sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-29, 22:12   #1
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Question

sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje


Jakiś czas temu spałam z facetem.Już wcześniej ze sobą sypialiśmy i nie działo się nic. No ale...nie mam pewności czy on sypia tylko ze mną (typ podrywacza-ale to temat rzeka do innego działu), nie mogę być tego pewna.To był zwykły sex, bez super intensywności.Tymbardziej zdziwiło mnie,ze max.2 dni później dopadło mnie coś jakby zapalenie pęcherza (ból przy sikaniu, pieczenie,dyskomfort):con fused:wzięłam furagin, herbatki żurawinowe i nawet przeszło. Dostałam okres i tu, przyznam sama trochę"nabroiłam" bo podczas depilacji pomyłkowo użyłam maszynki do nóg i nie była ona zupełnie nowa, i używałam tamponów, które mnie podrażniają ob, tych slik touch (całe życie używam ob, te powleczone-extra pomysł,ale mnie podrażniają, zawsze mam po nich jakieś infekcje).Ledwo okres minął zaczeła się infekcja-pieczenie, swędzenie.Zastosowałam clotrimazolum-nic, globulki dopochwowe 2 typy-pierwsze nie pomogły, kupiłam kolejne Vagistil. Widzę poprawę,tyle,że wczoraj z przerażeniem odkryłam,że wewnątrz pochwy mam malutkiego max. 3mm jakby "pryszcza"k tóry zakończony jest białą główką, ale nie boli, nie jest nabrzmiały. Po prostu jest. Pierwszy raz to widzę(!) na wargach większych odkryłam z kolei 2 jakby grudki łuszczące się,ale nie wygląda mi to na brodawczaka czy kłykciny. Przestraszyłam się nie na żarty. Do ginka sie wybieram, ale nie spodziewając sie tych"atrakcji"zaplanowała m wakacje-3tyg. w ciepłych krajach, bez możliwości robienia nasiadówek, lekarza itp.więc może to być nawet wrzesień!

Błagam-napiszice co to może być? Czy ktoś moze miał podobnie? Boję się,że to choroba weneryczna, że coś "złapałam".Najważniej sze- co mam do tego czasu robić??w warunkach polowych? Jak z depilacją?

Naprawdę nie mam pojęcia co robić i co o tym myśleć
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:02   #2
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Ja bym poszla z tym do lekarza JUZ, przed wyjazdem i nie czekala do wrzesnia.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:08   #3
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Mi to wyglada na opryszczke narzadow plciowych Jednak lekarzem nie jestem. Tradycyjnie jednak namawiam na konieczna wizyte u ginekologa.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:17   #4
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Nie bardzo mi pomogłyście,ale dziękuje.

Na tą chwilę (po zastosowaniu globulek vagistil) sytuacja trochę się poprawiła, w porównaniu do tego co było mam narazie już tylko tą jedna krostkę przy wejściu i duże ilości gęstej wydzieliny.Pozostałe objawy znikły.
Wyluczam kłykciny i opryszczkę też.
Ginekolog nie jest dla mnie postrachem, bo regularnie bywam u niego, ale nie dam rady-praca najwcześniej jak wrócę-3 tygodie.
biorę ze sobą clotrimazol, rumianek do zaparzania i tyle.

nie daje mi spokoju myśl-czy to "ON"mnie zaraził..?Nigdy nie miałam aż takiej infekcji-skomplikowanej i długotrwałej.
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:07   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

szczerze, to wydaje mi się że z tym zakażeniem to dramatyzujesz. wg mnie to nie opryszczka ani nic w tym stylu tylko zwykła infekcja a to że nigdy tak nie miałaś, to zależy od wielu różnych czynników a sama przyznałaś że trochę rzeczy się zbiegło i sprzyjało takim objawom. staraj się teraz nosić bawelnianą bieliznę.. ja bym jeszcze dokupiła do Twojego zestawu lacibios femina (na przywrócenie pH i równowagi mikrobiologicznej) a tą krostkę i grudki smarowała delikatnie tribioticiem
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 15:50   #6
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Dziękuje, dokupiłam tribiotic i obiecałam sobie jeść jogurty codziennie, może to wzmocni florę bakteryjną. Wizytę też jakimś cudem ustaliłam wcześniej,może uda mi się dowiedzieć więcej.
Nie panikuje, ale wiecie- nie mogę ufać tej drugiej stronie, stąd moje zaniepokojenie. I ta krostka-ciągle jest :-/
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 13:00   #7
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Może komuś przyda się odpowiedź..
W każdym razie wizyta u ginka była. Lekarka stwierdziła,że to "nic takiego", jakieś chwilowe zatkanie ujścia gruczołowego, bez znamion niczego poważniejszego. Przepisała tantum rosa do płukania i octenisept do smarowania "grudki". I co-stosuje już 1,5 tygodnia. Zapalenie przeszło, ale pojawiły się upławy podbarwione krwią. Grudka jak jest tak jest. Wiem, że to nic poważnego, ale same wiecie-mieć grudkę tam wiadomo przy seksie oralnym ma to znaczenie.
Wybieram się do innego ginka.
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 15:55   #8
Poznanska Lasica
Raczkowanie
 
Avatar Poznanska Lasica
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Miasto Pyr i Jarmarku Świętego Marcina
Wiadomości: 130
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Te upławy to może niewyleczona infekcja?
A co do wzmocnienia flory bakteryjnej - polecam dopochwowy Lactovaginal.

Swoją drogą to zastanawiam się, dlaczego sypiasz z osobą do której nie masz zaufania Przecież to ryzykowne tak czekać aż zarazi Cię czymś poważnym.
Poznanska Lasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 16:37   #9
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Kurde dziewczyny..ta grudka to chyba nie zniknie, stosuje teraz ten płyn odkażający+ vagosan, mam wrażenie,że to kawałeczek skóry, który wcześniej był wypełniony jakimś płynem. Infekcja, tj. zapalenie cewki moczowej + infekcja intymna sama znikła. Zostało "jedynie" to. I nie mam pomysłu co dalej?dlaczego mam to lekceważyć?Nie che czegoś takiego mieć, niepokoi mnie to :-/
łasica- to skomplikowane... taki "luźny związek" a czemu w to się wpakowałam, to możesz poczytać wątki w dziale uczuciowym, dobrowolnie się na takie rzeczy nie decyduje.
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 21:50   #10
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Cytat:
Napisane przez aniolek19 Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny..ta grudka to chyba nie zniknie, stosuje teraz ten płyn odkażający+ vagosan, mam wrażenie,że to kawałeczek skóry, który wcześniej był wypełniony jakimś płynem. Infekcja, tj. zapalenie cewki moczowej + infekcja intymna sama znikła. Zostało "jedynie" to. I nie mam pomysłu co dalej?dlaczego mam to lekceważyć?Nie che czegoś takiego mieć, niepokoi mnie to :-/
łasica- to skomplikowane... taki "luźny związek" a czemu w to się wpakowałam, to możesz poczytać wątki w dziale uczuciowym, dobrowolnie się na takie rzeczy nie decyduje.

Zdecyduj się na wizytę u innego ginekologa i powiedz, że "to" cie niepokoi i prosisz o zbadanie.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 22:04   #11
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Po 1 poszłabym od razu do gina.
Po 2 zastanowiła się, z kim sypiam (sory, jak można sypiać z facetem, który bzyka też inne panienki )

Takie objawy to może być równie dobrze potówka. Ja czasem takie miewam, wtedy smaruję maścią ze sterydami, gin mi przypisał.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2011-09-20 o 22:06
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 19:11   #12
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: sex-infekcja-dziwne objawy-wakacje

Zaczęłam ten wątek, bo może któraś z Was miała podobnie, pamięta co wówczas jej lekarz zalecił, zna może jakieś domowe sposoby itp.
Nie zamierzam poprzestać na tym jednym ginekologu (!) wizyty nie są dla mnie jakieś"trudne".
bianeczka- tego co wiem on jest mi"wierny", ALE nie jesteśmy wobec siebie zobowiązani, więc nie sprawdzę tego ( stąd moje przypuszczenia). I nie prosiłam Cię o ocenę moich decyzji seksualnych, swoją drogą wieeeeeeele kobiet zdziwiłoby się z kim sypia ich "stały" partner.
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.