Pedagogika czy położnictwo? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-30, 15:57   #1
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428

Pedagogika czy położnictwo?


.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2011-10-04 o 10:34
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 16:07   #2
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Połoznictwo.
Po pedagogice albo wylądujesz na bezrobociu albo w najlepszym wypadku będziesz zarabiala grosze w szkole/przedszkolu.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 16:11   #3
kura25
Wtajemniczenie
 
Avatar kura25
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 2 441
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

podobno najwięcej bezrobotnych w Polsce z wykształceniem wyższym to właśnie absolwenci pedagogiki lub psychologii...
__________________
studentka
czas na zmiany!



Prosiaczek:
-Jak się pisze 'miłość'?
Puchatek:
-Tego się nie pisze.
To się czuje.

♥♥♥




kura25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 16:13   #4
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Położnictwo + nauka języków = możliwość wyjazdu za granicę i zarabiania przyzwoitej kasy

Pedagogika= ????
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 16:14   #5
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Pedagogika i położnictwo to są diametralnie różne kierunki.
I po położnictwie z pracą też już nie jest tak różowo ..
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 16:40   #6
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2011-10-04 o 10:35
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 16:46   #7
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość

No właśnie, z jednej strony na każdym forum praktycznie położne narzekają, z drugiej zaś położnych jest coraz mniej, z mojego regionu jest kilka (2 lub 3) studentek położnictwa, a mamy 2 szpitale...

Dzięki dziewczyny za opinię Pomogłyście trochę
Co roku w moim mieście położnictwo kończy ok. 50 osób, szpitali z oddziałam położniczymi mamy hm.. 4?
Jest przesyt. Z pracą są problemy. A bez znajomości to już w ogóle.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 16:53   #8
cosmo20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 612
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
No właśnie, z jednej strony na każdym forum praktycznie położne narzekają, z drugiej zaś położnych jest coraz mniej, z mojego regionu jest kilka (2 lub 3) studentek położnictwa, a mamy 2 szpitale...
a ja właśnie ostatnio słyszałam jakieś plusy na rzecz położnictwa, że już lepiej z pracą itd. (ale to pewnie zależy od regionu) ale co konkretnie to nie pamiętam bo jakoś specjalnie mnie to nie interesowało. koleżanka na to poszła, ale dopiero miesiąc więc za wcześnie by cokolwiek powiedzieć. wiem tylko, że cały dzień siedzi na uczelni a potem w nocy uczy się do kół, także za kolorowo nie ma. ale trzeba się z tym liczyć, że na tych "lepszych" uczelniach trochę pracy jest.

na pedagogikę w życiu bym nie poszła. także zdecydowanie położnictwo z tych dwóch.
__________________

cosmo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 16:57   #9
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość


Języków się bardzo szybko uczę, jestem na rozszerzonym angielskim, także to nie problem. O wyjeździe za granicę nie myślę (przynajmniej narazie), ja bym za bardzo tęskniła.

Skoro tak, to uważam, że wszystko jedno na co pójdziesz. Z bilansu wynika, że nie ma znaczenia, bo oba Cię interesują, a z obu pieniądze są słabe i szanse na pracę również
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 18:05   #10
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez cosmo20 Pokaż wiadomość
a ja właśnie ostatnio słyszałam jakieś plusy na rzecz położnictwa, że już lepiej z pracą itd. (ale to pewnie zależy od regionu) ale co konkretnie to nie pamiętam bo jakoś specjalnie mnie to nie interesowało. koleżanka na to poszła, ale dopiero miesiąc więc za wcześnie by cokolwiek powiedzieć. wiem tylko, że cały dzień siedzi na uczelni a potem w nocy uczy się do kół, także za kolorowo nie ma. ale trzeba się z tym liczyć, że na tych "lepszych" uczelniach trochę pracy jest.

na pedagogikę w życiu bym nie poszła. także zdecydowanie położnictwo z tych dwóch.

Nauki na położnictwie jest naprawdę dużo (anatomia, fizjologia, farmakologia), na pedagogice moim osobistym zdaniem jest łatwiej
Zarobki położnej zależą od stażu pracy, z tego co wiem na początku jest to 1000-1500zł. Po pedagogice jest naprawdę duży problem z pracą, koleżanka po magistrze, z jakimś tam doświadczeniem ledwo załapała 1/2 etatu Zarobki też w okolicach najniższej krajowej.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 18:17   #11
Basiulka19
Zadomowienie
 
Avatar Basiulka19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 1 210
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Ja studiuje pedogogike tyle ze ja planuje zrobić mgr ze specjalnej i chce pracować z dziećmi nie pełnosprawnymi ....
Basiulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 18:56   #12
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Ja jestem położną. Z pracą nie jest za ciekawie bo możliwości są ograniczone ( porodówka, położnictwo, ginekologia i noworodki ). Co prawda przez dłuższy czas pracowałam w klinice pediatrii ale niby ze dziećmi powyżej roku nie mogłam. Może lepiej pielęgniarstwo?
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 18:58   #13
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Położna może pracować również w klinikach prywatnych, szkołach rodzenia a nawet założyć własną szkołę. Wiele kobiet jest w stanie zapłacić, aby mieć obok siebie dobrą położną.
A po pedagogice cóż...szkoły, przedszkola, niskie zarobki..no chyba, ze ma sie wtyki w przedszkolach prywatnych...
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 19:00   #14
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Co do szkół rodzenia to nie jest tak łatwo. Trzeba mieć odpowiednie doświadczenie, staż, kursy. Poza tym teraz takich szkół jest bardzo dużo, a przekonanie do nich nadal nie za duże.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 19:07   #15
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Może lepiej pielęgniarstwo?

Autorka wątku chce pracować z dziećmi
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 19:20   #16
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Pielęgniarka też może pracować z dziećmi
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 19:29   #17
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2011-10-04 o 10:35
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 19:40   #18
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Ja jestem położną. Z pracą nie jest za ciekawie bo możliwości są ograniczone ( porodówka, położnictwo, ginekologia i noworodki ). Co prawda przez dłuższy czas pracowałam w klinice pediatrii ale niby ze dziećmi powyżej roku nie mogłam. Może lepiej pielęgniarstwo?
A jakaś przeszkoda jest, by się kształcić i będąc położną, doszkolić się na pielęgniarkę? Nie słyszałam o takiej

Cytat:
Napisane przez Basiulka19 Pokaż wiadomość
Ja studiuje pedogogike tyle ze ja planuje zrobić mgr ze specjalnej i chce pracować z dziećmi nie pełnosprawnymi ....
To radzę się ciut douczyć.

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Co do szkół rodzenia to nie jest tak łatwo. Trzeba mieć odpowiednie doświadczenie, staż, kursy. Poza tym teraz takich szkół jest bardzo dużo, a przekonanie do nich nadal nie za duże.
I znów - jakaś przeszkoda w doszkalaniu się? mam wrażenie, że zawód związany z medycyną niejako wymusza ciągłą naukę?

Co do SR - szczerze mówiąc, zależy od okolicy. W moim kilkudziesięciotysięcznym mieście, w którym jest szpital + porodówka, nie ma ani jednej. W sąsiednim jest jedna. A na miejsce w tej, gdzie się zapisywałam, czekałam 2 miesiące, zdążyłam na ostatni dzwonek, szczerze mówiąc.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 19:45   #19
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Położnictwo. Będziesz mogła się zatrudnić w prywatnej klinice i mieć prestiżową pracę - nikt nie patrzy dobrze na to, że w cv ma się wpisane ganianie w berka z dziećmi.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 19:52   #20
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22966698]A jakaś przeszkoda jest, by się kształcić i będąc położną, doszkolić się na pielęgniarkę? Nie słyszałam o takiej
[/QUOTE]

Ja słyszałam, że lepiej doszkalać się w drugą stronę, od pielęgniarstwa zaczynając Nie wiem jak to wygląda dokładnie ale ponoć tak się robi

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Położnictwo. Będziesz mogła się zatrudnić w prywatnej klinice i mieć prestiżową pracę - nikt nie patrzy dobrze na to, że w cv ma się wpisane ganianie w berka z dziećmi.
A spróbuj znaleść robotę w prywatnej klinice... Jak masz znajomości, albo 'na starość' gdy masz porządne doświadczenie.
Swoją drogą wiem, że ciężko jest znaleść pracę chociażby w zwykłej przychodni nfzetowkiej bez znajomości. Bo taka połóżna to niewiele robi (papiery głównie ginekologowi wypełnia) a zarabie nieźle
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 20:00   #21
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Zdecydowanie połóżnictwo.
Wszystkie znajome położne jakie znam pootwierały swoje gabinety i nie narzekają na kasę. Sama czasami u jednych dorabiam bo pomagam obsługiwac im program na kompie i nawet fajną prace mają jak tak człowiek posłucha z boku Tylko jednego im współczuję-mają pacjentki w całym mieście, więc dużo jeżdżenia i bieganiny,z jednego końca miasta na drugi i tak w kółko.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Swoją drogą wiem, że ciężko jest znaleść pracę chociażby w zwykłej przychodni nfzetowkiej bez znajomości. Bo taka połóżna to niewiele robi (papiery głównie ginekologowi wypełnia) a zarabie nieźle
Papiery ginekologowi to wypełnia pielęgniarka.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 20:06   #22
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

[/COLOR]
Papiery ginekologowi to wypełnia pielęgniarka.
Ja się spotkałam z położnymi
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:10   #23
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Pielęgniarka też może pracować z dziećmi


Tak, ale przez lata studiów trzeba przejść przez praktyki. Czy pielęgniarka może pracować z dziećmi? No pewnie! Ale ile takich pielęgniarek potrzeba? Jaka jest szansa, że autorka znajdzie prace jako pielęgniarka właśnie do dzieci? Taka jak to, że znajdzie pracę jako przedszkolanka, czy położna.

Podsumowując- IMHO oba zawody- pedagog, położna są do kitu jak chce się pracować w Polsce. Gdybym ja miała wybierać wybrałabym coś zupełnie innego, albo nauczyła się radzić sobie z tęsknotą, poszła na położnictwo i wyjechała za granicę.

Edytowane przez ksiezniczkanajgorsza
Czas edycji: 2010-10-30 o 21:12
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:23   #24
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Nie istnieje coś takiego jak uzupełniające studia pielęgniarskie dla położnych, ani w drugą stronę. Na dodatek położna ma bardzo ograniczone możliwości zatrudnienia. Myślałaś może o pielęgniarstwie, a następnie specjalizacji w kierunku właśnie opieki nad dziećmi? Możliwości jest wiele- możesz pracować w szkole jako higienistka, jako pielęgniarka na oddziale dziecięcym, jako pielęgniarka w hospicjum dla dzieci itd. Osobiście odradzam położnictwo, a już tym bardziej pedagogikę.
Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:31   #25
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez Francuska Fantazja Pokaż wiadomość
Nie istnieje coś takiego jak uzupełniające studia pielęgniarskie dla położnych, ani w drugą stronę. Na dodatek położna ma bardzo ograniczone możliwości zatrudnienia. Myślałaś może o pielęgniarstwie, a następnie specjalizacji w kierunku właśnie opieki nad dziećmi? Możliwości jest wiele- możesz pracować w szkole jako higienistka, jako pielęgniarka na oddziale dziecięcym, jako pielęgniarka w hospicjum dla dzieci itd. Osobiście odradzam położnictwo, a już tym bardziej pedagogikę.

W sumie, żeby być higienistką nie trzeba od razu iść na studia pielęgniarskie szkoła pomaturalna- kierunek: higienistka. po 2 latach zawód w garści.

Generalnie to polecam fizjoterapię- z zawodów okołomedycznych jest to zawód, który daje w przyszłości największą niezależność. Sama jestem mgr fizjoterapii- mogę pracować w szpitalach, przychodniach, poradniach, sanatoriach, spa, klubach fitness, prywatnych salonach masażu, przy klubach sportowych ze sportowcami. Mogę zawsze otworzyć gabinet prywatny. No ale żeby pracować w tym zawodzie z dziećmi należałoby skończyć najpierw 5 letnie studia magisterskie, a następnie zrobić kurs z rehabilitacji dzieci np. Vojty, czy inny. Można w sumie i po samych tylko studiach zatrudnić się w przedszkolu i prowadzić gimnastykę korekcyjną (chociaż wedle mnie też nuda). I za granicę wyjechałam. Chociaż teraz się upierasz, że będziesz tęsknić to radzę i tak wybrać zawód, który możliwość wyjazdu daje. Nie wiesz jak potoczy się przyszłość i być może do wyjazdu kiedyś zmusi Cie życie. Lepiej sobie furtki nie zamykać. I pod tym względem położnictwo bije jednak pedagogikę na łeb. Bez urazy ale pedagogika to

Edytowane przez ksiezniczkanajgorsza
Czas edycji: 2010-10-30 o 21:41
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:53   #26
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
Generalnie to polecam fizjoterapię- z zawodów okołomedycznych jest to zawód, który daje w przyszłości największą niezależność.
Teraz fizjoterapeutów jest multum, z pracą też jest już problem. Szczerze mówiąc to praktycznie po każdym z kierunków grozi nam bezrobocie , co za kraj...
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:58   #27
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

ja słyszałam że mało jest tych lekarzy co badają tkanki pod kątem raka
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 23:00   #28
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Teraz fizjoterapeutów jest multum, z pracą też jest już problem. Szczerze mówiąc to praktycznie po każdym z kierunków grozi nam bezrobocie , co za kraj...

Tak problem jest ze wszystkim, ale coś trzeba robić. I mi bezrobocie nie grozi- mam pracę we Francji w zawodzie i mam się świetnie.

Po fizjoterapii możesz pracować w wielu miejscach i założyć własny gabinet, a w razie czego wyjechać dlatego jest to kierunek lepszy niż te, które padły tu do tej pory, niż pedagogika, czy nawet położnictwo- większe uwiązanie do konkretnych placówek, mniejsza wszechstronność.
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 09:15   #29
Emisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 95
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Perspektywa pracy po jednym i drugim z tych kierunków nie jest świetlana, ale wg mnie po pedagogice jest dużo gorsza...
Ale uważam, że przede wszystkim powinno się iść na to, na co się chce.
__________________
POMÓŻMY KUBUSIOWI - ŻYWCEM PODPALONEMU PIESKOWI!!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499870
http://allegro.pl/spalony-pies-kuba-i1434981838.html


NAKARM ZWIERZĄTKA PRZEZ INTERNET - ZA DARMO!! KLIKNIJ: http://www.pustamiska.pl
Emisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 09:40   #30
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Pedagogika czy położnictwo?

Ja skończyłam pedagogikę i nie mam ani jednej bezrobotnej znajomej Więc jakoś nie widze ogromnego problemu z pracą. Ale wracając do Twojego pytania - najlepiej pójdź na położnictwo, a potem możesz zacząć pedagogikę jako drugi kierunek Pedagogika jest świetna, moje ulubione studia, ale położnictwo wydaje mi się bardziej konkretne. I z tymi dwoma kierunkami zawsze będziesz miała większe perspektywy
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.