studia psychologia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-05, 22:55   #1
alexxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Lightbulb

studia psychologia


Cześć, w internecie ciężko znaleźć coś nieogólnego dlatego założyłam własny temat. Mam pytanie, dotyczące studiów właśnie na kierunku psychologia. A więc, skończyłam w tym roku liceum, profil zmieniałam w trakcie nauki, tak żeby było mi wtedy "najwygodniej", nie mając większego pojęcia o tym co tak naprawdę chcę robić i w rezultacie napisałam tylko rozszerzenie z angielskiego, bez większych przygotowań jako tako je napisałam. Psychologia interesowała mnie zawsze, blogi, książki, sama chodziłam do psychologa i zafascynowała mnie wiedza jaką on posiada. Problem w tym, że w listopadzie zmieniłam swoje plany o 180 stopni i zrezygnowałam z wyjazdu do pracy. Postanowiłam podjąć roczną naukę na studium SKK w Toruniu o profilu Terapeuta ds. Uzależnień. Stwierdziłam, że to dobry pomysł, bo nie stracę totalnie tego roku i przy okazji dowiem się czy chcę dalej iść w tym kierunku, a takie studium, może wyjść na +. Problem polega na tym, że w przyszłym roku chcę już iść na studia i martwi mnie moja matura, która poszła mi ponadprzeciętnie, ale wiem, że na takim kierunku wymagane jest rozszerzenie np. z biologii, geografii, historii oraz paru innych przedmiotów. Gdy wpisałam swoje kryteria na pewnej stronie, która pod względem moich wyników, znalazła mi szkoły na które mogłabym się dostać,wyskoczyło m.in. UMK w Toruniu, lecz na ten kierunek rocznie przyjmowane jest 80 osób. Co jeśli będzie tylu lepszych chętnych i się nie dostanę? Czy powinnam dopisać z czegoś maturę czy może są szkoły w których trzeba po prostu więcej zapłacić i dostanę się bez problemu? Proszę o odpowiedź osoby, które rzeczywiście mają na ten temat jakąś wiedzę.
alexxxxxxxxxxxxxxxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 17:09   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: studia psychologia

Cytat:
Napisane przez alexxxxxxxxxxxxxxxxxxx Pokaż wiadomość
czy może są szkoły w których trzeba po prostu więcej zapłacić i dostanę się bez problemu?
Takich to akurat u nas pod dostatkiem
Generalnie to ja bym jednak zaczęła od sensownego napisania matury, a nie od szukania szkoły przyjmującej jak leci.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2018-12-06 o 17:12
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 19:48   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: studia psychologia

Zasadniczo to informacje na tematy wymaganych przedmiotów i zeszłorocznych progów punktowych są na stronie uczelni. A strony uczelni znajdziesz przez Google. Ot, cała filozofia.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-06 20:48:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.