Uczulający podkład Oriflame. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-05-17, 09:07   #1
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374

Uczulający podkład Oriflame.


A to dlatego, że przeczytałam w KW o podkładzie Oriflame(matujący), było dużo pozytywnych opinii, pisały też do mnie dziewczyny mówiąc, że jest on dobrze kryjący(cały czas szukam kryjącego, ale nie maskowatego podkładu). Okazało się, że podkład jest mało kryjący, i mnie uczulił:-(. Teraz mam zamiar sobie kupić podkład maxa factora( Max Factor, Lasting Performance Make-Up). Mam nadzieję, że ten będzie dobry, co o nim myślicie?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 09:35   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Jestem zawiedziona!!!

Dorotko, ostatecznym testem dla każdego kosmetyku jest i będzie Twoja skóra... A różnice w opiniach mogą wynikać z różnic w rozumieniu zwrotu "dobrze kryje". to co dla jeden wizażanki jest dobrym kryciem, dla innej jest niewystarczające...

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 10:18   #3
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Jestem zawiedziona!!!

Dorotko, jeśli uczulił Cię Oriflame, to uważałabym z MF także.
Z kryjących i bezpiecznych podkładów, nie tworzących maski wg mnie najlepszym jest Unifiance La Roche Posay. Nie jest wprawdzie tani, ale za to niesamiwicie wydajny - do uzyskania efektu który dają normalne podkłady wystarcza 1/3 zwykle nakładanej ilości; poza tym, ponieważ rozprowadza się ultracienką warstwą, można regulować efekt krycia nakładając go kilkakrotnie.

Wiem, że w KW są opinie, ze ten pokład nadaje się tylko na korektor, ale nie urażając nikogo, wg mnie taka opinia wynika z jego nieumięjetnego nałożenia - w zbyt dużej ilości i zapewne wprost na twarz. A jego trzeba najpierw rozetrzeć na dłoni i dopiero przenieść na buzię. Potem można poprawić miejsca które chcesz ukryć.

pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 10:44   #4
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Jestem zawiedziona!!!

Popieram Magę jeśli chodzi o Unifiance. Nie wiem co jest napisane w KW ale ja uzywam już trzeciego opakowania tego podkladu i uważam że jest świetny. Mocno kryje a warstwa może być dużo cieńsza niż przy zwyklym podkladzie, poniewaz zawiera on bardzo duzo pigmentu. Uzywam go i w zimie i w lecie i jest tylko jeden jeszcze podklad który cenię podobnie acz nie za takie właściwości.
I nie powinien uczulać bo jest produkowany dla cery bardzo wrażliwej ze zmianami chorobowymi. Nie zatyka porów. Zresztą poproś w aptece o próbkę - niestety próbka jest jednego koloru - dośc ciemny ale później możesz sobie dobrać odpowiedni odcień z testera.
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 10:46   #5
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: Jestem zawiedziona!!!

I jeszcze jedno - jesli Oriflame Cię uczulił możesz go zwrócić a firma odda Ci pieniązki - przynajmniej tak twierdzą konsultanci tejże firmy
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-17, 11:26   #6
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Jestem zawiedziona!!!-nie bądz :))

Wiesz w sumie nie wiemy jaką masz skórę , to tez jest wazne przy doborze podkładu. Dobrze kryjący jest owszem La Roche-P. "Unifiance" ale on raczej nie matuje. Natomiasy kryjący i matujący i dobry jest podkład Revlona "Colorstay", ale prawda jest taka, że niestety musisz sama na sobie popróbować co będzie najlepsze dla Ciebie.
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.