Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-14, 15:25   #31
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie widziałam jeszcze wiarygodnych badań, że od nienoszenia okularów pogarsza się wzrok.


Ani takich, że od noszenia się pogarsza, a wzrok się rozleniwia.


Sama olałam noszenie okularów i wadę mam taką samą jak 20 lat temu, kiedy pierwszy raz ją wykryto.


Noszę tylko do prowadzenia samochodu, bo uważam, że tutaj nie ma dyskusji, bezpieczeństwo najważniejsze. We wszystkich innych sytuacjach - lol, nie.


Mogłabym nosić soczewki, ale mam suche oko, anie ma opcji, żebym nosiła okulary. Jakbym miała mieć partnera w okularach, to wolę łysego i bez zębów, to jest dla mnie najmniej atrakcyjna cecha, jaką można mieć.
A jaka masz wadę wzroku?

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja Ci tylko mówię, że rozleniwianie oczu to mit. nie że masz nosić okulary cały czas. nie chcesz to nie noś, przecież nikt Ci ich do głowy nie przyklei.
ale to, że Ty po ściągnięciu masz jakieś efekty nie oznacza, że wzrok Ci się rozleniwia. prawdopodobnie masz za mocne szkła.
No ale to nie rozumiem czemu sama nie Nosisz XD. Nie ma szans że mam za mocne szkła bo i tak są 0.25 slabsze

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość

I żadne za mocne szkła.
Oko ma zdolność akomodacji i do tych 6 metrów może w pewnym sensie skorygować również niewielką krótkowzroczność. Dlatego po zdjęciu okularów przez jakiś czas można mieć wrażenie, że widzi się gorzej - przy dobrze dobranej korekcji oko jest rozluźnione, jego akomodacja zachodzi fizjologicznie, czyli soczewka spłaszcza się w pełni przy tych około 6m. Po zdjęciu okularów zanim oko ogarnie, że musi maksymalnie spłaszczyć soczewkę patrząc już na odległość powiedzmy 3 metrów, mija trochę czasu.

To wolałabyś nosić, czy nie lubisz, bo już nie wiem...
I nikt nie każe ci nosić ich cały czas, zrobisz jak uważasz, twoje oczy i twoje ewentualne zmarszczki od mrużenia oczu Po prostu aktualne zalecenia są takie, żeby korygować każdą wadę, że zbyt słaba korekcja może zrobić więcej złego niż dobrego i że rozleniwianie oczu to mit.
Czuje się w nich bardzo komfortowe jeśli chodzi o wzrok,ale się naprawde boję tego że jak zacznę nosić to potem nie będę mogła przestać bo nie będę nic bez nich widzieć.
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 15:44   #32
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
(...)
No ale to nie rozumiem czemu sama nie Nosisz XD.
(...)
nie noszę, bo nie chcę. tyle. najwyżej będę ślepa - trudno. nie dopowiadam sobie żadnych historii, żeby usprawiedliwić to że nie noszę okularów.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 16:17   #33
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość

Czuje się w nich bardzo komfortowe jeśli chodzi o wzrok,ale się naprawde boję tego że jak zacznę nosić to potem nie będę mogła przestać bo nie będę nic bez nich widzieć.


Jak wada będzie rosła, to i tak przyjdzie moment, w których okulary będziesz musiała nosić cały czas. Przy -5 nie jestem w stanie bez okularów po prysznicem nóg ogolić.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 17:34   #34
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Jak wada będzie rosła, to i tak przyjdzie moment, w których okulary będziesz musiała nosić cały czas. Przy -5 nie jestem w stanie bez okularów po prysznicem nóg ogolić.
Ale podobno wada się pogłębia w okresie dojrzewania, a ja już jestem wsm w wieku 19 lat.
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 17:50   #35
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
Ale podobno wada się pogłębia w okresie dojrzewania, a ja już jestem wsm w wieku 19 lat.
Najbardziej się pogłębia. Zresztą też nie zawsze.

Czasami wada stabilizuje się przed 18, u wielu około 25, u niektórych w 30. A u niektórych w 30 dopiero się pojawia i w kilka lat rośnie do -6,0 Tak jak ja i inni ci pisali - rób co chcesz, jak nie chcesz to nie noś, ale nie szukaj poparcia swojego postępowania w "ktoś mi powiedział", "podobno", "tak słyszałam", "bo inni nie noszą", albo na podstawie anegdotycznych przykładów "ktoś nie nosił i mu się nie pogorszyło".
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 18:25   #36
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Nie ma reguły. Okulary noszę już prawie 30 lat. Zaczynałam od - 0,5 na obu oczach i teraz, po latach ciągłego noszenia okularów, jedno oko nadal ma taką samą wadę, drugie skoczyło do - 1,25, ale od jakichś 15 lat stoi w miejscu. Komfort idealnego widzenia w okularach jest dla mnie najważniejszy, mimo że bez nich wcale źle nie widzę. Ale po co się męczyć, skoro mogę widzieć prawidłowo?
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 22:32   #37
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
Czuje się w nich bardzo komfortowe jeśli chodzi o wzrok,ale się naprawde boję tego że jak zacznę nosić to potem nie będę mogła przestać bo nie będę nic bez nich widzieć.
No i co z tego, że oczy się przyzwyczają? Masz wadę wzroku - powinnaś nosić okulary/soczewki, a nie psuć sobie oczy + fundować zmarszczki od mrużenia. Nie rób dramatu jakbyś wybierała między implantem ślimakowym a naturalnymi resztkami słuchu.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2020-01-14 o 23:52
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-14, 23:42   #38
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
Ale podobno wada się pogłębia w okresie dojrzewania, a ja już jestem wsm w wieku 19 lat.


Pózniej też się może powiększać.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 01:34   #39
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Ja niecały miesiąc temu byłam na wizycie kwalifikującej do laserowego - 2h badań i dowiedziałam się, że przy wadzie mojej (-8, -9 coś + astygmatyzm) nie do końca chcą się podjąć. I również mówili mi o tej metodzie refrakcyjnej - lekarka powiedziała, że koło 30 najlepiej. Co lekarz to opinia
To ja czytalam lokalne australijskie fora na temat tego zabiegu i niektorym osobok kolo czterdziestki odmawiano zabiegu, bo to niby zbyt mlody wiek, a wymiana soczewki to tylko w dojrzalym wieku. Ale kiedy sie juz w 100% zdecyduje, ze to juz czas, to bede probowac do skutku, az znajde kogos, kto sie podejmie zabiegu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 06:51   #40
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
Ale podobno wada się pogłębia w okresie dojrzewania, a ja już jestem wsm w wieku 19 lat.
Mi się przez +- 15 lat powiększyło o 1 dioptrie. Zaczynalam od - 0,5, w wieku 24 lat miałam - 1,5. W wieku 25 mam - 2,75.
Więc no nie, w wieku dojrzewania niewiele mi się powiększyło.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 07:59   #41
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Moja wada pojawiła się w wieku 29 lat, wcześniej miałam sokoli wzrok.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-15, 09:49   #42
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

ja mam -4,5 i -4,25, jakoś pod koniec podstawówki/początki gimnazjum wada skoczyła mi od -1,25 (w wieku 8-9 lat?) do tej co mam teraz. jakoś na początku gimnazjum uparłam się i chodziłam bez okularów, ale miałam problemy z rozpoznaniem swojej klasy więc namówiłam mamę na soczewki i nosiłam je przez kolejne 6-7 lat potem kupiłam ładne okulary i zrezygnowałam z soczewek na jakiś czas, ale denerwuje mnie brak możliwości nałożenia okularów przeciwsłonecznych, parowanie szkieł przy zmianie temperatur, ciężko w nich leżeć oglądając film... no i znowu wróciłam do soczewek przy mojej wadzie bez żadnej korekcji byłabym takim zagubionym misiem
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:28   #43
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
ja mam -4,5 i -4,25, jakoś pod koniec podstawówki/początki gimnazjum wada skoczyła mi od -1,25 (w wieku 8-9 lat?) do tej co mam teraz. jakoś na początku gimnazjum uparłam się i chodziłam bez okularów, ale miałam problemy z rozpoznaniem swojej klasy więc namówiłam mamę na soczewki i nosiłam je przez kolejne 6-7 lat potem kupiłam ładne okulary i zrezygnowałam z soczewek na jakiś czas, ale denerwuje mnie brak możliwości nałożenia okularów przeciwsłonecznych, parowanie szkieł przy zmianie temperatur, ciężko w nich leżeć oglądając film... no i znowu wróciłam do soczewek przy mojej wadzie bez żadnej korekcji byłabym takim zagubionym misiem
Ja mam drugie okulary korekcyjne, tylko z ciemnymi szklami. Polecam.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:41   #44
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja mam drugie okulary korekcyjne, tylko z ciemnymi szklami. Polecam.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ja mam jedne w najtańszych oprawkach zwykłe na wykłady, jedne przeciwsłoneczne z korekcją drogie dla swagu (kupiłam zanim musiałam nosić okulary i wymieniłem szkła) i jedne super tanie pilotki z fotochromami do prowadzenia samochodu.

I te trzecie to był strzał w dziesiątkę. Dosłownie nie było mnie wtedy stać na lepsze oprawki, więc poprosiłam najtańsze oprawki do okularów słonecznych, jakie mają. Wygodne, bo nie muszę zmieniać jak wyjeżdżam na parking podziemny czy do tunelu. A tak dopasowane mi do kształtu twarzy, że nie nie widzę w ogóle oprawek i do tego w ogóle się nie przemieszczają po twarzy. Kosmos, jakie są wygodne w porównaniu do tych Chanel (czy inny grzyb, nie pamiętam, ale jakaś ą ę firma tego typu), które kosztowały 20 razy więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 10:52   #45
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Dziwi mnie, ze niektore z Was dobrze widza bez okularow mimo wady. Ja mam -2.25 na kazdym oku, wczesniej wada utrzymywala sie na poziomie -1.75 i absolutnie nie bylam w stanie funcjonowac. Nawet sobie kawy do kuchni nie pojde zrobic bez okularow, bo zle widze. Co dopiero wyjscie na dwor, w przetrzen gdzie minusy daja popalic.

Denerwuja mnie okulary, czuje sie jakas brudna, nie wiem jak to okreslic. Zawsze i wszedzie nosze soczewki.







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 11:02   #46
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, ze niektore z Was dobrze widza bez okularow mimo wady. Ja mam -2.25 na kazdym oku, wczesniej wada utrzymywala sie na poziomie -1.75 i absolutnie nie bylam w stanie funcjonowac. Nawet sobie kawy do kuchni nie pojde zrobic bez okularow, bo zle widze. Co dopiero wyjscie na dwor, w przetrzen gdzie minusy daja popalic.

Denerwuja mnie okulary, czuje sie jakas brudna, nie wiem jak to okreslic. Zawsze i wszedzie nosze soczewki.







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja w domu przez kilka godzin moge funkcjonowac z tym moim -16.5, kawe czy herbate sobie zrobie, naleje sobie napoju z lodowki, dzisiaj rano nawet kocia kuwete sprzatnelam bez soczewek. Ale ogolnie to sie obijam o meble i futryny, no bo to jest slepota calkowicie uniemozliwiajaca wyjscie z domu bez korekcji.
Mysle, ze przy wadzie rzedu -2 moglabym w domu przez spora czesc dnia chodzic bez okularow/soczewek.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 11:20   #47
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja mam jedne w najtańszych oprawkach zwykłe na wykłady, jedne przeciwsłoneczne z korekcją drogie dla swagu (kupiłam zanim musiałam nosić okulary i wymieniłem szkła) i jedne super tanie pilotki z fotochromami do prowadzenia samochodu.

I te trzecie to był strzał w dziesiątkę. Dosłownie nie było mnie wtedy stać na lepsze oprawki, więc poprosiłam najtańsze oprawki do okularów słonecznych, jakie mają. Wygodne, bo nie muszę zmieniać jak wyjeżdżam na parking podziemny czy do tunelu. A tak dopasowane mi do kształtu twarzy, że nie nie widzę w ogóle oprawek i do tego w ogóle się nie przemieszczają po twarzy. Kosmos, jakie są wygodne w porównaniu do tych Chanel (czy inny grzyb, nie pamiętam, ale jakaś ą ę firma tego typu), które kosztowały 20 razy więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja moje pierwsze (te - 1,5) kupiłam na promocji - 50% szkła również jakieś tańsze, bo przy wadzie - 0,75 i - 1,5 to nie było tragicznie. Za oprawki dałam 40 zł, za szkla po 50. Tak je polubiłam, że zamówiłam identyczne, tylko w innym kolorze (miałam brązowe, nowe mam butelkowo zielone) . Mniej więcej jak w załączniku.
Przeciwsłoneczne mam za to za kupę kasy, i ze wszystkiimi możliwymi filtrami i duperelami. I mam je już 3 lata. xray-ban-7132-2012_4_.jpg.pagespeed.ic.KwVFOoJa-6.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 11:31   #48
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Przez prawie 15 lat nosiłam soczewki, okulary miałam tylko "w razie wypadku". W tym roku miałam 2x schorzenia oczu przez które nie mogłam zakładać szkieł. Stare okulary były dla wady -3, w badaniu wyszło mi -5 i -4,5 więc musiałam zrobić sobie nowe (stare miały 6-7 lat, jak widać wada mi się pogłębiła mimo nie bycia nastolatką - mam 31 lat). No i bach, zmieniłam zdanie o 180 stopni, soczewek nie noszę teraz praktycznie wcale (od czerwca). Wystarczył mi dobry salon optyczny z genialną panią obsługującą która dobrała mi okulary w których dobrze się czuję i ładnie wyglądam. Więc nie ma co się bać, trzeba po prostu wybrać oprawki pasujące do twarzy. Wcześniej dobierałam sobie sama (albo z mamą) "bezpieczne opcje" w których wyglądałam jak kujonka z pierwszej ławki i przez to nie cierpiałam ich nosić.

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2020-01-15 o 11:33
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 12:55   #49
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, ze niektore z Was dobrze widza bez okularow mimo wady. Ja mam -2.25 na kazdym oku, wczesniej wada utrzymywala sie na poziomie -1.75 i absolutnie nie bylam w stanie funcjonowac. Nawet sobie kawy do kuchni nie pojde zrobic bez okularow, bo zle widze. Co dopiero wyjscie na dwor, w przetrzen gdzie minusy daja popalic.

Denerwuja mnie okulary, czuje sie jakas brudna, nie wiem jak to okreslic. Zawsze i wszedzie nosze soczewki.







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo. Wada -2.25 a nawet kawę idę robić w okularach. Zdejmuję je do mycia i spania tylko.
Kiedyś nosiłam soczewki ze względu na wygodę (bo basen, siłownia, rower, etc), ale od jakichś 3 lat wróciłam do okularów, bo po prostu sama sobie się bardziej podobam w okularach.
Ogółem komfort wyraźnego, ostrego widzenia jest dla mnie dużo ważniejszy niż to że według kogoś okulary są fuj, albo od tego że głupio wyglądam jak sobie w oku grzebię, bo soczewkę muszę poprawić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-15, 15:42   #50
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
No i co z tego, że oczy się przyzwyczają? Masz wadę wzroku - powinnaś nosić okulary/soczewki, a nie psuć sobie oczy + fundować zmarszczki od mrużenia. Nie rób dramatu jakbyś wybierała między implantem ślimakowym a naturalnymi resztkami słuchu.
Ale to nie są ubytki . Póki nie noszę okularów cały czas to widzę w miarę dobrze.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja moje pierwsze (te - 1,5) kupiłam na promocji - 50% szkła również jakieś tańsze, bo przy wadzie - 0,75 i - 1,5 to nie było tragicznie. Za oprawki dałam 40 zł, za szkla po 50. Tak je polubiłam, że zamówiłam identyczne, tylko w innym kolorze (miałam brązowe, nowe mam butelkowo zielone) . Mniej więcej jak w załączniku.
Przeciwsłoneczne mam za to za kupę kasy, i ze wszystkiimi możliwymi filtrami i duperelami. I mam je już 3 lata. Załącznik 7704025

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
A nosiłas te okulary przy takiej wadzie cały czas?

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, ze niektore z Was dobrze widza bez okularow mimo wady. Ja mam -2.25 na kazdym oku, wczesniej wada utrzymywala sie na poziomie -1.75 i absolutnie nie bylam w stanie funcjonowac. Nawet sobie kawy do kuchni nie pojde zrobic bez okularow, bo zle widze. Co dopiero wyjscie na dwor, w przetrzen gdzie minusy daja popalic.

Denerwuja mnie okulary, czuje sie jakas brudna, nie wiem jak to okreslic. Zawsze i wszedzie nosze soczewki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A od kiedy nosisz wogole okulary i czy nosiłas zawsze cały czas?

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Mam to samo. Wada -2.25 a nawet kawę idę robić w okularach. Zdejmuję je do mycia i spania tylko.
Kiedyś nosiłam soczewki ze względu na wygodę (bo basen, siłownia, rower, etc), ale od jakichś 3 lat wróciłam do okularów, bo po prostu sama sobie się bardziej podobam w okularach.
Ogółem komfort wyraźnego, ostrego widzenia jest dla mnie dużo ważniejszy niż to że według kogoś okulary są fuj, albo od tego że głupio wyglądam jak sobie w oku grzebię, bo soczewkę muszę poprawić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
A jak już długo nosisz okulary cały czas?
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 15:45   #51
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

No właśnie - raz nosiłam, raz nie nosiłam, założyłam do pracy, potem zdjelam, a w sumie widziałam spoko, więc też nie zakładałam od razu, czasem zostawiłam na weekend w pracy i nie nosiłam 2 dni itd.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 15:51   #52
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
A jak już długo nosisz okulary cały czas?
Okulary zaczęłam nosić jakieś 15 lat temu. Przy wadzie -0.25 na jedno oko i -0.5 na drugie. Wtedy jeszcze nie nosiłam ich cały czas. Raczej do szkoły. Po jakichś 3 latach zaczęłam je nosić cały czas i to trwało kolejne kilka lat. Na soczewki przerzuciłam się jak zaczęłam regularnie (kilka razy w tygodniu) chodzić na basen. I używałam ich przez jakieś 3-4 lata. A od trzech lat nie używam soczewek już wcale i cały czas chodzę w okularach. Dzięki czemu wieczorem, po prawie całym dniu w klimatyzacji nie mam uczucia suchych oczu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 15:51   #53
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Moja wada sie nie kwalifikuje na laser. To chyba logiczne, ze z az taka slepota rozpatrzylam i skonsultowalam z wieloma lekarzami prawie wszystkie dostepne opcje. Na wizazu zostalam uswiadomiona o istnieniu zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki i mam nadzieje, ze nie jestem na taki zabieg za mloda, bo z tego, co doczytalam, to raczej sie go wykonuje u mocniej dojrzalych osob, a ja ledwo co przekroczylam trzydziestke.
Dla mnie to niekoniecznie logiczne, bo część osób zwyczajnie się boi albo brzydzi manipulacji przy oczach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 16:06   #54
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Dla mnie to niekoniecznie logiczne, bo część osób zwyczajnie się boi albo brzydzi manipulacji przy oczach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taka wada często wiąże się z kontrolami częstszymi niż co rok, przechodzi więcej różnych badań, nosi soczewki itp. więc grzebanie w oczach powszednieje niczym drapanie się po tyłku.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 16:40   #55
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No właśnie - raz nosiłam, raz nie nosiłam, założyłam do pracy, potem zdjelam, a w sumie widziałam spoko, więc też nie zakładałam od razu, czasem zostawiłam na weekend w pracy i nie nosiłam 2 dni itd.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
I w niecały rok przez nie noszenie cały czas pogorszyła się z 1.5 na 2.25???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Okulary zaczęłam nosić jakieś 15 lat temu. Przy wadzie -0.25 na jedno oko i -0.5 na drugie. Wtedy jeszcze nie nosiłam ich cały czas. Raczej do szkoły. Po jakichś 3 latach zaczęłam je nosić cały czas i to trwało kolejne kilka lat. Na soczewki przerzuciłam się jak zaczęłam regularnie (kilka razy w tygodniu) chodzić na basen. I używałam ich przez jakieś 3-4 lata. A od trzech lat nie używam soczewek już wcale i cały czas chodzę w okularach. Dzięki czemu wieczorem, po prawie całym dniu w klimatyzacji nie mam uczucia suchych oczu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Czyli jednak wada pogłębila się najszybciej jak nosiłas okulary cały czas oksy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 16:42   #56
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
Czyli jednak wada pogłębila się najszybciej jak nosiłas okulary cały czas oksy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Nie wiem skąd wytrzasnęłaś ten wniosek.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 16:47   #57
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość



A od kiedy nosisz wogole okulary i czy nosiłas zawsze cały czas?

Od kiedy zbadano mi wzrok nosze soczewki/okulary, czyli z 15 lat. Pogorszylo mi sie w trakcie studiow, duzo czytania, czasami w roznych warunkach. Od skonczenia studiow wada nie drgnela ani troche.

Tak naprawde okulary mam na nosie tylko z rana zanim wloze soczewki i wieczorem jak je sciagam. Ewentualnie jak zabaluje w soczewkach to na drugi dzien daje oczom odpoczac i nosze okulary, ale strasznie ich nie lubie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 17:12   #58
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
I w niecały rok przez nie noszenie cały czas pogorszyła się z 1.5 na 2.25???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Czyli jednak wada pogłębila się najszybciej jak nosiłas okulary cały czas oksy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, w rok noszenia powiedzmy pół na pół, wada urosła mi z - 1,5 do - 2,75

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 23:15   #59
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

A jak jest z astygmatyzmem? Od niedawna mam okulary tylko do astygmatyzmu, jakieś nieduże wartości (nie pamiętam), które głównie noszę do komputera, samochodu, kina itp. I tu się zaczynają schody, jak w weekend nie noszę wcale, to w poniedziałek w połowie dnia bolą mnie i oczy i głową. Jak wrócę z pracy i je zdejmę, to widzę zdecydowanie gorzej niż jakbym od rana ich nie nosiła (i to nie jest kwestia porównania do dobrego widzenia - sprawdzałam na filmach z napisami kiedy jestem w stanie odczytać jakiej wielkości litery).
Nie powiem, że po wielu latach nienoszenia jest mi się ciężko przyzwyczaić i wolałabym ich jednak nie nosić (do tego mam wersję z noskami, które cisną), ale czy to nie pogorszy wzroku jeszcze bardziej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 06:41   #60
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
A jak jest z astygmatyzmem? Od niedawna mam okulary tylko do astygmatyzmu, jakieś nieduże wartości (nie pamiętam), które głównie noszę do komputera, samochodu, kina itp. I tu się zaczynają schody, jak w weekend nie noszę wcale, to w poniedziałek w połowie dnia bolą mnie i oczy i głową. Jak wrócę z pracy i je zdejmę, to widzę zdecydowanie gorzej niż jakbym od rana ich nie nosiła (i to nie jest kwestia porównania do dobrego widzenia - sprawdzałam na filmach z napisami kiedy jestem w stanie odczytać jakiej wielkości litery).
Nie powiem, że po wielu latach nienoszenia jest mi się ciężko przyzwyczaić i wolałabym ich jednak nie nosić (do tego mam wersję z noskami, które cisną), ale czy to nie pogorszy wzroku jeszcze bardziej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba trzeba faktycznie nosić cały czas i się przyzwyczaić do tdgo że bez okularów jesteśmy ślepe jak kret. Wada się już nie poprawi a jak już się ja ma to trzeba i tak nosić okulary i tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-28 02:29:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.