Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-11, 21:34   #1
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Question

Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?


Witam,
Nie wiem czy dobrze trafiłam z pytaniem, ale spróbuję, może któraś z Wizażanek będzie mogła mi pomóc. W razie czego będę szukac dalej

Zastanawiam się jak przy zabiegach z użyciem lasera (epilacja) w obrębie twarzy będzie zachowywac się skóra potraktowana kwasami i wit C (filtrowana). Oczywiście wiem jakie są przeciwwskazania(nie wolno stosować właśnie kwasów, retinoidów, wit C...), ale chodzi mi o to czy w przypadku naświetlania brody można kontynuować kurację kwasami, a może i retinoidami w pozostałych częściach twarzy, pomijając bródkę
A może na czas zabiegów odstawić w ogóle w/w kosmetyki?
Czy wiadomo Wam coś na ten temat, jak skóra może zareagować?
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 14:15   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

Hmm..bałabym się podrażenienia. Z doświadczen bliskich koleżanek iz oględzin ich skóry po zabiegu wiem, że czasami skóra jest obolała i poparzona. Poczekałabym do całkowitego wygojenia skóry (cykl 28 dni)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 14:55   #3
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

L_V dziękuję bardzo za odpowiedź

Myśle o tym żeby "laserowaną" cześć wyłączyć całkiem z kuracji kwasowej, retinoidowej itd. do następnej zimy. Jednak chciałabym powalczyć z przebarwieniami na policzkach i czole już teraz.
L_V myślisz że laser działający na brodzie może w jakiś sposób powodować sensacje na policzkach i czole?
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 15:01   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
L_V dziękuję bardzo za odpowiedź

Myśle o tym żeby "laserowaną" cześć wyłączyć całkiem z kuracji kwasowej, retinoidowej itd. do następnej zimy. Jednak chciałabym powalczyć z przebarwieniami na policzkach i czole już teraz.
L_V myślisz że laser działający na brodzie może w jakiś sposób powodować sensacje na policzkach i czole?
Aaa, policzki będą nienaruszone. Myślę, ze mozesz powolutku zaczac smarowac policzki i czoło.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 15:15   #5
skrytka
Raczkowanie
 
Avatar skrytka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: prowincja :)
Wiadomości: 127
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

Ślicznie dziękuję

W takim razie biorę się do smarowania, żebym na wiosnę mogła pokazać się w nowej skórze.
skrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 08:26   #6
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

a ja podobnie trochę...
po zabiegu fotoodmładzania jak długo odczekać żeby użyć wit C, diroseal lub
retin-A ? tylko aż znikną opuchnięcia i krwiaczki czyli ok (7-10dni), czy jednak dłużej?
myslałam żeby po 2 tygodniach próbować ale może to za krótko? aha i jeśli zastosuje się wypełniacz np. restylane to też trzeba tyle odczekać?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 19:01   #7
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

Ja miałam robiony laser na naczynka i przebarwienia ale ogolenei w domu stosuje kwasy czy mogę 2 dni po laserze stosować już kremy z kwasami tj. glikolowy i jeszcze jakis??. Dodam ze nie mam podraznionej twarzy. Prosze o szybką odpoweidz po juz dzis wieczorem lub jutro chciałabym zastosowac te kwasy na przebarwienia.
2 . I drugei moe pytanei czy jezeli miałam robiony laser na naczunka i przebarwienai i za 2 dni zastosuje kwasy to czy ten zabieg nie pojdzie na marne tzn. ze te kwasy zaszkodza naczynką??

Edytowane przez majaki
Czas edycji: 2008-11-30 o 19:03
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-30, 20:21   #8
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

Wiem, że to offtopik ale nie chce zakladać tematu dla błahego pytania...

czy mogę stosować juvit bezpośrednio po mikrodermabrazji ? Nie podrażni ? czy moze lepiej cos przeciwbakteryjnego ??

Może juvit by bardziej wybielił przebarwienia??
Mikro korundowa robiona ma być dość głęboko....
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 19:44   #9
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Ja miałam robiony laser na naczynka i przebarwienia ale ogolenei w domu stosuje kwasy czy mogę 2 dni po laserze stosować już kremy z kwasami tj. glikolowy i jeszcze jakis??. Dodam ze nie mam podraznionej twarzy. Prosze o szybką odpoweidz po juz dzis wieczorem lub jutro chciałabym zastosowac te kwasy na przebarwienia.
2 . I drugei moe pytanei czy jezeli miałam robiony laser na naczunka i przebarwienai i za 2 dni zastosuje kwasy to czy ten zabieg nie pojdzie na marne tzn. ze te kwasy zaszkodza naczynką??


moja dermatolog po zabiegu laserem kazała odczekać conajmniej tydzień ze stosowaniem czegoś mocniejszego. myć najlepiej płynem sensibio i używać delikatnego aptecznego kremu , ja miałam taki specjalny po zabiegach, jak sobie przypomne to wpisze nazwe

kwas glikolowy moze wywolywac podraznienie na normalnej skorze a co dopiero na naczynkowej . naczynka mogą się pogorszyć i efekt zabiegu pójdzie w diabły , bezpieczniejsze będą preparaty zawierające kwasy BHA lub PHA.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 20:06   #10
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

dzięki za odpowiedź. Nie mam podraznionej skóry po laserze to pewnei musiał być to bardzo powierzchniowy bo ogolnei moja skora po kazdych zabiegach sie mocno czerwieni i jest podrazniona a tutaj nie. Mam dylemat z tym stosowaneim bo dermatolog powiedział ze po 2 dnaich moge wrocic wiec nei wiem. Dla mnei to troche dziwne dlatego prosze Was o rady. Mysle ze juz jutro zastosje kwast bo dowiedziałm sie ze prze zabeigiem laserwoym nie mozna stoswoac kremow z kwasami.A zabieg laserwoy mam za 3 tygodnie wiec nei wiem co robic. Jeszcze moze dzis pcozekam i od jutro sprobuje zastosowac kwasy przez okres 2 tygodni a potem tydzien przerwy przed zabeigiem. Jak myslcie dobrze robie??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 20:38   #11
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź. Nie mam podraznionej skóry po laserze to pewnei musiał być to bardzo powierzchniowy bo ogolnei moja skora po kazdych zabiegach sie mocno czerwieni i jest podrazniona a tutaj nie. Mam dylemat z tym stosowaneim bo dermatolog powiedział ze po 2 dnaich moge wrocic wiec nei wiem. Dla mnei to troche dziwne dlatego prosze Was o rady. Mysle ze juz jutro zastosje kwast bo dowiedziałm sie ze prze zabeigiem laserwoym nie mozna stoswoac kremow z kwasami.A zabieg laserwoy mam za 3 tygodnie wiec nei wiem co robic. Jeszcze moze dzis pcozekam i od jutro sprobuje zastosowac kwasy przez okres 2 tygodni a potem tydzien przerwy przed zabeigiem. Jak myslcie dobrze robie??
no wiesz co rzeczywiście dziwne że nie masz żadnego podrażnienia
przecież jeśli miałaś np. na przebarwienia to w miejscu gdzie były powinny pojawić się ciemne punkciki z czasem prawie czarne, podobne do strupków. wiem że nie wolno ich zdrapywać ani peelingować bo mogą wtedy blizny powstać. te punkciki po ok tygodniu same odpadają. nie masz czegoś takiego?
a ile płaciłaś za zabieg? to było fotoodmładzanie?
mnie też korciło żeby po tygodniu już "wkroczyć" z czymś konkretnym, ale jednak dałam sobie na zatrzymanie i odczekałam pełne 2tygodnie jak kazała dermatolog
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-02, 13:42   #12
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pytanie??? Kwasy i wit. C a laser?

Też sie dziwie ze nie mam zadnego podraznienia i zadnch czarnych punkcikow i strupow. To nie było fotoodładzanie .Mam dopiero 17 lat. Tylko zamykanie naczynkek i na przebarweinia. Zapłaciłam 300 zł. Wszedzie gdzie czytam pisze z epo laserze wystepuje podraznienie i te skutki ktore napisałas a tuta nic. Nei wiem czemu
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.