Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 10:50   #931
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

ja brałam i duphaston i luteinę. w ogóle duphastonu to mam takie zapasy w domu, że muszę wreszcie oddać je do apteki w każdym razie duphaston na mnie całkiem dobrze działał.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 17:59   #932
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

A ja postanowiłam odstawić Luteinę.. Wyglądam jak ciepła kluseczka tak przytyłam.. Boli mnie strasznie jajnik tak mnie coś ciągnie do dołu jakbym zrobiła z milion brzuszków.. I poczekam na normalny okres...
Co Wy na to
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 10:34   #933
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

no nie wiem, czy organizm sam 'zaskoczy'. poradź się ginekologa wcześniej. ja po luteinie nie przytyłam wcale
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 12:11   #934
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Też dostałam dzisiaj receptę na luteinę.
Moja pani doktor kazała jeszcze rano spożywać łyżkę oliwy z oliwek, także może spróbujcie dziewczyny. Można zmieszać z jakimiś otrębami, żeby łatwiej przeszło
Tylko warto zainwestować w oliwę dobrej jakości, bo te tanie to byle co, tak od siebie dodam
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 12:14   #935
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

A oliwa po co?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 12:42   #936
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Oliwa jest ogólnie bardzo zdrowa, chodzi o pozytywny wpływ na gospodarke hormonalną. Hormony przecież powstają z tłuszczu, ja jestem dość szczupła więc może w tym tkwi problem.
Wybacz mało fachowy język

Cytat:
Oliwa z oliwek – najlepszy rodzaj to oliwa typu „extra vergine”, z pierwszego tłoczenia. Zawiera najwięcej ze wszystkich olejów kwasów tłuszczowych z grupy Omega -9. Jak każdy tłuszcz, należy ją jednak stosować z umiarem.
Warto spróbować, tym bardziej, ze mam jeszcze całą butelkę oliwy przywiezionej z Grecji
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 21:05   #937
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Oliwa jest ogólnie bardzo zdrowa, chodzi o pozytywny wpływ na gospodarke hormonalną. Hormony przecież powstają z tłuszczu, ja jestem dość szczupła więc może w tym tkwi problem.
Wybacz mało fachowy język



Warto spróbować, tym bardziej, ze mam jeszcze całą butelkę oliwy przywiezionej z Grecji
dodam jeszcze, że najlepsza jest oliwa extra virgin z pierwszego tłoczenia na zimno.
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 09:40   #938
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

lub olej lniany tylko lniany jest do spożywania wyłącznie na zimno, odpada więc smazenie na nim itd. ale kromka razowca posmarowana łyżką oleju lnianego to niebo w gębie!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:16   #939
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
dodam jeszcze, że najlepsza jest oliwa extra virgin z pierwszego tłoczenia na zimno.
A jaką markę konkretnie polecasz?


Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
lub olej lniany tylko lniany jest do spożywania wyłącznie na zimno, odpada więc smazenie na nim itd. ale kromka razowca posmarowana łyżką oleju lnianego to niebo w gębie!
Niby tak, chociaż nie próbowałam, ale słyszałam, że szybko traci ważność do spożycia.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 12:21   #940
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Dziewczyny ten wątek raczej nie jest na temat oleju i jego rodzajów czy oliwy
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 20:34   #941
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Wiecie co powiem szczerze nie wiem po co ja brałam tą Luteinę.
Owszem pomogła ze nie zwijałam się z bólu podczas okresu. I nic więcej.
Nigdy nie miałam zaburzen hormonalnych a teraz 6 kilo do przodu porażka. Miał pomóc zajść w ciąże. Aaaa szkoda gadać.
Odstawiłam i czekam na normalny mój własny okres zobaczymy co się będzie dziać...
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 20:41   #942
agnesuk
Wtajemniczenie
 
Avatar agnesuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: DolnyŚląsk.
Wiadomości: 2 924
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Ja też dostałam luteine na wywołanie okresu. @ spóźnia się już 2 tyg. więc dzisiaj zacznę ją brać. gdy zjawi się @ od razu po - chce starac się o fasolkę. mam nadzieje,że to nie przeszkodzi mi w zajściu w ciąże?
__________________
*ćwiczę
*ujędrniam ciało
*walczę o swoje marzenia!


agnesuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:43   #943
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Przeczytaj ulotkę luteiny, co jak co, ale w zajściu w ciążę to ona na pewno nie przeszkadza
Na mojej jest napisane, że jest zalecana w ciągu chyba 77 dni po in vitro, na utrzymanie ciąży.
Na Twoim miejscu nie czekałabym na okres, tylko już zaczynała się starać o dziecko

Najważniejsze efekty oddziaływania progesteronu na narząd rodny to:
ułatwianie owulacji, poprzez dokonywanie proteolizy ściany pęcherzyka Graafa;

http://pl.wikipedia.org/wiki/Progesteron

Aha, i nie odchudzaj się za bardzo, bo to też może skomplikować sprawę z regularnym okresem i ciążą.

Ja się tylko zastanawiam, czy po odstawieniu luteiny wszystko wróci do normy (czyli okres co miesiąc, a nie co 2-3 jak to u mnie bywa).

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2011-01-18 o 21:46
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 23:16   #944
am_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 80
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Ja po prostu nie mogę patrzeć w lustro porażka u mnie widać od razu ze przytyłam.. jestem ciekawa jak zareaguje teraz mój organizm czy waga się zmniejszy czy wałki tłuszczu zostaną i najważniejsze właśnie co z okresem..
Ale po nim zaraz na badania.. Co i jak..
Może się uda zobaczyć 2 kreseczki
am_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:05   #945
kamilka:)
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 77
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Dziewczyny mam pytanie do Was. Staram się od dłuższego czasu o dziecko i teraz miałam stymulowany cykl z clo i ovitrelle. Byłam na monitoringu w 14 dc i pęcherzyk miał 23 mm i zaraz miał pęknąć itp itd.. moja wizyta była bardzo krótka, bo między pacjentkami i z tego wszystkiego zapomniałam się zapytać czy mam brać luteinę od 16 dc. Przed stymulowanym cyklem miałam bardzo niski progesteron, bo nie miałam owulacji. Mam w domu opakowanie luteiny i czy myślicie, że mogła bym od dziś brać (16dc) na ewentualne podtrzymanie? Kurcze mam do siebie zawsze pretensje o te sklerozę
kamilka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:09   #946
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamilka:) Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do Was. Staram się od dłuższego czasu o dziecko i teraz miałam stymulowany cykl z clo i ovitrelle. Byłam na monitoringu w 14 dc i pęcherzyk miał 23 mm i zaraz miał pęknąć itp itd.. moja wizyta była bardzo krótka, bo między pacjentkami i z tego wszystkiego zapomniałam się zapytać czy mam brać luteinę od 16 dc. Przed stymulowanym cyklem miałam bardzo niski progesteron, bo nie miałam owulacji. Mam w domu opakowanie luteiny i czy myślicie, że mogła bym od dziś brać (16dc) na ewentualne podtrzymanie? Kurcze mam do siebie zawsze pretensje o te sklerozę
A kiedy wzięłaś ovitrelle?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 08:38   #947
kamilka:)
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 77
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

w niedziele . ... gin powiedziała, że może pęknąć do 30 godzin i jak byłam i niej w poniedziałek ok 16 to jeszcze był
kamilka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:14   #948
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Ja bym wzięła od jutra.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 09:21   #949
kamilka:)
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 77
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Też tak myślę, żeby od jutra dzięki za podpowiedź...chyba w ogóle lepiej wziąć, bo nie zaszkodzi a jak @ ma przyjść to i tak przyjdzie ... (oby w końcu nie ) pozdrawiam
kamilka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 12:31   #950
agnesuk
Wtajemniczenie
 
Avatar agnesuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: DolnyŚląsk.
Wiadomości: 2 924
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Przeczytaj ulotkę luteiny, co jak co, ale w zajściu w ciążę to ona na pewno nie przeszkadza
Na mojej jest napisane, że jest zalecana w ciągu chyba 77 dni po in vitro, na utrzymanie ciąży.
Na Twoim miejscu nie czekałabym na okres, tylko już zaczynała się starać o dziecko
dzisiaj rano wzięłąm pierwszą tabletkę. będę brała przez tydzień do 26 stycznia. odstawie, jak @ się zjawi to od razu po tym jak się skonczy będę się starać o maleństwo.

a wlasnie - dokładnie 26 stycznia wracam do UK. Mój TŻ tam na mnie czeka, więc na pewno nie obejdzie się od przytulanek ... czy to nie będzie przeszkadzać?
__________________
*ćwiczę
*ujędrniam ciało
*walczę o swoje marzenia!


agnesuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:33   #951
kamilka:)
Raczkowanie
 
Avatar kamilka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 77
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Mam jeszcze jedno pytanie może się orientujecie czy to źle czy dobrze, bo ja już sama nie wiem a konkretnej odp nie mogłam w necie znaleźć necie. Podczas 14 dc na monitoringu gin mi powiedziała, że śluzówka już się zaczęła luteinizować... nie powinno to mieć miejsca po pęknięciu pęcherzyka?? Będę wdzięczna za podpowiedź
kamilka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:39   #952
anielaa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 41
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Od samego początku miałam nieregularną miesiączkę. W wieku 15 lat, po półrocznej przerwie od okresu, poszłam do lekarza. Badanie i USG nic nie wykazało. Przepisano mi właśnie luteinę. Obecnie mam 21 lat, byłam już u kilku lekarzy i za każdym razem przepisują mi 'luteinę'. Gdy biorę tabletki - miesiączka pojawia się regularnie. Gdy skończą mi się tabletki (przestaje je brać, mając nadzieję, że tym razem wszystko się uregulowało) - okres znów zanika na kolejne miesiące. Wtedy pojawiam się u ginekologa i dostaję kolejną receptę na luteinę. I tak w kółko już od kilku lat. Zaczyna mnie to martwić...
anielaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 20:27   #953
agnesuk
Wtajemniczenie
 
Avatar agnesuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: DolnyŚląsk.
Wiadomości: 2 924
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

wzięłam pierwszą tabletkę rano - i czuję jak lekko pobolewa mnie brzuch i na dodatek mam brązowe plamienia. miała tak któraś z Was? to znak,że @ się zbliża?
aha - a jesli @ się zjawi, mam odstawić tabletki?
__________________
*ćwiczę
*ujędrniam ciało
*walczę o swoje marzenia!


agnesuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 08:15   #954
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anielaa90 Pokaż wiadomość
Od samego początku miałam nieregularną miesiączkę. W wieku 15 lat, po półrocznej przerwie od okresu, poszłam do lekarza. Badanie i USG nic nie wykazało. Przepisano mi właśnie luteinę. Obecnie mam 21 lat, byłam już u kilku lekarzy i za każdym razem przepisują mi 'luteinę'. Gdy biorę tabletki - miesiączka pojawia się regularnie. Gdy skończą mi się tabletki (przestaje je brać, mając nadzieję, że tym razem wszystko się uregulowało) - okres znów zanika na kolejne miesiące. Wtedy pojawiam się u ginekologa i dostaję kolejną receptę na luteinę. I tak w kółko już od kilku lat. Zaczyna mnie to martwić...
No właśnie sie tego obawiam.

Ale żaden ginekolog nie powie Ci, czy będziesz miała problemy z zajściem w ciążę, bo to tego potrzebne są porządniejsze badania.

Może jesteś zbyt szczupła i stąd problemy z okresem?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 16:23   #955
anielaa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 41
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

_vixen_ - Obawiam się właśnie tego, że w przyszłości mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. Ale do tej pory żaden ginekolog nie zalecił mi szczegółowych badań.
A jeżeli chodzi Ci o to, czy się odchudzam i dlatego miesiączka nie występuję - mogę Cię zapewnić, że nie odchudzałam się nigdy, waga i wzrost współgrają ze sobą (stwierdzenie lekarza), więc to raczej nie jest powód mojej zanikającej miesiączki.
W przyszłym miesiącu skończy mi się luteina... I znów okres zniknie z mojego życia...
anielaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:47   #956
megis6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Od 2 miesięcy nie mam miesiączki.Przedwczoraj ginekolog pzrepisał mi PROGYNOVE 21 i mam go brac przez 21 dni w tym po 10 dniach mam też dodatkowo brac luteine,którą wczesniej mi przepisał 2x1 przez 3 dni i po której się okres nie pojawił.Nigdy wcezsniej nie miałam problemów z miesiączką zawsze był regularny i mało bolesny.Od 5 miesięcy jestem na diecie tzw.Dukana ( białkowej ) i do 3 miesiecy wszystko było ok okres dostawałam regularnie jak w zegarku natomiast po utraconych 18 kg mój organizm sie zbuntował i zatrzymał sobie okres tak tez lekarz mi powiedział ze to był dla orgaznizmu zbyt duzy szok.Kazał mi troche przystopowac zdietą wiec odrazu przeszłam na faze III.Ciąża to napewno nie jest bo miałąm robione badanie z krwi wynik negatywny.Po stosowaniu dni luteiny czułam się jak nacpana,dziwnie...A teraz na PROGYNOVIE czuje sie bardzo zmęczona i głowa mnie boli a jak dodm sobie jeszcze ta luteine za pare dni to nie wiem jak aj będę funkcjonowała ? boje się bardzo hormonów...że będe miałą kłopoty z cera albo ze utyje.. nie po to sie tyle dietowałam zeby teraz spowrtoem utyć... czy któraś z WAS moze brała ta PROGYNOVE ? i czy to sa silne hormony ? Czasem pobolewa mnie macica jakby okres się zbliżał..ale dalej jest cisza w eterze..
megis6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:51   #957
Talija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 50
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez anielaa90 Pokaż wiadomość
_vixen_ - Obawiam się właśnie tego, że w przyszłości mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. Ale do tej pory żaden ginekolog nie zalecił mi szczegółowych badań.
A jeżeli chodzi Ci o to, czy się odchudzam i dlatego miesiączka nie występuję - mogę Cię zapewnić, że nie odchudzałam się nigdy, waga i wzrost współgrają ze sobą (stwierdzenie lekarza), więc to raczej nie jest powód mojej zanikającej miesiączki.
W przyszłym miesiącu skończy mi się luteina... I znów okres zniknie z mojego życia...
Nie ma co z góry zakładac że problemy z ciaża beda Choc przy bardzo niereguralnych cyklach niestey istnieje takie ryzyko tO akurat wiem z doświadczenia Teaż brałam luteine i tez po jej odstawieniu wszystko wracało do "normy" czyli okres przychodził kiedy chciał!!! Pózniej torbiele do tego doszły i w ogóle cała masa problemów. Przy bardzo niereguralnych cyklach warto porosic lekarza o badania hormonalne. Przynajmniej bedziesz wiedziała co jest nie tak.
Badanie usg dopochwowe jakby Ci zrobił to wiedziała byś czy cos jeszcze jest nie tak czy nie
A z tą waga to najgorszy tekst jaki słysze... nikt mnie latami nie leczył nie robil badan tylko kazal przytyc... Jednak okazalo sie trudniejsze niz myslalam! ciagle jestem za szczupla ale mam kolezanke ktora przy wzroscie 168 wazy zaledwie 47 kg i okresy ma reguralne i wszystkie wyniki bardzo dobre taka juz jej uroda poprostu
dodam ze nigdy sie nie odchudzalam i nie zamierzam podziwiam kobiety ktore maja na tyle samozaparcia zeby stosowac djety
Teraz dzieki dobremu lekrzaowi wiem co mi jest i starm sie to jakos ogarnac zeby w koncu moc zostac mama
Talija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 15:54   #958
agnesuk
Wtajemniczenie
 
Avatar agnesuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: DolnyŚląsk.
Wiadomości: 2 924
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

możecie mi pomoc? dostalam dzisaj okres? od 3 dni biorę luteinke. mam brac dalej czy odstawic?
__________________
*ćwiczę
*ujędrniam ciało
*walczę o swoje marzenia!


agnesuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 16:50   #959
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Bierz tyle dni, ile Ci ginekolog zalecił.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 17:24   #960
agnesuk
Wtajemniczenie
 
Avatar agnesuk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: DolnyŚląsk.
Wiadomości: 2 924
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agnesuk
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

aha, no ok ok dziekuje
__________________
*ćwiczę
*ujędrniam ciało
*walczę o swoje marzenia!


agnesuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 21:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.