Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-03, 16:22   #451
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lope lope Pokaż wiadomość
w suplementach witaminowych jest bez recepty, ten moj zawiera duzo luteiny, a czy tak sama moga ci przepisac, to nie mam zielonego pojecia

Wiem ze luteina jest w preparacie Super Optic ale ten jest z kolei własnie na oczy.
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 08:03   #452
Mia Kara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam,
Nie czytałam całego wątku, więc może mój problem już jest gdzieś wyjaśniony ale pozwólcie ,że jednak spytam...
Leczę się hormonalnie od długiego czasu ale też z kilkuletnia przerwą. Zawsze ,kiefy brałam czy to duphaston czy luteinę ,okres dostawałam kilka dni po odstawieniu leków. Teraz ,od kilku miesięcy (4) biore luteinę ale okres mam 8 dnia BRANIA luteiny. Czyli cykl wynosi 24 dni. Chcę zajśc w ciążę. Ostatnia ciąża (trojacza) niestety zakończyła sie przedwcześnie (6 miesiąc). Mam dwa pytania:
Czy to normalne jeśli chodzi o okres i czy owulacja (jesli wogole jest) może w takim przypadku miec miejsce w trakcie albo tuz po miesiączce?
Za odpowiedzi bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Mia Kara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:49   #453
Kinga88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

mam takie pytanko, ginekolog przepisal mi luteine na wywolanie okresu zebym mogla zaczac stosowac tabletki antykoncepcyjne (Yaz), poniewaz na prawym jajniku mam torbiel wielkosci 5 na 6 cm. Po 3 dniach brania luteiny 3 razy dziennie pojawila sie miesiaczka, a wlasciwie bardzo skape krwawienie, czesto wlasnie takim skapym krwawieniem rozpoczynala mi sie miesiaczka wiec pomyslalam ze to pierwszy dzien cyklu i rozpoczelam branie tabletek, ale nastepnego dnia nadal plamienie bylo bardzo skape, czytalam ze luteina moze spowodowac wlasnie takie skape krwawienia ale czy az tak? nie wiem czy dobrze zrobilam ze tak szybko rozpoczelam branie tych tabletek? czy to nie bedzie mialo zlego wplywu na torbiel???
bardzo prosze o odpowiedz
Kinga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 11:39   #454
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

myślę, że dobrze zrobiłaś. jest jeszcze taka możliwość, że to okres by się rozkręcił gdybyś nie zaczęła brać tabletek anty, bo one też mogły spowodować lekkie zatrzymanie krwawienia
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 19:27   #455
darunia198953
Raczkowanie
 
Avatar darunia198953
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 58
Dot.: Luteina i skutki skutek uboczne- co zrobić?

Mi lekarz przepisał 2 dni temu luteine twierdząc ze okres zanikł z powodu stresu maturalnego. Niestety w poniedziałek mam ustną a w ogóle nie mogę się skupić na nauce a biore luteine od wczoraj. Stwierdziłam ze nie mogę ryzykowac nie zdaniem wiec jednak przestane i zaczne brac po maturze...ciekawe czy tak mozna i czy po 2 dniach brania wystapi okres. Poza tym chodzę jakaś przytłumiona i boli mnie głowa,a i jescze apetyt dopisuje.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Zakręcona 1881 , może zapytaj lekarza aby Ci zaproponował inne leki?
darunia198953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 21:15   #456
Anelll
Raczkowanie
 
Avatar Anelll
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 107
GG do Anelll
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

ok. być może bede pisala od rzeczy takze z gory przepraszam ale juz mnie to wszytsko wkurza..

od 16 roku zycia biore luteine(obecnie mam 19 lat).. pocztakowo mialam brac ją kilka dni przed planowanym okresem zeby go po prostu wywolac bo w innym wypadku go po prostu nie mialam. w maju poszlam do pani ginekolog. moja akurat miala wolne wiec zapisano mnie na nastepny dzien do innej.. poszlam do niej zadala mi kilka pytan i przepisala te same tabletki.. po miesiacu poszlam do mojej pani w nadziei ze zrobi mi jakies badania.. (tutaj pojawia sie taka sprawa ze pani w rejestracji powiedziala mi ze nie musze miec do usg pelnego pecherza bo maja jakis nowy sprzet i bla bla bla) poszlam wiec szczesliwa ze moze w koncu cos sie wyjasni i nie bede musiala brac juz luteiny bo po pierwsze czuje sie po nich nie za ciekawie po drugie ile mozna brac tabletki zeby dostac okres (dodam ze jesli ich nie bralam moglam nie miec go przez 3 m-ce, pozniej wracalam do tabletek :/) okazalo sie ze wyszlam bez badania bo sprzet nie nadaje się do badania mnie (jako ze jestem dziewica) :/ pani powiedziala ze jesli po jednej- dwoch tabletkach dostaje okres to widocznie on mial sie pojawic i bez nich.. tlumaczylam jej jak krowie na rowie ze czasem trzy miesiace bez tabletek on u mnie nie "gości" ale to nic nie dalo.. powiedziala mi zebym od 16 dnia cyklu brala tabletki przez 10 dni (na uregulowanie- ale to juz chyba znacie) bralam je 16 dni.. przestalam 11.06 i.. nic.. okresu nie mam :/ po kilku dniach wzielam dwe tabletki (oczywiscie w odpowiednim odstepie czasowym) na "wywołanie" i nadal nic..

byc moze to "glupi" problem.. ale juz mnie to wszytko meczy.. ryczec mi sie chce itd..

dodam ze wykonywala mi ona usg kiedy mialam 16 lat.. nie pamietam abym jakos przygotowywala sie do tego tym bardzije abym miala pelny [pechcerz, wiec pewnie zrobila to na odpieprz sie (pzepraszam za slowa) ...

nie wiem co robic... czy luteina mogla po prostu pzrestac dzialac? ot tak?

________________________

przybywam dumna xD mam okres...
__________________

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Nie ma to jak facet, który przyciska do ściany i całuje, bez proszenia - o matko, bo nie zasnę!

Edytowane przez Anelll
Czas edycji: 2009-06-20 o 16:53
Anelll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 08:00   #457
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
luteina 50 pod język

witam
po wczorajszej wizycie u endokrynologa po pokazaniu badan dowiedzialam sie że mam za mały współczynnik progesteronu i dostałam na miesiąc luteinę pod język .
Bardzo proszę was o informacje jeśli ktoś miał podobne leczenie czy nie utyję po tym jak się czułyście
jeśli jest gdzieś taki wątek dokładnie to poproszę o namiar.
Dodam że lekarz powiedział że progesteron jest odpowiedzialny za spalanie tłuszczy
pozdrawiam
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 08:32   #458
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: luteina 50 pod język

Ja bralam luteine. Po tym sie nie tyje, luteina przyspiesza miesiaczke, gdyz zwieksza ilosc progesreronu. Ja bralam przez 15 dni, potem mialam zrobic przerwe, w ktorej przyszla miesiaczka. I tak przez jakies 3 czy 4 miesiace. Nic nie pomoglo, ale moze tobie pomoze.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:25   #459
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
Dot.: luteina 50 pod język

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Ja bralam luteine. Po tym sie nie tyje, luteina przyspiesza miesiaczke, gdyz zwieksza ilosc progesreronu. Ja bralam przez 15 dni, potem mialam zrobic przerwe, w ktorej przyszla miesiaczka. I tak przez jakies 3 czy 4 miesiace. Nic nie pomoglo, ale moze tobie pomoze.
dziekuję za twoja odpowiedź , a teraz jak sie leczysz
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:34   #460
to ja
Raczkowanie
 
Avatar to ja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 39
Dot.: luteina 50 pod język

Ja biorę luteinę aby zmiejszyć krwawienie, ale zastosowań tego hormonu jest multum ...
Natomiast jako skutek uboczny napisali cyt. może zwiększać lub zmniejszać masę ciała, więc pewnie wszystko jest indywidualne i zależy od organizmu ...
to ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:34   #461
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: luteina 50 pod język

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Ja bralam luteine. Po tym sie nie tyje, luteina przyspiesza miesiaczke, gdyz zwieksza ilosc progesreronu. Ja bralam przez 15 dni, potem mialam zrobic przerwe, w ktorej przyszla miesiaczka. I tak przez jakies 3 czy 4 miesiace. Nic nie pomoglo, ale moze tobie pomoze.
jak wyżej, tylko ja brałam chyba przez 10dni - i tak pół roku :P
nic nie pomogło
ani grama nie przytyłam :P
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 10:12   #462
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: luteina 50 pod język

Cytat:
Napisane przez Marta1106 Pokaż wiadomość
dziekuję za twoja odpowiedź , a teraz jak sie leczysz
Teraz sie nie lecze, bo jestem za granica i na razie nieregularnosc miesiaczek mi nie przeszkadza. Choc lekarka mowila, ze ponoc kiedys moge miec problemy z zajsciem w ciaze.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 11:39   #463
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
Dot.: luteina 50 pod język

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Teraz sie nie lecze, bo jestem za granica i na razie nieregularnosc miesiaczek mi nie przeszkadza. Choc lekarka mowila, ze ponoc kiedys moge miec problemy z zajsciem w ciaze.
ja własnie miałam problem z zajściem w ciążę
ale jakoś po 3 latach się udało !!! córeczka ma już 3latka prawie
ale te problemy z wagą i nie mogę schudnąć
a lekarz tak jak pisałam mówił że ma to związek z tyciem za mała ilość progesteronu
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 11:49   #464
Cherry90
Rozeznanie
 
Avatar Cherry90
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 633
Dot.: luteina 50 pod język

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
jak wyżej, tylko ja brałam chyba przez 10dni - i tak pół roku :P
nic nie pomogło
ani grama nie przytyłam :P

U mnie to samo. Brałam przez 3 miesiące i było ok, ale teraz to znów czekam za okresem. Co zrobiłyście po zaprzestaniu brania luteiny?
Cherry90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 17:56   #465
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
Dot.: luteina 50 pod język

Cytat:
Napisane przez Cherry90 Pokaż wiadomość
U mnie to samo. Brałam przez 3 miesiące i było ok, ale teraz to znów czekam za okresem. Co zrobiłyście po zaprzestaniu brania luteiny?
no właśnie jakie dalej miałyście leczenie
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:09   #466
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: luteina 50 pod język

ja zaczęłam brać tabletki anty (ale to ze względu na zabezpieczenie a nie leczenie)
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 10:42   #467
Cherry90
Rozeznanie
 
Avatar Cherry90
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 633
Dot.: luteina 50 pod język

ale nie dostalas w ogole miesiaczki po zaprzestaniu kuracji luteinowej?
Cherry90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:03   #468
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: luteina 50 pod język

nie miałam badania hormonalne, które wyszły w normie, 3 miesiące czekałam na okres i nie przyszedł później zaczęłam brać tabsy

niedługo mam zamiar odstawić i się konkretniej przebadać i w końcu znaleźć przyczynę (choć myślę że duży wpływ miała tu moja niedowaga)
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:28   #469
Cherry90
Rozeznanie
 
Avatar Cherry90
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 633
Dot.: luteina 50 pod język

a nadawaga może też być tego przyczyna?
Cherry90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 11:46   #470
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: luteina 50 pod język

Cytat:
Napisane przez Cherry90 Pokaż wiadomość
a nadawaga może też być tego przyczyna?
tak (mowa o dużej nadwadze)

tutaj wypowiedź ginekologa:

Cytat:
U dziewcząt najczęstszym powodem zatrzymania miesiączki jest gwałtowne odchudzanie (szczególnie anoreksja), a także zbyt intensywne ćwiczenia fizyczne. Brak okresu może być spowodowany przez stres, dużą nadwagę, niedoczynność i nadczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, zmianę klimatu, odstawienie pigułek antykoncepcyjnych, cukrzycę, a także leki (m.in. środki psychotropowe).
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 12:12   #471
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
Dot.: luteina 50 pod język

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
tak (mowa o dużej nadwadze)

tutaj wypowiedź ginekologa:
mi powiedział gin że od za małego progesteronu
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 21:40   #472
kul88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Jako, ze to watek o luteinie, a często doradzam mojej dziewczynie w sprawie tabletek, mam pewne pytanie. A mianowicie, brała ona 2,5 roku Cilest, ale ginekolog zalecił przerwę 3 miesiące. Pod koniec tej przerwy nie dostała okresu na czas, ale uważaliśmy bardzo wcześniej przecież, zbadał ją, kazał zrobić test ciążowy no i powiedział, że wszystko jest w porządku, dał luteinę i kazał jak przyjdzie po niej okres zacząć znów brać Cilest. W związku z tym pytanie. Znam doskonale ulotkę, nikt mi nie musi mówić, że tabletki działają od pierwszego dnia okresu, jeśli się je tak weźmie, ale co gdy ten okres wywołany jest luteiną? Czy to coś zmienia? Szukałem dużo na ten temat, ale nie udało mi się nigdzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, a jej ginekolog jest na urlopie. Póki co zabezpieczamy się dodatkowo, ale sam nie wiem czy jest taka potrzeba i poczekać, czy nie musimy się przejmować?
kul88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:36   #473
marta324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
luteina a ciąża

witam, podejrzewam, ze jestem w ciazy, robilam test ciazowy 18 dni po kontakcie z chlopakiem ( nie uprawialismy seksu, tylko pieszczoty) i test wyszedl negatywny, ale ze okres spoznia mi sie ponad 3 tygodnie lekarz zapisal mi luteine. mam pytanie: czy jesli dostane okresu po zastosowaniu luteiny tzn. ze w 100% nie jestem w ciazy? korzystalam z wyszukiwarki i nie znalazlam prostej odpowiedzi na pytanie, ktore mnie dreczy Dodam tylko, ze mam spora nadwage i czy to moze miec wplyw na zanik miesiaczki?
marta324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 22:08   #474
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: luteina a ciąża

ee a są jakieś przesłanki ku ciązy ?!
Tzn. jakaś szansa na dostanie się spremy do pochwy - bo pieszczoty nic nie tłumaczą
Poza tym jak byłas u lekarza to czemu mu nie powiedziałaś o podejrzeniach tylko, że Ci się okres spóźnia ?!? Lekarz zlecił by badania które by potwierdziły/wykluczyły ciążę.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 23:22   #475
shoshanna
Raczkowanie
 
Avatar shoshanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wiadomości: 66
Dot.: luteina a ciąża

Miałam kiedyś podobną sytuację[z tym że po kontakcie fizycznym]. Lekarka powiedziała że jeśli nie jestem w ciąży to luteina wywoła okres a jeśli jestem to nie. Ale ja się na tym nie znam więc nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam
shoshanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 22:57   #476
gohhha
Raczkowanie
 
Avatar gohhha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: trn/krk
Wiadomości: 321
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lope lope Pokaż wiadomość
w suplementach witaminowych jest bez recepty, ten moj zawiera duzo luteiny, a czy tak sama moga ci przepisac, to nie mam zielonego pojecia
o matko i córko i córko i córko! luteina-hormon i luteina-na-oczy to dwa zupełnie różne preparaty, tylko nazywają się tak samo, czysty zbieg okoliczności :P
__________________
Podpisu jest aktualnie brak

Edytowane przez gohhha
Czas edycji: 2009-07-16 o 22:59
gohhha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 22:48   #477
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Hej laski bo już zgłupiałam. Lekarz zapisał mi luteine za wywołanie @ bo podejrezewałam ciążę. no więc brałąm przez 5 dni po 2 tab. skończyłam a okresu ni ma.. czekam 3 dzień od zakończenia Luteiny. Robiłam test i negatywny ..
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:55   #478
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

hmm mnie wlasnie dzisiaj zbadal lekarz bo od 1,5 miesiaca nie mam okresu a akurat wtedy odstawilam tabletki

powiedzial ze nie jestem w ciazy (zbadal mnie 'recznie')

przepisal luteine na wywolanie okresu

zastanawiam sie, ze na pewno sie nie pomylil z ta ciaza?
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 15:14   #479
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

a test robilas?
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 21:37   #480
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

co ty gadasz 1,5 miesiąca? na c0o czekasz. Zrób test!
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 21:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.