Uzależnienie od słodyczy - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-04, 19:06   #871
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Tydzień czasu na kwarantannie (covid), dostałam w środku tygodnia, nie miałam czasu zrobić zakupów i wyjadłam zapasy jedzenia w domu. Raz zamówiłam azjatyckie. Ale słodkiego nic nie było.

Dziś wróciłam do pracy i się zaczęło ze słodyczami. Pączek z budyniem, batoniki. I teraz podjadam chipsy. Jak ćpun się na to rzuciłam. I teraz mi niedobrze.

Zamiast się cieszyć, że mogłam wyjść z domu i wrócić do pracy, bardziej mnie cieszyła torba pełna słodkości.

Pozdrawiam wszystkich cukrowych ćpunów. Po odwyku jest najgorzej!
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 20:29   #872
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Nie wiem jak się odzwyczaić i co innego jeść. Jem bardzo dużo słodyczy i pomimo tego faktu mam niedowagę (wzrost minus 21). Chciałbym zrezygnować raczej z uwagi na czynniki zdrowotne (przyszłe problemy), wizualne i stomatologiczne.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-08, 19:33   #873
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Ja już stwierdziłam, że całkowite usunięcie słodyczy u mnie nie przejdzie, ale ostatnio udało mi się mocno je ograniczyć. Myślę że ważne jest ewentualne wsparcie partnera ( żeby on też ich nie jadł). U mnie to chłopak chciał zrezygnować i zmusił i mnie, bo byłoby mu trudno samemu. I tak poprostu nie kupujemy słodyczy do domu no ale ja w pracy do kawy codziennie zjadam po 1 cukierku, żeby nie było mi tak przykro :p poza tym na śniadania jem owsianki zwykłe i pieczone które czasem dosładzam erytrytolem, dodaje owoce itp. czasem robię np placuszki i dżem z owoców dosładzany erytrytolem. Dobrze że ze słodzenia napojów zrezygnowałam jakieś 10 lat temu.
No i jakoś czuję się lepiej po tym niemal już miesiącu. Pewnie też wpływ ma to, że zaczęłam chodzić regularnie na siłownię.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-10, 18:34   #874
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Ja już stwierdziłam, że całkowite usunięcie słodyczy u mnie nie przejdzie, ale ostatnio udało mi się mocno je ograniczyć. Myślę że ważne jest ewentualne wsparcie partnera ( żeby on też ich nie jadł). U mnie to chłopak chciał zrezygnować i zmusił i mnie, bo byłoby mu trudno samemu. I tak poprostu nie kupujemy słodyczy do domu no ale ja w pracy do kawy codziennie zjadam po 1 cukierku, żeby nie było mi tak przykro :p poza tym na śniadania jem owsianki zwykłe i pieczone które czasem dosładzam erytrytolem, dodaje owoce itp. czasem robię np placuszki i dżem z owoców dosładzany erytrytolem. Dobrze że ze słodzenia napojów zrezygnowałam jakieś 10 lat temu.
No i jakoś czuję się lepiej po tym niemal już miesiącu. Pewnie też wpływ ma to, że zaczęłam chodzić regularnie na siłownię.
Dość ostro ograniczyłem węglowodany i rezultat jest średni. Z jednej strony lepsza skóra i minimalnie lepsze samopoczucie. Z drugiej strony spora utrata wagi. Nie wiem specjalnie czym zastąpić te 500-800 kcal dziennie. Dla mnie utrata wagi= niedowaga na poziomie wzrost minus 20, więc to niezbyt pozytywne.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2022-04-10 o 18:35 Powód: meryt
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-11, 08:20   #875
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Dość ostro ograniczyłem węglowodany i rezultat jest średni. Z jednej strony lepsza skóra i minimalnie lepsze samopoczucie. Z drugiej strony spora utrata wagi. Nie wiem specjalnie czym zastąpić te 500-800 kcal dziennie. Dla mnie utrata wagi= niedowaga na poziomie wzrost minus 20, więc to niezbyt pozytywne.
Myślałeś może o skorzystaniu z porady specjalisty, który by dobrał dietę pod Twoje potrzeby?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-11, 10:09   #876
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Myślałeś może o skorzystaniu z porady specjalisty, który by dobrał dietę pod Twoje potrzeby?
Taak, ale moim problemem jest duża wybredność w kwestii jedzenia. Mało co mi smakuje. Po bardzo stresującem okresie w moim życiu zacząłem bardziej o siebie dbać. Nie chodziło o wagę tylko o potencjalne problemy z sercem, przemęczenie itd. Ograniczyłem napoje gazowane i słodycze.

Rezultat jest taki, że przy wzroście 196 cm waga spadła mi z 86 do 76 kilogramów. Podejrzewałem nawet nowotwór, ale wiele specjalistycznych badań (tk, gastro itd) to wykluczyło.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-11, 10:15   #877
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

ja ze słodyczami miałam zwykle unormowaną relację.
bardziej byłam team słone niźli słodkie....
dopiero teraz, jak jestem w 7 miesiącu ciąży ciągnie mnie do słodkiego jak nigdy!
nie wiem czy to kwestia hormonów, czy dzidzi faktycznie potrzebuje tego cukierka, ale jak nie zjem czegoś słodkiego to mnie nosi lol
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-11, 10:20   #878
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Taak, ale moim problemem jest duża wybredność w kwestii jedzenia. Mało co mi smakuje. Po bardzo stresującem okresie w moim życiu zacząłem bardziej o siebie dbać. Nie chodziło o wagę tylko o potencjalne problemy z sercem, przemęczenie itd. Ograniczyłem napoje gazowane i słodycze.

Rezultat jest taki, że przy wzroście 196 cm waga spadła mi z 86 do 76 kilogramów. Podejrzewałem nawet nowotwór, ale wiele specjalistycznych badań (tk, gastro itd) to wykluczyło.
A, no to rzeczywiście jest problem. A w kwestii słodyczy też jesteś wybredny? Z ciekawości pytam
Mnie się udało przytyć w poprzednim roku właśnie przez popłynięcie ze słodyczami, no ale zaraz się okazało, że nasilają mi refluks i najlepiej jakbym w ogóle zrezygnowała, albo tylko biszkopciki. Jedyny plus, że teraz jadam słodkie w kontrolowanych ilościach, a nie jak dzika świnia, więc już się tak nie samobiczuję.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
ja ze słodyczami miałam zwykle unormowaną relację.
bardziej byłam team słone niźli słodkie....
dopiero teraz, jak jestem w 7 miesiącu ciąży ciągnie mnie do słodkiego jak nigdy!
nie wiem czy to kwestia hormonów, czy dzidzi faktycznie potrzebuje tego cukierka, ale jak nie zjem czegoś słodkiego to mnie nosi lol
To jest w dużej mierze kwestia hormonów. Ja zawsze mam większe ssanie przed okresem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-11, 10:22   #879
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Taak, ale moim problemem jest duża wybredność w kwestii jedzenia. Mało co mi smakuje. Po bardzo stresującem okresie w moim życiu zacząłem bardziej o siebie dbać. Nie chodziło o wagę tylko o potencjalne problemy z sercem, przemęczenie itd. Ograniczyłem napoje gazowane i słodycze.

Rezultat jest taki, że przy wzroście 196 cm waga spadła mi z 86 do 76 kilogramów. Podejrzewałem nawet nowotwór, ale wiele specjalistycznych badań (tk, gastro itd) to wykluczyło.
Jeżeli naturalnie nie dojadasz, to ograniczanie węglowodanów i jakiekolwiek diety keto mogą nie być najlepszym pomysłem - one są bardzo syte i człowiek na ogół na nich chudnie, bo po prostu kalorycznie je mniej. Oczywiście nie mówię o słodyczach, ale o węglowodanach w dobrym pieczywie/kaszach/makaronach itp.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-11, 13:42   #880
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A, no to rzeczywiście jest problem. A w kwestii słodyczy też jesteś wybredny? Z ciekawości pytam
Mnie się udało przytyć w poprzednim roku właśnie przez popłynięcie ze słodyczami, no ale zaraz się okazało, że nasilają mi refluks i najlepiej jakbym w ogóle zrezygnowała, albo tylko biszkopciki. Jedyny plus, że teraz jadam słodkie w kontrolowanych ilościach, a nie jak dzika świnia, więc już się tak nie samobiczuję.

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------




To jest w dużej mierze kwestia hormonów. Ja zawsze mam większe ssanie przed okresem.

Nie jestem bardzo wybredny. To raczej silna potrzeba słodyczy i dużej ilości węglowodanów w określonych porach dnia (około 14, 18, 23-24). Jem głównie pierniczki w czekoladzie, jakieś batoniki, ciasteczka, czasem duże ilości płatków cini minis. Do tego spore ilości chleba. Z czasem ograniczyłem te nawyki i rezultatem jest silne chudnięcie. Po prostu nie mam ochoty zastępować tego czym innym.

Gastrolog stwierdził u mnie refluks, ale objawy zupełnie ustąpiły po ograniczeniu słodkich napojów. Po samych słodyczach chyba nie mam refluksu,
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-17, 22:22   #881
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Ze słodyczy dla mnie najlepsza czekolada i chałwa.
Zawsze testuję nowe smaki na wyjazdach, na święta kupuję zamiast zajączka pomarańczę czekoladową Terry's
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-18, 07:13   #882
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ze słodyczy dla mnie najlepsza czekolada i chałwa.
Zawsze testuję nowe smaki na wyjazdach, na święta kupuję zamiast zajączka pomarańczę czekoladową Terry's
U mnie ta pomarańczka to kwintesencja świat BN. Niby cały rok jest, ale kupuje tylko na BN, w roku mi nie smakuje

Za to na Wielkanoc musi być likier jajeczny.

A tak w temacie wątku, to wczoraj popłynęłam totalnie z żarciem. Wstyd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-18, 10:38   #883
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Marcin89 Pokaż wiadomość
Nie jestem bardzo wybredny. To raczej silna potrzeba słodyczy i dużej ilości węglowodanów w określonych porach dnia (około 14, 18, 23-24). Jem głównie pierniczki w czekoladzie, jakieś batoniki, ciasteczka, czasem duże ilości płatków cini minis. Do tego spore ilości chleba. Z czasem ograniczyłem te nawyki i rezultatem jest silne chudnięcie. Po prostu nie mam ochoty zastępować tego czym innym.

Gastrolog stwierdził u mnie refluks, ale objawy zupełnie ustąpiły po ograniczeniu słodkich napojów. Po samych słodyczach chyba nie mam refluksu,
A nie próbowałeś podbijać kaloryczności np. białkiem/izolatem które stosują ludzie regularnie ćwiczący na siłce? Np. robić z tym gęste smoothie, dodawać do ciasta naleśnikowego, do mleka z którym jesz płatki. No i np.orzechy co dobrze zgrywają się ze smakiem czekoladowym a podbijają kaloryczność dzięki tłuszczom.


Miałeś kolonoskopię żeby pobrać wycinki i wykluczyć celiakię? Jeśli totalnie nie masz kosmków to by tłumaczyło dlaczego większość rzeczy się nie przyswaja więc ciągnie cię to cukrów prostych które najszybciej i najłatwiej wchodzą.

Ew droższa opcja to preparaty medyczne (co przecież stosuje się nie tylko w nowotworach ale właśnie w niedożywieniu z innych przyczyn) - np. nutridrinki co w małej objętości smakowego płynu mają dużo kalorii
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-18, 11:52   #884
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U mnie ta pomarańczka to kwintesencja świat BN. Niby cały rok jest, ale kupuje tylko na BN, w roku mi nie smakuje

Za to na Wielkanoc musi być likier jajeczny.

A tak w temacie wątku, to wczoraj popłynęłam totalnie z żarciem. Wstyd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likier też był. Teraz są w różnych smakach
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-18, 11:56   #885
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Dla mnie święta to czas odżywiania się głównie słodyczami. Nie jadam w te dni prawie wcale obiadu, bo innych rzeczy jest tak dużo, że nie mam pojęcia, jak miałabym pomieścić jeszcze "normalne" jedzenie. No chyba że idę do kogoś w odwiedziny, ale w domu w ogóle nic nie gotuję w te dni, bo z doświadczenia wiem, że tego nie zjemy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-18, 20:24   #886
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie święta to czas odżywiania się głównie słodyczami. Nie jadam w te dni prawie wcale obiadu, bo innych rzeczy jest tak dużo, że nie mam pojęcia, jak miałabym pomieścić jeszcze "normalne" jedzenie. No chyba że idę do kogoś w odwiedziny, ale w domu w ogóle nic nie gotuję w te dni, bo z doświadczenia wiem, że tego nie zjemy.
U mnie dokładnie to samo.
Do tego bardzo mało wody wtedy pije, do tego alkohol i po świętach jestem mega napuchnięta bańką, bo mam mega tendencje do zatrzymywania wody w organizmie. Całe moje ciało jest nabrzmiałe i bolesne, jak się dotknę, to aż mnie boli, jakbym dotykała siniaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 06:43   #887
Sadako_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 204
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Ja podjęłam kolejną walkę ze słodyczami. W święta udało mi się nie zjeść zbyt dużo i pójść na 7 km spacer, więc nie jest źle. Teraz tylko utrzymać tendencję, bo cóż, po świętach jedzenia pełno i będzie kusić. Też tak macie, że najgorsze dni to są te po świętach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sadako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 09:05   #888
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

ja w święta nie poszalałam za bardzo ze słodyczami.
ot kilka kawałków ciasta, trochę ciastek.
ale czuję że i to było za dużo;p
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 10:05:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.