Wysyp po lekach wysuszających? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-17, 19:48   #1
Tajemniczy12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1

Wysyp po lekach wysuszających?


Witam,
Mam problem związany z moją cerą. Mam skłonności do trądziku i od dwóch miesięcy smaruję moją twarz na zmianę Skinorenem a na drugi dzień Duac. Ponadto zażywam Zincuprin raz dziennie na przebarwienia skórne. Wszystko szło pięknie i efekty były zadowalające i miałem już te leki odstawić lecz dwa dni temu nagle (dosłownie z nocy na dzień) pojawił mi się wysp takiej kaszki/zaskórniaków na czole. Podczas mycia po prostu czuję, że jest chropowata a nie gładka jak wcześniej, coś takiego jak na tym zdjęciu tylko są trochę mniejsze i umiejscowione na czole: http://ocdn.eu/jcmsMedonetBucket-tra...GeRkwXNA27NAe0

Pytanie brzmi czym to jest spowodowane i jak mam się z tym uporać? Strzelam, że jest to wina złego przyjmowania przeze mnie leków ponieważ oczyszczałem twarz tylko wodą oraz nie używałem kremów nawilżających no bo co innego mogło by to spowodować? Teraz nie mam pojęcia czy odstawić te leki i nawilżać skórę czy też nie 😕 Póki co nie są one na tyle widoczne żeby je gołym okiem zobaczyć, musiałby ktoś stanąć pół metra ode mnie i się dobrze wpatrzyć ale bardzo się boję że zamienią się te krostki w pryszcze, a jest ich naprawdę dużo 😞 Jestem w totalnym rozbiciu i najgorsze jest to, że za tydzień mam osiemnastkę i chcę wyglądać dobrze więc co mogę zrobić do tego czasu aby się tego pozbyć lub nie pogłębiać tego stanu?
Tajemniczy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 12:08   #2
Gibbie
Przyczajenie
 
Avatar Gibbie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 24
Dot.: Wysyp po lekach wysuszających?

Środki na trądzik najczęściej działają wysuszajaco na skórę - dzieki czemu ta nie produkuje tyle sebum i nie dostaje sie tradziku. Nie obejdzie sie bez większego nawadniania i smarowania czymś nawilżającym/
__________________
Lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich.
Gibbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-18 13:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.