Czy zmieni się naturalny kolor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-29, 21:33   #1
fashion.victim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4

Czy zmieni się naturalny kolor?


Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond. Słyszałam, że po pomalowaniu, naturalny blond ciemnieje, jeżeli już się do niego powraca. Myślę nad pomalowaniem włosów na jaśniejszy kolor, jednak jestem pewna, że po jakimś czasie chciałabym wrócić do naturalnego. Nie chciałabym, żeby stał się on ciemniejszy. Jak z tym jest naprawdę? Dziękuję z góry za odpowiedź.
fashion.victim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 22:48   #2
tuusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

No niestety ale musze Cie zmartwić... jestem na 100% pewna że włoski zrobią sie ciemniejsze tak było w moim przypadku..jako jasniutki blondasek..chciałam miec jeszcze jasniejsze wloski.. po nierownej walce z okropnymi odrostami postanowilam wziasc sie w garsc zrobic balejaz z kolorow zblizonych do naturalnego i cierpliwie czekalam az gore wezmie moj naturalny..niestety teraz jest o wiele ciemniejszy niz był wczesniej....i strasznie żałuje że rozjaśniłam...
tuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 11:08   #3
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

Niestety tu prawda. Również żałuję, że rozjaśniam, bo nie będę mogła wrócić do naturalnego koloru. Miałam ciepły ciemny blond na włosach, teraz odrosty są ciemno-szare jestem skazana do końca życia rozjaśniać/farbować włosy... dobrze się zastanów, zanim zaczniesz malować włoski. Jeśli masz ładny kolor to radzę nie ryzykować.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 20:30   #4
fashion.victim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

Eh..trudno. Dziękuję za odpowiedź a co na temat szamponów koloryzujących? czy po nich też mój naturalny kolor sciemnieje?
fashion.victim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 20:42   #5
fashion.victim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

Eh.. szkoda. W każdym razie dziękuję za odpowiedzi. A co na temat szamponetek? czy po ich stosowaniu naturalny kolor sciemnieje?
fashion.victim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 17:39   #6
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

Po szamponetkach naturalny kolor włosów się nie zmieni bo one nie ingerują w strukturę włosa, tylko go oblepiają
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 18:09   #7
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

Tak naprawdę naturalny kolor nie ciemnieje, to jedynie wrażenie spowodowane kontrastem z rozjaśnionymi włosami. Wiele lat temu przefarbowałam włosy na platynowy blond, po czym wrociłam do naturalnego koloru (średni blond z jaśniejszymi pasmami), który pozostał taki sam jak przed farbowaniem.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 18:27   #8
fructissa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: FrÓktolandia :)
Wiadomości: 3 228
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

kolor nie ciemnieje, to tylko takie wrażenie jest... między naturalnymi odrostami a rozjaśnionymi włosami tworzy się dość mocny kontrast. Nawet jeśli wczesniej miała jasne włosy, to odrosty nigdy nie będą tak jasne jak były kiedyś całe włosy a to tylko dlatego, że wtedy Twoja czupryna była narażona na światło słoneczne, które dodało jej jaśniejszych, słonecznych refleksów. I jeśli byś zapuszczała włoski na taką długość jaką miałaś przed rozjaśnianiem, to były by one takie same
fructissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 12:11   #9
fashion.victim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

właśnie brałam taką możliwość pod uwagę hmm mam nadzieję, że to tylko takie złudzenie optyczne wywołane kontrastem dzięki
fashion.victim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 13:17   #10
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

Był już wątek, w którym zarówno gaga jak i kilka nas Wizażanek tłumaczyło, że nie ma możliwości, aby kolor naturalny ściemniał czy rozjaśnił się sam. To, co widzisz jest optycznym psikusem. Jeżeli włosy rozjaśniasz, odrost wydaje Ci się dużo ciemniejszy, jeżeli włosy przyciemniasz, denerwuje Cię jasny, odcień odrostu. Twój kolor naturalny pozostanie bez zmian. Farba ingeruje w strukturę włosa, a i owszem, ale gdyby tak było, że zmienia naturalny kolor włosów to wystarczyłoby jedno farbowanie włosów na całe życie, prawda?
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 17:29   #11
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

Ok... ostatnio mój kolega, który miał bardzo jasne srebrne włosy użył rozjaśniacza (niepotrzebnie moim zdaniem), po jakimś czasie ściął te rozjaśnione włosy i te które mu odrosły były ciemniejsze od wcześniejszych i jakieś szare. A ja swoje również rozjaśniam, ale zrobiłam sobie ciemniejszy tył - na brąz. I te brązowe sobie odrosły i odrosty mają jakieś 5cm - oglądam je i widzę, że są szare ! a mój naturalny kolor to CIEPŁY ciemny blond. Odrosty od jasnych włosów które mam, też są ciemnoszare! Ponadto, moja mama miała kiedyś włosy koloru jasny blond i przez kilka lat rozjaśniała, ale już tego nie robi. Tylko, że jej włosy są CIEMNE. Jak to możliwe, skoro były jasne? Niestety nie zgodzę się z Wami. TO nie jest zwykłe wrażenie optyczne. Znam więcej takich przypadków niestety, kiedy włosy po rozjaśnianiu zmieniają swój kolor...
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 20:44   #12
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

Włosy nie zmieniają koloru od rozjaśniania czy przyciemniania, tak, jak skóra nie zmienia koloru od opalania, jak bledniesz to do odcienia naturalnego swojej cery. Nie można nagle zmienić skóry, nie jesteśmy wężami, prawda? Kolor włosów może się zmieniać z wiekiem. Przykład moja osobista czupryna: jak byłam mała miałam włoski tak jasne, że praktycznie białe, w odcieniu zimnym, potem pociemniały mi do blondu, żeby teraz mieć odcień ciemnego popielatego blondu. Ale nie od farbowania, ale dlatego, że kolor włosów z wiekiem zmienia się. Pigmentacja się zmienia. Gaga też o tym pisała, nie wymyśliłam tego sobie.
Nie potrafię wyjaśnić inaczej niż "przypadek", że Twoi znajomi doznali takiej dziwnej przemiany, przykro mi
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 11:47   #13
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Czy zmieni się naturalny kolor?

poza tym wlosy zmieniaja lekko odcien....np (od slonca) i innych czynnikow na ktore je wystawiamy
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.