problemy z plecami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-08, 08:10   #1
kasiaglinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2

problemy z plecami


Witajcie!
Dużo siedzę - po 2,5 h w pociągu żeby dojechać do pracy, a potem jeszcze te 8 h w biurze. Sportu już prawie nie uprawiam, nie mam siły po powrocie do domu... i coraz mocniej dokuczają mi plecy, zwłaszcza ich dolny odcinek...
Niby utrzymuję prawidłową postawę, ale z miesiąca na miesiąc ból robi się coraz bardziej dotkliwy... boję się, że jak czegoś nie zrobię, to niedługo zacznę chodzić o kulach albo z inną podpórką typu https://megamedic.pl/balkoniki-podpo...ehabilitacyjna - a do zaawansowanego wieku jeszcze mi daleko!
Któraś z Was ma / miała podobne problemy???

Edytowane przez kasiaglinka
Czas edycji: 2020-01-14 o 08:14
kasiaglinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 10:35   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: problemy z plecami

No to masz odpowiedź- sport, ćwiczenia. Sama mówisz, że nic nie uprawisz, a dla kręgosłupa niestety najważniejszy jest ruch. Sama staram się do tego zmuszać, choć nie znoszę wysiłkowo ćwiczyć, ale jakiś basen, rower. Tak naprawdę powinno się codziennie wykonywać jakieś ćwiczenia, a przy siedzącym trybie pracy to już w ogóle, bo to wszystko zacznie z czasem wychodzić.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 15:33   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: problemy z plecami

Niestety dolegliwości wynikające ze złego stylu życia i złej postawy nie znikną same z siebie, ale wręcz będą się pogłębiać jeśli nie wprowadzisz żadnej zmiany.


Musisz zatroszczyć się o swoje plecy, bo będzie coraz gorzej.
Może wcale niekoniecznie utrzymujesz prawidłową postawę. Czasami ludzie starając się stać prosto nadmiernie wyginają odcinek lędźwiowy kręgosłupa do przodu, co pogłębia problem.
Krzesło ergonomiczne, podnóżek, odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego, poduszka do pociągu, którą możesz podłożyć pod plecy, noszenie plecaka zamiast toreb na ramię, odpowiednia technika schylania (z przykucu, a nie wyginając plecy) - to codzienne rzeczy, o których się nie myśli, a robione źle niestety będą powodować dolegliwości bólowe.
Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup są generalnie stateczne i spokojne - bardziej rozciągające i relaksacyjne niż męczące, więc naprawdę spróbuj nawet jeśli nie masz siły i jedyne o czym myślisz w domu to zaleganie na kanapie (to też ma znaczenie!).
Pływanie - super, ale wymaga wyjścia z domu, na co człowiek nie zawsze ma ochotę. Wpisz sobie w youtubie zdrowy kręgosłup albo jogę dla początkujących, wiele siłowni też prowadzi tego typu zajęcia. Mam okresowo podobne dolegliwości (też siedząca praca) i naprawdę warto się przemóc i raz na kilka dni wstać z kanapy
Dobry fizjoterapeuta też nie zaszkodzi.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 23:14   #4
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: problemy z plecami

Cytat:
Napisane przez kasiaglinka Pokaż wiadomość
Witajcie!
Dużo siedzę - po 2,5 h w pociągu żeby dojechać do pracy, a potem jeszcze te 8 h w biurze. Sportu już prawie nie uprawiam, nie mam siły po powrocie do domu... i coraz mocniej dokuczają mi plecy, zwłaszcza ich dolny odcinek...
Niby utrzymuję prawidłową postawę, ale z miesiąca na miesiąc ból robi się coraz bardziej dotkliwy... boję się, że jak czegoś nie zrobię, to niedługo zacznę chodzić o kulach albo z inną podpórką - a do zaawansowanego wieku jeszcze mi daleko!
Któraś z Was ma / miała podobne problemy???
Na początek polecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty, który określi z czego wynika ból pleców i jak temu zaradzić oraz dobierze odpowiednie ćwiczenia/aktywność fizyczną.

Ja przekonałam się na własnej skórze jak ważne są detale podczas ćwiczeń/ uprawiania sportu takie jak odpowiednia postawa ciała, napięcie mięśni etc. Dobrze, żeby najpierw fizjo poobserwował też w jaki sposób chodzisz, siedzisz i ogółem ocenił sylwetkę.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 20:35   #5
zaneciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 139
Dot.: problemy z plecami

Właściwie to nie powinnaś rezygnować z ruchu, bo ból pleców prawdopodobnie jest związany z pozycją siedzącą, w której nadmiernie przebywasz. Oczywiście warto aby na Twoje plecy sprawdził jeszcze jakiś fizjoterapeuta, ale na Twoim miejscu rozważyłabym albo sport, albo jakieś masaże. Kiedy ja miałam takie problemy z plecami to zdecydowałam się na masaż ceragem, po kilku takich zabiegach ból minął. Teraz staram się więcej ruszać, a w pracy robie więcej przerw.
zaneciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 12:54   #6
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Red face Dot.: problemy z plecami

Cytat:
Napisane przez kasiaglinka Pokaż wiadomość
Witajcie!
Dużo siedzę - po 2,5 h w pociągu żeby dojechać do pracy, a potem jeszcze te 8 h w biurze. Sportu już prawie nie uprawiam, nie mam siły po powrocie do domu... i coraz mocniej dokuczają mi plecy, zwłaszcza ich dolny odcinek...
Niby utrzymuję prawidłową postawę, ale z miesiąca na miesiąc ból robi się coraz bardziej dotkliwy... boję się, że jak czegoś nie zrobię, to niedługo zacznę chodzić o kulach albo z inną podpórką typu https://megamedic.pl/balkoniki-podpo...ehabilitacyjna - a do zaawansowanego wieku jeszcze mi daleko!
Któraś z Was ma / miała podobne problemy???
Moim zdaniem tu pomoze wieksza aktywnosc fizyczna . Jesli nie masz czasu na cwiczenia to nawet zwykle codziennie spacery powinny pomoc
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 12:43   #7
MONIQAUE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: problemy z plecami

Mam taki sam problem, byłam u fizjo i w sumie też za wiele mi nie pomógł, pozostaje mi opcja spacerów i ten masaż o którym któraś z Was pisała, gdzie go zrobię w kato?
MONIQAUE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-29, 12:30   #8
zaneciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 139
Dot.: problemy z plecami

Nie jestem z Katowic, więc musisz sama takiego gabinetu poszukać, może z pomocą przyjdzie Ci wyszukiwarka, wpisz: ceragem katowice i zobaszysz co Ci wyskoczy. Oczywiście zawsze pozostaje też maść dla sportowców, ale zwykle to tylko czasowe rozwiązanie.
zaneciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-29, 15:07   #9
wojciechowa
Raczkowanie
 
Avatar wojciechowa
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 32
Dot.: problemy z plecami

znecia, a o co w tym chodzi??
__________________
Kiedy stoję na poczcie (Aha)
Niby żołnierz na froncie (Aha)
Czuwa Jan Paweł II i nikt się nie boi w narodzie (Nikt)
Jak ryby pana Jezusa, każdy się dwoi i troi na co dzień (Hej)
wojciechowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 16:07:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.