Tresowanie psa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-19, 18:43   #31
rumcajs005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Tresowanie psa

ja mam małego kundla i jak próbuje go nauczyć chodzić na smyczy przy lewej nodze to on siada lub kładzie się na ziemie i muszę go ciągać. Pies sie denerwuje i jak go spuściłem ze smyczy to od razu uciekł do budy i nie chciał wyjść widać że się boi i źle mu sie to kojarzy co zrobić żeby przekonać go do chodzenia na smyczy błagam o pomoc
rumcajs005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 11:03   #32
Chatt
Raczkowanie
 
Avatar Chatt
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 64
GG do Chatt
Dot.: Tresowanie psa

Pół roku to może być ciężko... Najpierw musi się dowiedzieć kto rządzi.

Co lubi jeść? Ja ze swoim psem miałam tak: Jak był malutki uczyliśmy go na smyczy. Troszkę się wyrywał, ale po kilku dniach był grzeczny Sposób? Po trochu go prowadzać, i cały czas chwalić, głaskać. Aktualnie ma 6 lat i jest bardzo mądry. Zna dużo tresur. Jednak chciałam go nauczyć "leżeć". Kładłam go, i w tej pozycji zostawał a ja mówiłam dobry piesek itp i go głaskałam, a potem smakołyk I tak go nauczyłam: siad, leżeć, zdechł pies, poproś, kangur , daje łapkę, chodzi na smyczy... Umie też dużo zabaw: 2 rodzaje z piłką, z kamyczkiem, szukaj, z patykiem 2, z bieganiem, ze szmatą , karate, sumo i ze mną. To jest prawda, chociaż nie wierzą mi w to raczej . A gdy się trochę zmęczy, to kładzie się i go drapię. Czasem, gdy ja mam dosyć, to mówię :koniec, spokój itp. i wtedy się uspokaja. Mówię mu, żeby coś zjadł czy wypił to to robi. W ogóle rozumie wszystko Nie wyobrażam sobie bez niego życia. Pamiętam, jak miał problem z kleszczem. Ryczałam i ryczałam... Ale wyszedł z tego i od tamtego czasu chyba z wdzięczności jeszcze bardziej słucha się i bardziej się przytula. wymieniłam tyle zabaw, a jest ich o wiele więcej. I każdą pamięta! To jesty moja duma i sława, tak samo jak i kot. Zapomniałam dodać, że jak widzi smycz czy szczotkę to szaleju dostaje z radości Mieszkamy w takiej... hmm.. coś pomiędzy wsią a miasteczkiem, a on mieszka sobie w kojcu. Jego wady? Lubi uciekać, ale jak go zostawiam wypuszczonego i mówię, zęby nie uciekał, to nie ucieka. Druga wada: odpadają spacery z nim, bo dużo jest psó, któe biegają po ulicy i z jednymi chce się bawić, a inne zjeść Może nie dosłownie, ale rzucva się na nie, żeby mnie bronić... A to jest silne bydle... Uff.. ale się rozpisałam.. jakby były jakieś pytania, to chętnię odpowiem Pozdrawiam
__________________
" I na mnie patrz- by źrenic twych prawdziwy blask otulał mnie i tym mnie chronił..."
Chatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 11:10   #33
Chatt
Raczkowanie
 
Avatar Chatt
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 64
GG do Chatt
Dot.: Tresowanie psa

Cytat:
Napisane przez rumcajs005 Pokaż wiadomość
ja mam małego kundla i jak próbuje go nauczyć chodzić na smyczy przy lewej nodze to on siada lub kładzie się na ziemie i muszę go ciągać. Pies sie denerwuje i jak go spuściłem ze smyczy to od razu uciekł do budy i nie chciał wyjść widać że się boi i źle mu sie to kojarzy co zrobić żeby przekonać go do chodzenia na smyczy błagam o pomoc

Nie zmuszaj go, bo zrazi się do końca. A ile ma lat? Bo tylko mądre psy w późnym wieku mogą się czegoś nauczyć (nie twierdzę, że jest głupi, ale istnieje możliwość, że po prostu już wyrósł z możliwości nauki )A może ma jakiś uraz? Ska on jest? Ze schroniska? Jak go nauczyć? Powolutku, powolutku i spójrz na mój post wyżej, to zobaczysz jak to robiłam .Wystarczy od Twojego podejścia i cierpliwości, a będzie ok
__________________
" I na mnie patrz- by źrenic twych prawdziwy blask otulał mnie i tym mnie chronił..."
Chatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 18:24   #34
rumcajs005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Tresowanie psa

Pies ma już ponad rok czyli już trochę za późno bo do mądrych to on nie należy a jak go próbowałem nagradzać to kład sie na plecy i musiałem go ciągać
rumcajs005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 21:34   #35
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Tresowanie psa

nigdy nie jest za późno na naukę. a to, że tylko mądre psy mogą się czegoś nauczyć w późnym wieku to -
wyraźnie z opisu widać, że pies się Ciebie boi i musisz się postarać, by w końcu się do Ciebie przekonał.
a ciągnięcie i robienie czegoś wbrew woli psa, nie pomaga w tym.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 21:48   #36
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Tresowanie psa

Czym starszy pies tym trudniej idzie nauczyć. Ale nie warto sie poddawać. Potrzeba cierpliwości
Rumcajs moze tresować w formie zabawy ?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 17:12   #37
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Tresowanie psa

A, napiszę w tym wątku

Kupiłam mojego owczarkowi frisbee i miałam nadzieję, że nasze zabawy będą wyglądały jak na filmach
http://youtube.com/watch?v=0iggFVJdVrA
A tymczasem Maks czeka, aż frisbee spadnie na ziemię i zaczyna je gryźć, denerwuje się, że nie umie tego porwać na strzępy

Nie dał sobie tego odebrać (bałam się, że w końcu to frisbee rozszarpie), przytrzymywał łapami i chciał rozszarpać. Jak chciałam mu zabrać to zacząć na mnie warczeć. No ale w końcu jakoś mu to wzięłam.

No to się pobawiliśmy


Też chciałabym go nauczyć posłuszeństwa. Na razie umie zrobić siad i podać łapę, czasem reaguje na "leżeć". A ja bym chciała, żeby przyniósł mi frisbee do nogi i grzecznie położył
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 23:45   #38
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: Tresowanie psa

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;7558627]nigdy nie jest za późno na naukę. a to, że tylko mądre psy mogą się czegoś nauczyć w późnym wieku to -
wyraźnie z opisu widać, że pies się Ciebie boi i musisz się postarać, by w końcu się do Ciebie przekonał.
a ciągnięcie i robienie czegoś wbrew woli psa, nie pomaga w tym.[/quote]
a już myślałam że tu wszyscy zdemoralizowani na amen

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Kupiłam mojego owczarkowi frisbee i miałam nadzieję, że nasze zabawy będą wyglądały jak na filmach
http://youtube.com/watch?v=0iggFVJdVrA
A tymczasem Maks czeka, aż frisbee spadnie na ziemię i zaczyna je gryźć, denerwuje się, że nie umie tego porwać na strzępy

Nie dał sobie tego odebrać (bałam się, że w końcu to frisbee rozszarpie), przytrzymywał łapami i chciał rozszarpać. Jak chciałam mu zabrać to zacząć na mnie warczeć. No ale w końcu jakoś mu to wzięłam.

No to się pobawiliśmy


Też chciałabym go nauczyć posłuszeństwa. Na razie umie zrobić siad i podać łapę, czasem reaguje na "leżeć". A ja bym chciała, żeby przyniósł mi frisbee do nogi i grzecznie położył
Nie od razu kraków zbudowano(chyba tak to leciało, prawda? : P)
Myślisz że jak pies dostanie frisbee to od razu będzie chciał za nim biegać i przynosić, w dodatku za darmo? musisz psa nakręcić na frisbee, ciągać się z psem, puszczać rollery(dysk turla się po ziemi pionowo), nie od razu rzucać jak najdalej i jeszcze chcieć żeby pies złapał. Tak wogle to polecam poszukać forum o dogfrisbee i tam zaczerpnąć wiedzy, także na temat talerzy bo co ja się tu będę rozpisywać... a w przychodzeniu i oddawaniu dysku pomógł mi drugi talerz, jak go zobaczył to uznał że ten co go ma jest nieatrakcyjny i woli mój : P
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:50   #39
natka1016
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Tresowanie psa

Prpblem

mam problem mam pieska który ma
6 miesiency i hciała bym jom wytresowac
ale jest glupiutka jak wyechodze z niom na
smyczy to jom gryzie i warczy hciała bym ze by umiała siat
aport daj łape zdech pies ale niewiem jak jom nauczyc jedynie u mie
lesz pomocy odpisujcie prosze.
natka1016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:55   #40
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Tresowanie psa

A na smyczy umie łazić ?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 15:55   #41
malinka18222
Zadomowienie
 
Avatar malinka18222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 1 083
Dot.: Tresowanie psa

Cytat:
Napisane przez natka1016 Pokaż wiadomość
Prpblem

mam problem mam pieska który ma
6 miesiency i hciała bym jom wytresowac
ale jest glupiutka jak wyechodze z niom na
smyczy to jom gryzie i warczy hciała bym ze by umiała siat
aport daj łape zdech pies ale niewiem jak jom nauczyc jedynie u mie
lesz pomocy odpisujcie prosze.
Powiem Ci, że mam podobny problem. Mój piesek ma 4 miesiące i też jest głupiutki. Nie umie chodzic na smyczy, wyrywa się do wszystkich ludzi i psów. Więc zapisałam go do psiego przedszkola Dziś były pierwsze zajęcia i uczyliśmy się chodzenia na smyczy Sa małe grupy 6 piesków. Mam nadzieję, że mój Roki tam zmądrzeje
__________________
,,Stosunek do zwierząt jest najlepszą
miarą naszego człowieczeństwa''
malinka18222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 14:31   #42
cytryna21
Raczkowanie
 
Avatar cytryna21
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
Dot.: Tresowanie psa

ogólnie to psa zaczynamy szkolić od momentu kiedy trafia do nas do domu. Wtedy trzeba wyraźnie postawić mu sprawę jasno kiedy jest czas na zabawę a kiedy ma się uspokoić. Jeśli raz damy pozwolenie psu np. na szarpanie smyczy to będzie uważał to za coś normalnego że tak można. Ładnego chodzenia na smyczy psa można nauczyć w domu lub na terenie ogrodzonym który zna aby żaden nowy zapach go nie rozpraszał, przypinamy robimy kółeczka nagradzamy, wtedy też wydajemy komendę noga, smycz ma dawać psu poczucie bezpieczeństwa a nie być dla niego karą.

do autorki wątku owczarki niemieckie bardzo szybko łapią jeśli chodzi o tresurę i bardzo lubią się uczyć. To jest rasa która nie może być pozostawiona sama sobie i musi pracować. Jeśli jest tak bardzo energiczny to wsiadaj na rower weź psa żeby biegł za tobą troszkę go zmęcz ale tylko troszkę i dopiero wtedy zaczynaj tresurę smakołyki za dobrze wykonane zadanie itd
cytryna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 23:10   #43
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Dot.: Tresowanie psa

sub.
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.