Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-01, 11:05   #1
BliznyPoparzeniowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2

Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi


MyPhoneIsRinging dziś [07:11] Cześć. Moja koleżanka jest studentką i przez pewne hmm wady od czasów szkolnych wyśmiewana jest przez ludzi z otoczenia, nawet właśnie teraz na uczelni. Nie ma prawie w ogóle znajomych i na pewno nie ma kogoś, kto by jej jakoś mógł pomóc. Po szkole poszliśmy na studia do innych miast, ale kontakt utrzymujemy. Kilka dni temu powiedziała mi coś, co sugeruje, że ma w planach popełnić samobójstwo... Przestraszyłem się i poprosiłem ją, żeby tego nie robiła, ale nie wiem, czy posłucha... Zbieram się od jakiegoś czasu, żeby jej walnąć długą, szczerą przemowę, która by podniosła jej może trochę samoocenę, a na pewno pokazała moje wsparcie. Tylko trochę mi głupio to robić, bo może wyszłoby dwuznacznie (w końcu jest koleżanką), a poza tym jakoś nie mam odwagi i wydaje mi się, że to, co jej chcę powiedzieć zabrzmi jakoś sztucznie, nie będzie miało sensu. Jestem w kropce. Nie wiem, co robić :/ Na razie nie będziemy mogli się spotkać i właśnie przyszło mi do głowy, żeby jej to przez telefon powiedzieć. Jakieś rady? Ten pomysł jest dobry czy nie?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-07-01 o 11:43 Powód: Link.
BliznyPoparzeniowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 11:23   #2
kasiab777
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 562
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Cytat:
Napisane przez BliznyPoparzeniowe Pokaż wiadomość
MyPhoneIsRinging dziś [07:11] Cześć. Moja koleżanka jest studentką i przez pewne hmm wady od czasów szkolnych wyśmiewana jest przez ludzi z otoczenia, nawet właśnie teraz na uczelni. Nie ma prawie w ogóle znajomych i na pewno nie ma kogoś, kto by jej jakoś mógł pomóc. Po szkole poszliśmy na studia do innych miast, ale kontakt utrzymujemy. Kilka dni temu powiedziała mi coś, co sugeruje, że ma w planach popełnić samobójstwo... Przestraszyłem się i poprosiłem ją, żeby tego nie robiła, ale nie wiem, czy posłucha... Zbieram się od jakiegoś czasu, żeby jej walnąć długą, szczerą przemowę, która by podniosła jej może trochę samoocenę, a na pewno pokazała moje wsparcie. Tylko trochę mi głupio to robić, bo może wyszłoby dwuznacznie (w końcu jest koleżanką), a poza tym jakoś nie mam odwagi i wydaje mi się, że to, co jej chcę powiedzieć zabrzmi jakoś sztucznie, nie będzie miało sensu. Jestem w kropce. Nie wiem, co robić :/ Na razie nie będziemy mogli się spotkać i właśnie przyszło mi do głowy, żeby jej to przez telefon powiedzieć. Jakieś rady? Ten pomysł jest dobry czy nie?
A tych wad nie da sie w zaden sposob zwalczyc?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-07-01 o 11:43 Powód: Link w cytacie.
kasiab777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 13:00   #3
BliznyPoparzeniowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Nie, one są "stałe".
BliznyPoparzeniowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 13:37   #4
kasiab777
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 562
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Sorka ale troche nie wierze. Nie mozesz napisac o co chodzi? Moze znalazloby sie jakies wyjscie.
kasiab777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 13:55   #5
xoxoxxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

moze ma blizny poparzeniowe
xoxoxxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 13:57   #6
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Cytat:
Napisane przez xoxoxxo Pokaż wiadomość
moze ma blizny poparzeniowe
No i z tego wyśmiewają się dorośli ludzie? Aha.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 14:01   #7
xoxoxxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
No i z tego wyśmiewają się dorośli ludzie? Aha.
No cóż, dorośli ludzie nie wyśmiewają sie z niczego, prostakom wystarczy byle co.
xoxoxxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 14:03   #8
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Cytat:
Napisane przez xoxoxxo Pokaż wiadomość
No cóż, dorośli ludzie nie wyśmiewają sie z niczego, prostakom wystarczy byle co.
Jakoś w to nie wierzę.
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 14:07   #9
xoxoxxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Jakoś w to nie wierzę.
Nie jestem autorem, żebym musiała mi wierzyć, tak sobie strzeliłam po jego nicku :p
xoxoxxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 14:45   #10
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Jeśli dziewczyna ma blizny pooparzeniowe (zakładam ze chodzi o twarz bo inaczej nie rozumiem problemu ) to można z tym cos robić.
Można iść na zabiegi laserowe co zmniejszy widoczność. Można stosować makijaż. Ale nie takie ciapu ciapu. Istnieją przecież kosmetyki którymi mozna zakryć niemal wszystko. Istnieje makijaż permanentny, którym można domalowac to i owo jeśli zostalo zniszczone.
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 15:19   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Jeżeli ma się w otoczeniu samych debili (chociaż również jakoś w to nie wierzę ), to trzeba zmienić otoczenie. Są różne stowarzyszenia, grupy wsparcia dla osób z różnymi problemami - może czas tam poszukać fajnych, życzliwych ludzi?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 23:45   #12
Windermere
Raczkowanie
 
Avatar Windermere
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Jesteś jej zwykłym kolega czy takim bardziej przyjacielem, kims zaufanym? Jesli jestes przyjacielem i ona Ci ufa, to masz prawo a nawet powinieneś jej pomoc, wesprzeć ja. Jesli jednak jesteście raczej takimi zwykłymi kolegami i rzadko kiedy gadacie na poważniejsze tematy i ona Ci sie nie zwierza, to chyba nie powinieneś sam z siebie ingerować w jej problemy, chyba ze Cie o to poprosi.

Edit: dopiero doczytalam, ze ona ma mysli samobójcze. Skoro sprawa jest aż tak zagmatwana, i Ty o tym wiesz, nie powinieneś sprawy zostawiać , a juz na pewno nie z obawy, ze mogłoby to zabrzmiał dwuznacznie. Powinieneś jej pomoc.
__________________
" O najtrudniejszych sprawach najtrudniej powiedzieć. Słowa powodują, ze rzeczy, które były nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie,po wypowiedzeniu kurczą sie. Zdobywasz sie na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc.Mysle, ze to jest najgorsze."


Edytowane przez Windermere
Czas edycji: 2015-07-01 o 23:49
Windermere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 09:06   #13
aneta111332
Raczkowanie
 
Avatar aneta111332
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Jakoś w to nie wierzę.
Nie wierzysz ? To nawet nie wiesz jacy ludzi potrafią być okrutni. Ostatnio 14-letni chłopak popełnił samobójstwo bo nosił rurki i lubił dbać o siebie.
__________________
"W chwili, kiedy zastanawiasz się, czy kogoś kochasz, przestałaś go już kochać na zawsze."
aneta111332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 12:38   #14
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Dziewczyna jest pewnie nadwrażliwa i walczy z depresją.

Pewnie sobie wmawia, że jest prześladowana za wygląd, bo za "prześladowanie" bierze każde zaciekawione spojrzenie.

To wymaga specjalisty.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez aneta111332 Pokaż wiadomość
Nie wierzysz ? To nawet nie wiesz jacy ludzi potrafią być okrutni. Ostatnio 14-letni chłopak popełnił samobójstwo bo nosił rurki i lubił dbać o siebie.
I chodził na studia z dorosłymi ludźmi?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 09:54   #15
aneta111332
Raczkowanie
 
Avatar aneta111332
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 368
Dot.: Wyśmiewana koleżanka z myślami samobójczymi

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Dziewczyna jest pewnie nadwrażliwa i walczy z depresją.

Pewnie sobie wmawia, że jest prześladowana za wygląd, bo za "prześladowanie" bierze każde zaciekawione spojrzenie.

To wymaga specjalisty.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------



I chodził na studia z dorosłymi ludźmi?


Tak.
Głupie pytanie to i głupia odpowiedź.

Pisząc to nie miałam na myśli wieku. Ważna jest tu psychika. Jeśli jest słaba to nie wiele potrzeba do tego, aby mieć myśli samobójcze, które w końcu mogą doprowadzić do planowania tego czynu.

Autorze ja na Twoim miejscu bym porozmawiała szczerze z koleżanką. Wystarczy, że na początku zaznaczysz, że jesteś jej dobrym kolegą i nie chciałbyś aby coś się jej stało przez głupich ludzi. Jak zaznaczysz koleżeństwo to nie zabrzmi to dwuznacznie.


__________________
"W chwili, kiedy zastanawiasz się, czy kogoś kochasz, przestałaś go już kochać na zawsze."
aneta111332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-04 10:54:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.