Jestem w dziwnej relacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-26, 08:51   #1
oieiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 34

Jestem w dziwnej relacji


Jestem w relacji pełnej sprzeczności i nie rozumiem do końca tego co się dzieje. Poznałam faceta ponad 3 miesiące temu. On ponad 30, ja kilka lat młodsza. Zanim się spotkaliśmy pisaliśmy ze sobą jakiś czas, od początku bezpośrednio. Kiedy się spotkaliśmy od razu poszliśmy do łóżka i spędziliśmy ze sobą całe 3 następne dni. Od tego momentu spotykamy się regularnie, z przerwą około miesięczną (pojawił się mały melodramat w trakcie - co mnie również jeszcze bardziej zdystansowało, biorąc na margines, że zaraz znowu może coś mu odbić.)
Moje nastawienie od początku było z ogromnym dystansem, było dla mnie oczywiste, że spotykamy się na seks. Przy okazji lubiąc spędzać ze sobą czas. Wiedziałam, że lubi kobiety, chociaż był w paru długich związkach, zawsze wypowiada się o byłych bardzo ładnie. Dobry bajerant. Można powiedzieć, że wyrwał mnie na to, że ma gadane, dlatego też od początku miałam w głowie ostrzeżenie, żeby być ostrożną.
Praktycznie zawsze umawiamy się późnym wieczorem, on po mnie przyjeżdża i jedziemy do niego. To był główny powód dla którego uważałam, że to jest relacja typu fwb, ale właściwie nie miałam z tym problemu. On dużo pracuje, kończy późnym popołudniem albo wieczorem, ogarnia swoje rzeczy, prywatne sprawy i kontaktujemy się czy jesteśmy wolni. Często jeszcze kończy pracę przy mnie. To zawsze jest umawianie się na ostatnią chwilę, nigdy z wyprzedzeniem. Trzy razy udało nam się wyjść 'publicznie.' I myślałam, że ma obawy przed spotkaniem znajomych i mam być jego słodką tajemnicą, jednak będąc w miejscu gdzie moglibyśmy spotkać praktycznie każdego, zachowywaliśmy się jak para, idąc za ręce, przytulając się. Ale takich spotkań poza mieszkaniem było 3. Jego najbliżsi znajomi wiedzą o mnie. Wysyła im zdjęcia ze mną, byłam obecna przy wideorozmowie. Ale nie zaprosił mnie nigdzie, gdzie moglibyśmy się poznać osobiście. I tu kolejna sprzeczność - ale za to zaproponował, czy nie chciałabym z nim zamieszkać na kilka miesięcy. Odmówiłam, tłumacząc się umową najmu.
Kontakt poza spotkaniami - są dni, kiedy się w ogóle do siebie nie odzywamy, wyślemy jedno zdjęcie, piosenkę i jest cisza. Czasami wymienimy kilka wiadomości. W poprzednim związku byłam nauczona, że wisimy na telefonie non stop. Dlatego bardzo nie lubię jak widzę, że jest dostępny, a milczy. Ale wiem, że to już mój problem i naleciałości z poprzedniego związku.
Są dni, kiedy czuje, że jest wniebowzięty, że może gdzieś ze mną iść, to się zawsze pokrywa z 'opuszczeniem' mieszkania. Chociażby głupie wyjście do sklepu. Za to najczęściej czuję, że jest zmęczony i nie ma takiej ekscytacji jaka się pojawia u ludzi, którzy dopiero co zaczęli się spotykać.
No i jak bumerang wraca temat spotkań tylko dla seksu, bo sumując to wszystko, takie idzie odnieść wrażenie. "Podtrzymanie poziomu minimum, żeby zatrzymać, ale nie przemęczać się" Ale on sam wypowiedział słowa 'musisz wiedzieć, ze nie spotykam się z tobą tylko dla seksu' wiedząc, że mam luźne podejście i nie miałabym z tym żadnego problemu.
Pierwszy raz jestem w sytuacji, gdzie nic nie idzie szablonowo i 'po bożemu' co z jednej strony jest fajne i ekscytujące, z drugiej wprowadza jednak zamieszanie w moje życie.
oieiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:20   #2
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

ale o co Ci chodzi, bo nie do końca rozumiem? uważasz, że jak ktoś spotyka się tylko na seks to nie ma prawa wyjść ze swoją fwb do sklepu? czy wyjście do sklepu oznacza dla Ciebie, że znajomość zmierza do związku?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:29   #3
oieiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Z całego postu wyciągnęłaś tylko wątek sklepu?
oieiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:34   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 078
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Ale jaki masz dylemat / pytanie. Wielkiego zaangażowania nie widzę po żadnej ze stron, ale to jeszcze nie zbrodnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:36   #5
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
Jestem w relacji pełnej sprzeczności i nie rozumiem do końca tego co się dzieje. Poznałam faceta ponad 3 miesiące temu. On ponad 30, ja kilka lat młodsza. Zanim się spotkaliśmy pisaliśmy ze sobą jakiś czas, od początku bezpośrednio. Kiedy się spotkaliśmy od razu poszliśmy do łóżka i spędziliśmy ze sobą całe 3 następne dni. Od tego momentu spotykamy się regularnie, z przerwą około miesięczną (pojawił się mały melodramat w trakcie - co mnie również jeszcze bardziej zdystansowało, biorąc na margines, że zaraz znowu może coś mu odbić.)
Moje nastawienie od początku było z ogromnym dystansem, było dla mnie oczywiste, że spotykamy się na seks. Przy okazji lubiąc spędzać ze sobą czas. Wiedziałam, że lubi kobiety, chociaż był w paru długich związkach, zawsze wypowiada się o byłych bardzo ładnie. Dobry bajerant. Można powiedzieć, że wyrwał mnie na to, że ma gadane, dlatego też od początku miałam w głowie ostrzeżenie, żeby być ostrożną.
Praktycznie zawsze umawiamy się późnym wieczorem, on po mnie przyjeżdża i jedziemy do niego. To był główny powód dla którego uważałam, że to jest relacja typu fwb, ale właściwie nie miałam z tym problemu. On dużo pracuje, kończy późnym popołudniem albo wieczorem, ogarnia swoje rzeczy, prywatne sprawy i kontaktujemy się czy jesteśmy wolni. Często jeszcze kończy pracę przy mnie. To zawsze jest umawianie się na ostatnią chwilę, nigdy z wyprzedzeniem. Trzy razy udało nam się wyjść 'publicznie.' I myślałam, że ma obawy przed spotkaniem znajomych i mam być jego słodką tajemnicą, jednak będąc w miejscu gdzie moglibyśmy spotkać praktycznie każdego, zachowywaliśmy się jak para, idąc za ręce, przytulając się. Ale takich spotkań poza mieszkaniem było 3. Jego najbliżsi znajomi wiedzą o mnie. Wysyła im zdjęcia ze mną, byłam obecna przy wideorozmowie. Ale nie zaprosił mnie nigdzie, gdzie moglibyśmy się poznać osobiście. I tu kolejna sprzeczność - ale za to zaproponował, czy nie chciałabym z nim zamieszkać na kilka miesięcy. Odmówiłam, tłumacząc się umową najmu.
Kontakt poza spotkaniami - są dni, kiedy się w ogóle do siebie nie odzywamy, wyślemy jedno zdjęcie, piosenkę i jest cisza. Czasami wymienimy kilka wiadomości. W poprzednim związku byłam nauczona, że wisimy na telefonie non stop. Dlatego bardzo nie lubię jak widzę, że jest dostępny, a milczy. Ale wiem, że to już mój problem i naleciałości z poprzedniego związku.
Są dni, kiedy czuje, że jest wniebowzięty, że może gdzieś ze mną iść, to się zawsze pokrywa z 'opuszczeniem' mieszkania. Chociażby głupie wyjście do sklepu. Za to najczęściej czuję, że jest zmęczony i nie ma takiej ekscytacji jaka się pojawia u ludzi, którzy dopiero co zaczęli się spotykać.
No i jak bumerang wraca temat spotkań tylko dla seksu, bo sumując to wszystko, takie idzie odnieść wrażenie. "Podtrzymanie poziomu minimum, żeby zatrzymać, ale nie przemęczać się" Ale on sam wypowiedział słowa 'musisz wiedzieć, ze nie spotykam się z tobą tylko dla seksu' wiedząc, że mam luźne podejście i nie miałabym z tym żadnego problemu.
Pierwszy raz jestem w sytuacji, gdzie nic nie idzie szablonowo i 'po bożemu' co z jednej strony jest fajne i ekscytujące, z drugiej wprowadza jednak zamieszanie w moje życie.
Ale czego oczekujesz od tej relacji, że będzie związek czy co? Obydwoje macie świadomość bycia w czymś typu fwb i Ty oczywiście to wiesz więc nie wiem czego oczekujesz. Koleś ma luźne podejście, może traktuje Cię jako koleżankę do seksu, czasoumilacza i ma do tego prawo. Kwestia tylko tego czy takie warunki Ci odpowiadają, a chyba Ci odpowiadają bo z nim się spotykasz i przystałaś na to. Gdybyś oczekiwała związku i mówiła mu o tym wprost, albo jakoś tak aby się domyślił, on nie mógł by tego Ci zaoferować to wiadomo, że powinnaś wtedy z tego "układu" (jakkolwiek to nazwać) się wymiksować. On nie ma obowiązku przestawiać Cię swoim znajomym (a jeśli by już to zrobił nawet), to nie ma obowiązku wychodzić z Tobą na spotkania towarzyskie i "chwalić się" Tobą, pokazywać się z Tobą. Takie relacje, układy etc. wymagają obopólnej wiadomo nie tylko zgody, ale przede wszystkim jakiś "zasad", żeby nie było rozczarowanka, że koleś mówił o tym i o tym, chciał tak, a tak, a dziewczyna opatrznie zrozumiała i wyszło na to, że każde z nich ma inne potrzeby i poglądy na tą relację.

Czyli rozumiem, że jak była wideokonferencja to masz na myśli to, że jego znajomi Cię widzieli być może razem z nim na kamerce, ale wyjść realnych z nimi nie było?

Natomiast co do tego zamieszkania razem, może chciałby Cię mieć na wyłączność, ale nie w sensie związku tylko dostępu do seksu, spędzania miło chwil, rozmów, abyś zawsze była gdy tylko on zechce. Chyba, że dodatkowo jeszcze liczy na to, że mu ugotujesz, posprzątasz i pozmywasz, no nie wiem.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-06-26 o 10:52
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:45   #6
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Jesteście FWB. Czego nie rozumiesz? Tego, że on cię traktuje jak człowieka, a nie dmuchaną lalę? Straszne!
Jeśli liczysz na związek to
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:47   #7
oieiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Dzięki za odpowiedzi. Mój dylemat jest taki, że dostaje skrajne sygnały. Nie byłam wcześniej w takiej relacji i właściwie do końca rzeczywiście nie wiem jak to działa. Lubię go, owszem, mogło by coś z tego wyjść, więc obserwuje. Ale również wiem, że gdyby to się skończyło jutro i miałabym tego jasną sytuację to wzięłabym to na klatę i tyle.
oieiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-26, 10:52   #8
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

A ja ci mówię, że byś nie wzięła. Pewnie byś założyła wątek tutaj, że jesteś załamana, a facet ci dawał sprzeczne sygnały.
Większość ludzi, a tym bardziej płci żeńskiej, nie jest w stanie wchodzić w tego typu relacje bez konsekwencji i są one szkodliwe dla psychiki.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:55   #9
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

A może by tak porozmawiać?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:57   #10
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. Mój dylemat jest taki, że dostaje skrajne sygnały. Nie byłam wcześniej w takiej relacji i właściwie do końca rzeczywiście nie wiem jak to działa. Lubię go, owszem, mogło by coś z tego wyjść, więc obserwuje. Ale również wiem, że gdyby to się skończyło jutro i miałabym tego jasną sytuację to wzięłabym to na klatę i tyle.
A czym objawiają się te skrajne sygnały? Objaśnisz?
Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
Lubię go, owszem, mogło by coś z tego wyjść, więc obserwuje.
Odnośnie pogrubionego fragmentu zdania - na jakiej podstawie uważasz, że coś z tego by mogło wyjść? On Ci tak powiedział, ale stwierdził, że chce fwb na razie czy to Twoje domysły, że coś by z tego wyszło? Może się zwyczajnie zafiksowałaś i tylko fantazja Cię ponosi i stąd uważasz, że no coś by z tego było .

Lubię Cię to trochę za mało aby stworzyć związek.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-06-26 o 11:01
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:10   #11
oieiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
A ja ci mówię, że byś nie wzięła. Pewnie byś założyła wątek tutaj, że jesteś załamana, a facet ci dawał sprzeczne sygnały.
Większość ludzi, a tym bardziej płci żeńskiej, nie jest w stanie wchodzić w tego typu relacje bez konsekwencji i są one szkodliwe dla psychiki.
weź zobacz czy Cię nie ma na innym forum

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87957470]A może by tak porozmawiać?[/QUOTE]

No właśnie. Tylko, że ja też przyjmuję postawę 'a tam, obojętnie mi' i rzucam mu rozbawione spojrzenia na tekst typu 'jak moja mama cię pozna...'
Bo ten układ się zaczął od seksu. I moja duma jednak nie pozwala mi pierwszej pokazać, że mogę myśleć o nim inaczej. Bo z doświadczenia wiem, że często jest to moment w którym się osiągnęło to co chciało, czyli się kogoś zdobyło. Jeśli to przyjdzie za szybko i włożyło się w to za mało wysiłku to po prostu wszystko opada. Mam to samo.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
A czym objawiają się te skrajne sygnały? Objaśnisz?


Odnośnie pogrubionego fragmentu zdania - na jakiej podstawie uważasz, że coś z tego by mogło wyjść? On Ci tak powiedział, ale stwierdził, że chce fwb na razie czy to Twoje domysły, że coś by z tego wyszło? Może się zwyczajnie zafiksowałaś i tylko fantazja Cię ponosi i stąd uważasz, że no coś by z tego było .

Lubię Cię to trochę za mało aby stworzyć związek.
Skrajne sygnały - no właśnie taka propozycja zamieszkania razem, autentyczne oznaki troski (chciał jechać po mnie 300km bo miałam wypadek, namawiał mnie, że pójdzie ze mną do lekarza, ale odmówiłam) Te teksty, że nie spotyka się ze mną dla seksu, czasami się zapomina i rzuca tekstem 'uwielbiam w tobie coś tam, ostatnio nawet 'kocham w tobie coś tam' Ogólne zachowywanie się jak bycie w związku, tylko bez związku. A na drugiej szali jest ten brak czasu i głównie nocne schadzki.

Ja jestem tą, która ma podejście z dystansem. Bo dla mnie układ fwb - musi mieć hamulce właśnie dla bezpieczeństwa. Ważę wszystkie słowa, które mówię, uważnie też słucham tego co on mówi.


A dlaczego mogłoby coś z tego wyjść? To tylko moja opinia, nie wiem co on myśli. Ale uważam, że do siebie pasujemy. Tak jak mówisz, lubię Cię to za mało żeby tworzyć związek, ale wystarczająco, żeby dać komuś szanse.

Ale dobrze jest znać opinie innych ludzi i wiedzieć, ze nawet układ fwb każdy może traktować inaczej. Będę to miała teraz na uwadze.

Edytowane przez oieiku
Czas edycji: 2020-06-26 o 12:12
oieiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-26, 12:26   #12
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
weź zobacz czy Cię nie ma na innym forum



No właśnie. Tylko, że ja też przyjmuję postawę 'a tam, obojętnie mi' i rzucam mu rozbawione spojrzenia na tekst typu 'jak moja mama cię pozna...'
Bo ten układ się zaczął od seksu. I moja duma jednak nie pozwala mi pierwszej pokazać, że mogę myśleć o nim inaczej. Bo z doświadczenia wiem, że często jest to moment w którym się osiągnęło to co chciało, czyli się kogoś zdobyło. Jeśli to przyjdzie za szybko i włożyło się w to za mało wysiłku to po prostu wszystko opada. Mam to samo.



Skrajne sygnały - no właśnie taka propozycja zamieszkania razem, autentyczne oznaki troski (chciał jechać po mnie 300km bo miałam wypadek, namawiał mnie, że pójdzie ze mną do lekarza, ale odmówiłam) Te teksty, że nie spotyka się ze mną dla seksu, czasami się zapomina i rzuca tekstem 'uwielbiam w tobie coś tam, ostatnio nawet 'kocham w tobie coś tam' Ogólne zachowywanie się jak bycie w związku, tylko bez związku. A na drugiej szali jest ten brak czasu i głównie nocne schadzki.

Ja jestem tą, która ma podejście z dystansem. Bo dla mnie układ fwb - musi mieć hamulce właśnie dla bezpieczeństwa. Ważę wszystkie słowa, które mówię, uważnie też słucham tego co on mówi.


A dlaczego mogłoby coś z tego wyjść? To tylko moja opinia, nie wiem co on myśli. Ale uważam, że do siebie pasujemy. Tak jak mówisz, lubię Cię to za mało żeby tworzyć związek, ale wystarczająco, żeby dać komuś szanse.

Ale dobrze jest znać opinie innych ludzi i wiedzieć, ze nawet układ fwb każdy może traktować inaczej. Będę to miała teraz na uwadze.
Kobito, okłamujesz się.
Nic z tego nie będzie więcej, bo większość facetów nie planuje przyszłości z laską, która na pierwszym spotkaniu idzie z nimi do łóżka, a potem się udostępnia wieczorami.
Tak to wygląda, niezależnie od tego co sobie wmawiasz i jak nie zaczniesz koloryzować waszej relacji. To jest seksualny układ, a on stara się być miły żeby ci się nie odwidziało, dopóki jemu się nie odwidzi.

Dobrze znać opinie, które ci będą dawać nadzieję i trzymać cię w tej bańce. Spoko. Potem przynajmniej te same osoby ci się przydadzą żeby ocierać łezki.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:29   #13
oieiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Kobito, okłamujesz się.
Nic z tego nie będzie więcej, bo większość facetów nie planuje przyszłości z laską, która na pierwszym spotkaniu idzie z nimi do łóżka, a potem się udostępnia wieczorami.
Tak to wygląda, niezależnie od tego co sobie wmawiasz i jak nie zaczniesz koloryzować waszej relacji. To jest seksualny układ, a on stara się być miły żeby ci się nie odwidziało, dopóki jemu się nie odwidzi.

Dobrze znać opinie, które ci będą dawać nadzieję i trzymać cię w tej bańce. Spoko. Potem przynajmniej te same osoby ci się przydadzą żeby ocierać łezki.
HAHAHAH Stary. Ale z Ciebie incel. Tak samo on poszedł ze mną do łóżka na pierwszym spotkaniu, tak samo on mi się udostępnia kiedy ja do niego piszę. Serio, nie mam ochoty z Tobą rozmawiać, pozdrawiam
oieiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:33   #14
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
HAHAHAH Stary. Ale z Ciebie incel. Tak samo on poszedł ze mną do łóżka na pierwszym spotkaniu, tak samo on mi się udostępnia kiedy ja do niego piszę. Serio, nie mam ochoty z Tobą rozmawiać, pozdrawiam


Widać, że ciężko ci zrozumieć pewne mechanizmy. Cóż, powodzonka.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:34   #15
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Kobito, okłamujesz się.
Nic z tego nie będzie więcej, bo większość facetów nie planuje przyszłości z laską, która na pierwszym spotkaniu idzie z nimi do łóżka, a potem się udostępnia wieczorami.
Jakieś badania nt. temat może? Bo równie dobrze to może być tylko Twoje subiektywne odczucie, a to się w ''rejestr'', że tak powiem nie pisze. Z chęcią poczytam i sprawdzę czy to co piszesz jest prawdą. Czyli, że potencjalny związek u kobiety jest zależny od tego czy poskacze na koniu na pierwszym spotkaniu czy też nie, hm ciekawe, naprawdę.

Człowieku, czasem związki zaczynają się od seksu. Na jakiej planecie Ty żyjesz?
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:38   #16
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Jakieś badania nt. temat może? Bo równie dobrze to może być tylko Twoje subiektywne odczucie, a to się w ''rejestr'', że tak powiem nie pisze. Z chęcią poczytam i sprawdzę czy to co piszesz jest prawdą. Czyli, że potencjalny związek u kobiety jest zależny od tego czy poskacze na koniu na pierwszym spotkaniu czy też nie, hm ciekawe, naprawdę.

Człowieku, czasem związki zaczynają się od seksu. Na jakiej planecie Ty żyjesz?
Jak czegoś nie zapisano na "mondrej stronie", to nie istnieje. Powiedzmy, że to co wcześniej powiedziałem to właśnie moje "widzimisię". Ot, prywatna opinia poparta tym co czytałem, widziałem, poznałem.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:41   #17
oieiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość


Widać, że ciężko ci zrozumieć pewne mechanizmy. Cóż, powodzonka.
Dziękuję Podejrzewam, że to jest również dobry wyznacznik przesiewu potencjalnych partnerów, bo kopnęłabym w zad takiego, który myślałby w ten sposób. I nawet nie byłoby mi szkoda, że ojej nic nie wyszło.
oieiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:42   #18
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Ja w sumie każdy mój związek zaczynałam od łóżka, wiec mam zupełnie inne doświadczenia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:44   #19
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Jak czegoś nie zapisano na "mondrej stronie", to nie istnieje. Powiedzmy, że to co wcześniej powiedziałem to właśnie moje "widzimisię". Ot, prywatna opinia poparta tym co czytałem, widziałem, poznałem.
No właśnie. I tu jest pies pogrzebany, wyszło szydło z wora. To jest Twoje ''widzimisię'', a więc Twoja subiektywna opinia, odczucie. To, że Ty nie akceptujesz, nie tolerujesz u siebie lasek, które idą na pierwszym spotkaniu do wyra nie oznacza, że możesz pouczać inne. Jeśli chcesz zbawiać świat i umoralniać to chyba trafiłeś pod zły adres po prostu. Nie wprowadzaj w błąd, skoro piszesz, że to co wcześniej powiedziałeś to Twoje ''widzimisię'' i oparte jest tylko na własnym odczuciu.

To co napisałeś jest tak samo miarodajne jak ''podwójne standardy'', których nienawidzę u facetów. Coś obrzydliwego. Bleee.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-26, 12:48   #20
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Skoro jesteś świadoma związku tylko dla seksu, to dlaczego dopatrujesz się na siłę sygnałów z jego strony? Wyjście do sklepu, na miasto, o niczym nie świadczy, na prawdę.. Lepiej zakończ to teraz, bo już sama zaczynasz w myślach robić sobie złudne nadzieje odnośnie związku, a z czasem przywiążesz się jeszcze bardziej i ciężko będzie Ci to zakończyć.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 12:58   #21
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
Dziękuję Podejrzewam, że to jest również dobry wyznacznik przesiewu potencjalnych partnerów, bo kopnęłabym w zad takiego, który myślałby w ten sposób. I nawet nie byłoby mi szkoda, że ojej nic nie wyszło.
Oczywiście, że jest to wyznacznik przesiewu partnerów. Kopnęłabyś kogoś, kto ciebie by kopnął dużo wcześniej? Rzeczywiście nie byłoby ci szkoda, jakbyś chciała związku, a facet by stwierdził, że nie jesteś "związkowym materiałem". Ciekawa perspektywa. Taka mało logiczna.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Skoro jesteś świadoma związku tylko dla seksu, to dlaczego dopatrujesz się na siłę sygnałów z jego strony? Wyjście do sklepu, na miasto, o niczym nie świadczy, na prawdę.. Lepiej zakończ to teraz, bo już sama zaczynasz w myślach robić sobie złudne nadzieje odnośnie związku, a z czasem przywiążesz się jeszcze bardziej i ciężko będzie Ci to zakończyć.
"Ale ona go zmieni!" "Ale ona to zmieni!"
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:04   #22
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
"Ale ona go zmieni!" "Ale ona to zmieni!"
Na pewno.. Na prawdę szkoda czasu na faceta, jeśli już zaczyna go rozpatrywać w kategoriach kandydata do związku
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:07   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Skoro jesteś świadoma związku tylko dla seksu, to dlaczego dopatrujesz się na siłę sygnałów z jego strony? Wyjście do sklepu, na miasto, o niczym nie świadczy, na prawdę.. Lepiej zakończ to teraz, bo już sama zaczynasz w myślach robić sobie złudne nadzieje odnośnie związku, a z czasem przywiążesz się jeszcze bardziej i ciężko będzie Ci to zakończyć.
Dokładnie.

Założenie wątku o tej relacji świadczy o tym, że się nie nadajesz do takich układów. Skończy się zakochaniem i złamanym sercem po Twojej stronie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:08   #24
justynadowg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 22
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
Jestem w relacji pełnej sprzeczności i nie rozumiem do końca tego co się dzieje. Poznałam faceta ponad 3 miesiące temu. On ponad 30, ja kilka lat młodsza. Zanim się spotkaliśmy pisaliśmy ze sobą jakiś czas, od początku bezpośrednio. Kiedy się spotkaliśmy od razu poszliśmy do łóżka i spędziliśmy ze sobą całe 3 następne dni. Od tego momentu spotykamy się regularnie, z przerwą około miesięczną (pojawił się mały melodramat w trakcie - co mnie również jeszcze bardziej zdystansowało, biorąc na margines, że zaraz znowu może coś mu odbić.)
Moje nastawienie od początku było z ogromnym dystansem, było dla mnie oczywiste, że spotykamy się na seks. Przy okazji lubiąc spędzać ze sobą czas. Wiedziałam, że lubi kobiety, chociaż był w paru długich związkach, zawsze wypowiada się o byłych bardzo ładnie. Dobry bajerant. Można powiedzieć, że wyrwał mnie na to, że ma gadane, dlatego też od początku miałam w głowie ostrzeżenie, żeby być ostrożną.
Praktycznie zawsze umawiamy się późnym wieczorem, on po mnie przyjeżdża i jedziemy do niego. To był główny powód dla którego uważałam, że to jest relacja typu fwb, ale właściwie nie miałam z tym problemu. On dużo pracuje, kończy późnym popołudniem albo wieczorem, ogarnia swoje rzeczy, prywatne sprawy i kontaktujemy się czy jesteśmy wolni. Często jeszcze kończy pracę przy mnie. To zawsze jest umawianie się na ostatnią chwilę, nigdy z wyprzedzeniem. Trzy razy udało nam się wyjść 'publicznie.' I myślałam, że ma obawy przed spotkaniem znajomych i mam być jego słodką tajemnicą, jednak będąc w miejscu gdzie moglibyśmy spotkać praktycznie każdego, zachowywaliśmy się jak para, idąc za ręce, przytulając się. Ale takich spotkań poza mieszkaniem było 3. Jego najbliżsi znajomi wiedzą o mnie. Wysyła im zdjęcia ze mną, byłam obecna przy wideorozmowie. Ale nie zaprosił mnie nigdzie, gdzie moglibyśmy się poznać osobiście. I tu kolejna sprzeczność - ale za to zaproponował, czy nie chciałabym z nim zamieszkać na kilka miesięcy. Odmówiłam, tłumacząc się umową najmu.
Kontakt poza spotkaniami - są dni, kiedy się w ogóle do siebie nie odzywamy, wyślemy jedno zdjęcie, piosenkę i jest cisza. Czasami wymienimy kilka wiadomości. W poprzednim związku byłam nauczona, że wisimy na telefonie non stop. Dlatego bardzo nie lubię jak widzę, że jest dostępny, a milczy. Ale wiem, że to już mój problem i naleciałości z poprzedniego związku.
Są dni, kiedy czuje, że jest wniebowzięty, że może gdzieś ze mną iść, to się zawsze pokrywa z 'opuszczeniem' mieszkania. Chociażby głupie wyjście do sklepu. Za to najczęściej czuję, że jest zmęczony i nie ma takiej ekscytacji jaka się pojawia u ludzi, którzy dopiero co zaczęli się spotykać.
No i jak bumerang wraca temat spotkań tylko dla seksu, bo sumując to wszystko, takie idzie odnieść wrażenie. "Podtrzymanie poziomu minimum, żeby zatrzymać, ale nie przemęczać się" Ale on sam wypowiedział słowa 'musisz wiedzieć, ze nie spotykam się z tobą tylko dla seksu' wiedząc, że mam luźne podejście i nie miałabym z tym żadnego problemu.
Pierwszy raz jestem w sytuacji, gdzie nic nie idzie szablonowo i 'po bożemu' co z jednej strony jest fajne i ekscytujące, z drugiej wprowadza jednak zamieszanie w moje życie.
Ja bym na Twoim miejscu zastanowiła się czego chce. Musisz sama sobie odpowiedzieć na to pytanie, czy chcesz tylko spotkań dla seksu czy ten człowiek mógłby być twoim partnerem życiowym. Z twojej wypowiedzi wynika, tak jakbyś miała trochę nadziei na coś więcej. Spotkaj się z nim i porozmawiaj. Zapytaj jak on to wszystko widzi, cZy jesteś dla niego koleżanka do seksu i spotkań czy znaczysz coś więcej dla niego. Powinnaś zapytać również jak on to dalej widzi. Myślę, że większej filozofii tu nie ma.
Rozumiem twoja rozterkę, bo kiedyś miałam podobna sytuację, ale wyszło że mi na kolesiu zależy, a on mnie traktował jako koleżankę do łóżka i międzyczasie szukał swojego ideału.
Teraz się z tego śmieje.
Porozmawiaj z nim i tyle, żeby niepotrzebnie się nie angażować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justynadowg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:13   #25
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Możecie jej dawać kobiece rady. Zazwyczaj są one do niczego lub zakładają rzeczy typu "jak go zmanipulować na 100 sposobów". Realia są takie, że on ma sporo plusików bycia w związku, a w nim nie jest. Proponował mieszkanie razem, bo miałby wtedy łatwiejszy dostęp do seksu, a poza tym może jeszcze więcej związkowych plusów, a brak "statusu związku", który by go w jakikolwiek sposób trzymał w ryzach.
Więc po jaką chorobę układu pokarmowego o zaraźliwym charakterze miałby zmieniać coś, co całkowicie mu pasuje. Na zawracanie sobie głowy związkiem nie ma czasu, bo pracuje i pewnie ma też swoje pasje.
Śmieszy mnie trochę, że tak wiele kobiet wyskakuje z tym, że znają mężczyzn, a tak naprawdę guzik wiedzą o tak prostych i jasnych sygnałach, które im się wali prosto w twarz.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:23   #26
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Możecie jej dawać kobiece rady. Zazwyczaj są one do niczego lub zakładają rzeczy typu "jak go zmanipulować na 100 sposobów". Realia są takie, że on ma sporo plusików bycia w związku, a w nim nie jest. Proponował mieszkanie razem, bo miałby wtedy łatwiejszy dostęp do seksu, a poza tym może jeszcze więcej związkowych plusów, a brak "statusu związku", który by go w jakikolwiek sposób trzymał w ryzach.
Więc po jaką chorobę układu pokarmowego o zaraźliwym charakterze miałby zmieniać coś, co całkowicie mu pasuje. Na zawracanie sobie głowy związkiem nie ma czasu, bo pracuje i pewnie ma też swoje pasje.
Śmieszy mnie trochę, że tak wiele kobiet wyskakuje z tym, że znają mężczyzn, a tak naprawdę guzik wiedzą o tak prostych i jasnych sygnałach, które im się wali prosto w twarz.
tak jakby żadna taka rada narazie nie padła, ale dzięki za pozwolenie jak coś
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:27   #27
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Nie jesteś w dziwnej relacji.
Jesteś w przyjacielskiej relacji na seks. I moim zdaniem w słowach faceta nie ma nic, co pozwalałoby myśleć inaczej.
Dopóki nie powiesz mu, że masz konkretne, związkowe oczekiwania czy nadzieje (nazwij to jak chcesz), to nic się nie zmieni i będziesz się z nim tak bujać do uśmiechniętej śmierci.
Zrób to, póki jeszcze jesteś w stanie wziąć przypuszczalną porażkę na klatę. On korzysta z uroków związku nie będąc w związku. Dlaczego miałby coś zmieniać, skoro uważa, że tobie to pasuje?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:49   #28
Magdallona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 199
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez oieiku Pokaż wiadomość
Bo ten układ się zaczął od seksu. I moja duma jednak nie pozwala mi pierwszej pokazać, że mogę myśleć o nim inaczej. Bo z doświadczenia wiem, że często jest to moment w którym się osiągnęło to co chciało, czyli się kogoś zdobyło. Jeśli to przyjdzie za szybko i włożyło się w to za mało wysiłku to po prostu wszystko opada. Mam to samo.
Nie duma tylko lęk przed odrzuceniem. Na terapię polecam się wybrać, bo masz trochę dziecinne przekonania, jeśli chodzi o relacje międzyludzkie.

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Możecie jej dawać kobiece rady. Zazwyczaj są one do niczego lub zakładają rzeczy typu "jak go zmanipulować na 100 sposobów". Realia są takie, że on ma sporo plusików bycia w związku, a w nim nie jest. Proponował mieszkanie razem, bo miałby wtedy łatwiejszy dostęp do seksu, a poza tym może jeszcze więcej związkowych plusów, a brak "statusu związku", który by go w jakikolwiek sposób trzymał w ryzach.
Więc po jaką chorobę układu pokarmowego o zaraźliwym charakterze miałby zmieniać coś, co całkowicie mu pasuje. Na zawracanie sobie głowy związkiem nie ma czasu, bo pracuje i pewnie ma też swoje pasje.
Śmieszy mnie trochę, że tak wiele kobiet wyskakuje z tym, że znają mężczyzn, a tak naprawdę guzik wiedzą o tak prostych i jasnych sygnałach, które im się wali prosto w twarz.
A Ty nie rozumiesz, że nie masz prawa się wypowiadać "w imieniu mężczyzn"? Ludzie są różni, niezależnie od płci. Część facetów ma podwójne standardy i problem z tym, że kobieta z nimi idzie szybko do łóżka, a innym to nie przeszkadza w postrzeganiu jej jako materiał związkowy. Nie wiem, z czego wynika Twoja motywacja, żeby nam udowadniać, że jest inaczej, ale na pewno z niczego dobrego.

Edytowane przez Magdallona
Czas edycji: 2020-06-26 o 13:57
Magdallona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:50   #29
oieiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Nie jesteś w dziwnej relacji.
Jesteś w przyjacielskiej relacji na seks. I moim zdaniem w słowach faceta nie ma nic, co pozwalałoby myśleć inaczej.
Dopóki nie powiesz mu, że masz konkretne, związkowe oczekiwania czy nadzieje (nazwij to jak chcesz), to nic się nie zmieni i będziesz się z nim tak bujać do uśmiechniętej śmierci.
Zrób to, póki jeszcze jesteś w stanie wziąć przypuszczalną porażkę na klatę. On korzysta z uroków związku nie będąc w związku. Dlaczego miałby coś zmieniać, skoro uważa, że tobie to pasuje?
Owszem, masz racje

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdallona Pokaż wiadomość
Nie duma tylko lęk przed odrzuceniem. Na terapię polecam się wybrać, bo masz trochę dziecinne przekonania, jeśli chodzi o relacje międzyludzkie.
Dlaczego?
oieiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 13:56   #30
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Jestem w dziwnej relacji

Nie wiem, a kiedyś w końcu rozmawialiście o tej relacji czy nie? Bo jakby mnie ktoś, z kim nie jestem, zaproponował, że razem zamieszkamy, to byłabym trochę zaskoczona
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-29 18:40:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.