłabym przyczynę.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 09:11   #1243
Fisa
Przyczajenie
 
Avatar Fisa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Pewnie wyjdzie Ci prolaktyna, bo bolesne piersi i powiększone to typowy objaw. Ja np. mam widoczną siatkę żył, które idą aż do sutków, jak mam skoki PRL to są widoczne bardziej a na sutkach mam takie białe kropeczki, jak prl jest 'spokojna' to wtedy widać je mniej.
A jakie miałaś wyniki hormonów tarczycy, że dostalaś eutyrox? Ja przy wysokiej prolaktynie miałam TSH między 3,5- 4, poza tym ft3, ft4, anty- tpo i anty- tg w normie i lekarz stwierdził, że to nie tarczyca, choć niby tsh wysokie, ale o dziwo, jak zaczęłam brać póltora roku temu dostinex to tsh mi samo spadło do 2,2 czyli lepiej. Potem niestety za szybko odstawiłam dostinex (po 4 miesiącach) i teraz mam powtórkę z rozrywki. Jestem już po dwóch tbl dostinexu ale piersi nadal pobolewają (najbardziej w śródpiersiu).
Fisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 10:10   #1244
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Ja eutyrox biorę już od 4 lat, wtedy miałam też badaną prolaktynę i była ok. ale nie było tych objawów, zresztą brałam antykoncepcję. Co do tsh to mój wynik nigdy nie był za wysoki, bo najwyższy 2,1, ale moje ft3 i ft4 były ponizej normy i miałam objawy niedoczynności. Mam Hashimoto, małą tarczycę. Na moich piersiach też czasem są poszerzone żyły, zwłaszcza wtedy kiedy czuję, ze są napuchnięte. Co do kropeczek to hm, ja mam wrażenie, że czasem są na na sutkach jakby białe naloty, ale to chyba białawy naskórek, który mogę zdrapać.
Ech, zbliżam się do 40-tki i ciagle mam jakieś zaburzenia hormonalne, jak nie nawrót pcos to torbiel na na jajniku, do tego tarczyca. PRL miałam raz w życiu badaną, właśnie, gdy wyszła ta nieszczęsna niedoczynność tarczycy, potem już nikt nie zlecał. Teraz sama na to wpadłam, zresztą jesli chodzi o tarczycę to też sama porobiłam badania, bo źle się czułam i trafiłam w sedno.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 07:57   #1245
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Mam wynik prolaktyny z 8 d.c., wyglada na to, że nie prolaktyna u mnie bruździ. Wynik 17,8 przy normie 2,8 - 29,20. Powtórzę ją jeszcze w 21 d.c. z innymi hormonami.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 08:11   #1246
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Mam wynik prolaktyny z 8 d.c., wyglada na to, że nie prolaktyna u mnie bruździ. Wynik 17,8 przy normie 2,8 - 29,20. Powtórzę ją jeszcze w 21 d.c. z innymi hormonami.
No to ladnie w normie.
Badałaś estrogeny i progesteron? Bo one daja identyczne objawy
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 08:19   #1247
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Własnie progesteron i estrogen zbadam za tydzień.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 08:41   #1248
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agness81 Pokaż wiadomość
A czy ktos słyszał, aby melatonina wpływała na prolaktyne? Ostatnio dermatolog (leczę łysienie) przypisał mi melatonine , bo ponoć blokuje ona prolaktynę.
gdzieś mi sie obiło o uszy,że działa na łysienie,ale o prolaktynie nic nie wiem no ale ona ma działanie usypypiające/uspokajające więc i na prolaktyne.
bierzesz je? pomaga cos?

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Własnie progesteron i estrogen zbadam za tydzień.
Daj znać jak wyniki.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 13:27   #1249
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A mi bardzo wypadają włosy sa często tłuste zaraz po drugim dniu przyklapnięte straszny widok . Progresteron i estrgon nie badałam ja biorę dostinex 1/4 z tym że nie wiem ile czasu mam go brać , wynik Prl mam taki prl 488,5
prl po godzinie 4810,2 a po 120 2857,8
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.

Edytowane przez Disnejova
Czas edycji: 2015-04-30 o 13:30
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-21, 15:56   #1250
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Witajcie mam pytanie jak długo bierzecie dostinex kiedy trzeba zrobić przerwe? i zbadać poziom . Biorę już 4 tabletkę . Jak sie czujecie ?
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 08:48   #1251
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanie jak długo bierzecie dostinex kiedy trzeba zrobić przerwe? i zbadać poziom . Biorę już 4 tabletkę . Jak sie czujecie ?
Ja brałam w sumie ze 3 lata bez przerwy, poziom sprawdzałam raz w roku i za każdym razem wychodziło podobnie
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 18:30   #1252
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A mi w końcu Prl spadła po 2 miesiącach brania Norprolacu. Mój ostatni wynik to 6, więc cudo. Niestety objawy hiperprolaktynemii wcale nie zniknęły...cały czas mlekotok. Czy ktoś miał podobnie?
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 20:00   #1253
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Ja od tygodnia biore połowkę Norprolacu,ale na razie nie widzę poprawy...
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 00:59   #1254
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Biorę dostinex od lutego i właśnie jutro idę na badania. Mam zrobić prolaktynę, androstendion, TSH i opcjonalnie kortyzol (tzn. na ten ostatni państwowy gin. nie może dać skierowania). Robiłam, co prawda pół roku temu, progesteron, testosteron, LH, estradiol. Wszystko było w normie i moja gin. twierdzi, że nie ma sensu powtarzać tych badań. Objawy: spuchniete powieki, czasem stopy, zatrzymywanie wody, włoski na brodzie i na piersiach, bardzo wypadające włosy, w drugiej fazie cyklu zmieniam się w potwora , zerowe libido. Poprawę widzę taką, że biust mi zmalał , a w drugiej fazie cyklu mam tylko napady głodu, a nie płaczu .

Zastanawiam się, czy nie zrobić na własną rękę jeszcze jakiś badań pod kątem tych objawów? Czy naprawdę to wszystko można zwalić na prolaktynę?
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 18:35   #1255
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Zyta_Flores Pokaż wiadomość
Biorę dostinex od lutego i właśnie jutro idę na badania. Mam zrobić prolaktynę, androstendion, TSH i opcjonalnie kortyzol (tzn. na ten ostatni państwowy gin. nie może dać skierowania). Robiłam, co prawda pół roku temu, progesteron, testosteron, LH, estradiol. Wszystko było w normie i moja gin. twierdzi, że nie ma sensu powtarzać tych badań. Objawy: spuchniete powieki, czasem stopy, zatrzymywanie wody, włoski na brodzie i na piersiach, bardzo wypadające włosy, w drugiej fazie cyklu zmieniam się w potwora , zerowe libido. Poprawę widzę taką, że biust mi zmalał , a w drugiej fazie cyklu mam tylko napady głodu, a nie płaczu .

Zastanawiam się, czy nie zrobić na własną rękę jeszcze jakiś badań pod kątem tych objawów? Czy naprawdę to wszystko można zwalić na prolaktynę?
A włosy po leczeniu Ci nie przestały wypadać?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-25, 10:33   #1256
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
A włosy po leczeniu Ci nie przestały wypadać?
Zaczęły bardziej...miesiąc temu zaczęłam brać Biotebal w podwójnej dawce, robić peelingi cukrowe i maseczki glinkowe i jest ciut lepiej. Głównie jednak wpłynęło to na paznokcie i na to, że mam po prostu ładniejsze włosy.
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 06:52   #1257
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Czy komuś podczas brania Norprolacu leciały jeszcze bardziej włosy??? Nie wiem co jest grane, ale odkad zwiększyłam dawke to włosy jeszcze bardziej lecą jak głupie. A właśnie zaczęłam brać Norprolac na łysienie, bo miałam za wysoką Prl (inne hormony w normie) i moj lekarz twierdził, że od niej moga włosy wypadać. No ale teraz Prl juz w normie a włosy lecą jak szalone.
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 11:21   #1258
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agness81 Pokaż wiadomość
Czy komuś podczas brania Norprolacu leciały jeszcze bardziej włosy??? Nie wiem co jest grane, ale odkad zwiększyłam dawke to włosy jeszcze bardziej lecą jak głupie. A właśnie zaczęłam brać Norprolac na łysienie, bo miałam za wysoką Prl (inne hormony w normie) i moj lekarz twierdził, że od niej moga włosy wypadać. No ale teraz Prl juz w normie a włosy lecą jak szalone.
Byłam u trychologa, który stwierdził, że nawet przy unormowanej już prolaktynie (w moim przypadku) organizm potrzebuje kilku miesięcy na regenerację i naprawienie szkód. U mnie tak było i nadal jest, choć po Biotebalu, który poleciła mi fryzjerka oraz zmianie pielęgnacji jest dużo lepiej.
Może po prostu zapytaj się lekarza. Zrób inne badania, bo prolaktyna chyba nie jest jedyną przyczyną.
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 00:04   #1259
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 22
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

agness81 co u Ciebie? jak leczenie no i włosy?

Przeczytałam watek i mam to samo, co Ty, wszystkie wyniki dobre, tylko hiperprolaktynemia czynnosciowa i wosy leca strasznie, zaczynam brac Dostinex, boje się, ze nie będzie korzysci, tylko wlosy poleca jeszcze bardziej .....
selas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 12:01   #1260
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

U mnie 3 miesiące na Norprolacu i poprawy na włosach w ogóle nie ma. Jak lysa łam tak lysieje
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-27 14:56:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:35.