Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-20, 07:24   #2491
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Ojciec sobie kupił i będę go macać jutro, sama mam Mi 8 Lite to zobaczę co tam zmienili. Jak tak obczajam porównanie tych dwóch na mgsm, to w sumie niewiele rzeczy jest innych, które by mi coś mówiły - ale też się na tych standardach CDMA i innych wcale nie znam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To daj znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 07:54   #2492
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

[QUOTE=lisnov;87262449]
Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Czy opatrunki zelazem przyspieszają gojnie, czy rana nie moze byc mega swieza?
Pytanie nr dwa. W ostatnich badaniach jakieś dwa miesiące temu wyszła leciutka anemia. Efektem tego były zajady ale te juz wyleczone. A teraz nagle od tygodnia radno budzę się z krwią z nosa. Nie leci jakos mega, ale muszę zawsze rano arno wydmuchac porządnie noc i na chusteczce jest pełno krwi. W sumie moge powtórzyć badanie ale nie wiem co to da, bo ja zawsze mam lekka anemię.

I czy te opatrunki z zeżalezem przyspieszają gojenie? Rana mu byc już sucha czy może byc świeżawa?
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 08:21   #2493
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A propos tej choroby lokomocyjnej/morskiej- skąd się ona bierze u dorosłych? Ja nigdy nie miałam problemu z żadnym środkiem transportu, aż nagle rok temu na serpentynach bardzo źle się czułam, a w tym roku na pewnym rejsie myślałam, że umrę (no, ale w sumie to był taki rejs, że wszystkim na starcie torebki rozdawali, więc może to zły przykład). Nie rozumiem skąd na stare lata się to bierze, skoro całe życie organizm mógł jakoś przyzwyczaić się do różnych środków lokomocji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zauważyłam że u mnie problemy z błędnikiem pojawiły się mniej więcej w tym samym czasie co problemy ze wzrokiem (astygmatyzm i szkła minusy). Nie mam takiej typowej choroby lokomocyjnej, w żadnych środkach transportu nie mam problemów. Za to karuzele, huśtawki i różne atrakcje z parków rozrywki kompletnie się dla mnie nie nadają. Czasem wystarczy że popatrzę na ludzi na karuzeli i już mnie mdli. Największy problem mam z bardzo szybko przesuwającym się obrazem, trochę tak jakby oczy to widziały a mózg nie potrafił przetworzyć w odpowiednim czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 09:49   #2494
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87262857]
Wiekszej głupoty już długo nie czytałam
Zapiera się o co nogami? Pod stopami ma padał gazu i sprzęgła, doskonały punkt zaparcia
Rękami o co? O kierownicę?




Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE]
Dlatego napisałam, że kierowca "trochę się zapiera". Nie chodzi mi o zapieranie się z pełną premedytacją, z całą siłą. Ale po prostu o stabilną pozycję - jak jestem pasażerem to nogi trzymam swobodnie (bo bycie pasażerem jednak niczego nie wymaga), w zakrętach nogi latają na boki. Trochę niezręcznie, jakby kierowcy tak samo nogi latały, zlatywały z pedałów
Tak samo jak się trzyma cały czas kierownicę, to ma się w niej poniekąd też punkt oparcia. A na fotelu pasażera trochę bardziej miota tułowiem w dobrych zakrętach jak się o nic nie opiera, można co najwyżej chwycić się cykorłapki czy uchwytu na boczku drzwi.

Serio, dla mnie to ma znaczenie. Jak jest droga pełna zakrętów, serpentyn, to zdecydowanie wolę być kierowcą niż pasażerem.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 10:27   #2495
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Ja tez za dzieciaka nie miałam choroby lokomocyjnej, teraz po 30 roku życia mnie uderzyła i to z jakąś wielką siłą.

------

Polećcie jakieś serum do twarzy tak do 50 zł. Miałam to z Bielendy, zielone, fajne jest,.ale chciałabym spróbować czegoś innego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 10:37   #2496
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja tez za dzieciaka nie miałam choroby lokomocyjnej, teraz po 30 roku życia mnie uderzyła i to z jakąś wielką siłą.

------

Polećcie jakieś serum do twarzy tak do 50 zł. Miałam to z Bielendy, zielone, fajne jest,.ale chciałabym spróbować czegoś innego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do 50 zł nie polecę, ale ja używam za 60 zł serum do twarzy z firmy Cztery szpaki. Naturalny skład i naprawdę fajnie koi i nawilża. Mam je tak 3 miesiące i chyba nie wykorzystam nigdy, jest tak wydajne, że dosłownie dwie krople starczają na całą twarz i kompletnie nie widać zużycia. Mnie się wydaje, że nadal mam w buteleczce tyle samo co na początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 10:49   #2497
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Polećcie jakieś serum do twarzy tak do 50 zł. Miałam to z Bielendy, zielone, fajne jest,.ale chciałabym spróbować czegoś innego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nowa Kosmetyka serum "Równowaga w płynie".
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 11:04   #2498
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Polećcie jakieś serum do twarzy tak do 50 zł. Miałam to z Bielendy, zielone, fajne jest,.ale chciałabym spróbować czegoś innego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale serum o jakim działaniu? Jaki masz typ cery? Które z Bielendy? To z kwasem migdałowym? To jednak spora różnica, czy ma złuszczać, czy nawilżać i regenerować Nie ma czegoś takiego jak serumowe serum, które każdemu się sprawdza.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 11:24   #2499
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ale serum o jakim działaniu? Jaki masz typ cery? Które z Bielendy? To z kwasem migdałowym? To jednak spora różnica, czy ma złuszczać, czy nawilżać i regenerować Nie ma czegoś takiego jak serumowe serum, które każdemu się sprawdza.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ogólnie mam cerę mieszana, że skłonnościami do zaskórników, to z Bielenda z kwasem migdałowym miałam właśnie.


Obczaję te cztery szpaki.
Z ceną da się nagiąć, ogólnie rzuciłam widełki cenowe, zeby ktoś mi nie rzucił serum, które 200 zł kosztuje.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2019-10-20 o 11:25
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 11:31   #2500
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ogólnie mam cerę mieszana, że skłonnościami do zaskórników, to z Bielenda z kwasem migdałowym miałam właśnie.


Obczaję te cztery szpaki.
Z ceną da się nagiąć, ogólnie rzuciłam widełki cenowe, zeby ktoś mi nie rzucił serum, które 200 zł kosztuje.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie rewelacyjnym zamiennikiem (odkad 2 lata temu wyprowadzilam sie z Polski nie mialam dostepu do zadnych polskich kosmetykow) bylo serum salicylowe z The Ordinary, ale ostatnio je wycofali, planuje na sprobowanie kupic podobne serum z Revolution, dam znac, czy jest dobre po przetestowaniu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 11:33   #2501
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ogólnie mam cerę mieszana, że skłonnościami do zaskórników, to z Bielenda z kwasem migdałowym miałam właśnie.


Obczaję te cztery szpaki.
Z ceną da się nagiąć, ogólnie rzuciłam widełki cenowe, zeby ktoś mi nie rzucił serum, które 200 zł kosztuje.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie super sprawdziło się z Kafe Krasoty, lawendowy do cery mieszanej i trądzikowej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 12:05   #2502
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
podajecie swoim kotą taurynę?
KotĄ? Niee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 12:28   #2503
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość





Pytanie nr dwa. W ostatnich badaniach jakieś dwa miesiące temu wyszła leciutka anemia. Efektem tego były zajady ale te juz wyleczone. A teraz nagle od tygodnia radno budzę się z krwią z nosa. Nie leci jakos mega, ale muszę zawsze rano arno wydmuchac porządnie noc i na chusteczce jest pełno krwi. W sumie moge powtórzyć badanie ale nie wiem co to da, bo ja zawsze mam lekka anemię.



I czy te opatrunki z zeżalezem przyspieszają gojenie? Rana mu byc już sucha czy może byc świeżawa?
Co do krwi z nosa po obudzeniu... wizyta u laryngologa. Prawdopodobnie masz słabe naczynka w nosie które pękają. Może to być od suchego powietrza. Laryngolog na kilku wizytach maźnie ci w nosie patyczkiem nasaczonym kwasem i zaklei puszczajace naczynka. Nic nie boli A komfort potem smarkania bez strachu bezcenny. Z tego co pamietam masz i tak problem z oddychaniem załatw obie sprawy za jednym zamachem

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87262760]Lokomotiv to jedynie wyciąg z imbiru, zmniejsza dolegliwości od żołądka Moim zdaniem pociągiem tak nie buja ani szarpie jak samochodem /autobusem.
Mój syn też bardzo dobrze znosi pociąg, jeździliśmy nawet w 5-6h trasy, podczas gdy w aucie czy busie czasami po 20 minutach jest fatalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobrze w sumie że naturalne. Najważniejsze że na prawdę działa i na mnie i na zygajacego psa

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
podajecie swoim kotą taurynę?
Nie. Kiedyś dawałam ale gdzieś wyczytałam że te dobre karmy mają w składzie tauryne i nie daje

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja tez za dzieciaka nie miałam choroby lokomocyjnej, teraz po 30 roku życia mnie uderzyła i to z jakąś wielką siłą.

------

Polećcie jakieś serum do twarzy tak do 50 zł. Miałam to z Bielendy, zielone, fajne jest,.ale chciałabym spróbować czegoś innego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam z avonu serum z wit c. Normalnie kosztuje chyba 80 zł ale często jest promocja koło 40. Dla mnie świetne.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 12:57   #2504
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Czy któraś kupowała jakiś sprzęt w BESTCENA?
Polecacie, czy to jakaś niepewna firma?
U mnie bestcena jest stacjonarne i oni chyba sprzedają przez empik? Wydają się być ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
U mnie bestcena jest stacjonarne i oni chyba sprzedają przez empik? Wydają się być ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chociaż teraz szybko przejrzałam komentarze i chyba sobie odpuszczę zakup tam... Bo czailam się na smartphone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 13:25   #2505
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Dziewczyny,zapytałam o tą taurynę bo jestem na etapie zakupu kota i większość hodowców mówi,żeby kotu podawać właśnie taurynę.
I chciałam zapytać jak to się ma do rzeczywistości bo wiem ,że dużo z Was ma tutaj koty.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 13:27   #2506
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,zapytałam o tą taurynę bo jestem na etapie zakupu kota i większość hodowców mówi,żeby kotu podawać właśnie taurynę.
I chciałam zapytać jak to się ma do rzeczywistości bo wiem ,że dużo z Was ma tutaj koty.
Masz zamiar karmić BARFem? Jeśli nie, to dając wysokomięsne puszki podawaj 3 porcje w tygodniu surowego, poprzerastanego mięsa. Raz w tygodniu surowe żółtko. Nie musisz wtedy niczego suplementowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 13:49   #2507
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
U mnie bestcena jest stacjonarne i oni chyba sprzedają przez empik? Wydają się być ok.

]
Tak, przez empik też sprzedają. I przez inne sklepy również.
Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 13:57   #2508
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Masz zamiar karmić BARFem? Jeśli nie, to dając wysokomięsne puszki podawaj 3 porcje w tygodniu surowego, poprzerastanego mięsa. Raz w tygodniu surowe żółtko. Nie musisz wtedy niczego suplementowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kwestia jedzenia nie jest jeszcze podjęta.
Kota będę miała na początku stycznie ,póki co wpłacam zadatek i rezerwuję.
Trochę się zastanawiam jak to jest,że wszędzie na wizażu czytam,że sucha karma to zło wcielone a z którym hodowcą bym nie rozmawiała to mówi mi,że kot jest na suchej i mokrej karmie,ostatnia pani z którą rozmawiam podała mi suchą canagand i mokrą cosma nature i teraz siedzę i czytam o tych karmach.
Prawdę mówić uczę się tego wszystkiego dopiero ponieważ całe życie byłam team pies
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 14:01   #2509
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Kwestia jedzenia nie jest jeszcze podjęta.
Kota będę miała na początku stycznie ,póki co wpłacam zadatek i rezerwuję.
Trochę się zastanawiam jak to jest,że wszędzie na wizażu czytam,że sucha karma to zło wcielone a z którym hodowcą bym nie rozmawiała to mówi mi,że kot jest na suchej i mokrej karmie,ostatnia pani z którą rozmawiam podała mi suchą canagand i mokrą cosma nature i teraz siedzę i czytam o tych karmach.
Prawdę mówić uczę się tego wszystkiego dopiero ponieważ całe życie byłam team pies
Niezbyt ufałabym hodowcy, który karmi suchą karmą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 14:10   #2510
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Niezbyt ufałabym hodowcy, który karmi suchą karmą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też o tym pomyślałam mając w głowie co tutaj zawsze czytałam ale uwierz,że tak pisał mi każdy hodowca.
Dodatkowo moi znajomi mają kota ,którego ja właśnie chce kupić i np ich kot będąc w hodowli jadł suchą i mokrą na dzień dzisiejszy mokrej nie tknie,wręcz ucieka od miski czego nawet wczoraj byłam świadkiem,je tylko i wyłącznie suchą.Rozmawiali z hodowca od którego był wzięty na co ta stwierdziła,że nie ma kota co zmuszać tylko niech go dodatkowo dobrze suplementują.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 14:13   #2511
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Kwestia jedzenia nie jest jeszcze podjęta.

Kota będę miała na początku stycznie ,póki co wpłacam zadatek i rezerwuję.

Trochę się zastanawiam jak to jest,że wszędzie na wizażu czytam,że sucha karma to zło wcielone a z którym hodowcą bym nie rozmawiała to mówi mi,że kot jest na suchej i mokrej karmie,ostatnia pani z którą rozmawiam podała mi suchą canagand i mokrą cosma nature i teraz siedzę i czytam o tych karmach.

Prawdę mówić uczę się tego wszystkiego dopiero ponieważ całe życie byłam team pies


To ze hodowca mówi to czy tamto nie znaczy ze tak jest dobrze sucha jest najgorsza. Jak się karmi dobra mokra raczej tauryny suplementowac nie trzeba. Ja suplementuje ale karmie koty barfem.
Masz czas do stycznia poczytaj do tego czasu o barfie i dobrych puszkach.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 14:15   #2512
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Też o tym pomyślałam mając w głowie co tutaj zawsze czytałam ale uwierz,że tak pisał mi każdy hodowca.
Dodatkowo moi znajomi mają kota ,którego ja właśnie chce kupić i np ich kot będąc w hodowli jadł suchą i mokrą na dzień dzisiejszy mokrej nie tknie,wręcz ucieka od miski czego nawet wczoraj byłam świadkiem,je tylko i wyłącznie suchą.Rozmawiali z hodowca od którego był wzięty na co ta stwierdziła,że nie ma kota co zmuszać tylko niech go dodatkowo dobrze suplementują.
Najłatwiej tak powiedzieć i najłatwiej hodowcy sypnąć suchą karmę do michy, a potem umyć ręce. Niestety jeśli hodowca karmi kota do 14-16 tygodnia (zalecany okres pod względem behawioru kota) suchą karmą i przyzwyczai kota do chrupek, to potem trudno jest przestawić kota na mięsne puszki. Niemniej warto, ale łatwiej szukać zwyczajnie hodowli, która zna się na rzeczy. Nie każdy hodowca ma na uwadze dobrostan kota, mnóstwo hodowli oddaje malutkie kocięta, bo chcą jak najszybciej dostać kasę, ale to nie znaczy, że takie hodowle należy wspierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 14:18   #2513
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Też o tym pomyślałam mając w głowie co tutaj zawsze czytałam ale uwierz,że tak pisał mi każdy hodowca.

Dodatkowo moi znajomi mają kota ,którego ja właśnie chce kupić i np ich kot będąc w hodowli jadł suchą i mokrą na dzień dzisiejszy mokrej nie tknie,wręcz ucieka od miski czego nawet wczoraj byłam świadkiem,je tylko i wyłącznie suchą.Rozmawiali z hodowca od którego był wzięty na co ta stwierdziła,że nie ma kota co zmuszać tylko niech go dodatkowo dobrze suplementują.


Miałam dwa koty które były na suchej i dało się przestawić na barfa. Kwestia samozaparcia i podejścia. Są kombinacje na początku ale teraz jak mam chwile ze zabraknie mi barfa w zamrażarce i dam dobre puszki to moje koty nie chcą ich praktycznie jeść bo wola barfa. A kiedyś jadły tylko tanie badziewie u kogoś.


Nie ufalabym temu ze ktoś coś tam mówi, moi niektórzy znajomi tez twierdzili ze sucha karma taka dobra bo czyści zęby, no proszę.

Zawsze robię swój research na każdy temat, a ich odsyłam do obejrzenia „Pet Fooled”
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 14:33   #2514
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Dzwonił do mnie policjant z komendy, gdzie zglosił wyłudzenie pieniędzy mój znajomy, który dał się nabrać na oszustwo z blikiem. Ten ktoś włamał się na moje konto i rozsyłał wiadomość i z prośbą i kod blik. Ten policjant mówił, że wyśle na komendę, gdzie zglaszalam włamanie na fb, pismo i będę musiała odpowiedzieć na kilka pytań i podać login i hasło do swojego konta na fb.

Czy mogą ode mnie tego żądać?

Na mojej komendzie nie prosili mnie o to. Podałam tylko wydrukowane treści rozmów i powiadomienie o logowaniu z innego, nietypowego dla mnie miejsca, gdzie podane było również ip oszusta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 15:12   #2515
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Staram się jak najwięcej czytać o odpowiednim żywieniu kota ,tak jak piszecie do stycznia mam czas ale obawiam się ,że ja swoje a hodowca swoje,właśnie podziękowałam kolejnej pani i szukam dalej.
Czytałam o BARFie na zooplus są gotowe zestawy i pomyślałam o tym,póki co szukam odpowiedniego hodowcy na fb jestem w grupie tych kotów i tam każdy z kim rozmawiam daje dwa rodzaje karmy i większość hodowców na dobre opinie od kupujących,eh
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 15:36   #2516
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Czy ktoś z Was kiedykolwiek zmagał się z zapaleniem nadgarstka?
Przyczyną jest przeciążenie pracą manualną. Zostało zastosowane leczenie 2,5tygodnia ortezy, fizykoterapia, lek przeciwzapalny. ale po tym wszystkim jest jeszcze gorzej i ból jest nie do zniesienia (tylko w ortezie jest lepiej). Ortopeda mówi, że najlepszym rozwiązaniem będzie blokada przeciwbólowa - na jutro jestem umówiona. Warto? I co dalej? Jak wiadomo, to ma działanie tylko przeciwbólowe, a nie leczy. Czy po blokadzie przeciwbólowej można wrócić do pracy? Zamierzam pracować mniej intensywniej, w międzyczasie kiedy zaczęły się problemy, chciałam do swojej działalności dodać usługi, które będą mniej obciążać moja rękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 15:43   #2517
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Czy istnieja foremki, które można ułożyc w dowolny kształt? Np. takie coś jak gwiazdki, tyle że sama bym uformowała jakiegoś potwora.
tylko zależy mi, żeby to było obrys, żeby do środka można było coś wlać.
te w necie są za płytkie, to tak jakby wykroić płachte ciasta
cos takiefo ale to akurat niedostepne https://arena.pl/literki-wykrawacze-...p39544749.html
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni

Edytowane przez lisnov
Czas edycji: 2019-10-20 o 15:51
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 15:50   #2518
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Staram się jak najwięcej czytać o odpowiednim żywieniu kota ,tak jak piszecie do stycznia mam czas ale obawiam się ,że ja swoje a hodowca swoje,właśnie podziękowałam kolejnej pani i szukam dalej.
Czytałam o BARFie na zooplus są gotowe zestawy i pomyślałam o tym,póki co szukam odpowiedniego hodowcy na fb jestem w grupie tych kotów i tam każdy z kim rozmawiam daje dwa rodzaje karmy i większość hodowców na dobre opinie od kupujących,eh
Bardzo dobrze, że dużo czytasz Co do opinii ludzi - oni zwyczajnie ufają hodowcom i nie do końca wiedzą, co oceniają. Nie raz widziałam posty na grupach, że ktoś kupił kota z hodowli bez FCI, ale "były dobre opinie i wszystko jest super". Tak naprawdę dość łatwo można zweryfikować wiedzę hodowców. Pierwszy krok - w jakim wieku hodowla wydaje kocięta? Jeśli w wieku 12 tygodni to znaczy, że ma pojęcie o rozwoju fizycznym kota, ale nie ma pojęcia o jego behawiorze, bo z tego punktu widzenia kocięta powinny być przy mamie i z innymi kotami do 16 tygodnia. Jeśli wydaje przed 12 tygodniem - nie ma tu nawet o czym rozmawiać. A krok drugi to właśnie żywienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 15:54   #2519
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Wszyscy chcą wydawać po 12 tygodniu życia,ale np o BARFie nie wspomniał mi NIKT
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 16:19   #2520
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Co mogę kupić cioci na święta? Uwielbia buldozki, alkoholu nie pije, bizuterii też raczej nie nosi.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 18:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.