Jak oduczyć psa głośnego szczekania? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-25, 18:54   #1
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958

Jak oduczyć psa głośnego szczekania?


Cześć, dziewczyny
Mam problem z moja Milką przybłęda jest to przybłęda, włożyliśmy duzo pracy w jej wychowanie. Jest bardzo łagodna, spokojna, z początku wszystkiego sie bała, nie znała zabawek, bała sie pochodzić do ludzi. Teraz jest znacznie lepiej. Mamy tylko jeden problem. Za jakis czas będziemy sie przeprowadzać ze wsi do osiedla w mieście. Troche martwi nas to, ze Milka obszczekuje gości, wyje, boi sie. Nie z każdym gościem tak ma. Jesli boi sie to mówimy do niej spokojnym głosem, głaszczemy i próbujemy uspokoić. Jesli sie uspokoi- dostaje smakołyk. Ale nie wiem, czy to dobra strategia. Kiedyś czytałam, ze kiedy głaszczemy psa w trakcie szczekania tylko utrwalamy takie zachowania. Macie jakis pomysł?
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 19:02   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jak oduczyć psa głośnego szczekania?

Wprowadzić komendę "cisza" czyli nagradzać i wzmacniać zachowanie, kiedy pies ma mordę zamkniętą i nie wydaje dźwięków.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 21:02   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak oduczyć psa głośnego szczekania?

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny
Mam problem z moja Milką przybłęda jest to przybłęda, włożyliśmy duzo pracy w jej wychowanie. Jest bardzo łagodna, spokojna, z początku wszystkiego sie bała, nie znała zabawek, bała sie pochodzić do ludzi. Teraz jest znacznie lepiej. Mamy tylko jeden problem. Za jakis czas będziemy sie przeprowadzać ze wsi do osiedla w mieście. Troche martwi nas to, ze Milka obszczekuje gości, wyje, boi sie. Nie z każdym gościem tak ma. Jesli boi sie to mówimy do niej spokojnym głosem, głaszczemy i próbujemy uspokoić. Jesli sie uspokoi- dostaje smakołyk. Ale nie wiem, czy to dobra strategia. Kiedyś czytałam, ze kiedy głaszczemy psa w trakcie szczekania tylko utrwalamy takie zachowania. Macie jakis pomysł?
głaskanie to nagradzanie, więc może tak być, że wywołujesz odwrotny skutek. Tak jak Zakonna napisała, na komendę ją uczyć
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 08:19   #4
helenqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: Jak oduczyć psa głośnego szczekania?

Rzeczywiście nagradzanie i głaskanie może doprowadzić do skojarzenia "jak poszczekam to dostanę"
helenqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 09:05   #5
kwira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jak oduczyć psa głośnego szczekania?

Komenda, na przykład "spokój" i nagroda za uspokojenie to dobra strategia. Głaskanie i nagradzanie, kiedy pies nie jest pewny z jakiej okazji może wbrew oczekiwaniom utrwalać nawyk lękliwego szczekania. Ja mam odwrotny problem - bernenkę, która nie chce szczekać na posesji, bo nie boi się ludzi:)
http://weterynarz.olsztyn.bib.com.pl/
kwira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 16:04   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jak oduczyć psa głośnego szczekania?

Cytat:
Napisane przez annika7 Pokaż wiadomość
Głaskanie psa w momencie, kiedy on szczeka, daje mu jasny sygnał - mam szczekać, bo czeka mnie nagroda w postaci głaskania. Tak się nie robi. Pies musi reagować na komendę słowną lub gest ręką. Można to wypracować samodzielnie albo z pomocą psiego psychologa, który szczegółowo podpowie, jak pracować z psem i na co szczególnie zwrócić uwagę. Każde zachowanie psa z czegoś przecież wypływa. i warto pamiętać, że wiele można zmienić w każdym piesku
Marna reklama.

Edytowane przez motylek1007
Czas edycji: 2016-03-08 o 17:38
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 16:10   #7
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jak oduczyć psa głośnego szczekania?

już zgłosiłam jako spam
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-08 17:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.