przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-10, 19:03   #1
00euphoria00
Raczkowanie
 
Avatar 00euphoria00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 327
GG do 00euphoria00

przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)


Mam pewien dylemt a Wy pasjonatki kochające czworonogi napewno mi pomożecie.

Mam już jednego psa Bokserkę ma prawie dwa lata i jest przeukochana. Mieszkam w bloku ale mam baaardzo duże mieszkanie. Z racji tego, że mam również 4-letniego syna pies jest pól dnia na powietrzu. Moja znajoma ma boksera, piesek ma rok i dwa miesiące. Ona (znajoma) za kilka dni będzie rodzić i chce oddać pieska w dobre ręcę bo obawia się, że sobie nie poradzi, tym bardziej, że jej mąż jest ciągle w rozjazdach.
Dzisiaj spotkałam ją , bo akurat do końca wakacji jes w naszym mieście (mieszka w innym mieście)i zgadałyśmy się na temat jej pieska. Bardzo chętnie przygarnę go tylko nie wiem, czy takiego psa który ma juz ponad rok można jeszcze przyzwyczaić do innego właściciela i innych zasad panujących w domu. Moją suczkę od razu wysterylizuję, bo podkreślam nie chodzi mi o założenie pseudo hodowli. Od dawna chcieliśmy mieć rózwnież samca tej rasy, bo boksery to bardzo łagodna rasa i jak najbardziej polecana pzez związek kynologiczny dla dzieci. Tylko nie wiem...dwa psy i to duże w bloku???? Copawda jak już mówiłam dużo czasu w ciągu dnia spędzam na dworzu i to nie jest żadna przeszkoda...proszę doradźcie ...ja naprawdę chcę żeby ten piesek trafił w dobre ręcę...niekoniecznie moje poradźcie.....
00euphoria00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:43   #2
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

Mam dwa boksery, ale w domu z dużym ogrodem i szczerze to nie wyobrażam sobie mieszkać z nimi w bloku. Chyba musiałabym cały czas biegać z nimi po dworze, to są przecież wieczne szczeniaki, ciągle mające ochotę na zabawę No i są to spore psy, potrzebujące dużo miejsca.
Jeśli chodzi o przyzwyczajenie pieska do nowego właściciela i otoczenia, to nie powinno być z tym większego problemu, chociaż piesek pewnie będzie na początku tęsknił. No i też na pewno Twoja suczka musiałaby zaakceptować nowego towarzysza, to się może wiązać z małymi spięciami. My na początku kwietnia wzięliśmy dorosłego boksera z fundacji, a mięliśmy już sunię i na początku dochodziło do spięć o miskę, czy o zabawki. Ale szybko sprawa dominacji została załatwiona i teraz nawet się dzielą swoim ulubionym fotelem i pięknie razem na nim śpią
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 08:38   #3
ewcia0788
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

hejka
ja miałam taką sytuacje, że jak miałam Bokserka (chłopaka) to "przyprowadził" sobie kolegę, jakiegoś bezdomnego ślicznego wilczurka, świetnie się bawili, dopóku ten nie wszedł do domu...wtedy po raz pierwszy zaczęli się gryźć i tak było już do końca, dodam tylko, że wilczurka przygarnął mój dziadek, który miaszkał z nami...
Obydwa psy były cudowne( niestety już żadnego z nich nie ma już z nami) niestety życie z nimi dwojgiem było katorgą, dodam jeszcze, żę mieszkam w domu z ogrodem i było to na zasadzie, jeden pies na górze, drógi na dole, lub jeden na podwórku a drugi w domu...
odnosząc się do Twojego pytania to cięzko mi jest powiedzieć, z tego co mówiłaś byłaby to suczka z samcem więc nie powinno być problemów, ale Boksery mają to do siebie, zę nienawidzą psów (przynajmniej ja mam takie doświadczenie) a co dopiero jak wchodzi na ich terytorium, jeszcze do tego fakt, że mieszkasz w bloku..nie wiem
ewcia0788 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 17:26   #4
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

Mamy 9 letniego owczarka kaukaskiego Maxa, którego bardzo kochamy. Ostatnio zaczął nam chorować Mama zawsze marzyła o drugim piesku i właśnie teraz mamy możliwość wzięcia szczeniaka tej samej rasy (jego potomka). Mamy duży dom z ogrodem. Piesek cały czas sobie chodzi po podwórku. Zastanawiamy się czy jeżeli weźmiemy drugiego psiaka czy nie zamęczy nam go lub może poczuje się niekochany? ( ten jest dość stary, wiadomo młody chce się bawić, biegać, nie wykończy go?)
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 17:59   #5
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

Up.
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:38   #6
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

Cieżko stwierdzić jak zareaguje piesek, zwierzeta są różne i wszystko zalezy od sytuacji. Ja bym jednak przygarnęła szczeniaczka wychodze z założenia, ze i tak stary domownik bedzie "dyktował warunki". Dużo zalezy tez od płci szczeniaka, jeżeli mają zycc ze soba suka z psem podobno zawsze jest im łatwiej...Opisze jeszcze moje przygody z przyjmowaniem nowych piesków do domu, może cos pomoga. Za pierwszym razem przygarneliśmy z rodzinką mała suczkę, miała jakieś pół roczku, w domu był już od mniej wiecej 9-10 lat wyjatkowo zaborczy i z bardzo trudnym charakterem pies. Początki były cieżkie, każde ze zwierząt szukało swojego miejsca, ale po pewnym czasie wszystko się ustabilizowało. A stary pies po prostu odmłodniał, znowu bawił sie, biegał, pod koniec jego życia nasza sunia była dla niego wielką podpora. Kiedy nie mógł wstać podsuwała mu miskę pod pysk, ustępowała wygodniejszego posłania... Niedawno wzielismy do siebie drugiego psa, starszego szczeniaka. Psy "dogadały" się bez problemów, przyznam jednak, ze szczeniak często meczy "starego" psa, kiedy jednak zachodzi potrzeba ona też potrafi sobie z tym poradzić...
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:05   #7
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

Ja miałam podobną sytuację. Co prawda chodziło o przygarnięcie króliczka, kiedy w domu była już 10letnia psina, ale zwierz to zwierz My zwyczajnie wzięliśmy najpierw królina na chwile do domu, zobaczyć jak na siebie zareagują. Kiedy okazało się,że żadne nie jest ani agresywne ani przerażone- zdecydowaliśmy się na drugie stworzonko. Zaznaczam, że króliś lata po mieszkaniu wolno, nie mieszka w klatce, więc ważne było dla nas, żeby zwierzaki się polubiły
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 08:48   #8
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

ja bym przygarneła tego psiaka jak mieszkałam z rodzicami miałyśmy z mamą sukę pudla która ma teraz 12 lat po wyprowadzce z domu 2 lata temu kupiłam sobie sukę (miał być labrador ale jest duuuuży kundel ) niestety tak sie zycie potoczyło ze musiałam wrócić do mamy i niestety z drugim psem... na początku dwie suki miały sprzeczki , były walki o terytorium ale po pary dniach wszystko sie rozstrzygneło i teraz tylko są między niemi drobne przepychanki o głaskanie po za tym sie kochają myślę ze pies i suczka świetnie się dogadają ze sobą weź go do siebie
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 10:18   #9
cytryna21
Raczkowanie
 
Avatar cytryna21
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

pies jest młody ma ponad rok to jeszcze dużo się nauczy i dostosuje to zasad panujących w domu! wielkość mieszkania nie ma znaczenia każdy pies mieszkanie traktuje jak budę gdzie śpi i je! i czy ma się psa w domu z ogrodem czy w bloku to i tak go trzeba wyprowadzać na spacery!

ewcia jak ma się w domu dwa samce dominujące to tak jest że się gryzą bo walczą o teren i przywileje! Boksery nienawidzą innych psów pierwsze słyszę? heh wszystko zależy od wychowania psa, i od tego czy lubi dominować ale i tą dominacje da się pohamować gdy pies jest dobrze wyszkolony!
cytryna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 09:03   #10
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

Cytat:
Napisane przez cytryna21 Pokaż wiadomość
pies jest młody ma ponad rok to jeszcze dużo się nauczy i dostosuje to zasad panujących w domu! wielkość mieszkania nie ma znaczenia każdy pies mieszkanie traktuje jak budę gdzie śpi i je! i czy ma się psa w domu z ogrodem czy w bloku to i tak go trzeba wyprowadzać na spacery!

ewcia jak ma się w domu dwa samce dominujące to tak jest że się gryzą bo walczą o teren i przywileje! Boksery nienawidzą innych psów pierwsze słyszę? heh wszystko zależy od wychowania psa, i od tego czy lubi dominować ale i tą dominacje da się pohamować gdy pies jest dobrze wyszkolony!
Zgadzam się. U 00euphoria00 powinno byc o tyle łatwiej, że będzie miała psa i sukę. Ja wprowadzałam do jednej dorosłej (1,5 roku) suki druga dorosłą sukę (jej siostre z miotu). Odbyło sie to wszystko bezbolesnie. Tłukły sie jedynie w czasie cieczek (pewnie jakiś PMS ).

Myślę, że wielkość mieszkania nie gra roli, jeśli jak piszesz możesz poświęcic psom duzo czasu i duzo czasu będą spędzać na dworze.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 18:11   #11
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: przygarnięcie drugiego pieska gdy jeden już jest :)

Wiesz zawsze mogą wyniknąc problemy. Wydaje się, że ten starszy pies będzie dyktował warunki ale kiedy tamten podrosnie może walczyc o dominacje...u mnie starszy pies dominowal az przez 2 lata...pozniej zaczely sie walki;/ czasem caly dom we krwi, dlatego musimy trzymac pieski osobno;/
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.