Co po usunięciu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-24, 10:47   #1
mmunik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25

Co po usunięciu?


Byłam w ciąży. Usunęłam w 7 tygodniu.
I pojawiły się wątpliwości co do przyszłości - czy jeśli będę chciała mieć dziecko, pójdę do lekarza rodzinnego, ginekologa czy gdziekolwiek indziej - jeśli padnie pytanie "czy to pierwsza ciąża?" - to co mam mówić? Że pierwsza? Że byłam w ciąży, ale poroniłam? Czy najzwyczajniej w świecie powiedzieć prawdę: tak, ale usunęłam?
Nie chcę by ktokolwiek wiedział o trzecim wariancie, ale jeśli ta informacja będzie ważna dla lekarza, to oczywiście się przełamię...
Chyba że lekarz sam się pozna na sprawie - chociaż słyszałam, że nie ma takiej możliwości.

Edytowane przez mmunik
Czas edycji: 2015-06-24 o 10:48
mmunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 10:59   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez mmunik Pokaż wiadomość
Byłam w ciąży. Usunęłam w 7 tygodniu.
I pojawiły się wątpliwości co do przyszłości - czy jeśli będę chciała mieć dziecko, pójdę do lekarza rodzinnego, ginekologa czy gdziekolwiek indziej - jeśli padnie pytanie "czy to pierwsza ciąża?" - to co mam mówić? Że pierwsza? Że byłam w ciąży, ale poroniłam? Czy najzwyczajniej w świecie powiedzieć prawdę: tak, ale usunęłam?
Nie chcę by ktokolwiek wiedział o trzecim wariancie, ale jeśli ta informacja będzie ważna dla lekarza, to oczywiście się przełamię...
Chyba że lekarz sam się pozna na sprawie - chociaż słyszałam, że nie ma takiej możliwości.
wszystko poszlo ok? usunelas ciaze tabsami?

Skoro to tak wczesna ciaza i tabletki to nie musisz mowic ze bylas w ciazy, nikt nie pozna.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 12:30   #3
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Co po usunięciu?

Jeśli bez problemu zajdziesz w ciążę, nie będzie komplikacji, to uważam że możesz tą informację zostawić dla siebie. Natomiast jeśli będziesz miała problem z zajściem w ciążę albo gdy w ciąży będą problemy mogące skutkować poronieniem to chyba będziesz musiała się przyznać. Wszystko zależy jak dobry lekarz Cię obsługiwał. Niestety zdarza się, że po aborcji są problemy z następną ciążą.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 18:33   #4
mmunik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: Co po usunięciu?

Przy dobrze przeprowadzonej aborcji takich problemów być nie powinno.

Dziękuję za odpowiedzi
mmunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 19:38   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez mmunik Pokaż wiadomość
Przy dobrze przeprowadzonej aborcji takich problemów być nie powinno.

Dziękuję za odpowiedzi
Tego tak na prawdę nie wiesz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 20:18   #6
Lael1520
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Co po usunięciu?

Ta informacja może być bardzo istotna przy kolejnych ciążach i jakichkolwiek komplikacja np. z grupą krwi. Jeśli wcześniej miałaś konflikt serologiczny w tej ciąży którą usunęłaś i nie wiedziałaś. To przy kolejnej jeśli będziesz chciała donosić musisz powiadomić o tym ginekologa.
Lael1520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 23:30   #7
Motte
Przyczajenie
 
Avatar Motte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 25
Dot.: Co po usunięciu?

Ja bym powiedziała lekarzowi. Myślę, że dla większości to nie będzie nowość. Jak spotkasz się z negatywnym odbiorem to najwyżej zmienisz lekarza na bardziej liberalnego Zdrowie jest najwazniejsze
Motte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 07:45   #8
NajDobrymir72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9
Dot.: Co po usunięciu?

Przy usunięciu w 7 tygodniu nie będzie znaku w organiżmie, że byłas w ciąży. Chyba że był wykonywany zabieg mechaniczny i ktoś ci coś spaprała le nie wydaj mi się, żeby to było możliwe, bo płód jest w tym czasie fasolką. Ja poroniłam w 7 tygodniu i była to dla mnie tragedia, ale w drugą ciążę zaszłam bez problemu. Nawet łatwiej niż w pierwszą.
NajDobrymir72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 09:13   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez NajDobrymir72 Pokaż wiadomość
Przy usunięciu w 7 tygodniu nie będzie znaku w organiżmie, że byłas w ciąży. Chyba że był wykonywany zabieg mechaniczny i ktoś ci coś spaprała le nie wydaj mi się, żeby to było możliwe, bo płód jest w tym czasie fasolką. Ja poroniłam w 7 tygodniu i była to dla mnie tragedia, ale w drugą ciążę zaszłam bez problemu. Nawet łatwiej niż w pierwszą.
Poronienie a aborcja to dwie zupełnie różne sprawy :
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 09:40   #10
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Co po usunięciu?

W przypadku aborcji farmakologicznej lekarz nie jest w stanie stwierdzić czy poronienie zostało wywołane sztucznie, czy doszło do niego z przyczyn naturalnych.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 09:44   #11
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
W przypadku aborcji farmakologicznej lekarz nie jest w stanie stwierdzić czy poronienie zostało wywołane sztucznie, czy doszło do niego z przyczyn naturalnych.
jasne ale to nie znaczy, że nie będzie to miało skutków w przyszłości.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 11:30   #12
mmunik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
W przypadku aborcji farmakologicznej lekarz nie jest w stanie stwierdzić czy poronienie zostało wywołane sztucznie, czy doszło do niego z przyczyn naturalnych.
Tak samo poinformował mnie lekarz. "Nikt nie musi wiedzieć" - tak powiedział. Niestety przez stres i emocje zamiast pytać, to tylko kiwałam głową - zresztą same pytania pojawiły się dopiero po wszystkim, jak już byłam w domu.



Myślę, że każda z was ma dużo racji. Chociaż lekarz to też człowiek - może zacząć plotkować na boki. Być może warto chodzić do lekarza w innym mieście... I powiedzieć mu o wszystkim, by mieć pewność co do donoszenia następnej, planowanej za kilka lat, mam nadzieję, ciąży.
mmunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:57   #13
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
jasne ale to nie znaczy, że nie będzie to miało skutków w przyszłości.
zalecaja zrobic usg.


w wiekszosci nie ma . wejdz na strone wow i poczytaj.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:30   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
zalecaja zrobic usg.


w wiekszosci nie ma . wejdz na strone wow i poczytaj.
no nie powiedziałam, że zawsze są ale nie ma pewności, że nie będzie, o to mi chodziło.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 14:37   #15
mmunik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: Co po usunięciu?

A wiecie może co się dzieje jeśli 3 tygodnie po usunięciu ciąży pojawia mi się jakaś żółta wydzielina? Nie ma ona żadnego męczącego zapachu.
mmunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 15:56   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Co po usunięciu?

krwawienie ustalo czy to po prostu koncowka krwawienia?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 16:06   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
krwawienie ustalo czy to po prostu koncowka krwawienia?
a co ma krwawienie do żółtej wydzieliny?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 16:55   #18
mmunik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
krwawienie ustalo czy to po prostu koncowka krwawienia?
Ustało niespełna tydzień po wszystkim.
mmunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 21:49   #19
danielka88
Raczkowanie
 
Avatar danielka88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 207
Dot.: Co po usunięciu?

jak można "usunąć" swoje dziecko ?! co z tego ze 7 tydzień a gdyby był 37 też byś usunęła? Nie rozumiem was ze tak spokojnie o tym piszecie, Maleńki dzidziuś gdzie on teraz jest? Dziewczyny zastanówcie się, aż mi serce ściska
danielka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 22:01   #20
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Co po usunięciu?

Wiesz... To nie był dzidziuś. To ledwo płód był.

Moja współlokatorka usunęła ciąże, gdzies koło 5 tygodnia.

Gdybym ja zaszła także bym usunęła (mieszkam w UK wiec to nawet za darmo by było).

Skoro ktos nie jest gotowy na dziecko to dlaczego ma niszczyć swoje życie i możliwie także dziecka?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 22:38   #21
danielka88
Raczkowanie
 
Avatar danielka88
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 207
Dot.: Co po usunięciu?

myślę że wszyscy dobrze wiem,y że dziecko jest człowiekiem od momentu poczęcia, ale staracie się to pomijać dla własnej wygody. Czy oglądałaś zdjęcia abortowanych dzieci w 5-7 tyg Wyglądają wtedy jak mały człowieczek, więc kiedy twoim zdaniem przychodzi ten moment że z płodu robi się człowiek?
Cyk i w 25 tyg zaczyna być człowiekiem? , a wcześniej kim było, masą ciała z bijącym serduszkiem?
jeżeli ktoś nie jest gotowy na rodzicielstwo po co zabiera się za współżycie prowadzące do zajścia w ciążę?
Swojego dziecka nigdy bym nie pozbawiła życia i nie ważne w jakich warunkach przyszłoby mi żyć. Najważniejsze to żyć w zgodzie z własnym sumieniem, Swego czasu też byłam nieświadoma tych spraw bo wydaje się ze jak dziecka w brzuchu nie widać to tak jakby go nie było, ale już wiem to człowiek taki jak i my. Co powiedziałabyś swojemu dziecku o jego rodzeństwie? Słuchaj kochanie miałeś już braciszka ale on nie był jeszcze człowiekiem i mamusia stwierdziła że na razie nie jest gotowa żeby się nim zająć.
danielka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 23:23   #22
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Co po usunięciu?

Dobra, nie ma sensu dyskutować z Toba. Nie wszyscy maja takie opinie jak twoja i tyle. Płód w 7 tygodniu nie jest dla mnie dzieckiem. I nie wyglada jak "mały człowieczek".


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 10:38   #23
Vickie2047
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Co po usunięciu?

Każdy ma swoje sumienie i po co atakować dziewczynę? Taką podjęła decyzję i już. Uważasz, że lepszą metodą jest urodzenie mimo wszystko i zostawienie na śmietniku? 7 tyg płód nie wygląda jak dziecko. Mam troje dzieci i miałam wiele razy USG w ciąży. W 7 tygodniu to jest fasolka.
Vickie2047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 12:37   #24
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez danielka88 Pokaż wiadomość
myślę że wszyscy dobrze wiem,y że dziecko jest człowiekiem od momentu poczęcia, ale staracie się to pomijać dla własnej wygody. Czy oglądałaś zdjęcia abortowanych dzieci w 5-7 tyg Wyglądają wtedy jak mały człowieczek, więc kiedy twoim zdaniem przychodzi ten moment że z płodu robi się człowiek?
Cyk i w 25 tyg zaczyna być człowiekiem? , a wcześniej kim było, masą ciała z bijącym serduszkiem?
jeżeli ktoś nie jest gotowy na rodzicielstwo po co zabiera się za współżycie prowadzące do zajścia w ciążę?
Swojego dziecka nigdy bym nie pozbawiła życia i nie ważne w jakich warunkach przyszłoby mi żyć. Najważniejsze to żyć w zgodzie z własnym sumieniem, Swego czasu też byłam nieświadoma tych spraw bo wydaje się ze jak dziecka w brzuchu nie widać to tak jakby go nie było, ale już wiem to człowiek taki jak i my. Co powiedziałabyś swojemu dziecku o jego rodzeństwie? Słuchaj kochanie miałeś już braciszka ale on nie był jeszcze człowiekiem i mamusia stwierdziła że na razie nie jest gotowa żeby się nim zająć.
Ale pierniczysz bzdury.
Płód dla mnie nie jest człowiekiem póki nie zacznie bić mu serce. W 7 tygodniu to dokładnie jest masa ciała, nic poza tym.
A po drugie, zdarzają się wpadki, wiesz? nie dopuszczasz takiej myśli?
I po trzecie, to Twoje sumienie, nie wciskaj go wszystkim dookoła. Idź sobie na protest pod sejm a nie szerzysz rację taką samą jak ta, że aborcja jest słuszna. Słowo przeciwko słowu i nie masz prawa twierdzić, że Twoje jest słuszne a odwrotne już nie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 12:50   #25
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Co po usunięciu?

No i po cholerę ta dyskusja? Ktoś Was prosił o ocenianie? Może pomyślcie jak się czuje teraz autorka? Nie musi Wam się tłumaczyć dlaczego to zrobiła, to tylko i wyłącznie jej sprawa. Pytanie i wątek dotyczyło czegoś zupełnie innego.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 13:44   #26
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez danielka88 Pokaż wiadomość
Najważniejsze to żyć w zgodzie z własnym sumieniem.
To czemu interesuje Cię cudze sumienie? Dziewczyna zrobiła co uważała za zgodne, ze swoim sumieniem a Tobie nic do tego.
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 07:37   #27
nanaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 573
GG do nanaa
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez NajDobrymir72 Pokaż wiadomość
Przy usunięciu w 7 tygodniu nie będzie znaku w organiżmie, że byłas w ciąży. Chyba że był wykonywany zabieg mechaniczny i ktoś ci coś spaprała le nie wydaj mi się, żeby to było możliwe, bo płód jest w tym czasie fasolką. Ja poroniłam w 7 tygodniu i była to dla mnie tragedia, ale w drugą ciążę zaszłam bez problemu. Nawet łatwiej niż w pierwszą.
A przy usunięciu w 14 tc pozostają jakieś oznaki w organizmie?
__________________
Optymiści twierdzą, że świat stoi przed nami otworem. Pesymiści wiedzą co to za otwór..
nanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 10:41   #28
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez nanaa Pokaż wiadomość
A przy usunięciu w 14 tc pozostają jakieś oznaki w organizmie?
Tabletek używa sie DO 9 TYGODNIA CIAZY!!!!!!
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 11:17   #29
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Tabletek używa sie DO 9 TYGODNIA CIAZY!!!!!!
Autorka posta nic nie napisała o metodzie więc skąd pewność że użyła tabletek?
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 11:26   #30
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Co po usunięciu?

Cytat:
Napisane przez aKatia Pokaż wiadomość
Autorka posta nic nie napisała o metodzie więc skąd pewność że użyła tabletek?
sama dokladnie nie czytasz a mnie sie czepiasz.

nie uzyla tylko sie zastanawia.

tabletek bo to watek o aborcji po tabltkach i w innym swoim poscie napisala ze je ma.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 23:12:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.