Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-17, 20:44   #1321
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam,

mam pytanie w sprawie luteiny dopochwowej.
Jestem najprawdopodobniej w 4 tyg. ciąży co strasznie mnie cieszy , ginekolog przepisał mi luteinę 2 x dziennie po 2 sztuki. Jestem osobą przewlekle chorą, choruję na epilepsję, biorę również leki na tarczycę dla obniżenia TSH, przez tabletki na epilepsję mam również podwyższone męskie hormony - a konkretnie androstendion, DHEA-S i dihydrotestosteron.

Jak się domyślam Luteina na być na podtrzymanie i blokuje ona nieco przetwarzanie testosteronu w dihydrotestosteron?

I teraz pytanie - czy taka dawka będzie jedynie pomocną, czy może też mi w jakiś sposób zaszkodzić? Czym grozi nadmiar progesteronu? Nie miałam badania jego poziomu przed przepisaniem recepty i dlatego się martwię. Zastanawia mnie też poziom testosteronu, który najprawdopodobniej mi podskoczy.. Będę wdzięczna jeśli któraś z obecnych tu wizażanek miała podobne problemy i podzieli się nimi ze mną
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:34   #1322
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

zapytaj sie lekarza, który to przepisał w ciaży nie ma miejsca na gdybanie ani wątpliwości jeżeli chodzi o zdrowie matki i dziecka chyba bardziej powinnaś ufać lekarzowi niż forumowym odpowiedzią
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:18   #1323
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

partytura - ja jestem na podtrzymaniu ciąży od 5go tygodnia, luteinę brałam 3x2 dopochwowo do tego 3x1 duphaston, więc aż tak dużo tego nie bierzesz w każdym razie ja nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Teraz jestem w trakcie odstawiania i tego się boję bardziej
Natomiast jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to na Twoim miejscu dla własnego spokoju konsultowałabym się z lekarzem
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 20:08   #1324
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

moja kobieta zażywa luteinę od wczoraj ma doustną i ma brać 3x dziennie przez bodajże tydzień.. Dziś pojawiło się plamienie najpierw brązowe a od niedawna już jest normalne... zanim do tego doszło to wzięła luteinę (ok 20:00). Czy wzięcie luteiny nie spowoduje jakiegoś złego wpływu na tabletkę anty, którą planuje ona wziąć ok 22:00 ?

EDIT: mój post nieaktualny

Edytowane przez normalnyFacet
Czas edycji: 2012-08-21 o 21:33
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:15   #1325
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
zapytaj sie lekarza, który to przepisał w ciaży nie ma miejsca na gdybanie ani wątpliwości jeżeli chodzi o zdrowie matki i dziecka chyba bardziej powinnaś ufać lekarzowi niż forumowym odpowiedzią
Oczywiście, że bardziej ufam lekarzowi niż forum, jednak wizytę od czasu przepisania Luteiny miałam dziś pierwszy raz dlatego postanowiłam zapytać kobiety które z luteiną miały kontakt i w czasie rozpoczynania jej brania miały te same co ja wątpliwości, które dawno zostały w ich przypadku rozwiane. I nie widzę w tym niczego złego.
Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
partytura - ja jestem na podtrzymaniu ciąży od 5go tygodnia, luteinę brałam 3x2 dopochwowo do tego 3x1 duphaston, więc aż tak dużo tego nie bierzesz w każdym razie ja nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Teraz jestem w trakcie odstawiania i tego się boję bardziej
Natomiast jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to na Twoim miejscu dla własnego spokoju konsultowałabym się z lekarzem
No właśnie zdałam sobie sprawę, ze 2x2 to jeszcze nie jest tak dużo, no i dziś w trakcie wizyty doktor uspokoił moje obawy Dwa dni wstecz byłam też u Endokrynolog z moim TSH i najpierw zapytałam jej skoro nadarzyła się okazja i to samo mi powiedziała, że nie ma się co bać, Luteina może jednie pomóc Za jakiś czas gdy i mi przyjdzie odstawiać to będę pewnie miała te same co i Ty obawy Taki widać nasz los..
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:10   #1326
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

cześć, czy którejś z Was lekarz zalecił że ma zacząc łykać luteinę jak tylko zobaczy pozytywny test ciążowy?
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:14   #1327
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

to bardzo popularne jest. W końcu luteinę często kobiety biorą na podtrzymanie ciąży
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 13:54   #1328
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

tak wiem, że to na podtrzymanie czyli można od razu np. 32 dnia cyklu po teście zacząć brać? nawet jeżeli nie ma plamienia ani nic? ile brałyście 1-2 dziennie?
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:04   #1329
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Jedne biora jedna inne dwie tabletki - to lekarz powinien Ci powiedzieć kiedy i ile masz brać.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:58   #1330
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

ciekawe od czego to zależy pewnie zanim lekarz określi dawkę to powinien sprawdzic wyniki krwi ? a mi chodzi o sam poczatek zanim jeszcze będzie wyzyta lekarska, bo ja już mam w domu luteinę
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:14   #1331
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
ciekawe od czego to zależy pewnie zanim lekarz określi dawkę to powinien sprawdzic wyniki krwi ? a mi chodzi o sam poczatek zanim jeszcze będzie wyzyta lekarska, bo ja już mam w domu luteinę
To zapewne zalezy od lekarza. Ja np. badania krwi dopiero będę robiła, a zalecenie Luteiny już dostałam. Jednak każdy przypadek jest inny i nie powinnaś sama decydować czy dobierać sobie dawki.. W moim przypadku uzasadnieniem dla brania jest to, że mam rozchwianą gospodarkę hormonalną i choruję za epilepsję, a także mam lekko podwyższone TSH. Być może w innym przypadku lekarz nie daje recept bez badania krwi, a mój zalicza się do tych oczywistszych, wktórych to można dopuścić coś takiego. Uzbrój się w cierpliwość i porozmawiaj o tym z lekarzem. Na razie się wstrzymaj. Żadna z nas raczej nie zechce decydować o tym czy i ile leku powinnaś przyjmować pomimo, że o luteinie mówi się, że może jedynie pomóc Po prostu - po co pchać w siebie hormon jeśli nasz organizm miałby sam dać sobie bez niego doskonale radę?
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-21, 10:57   #1332
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez shanonnowa Pokaż wiadomość
Kiedyś od ginekologa dostałam luteinę ( spóźniał mi się okres przez infekcje i dostalam na wywołanie ) i poźniej gdy spoznial mi sie okres brałam luteinę, wystarczylo, że wzięłąm 1 góra (!) 2 tabletki okres zaraz się pojawiał.
Ale przeterminowała się i wyrzuciłam.
Teraz okres spoznia mi się dzien, ale wyjezdzam za 9 dni na urlop i nie chce miec wtedy okresu i chcialam wywolac sobie okres ale zapomnialam, że nie mam luteiny, a dzis w sobote nigdzie mnie nie przyjmą.
Wiec mama akurat jechala do miasta, poprosilam ją, by poszla do apteki i ubłagała farmeceutkę, by dała jej luteinę bo jej synowa przyjechała z innej miasta odległego na urlop do niej i zapomniala zabrac luteiny a jest w ciąży.
I co?
I Mama dostala luteinę bez recepty Za 14zł
Wlasnie mam pod jęzorem jedną i czekam na okres
Nie powiem nic nowego, nie powinno się brać na własną rękę hormonów Skonsultuj się proszę z lekarzem zanim się wpakujesz w jakieś powikłania

Też mam u siebie na półce Luteinę. Brałam ją na spóźniający się kilka miesięcy okres, było to jakiś rok temu, wystarczyły dwie tabletki. Robiłam wtedy też badania i nie było nic wyjątkowo źle (tak tak, analiza u gine). Aktualnie od 2,5 mies nie wystąpił u mnie okres, chociaż czuję czasami bóle podbrzusza, te charakterystyczne dla pracy janików. Szczerze..? zastanawiam się czy nie wziąć po prostu jednej dawkitej luteiny. Wiadomo, włosy są osłabione i wypadają, a psychicznie - nie do wytrzymania sama ze sobą. Nie wiem czy jest sens powtarzania badań - np. TSH mogłoby się znacznie zmienić od ostatniego czasu?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 12:48   #1333
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nie powiem nic nowego, nie powinno się brać na własną rękę hormonów Skonsultuj się proszę z lekarzem zanim się wpakujesz w jakieś powikłania

Też mam u siebie na półce Luteinę. Brałam ją na spóźniający się kilka miesięcy okres, było to jakiś rok temu, wystarczyły dwie tabletki. Robiłam wtedy też badania i nie było nic wyjątkowo źle (tak tak, analiza u gine). Aktualnie od 2,5 mies nie wystąpił u mnie okres, chociaż czuję czasami bóle podbrzusza, te charakterystyczne dla pracy janików. Szczerze..? zastanawiam się czy nie wziąć po prostu jednej dawkitej luteiny. Wiadomo, włosy są osłabione i wypadają, a psychicznie - nie do wytrzymania sama ze sobą. Nie wiem czy jest sens powtarzania badań - np. TSH mogłoby się znacznie zmienić od ostatniego czasu?
Z tego co mi wiadomo to tsh jest bardzo ruchomym hormonem tarczycy. Ale dlaczego Ty pytasz akurat o ten hormon a nie jakieś płciowe?
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 14:19   #1334
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

No nie mam pojęcia co jest nie tak... pewnie powinnam wszystko zbadać, ale mam ostatnio wiele dołów więc pytam tak o ten TSH - jak wiemy niedoczynność tarczycy może powodować stany depresyjne. A skoro brak okresu hm.. to może po prostu lekki (albo i mocniejszy) deficyt estrogenów?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 14:27   #1335
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
No nie mam pojęcia co jest nie tak... pewnie powinnam wszystko zbadać, ale mam ostatnio wiele dołów więc pytam tak o ten TSH - jak wiemy niedoczynność tarczycy może powodować stany depresyjne. A skoro brak okresu hm.. to może po prostu lekki (albo i mocniejszy) deficyt estrogenów?
Nie mam niestety pojęcia, czytałam i o przypadku, że dziewczyna ma hormony ok, tyle, że testosteron wysoki i nie ma okresu od niemal zawsze.. A ja np. za duży na bad. miałam androstendion, dihydrotestosteron i DHEA-s, a zaszłam w ciążę i okresy miałam.. więc nie ma reguły.. Musisz porobić badania.. Najlepiej by jakiś lekarz do szpitala Cię wysłał, bo tylko tak więcej badań i za friko.. A doły mogą być od stresów i problemów, może to juz tzw. jesienna deprecha? Nie szukaj przyczyn w zdrowiu koniecznie.
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 14:44   #1336
DanceWithMee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam,
a ja mam takie pytanie do Was. Dzisiaj byłam u ginekologa, który przepisał mi luteinę podjęzykową na wywołanie okresu, gdyż spóźnia mi się już 16 dni. Po zbadaniu mnie powiedział, że ciąży raczej nie widzi. Otóż chcę zrobić w piątek badanie beta hcg z krwi, aby upewnić się, że nie jestem w ciąży. Czy luteina może wpłynął na wynik tego badania? Czy mogę spokojnie zacząć ją brać już dzisiaj, a w piątek zrobić badanie? I jeszcze jedno pytanie na koniec. Czy luteina na pewno wchłonie się do organizmu poprzez branie jej podjęzykowo? Kupiłam ją w okrągłym opakowaniu, gdzie nie ma dołączonej ulotki i nie wiem jak ona działa. Z góry dziękuję za odpowiedz.
__________________
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

-Paulo Coelho
DanceWithMee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 14:55   #1337
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Luteina nie będzie miała wpływu na wynik testu.
Są 2 formy tego leku: dopochwowa (3,20 zł.)i podjęzykowa (ok. 10 zł.). Skoro lekarz zalecił Ci Luteinę podjęzykową, to pewnie taką sprzedano Ci w aptece.
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:29   #1338
Asia_1010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Question Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Witam,

Mam pytanie dotyczące odstawienia luteiny.
Jezeli lekarz przepisal po jednej tabletce dziennie przez 10 dnia a dzisiaj w 9 dniu rano wystapilo plamienie ktore bylo chwilowe i tylko dzisiaj rano.Czy nadal zazywac luteine czy odstawic?
Asia_1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 17:55   #1339
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Asia_1010 Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie dotyczące odstawienia luteiny.
Jezeli lekarz przepisal po jednej tabletce dziennie przez 10 dnia a dzisiaj w 9 dniu rano wystapilo plamienie ktore bylo chwilowe i tylko dzisiaj rano.Czy nadal zazywac luteine czy odstawic?
Na Twoim miejscu stosowałabym tyle ile radził lekarz.
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 18:20   #1340
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez OoDestinyoO Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu stosowałabym tyle ile radził lekarz.
ja też bym nie odstawiała
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 19:23   #1341
Asia_1010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
ja też bym nie odstawiała
Dziękuje za odpowiedz. Tylko wlasnie lekarz mowil mi zebym odstawila jak pojawi sie krwawienie. Tylko to co u mniw wystapilo nazwalabym raczej plamieniem. I teraz tez wystapilo dlatego mam watpliwosci co zrobic. Bo moze zaczyna sie jz krwawienie. Stosuje luteine pierwszy raz dlatego mam tylw watpliwosc i prosze o rade osoby ktore ja zazywaly
Asia_1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 21:58   #1342
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

ja zażywałam jakieś 3 lata jak nie więcej jeżeli jest lekkie plamienie to poczekałabym na większe krwawienie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 12:23   #1343
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Ja jestem teraz w dziwnej sytuacji, może mi coś doradzicie Przez pół roku brałam duphaston z powodu bardzo nieregularnych miesiączek. Gin. zaleciła odstawienie leku w lipcu i czekanie Po odstawieniu miałam 3 regularne cykle (29-30 dni). Teraz teoretycznie powinnam być w 4 cyklu, ale dzisiaj zaczęłam krwawić, 6 dni za wcześnie. Nie przypomina to normalnej mies., bo jest teraz strasznie skapa, mam delikatny ból podbrzusza,a zawsze z bólu umieram, PMS by się zgadzało. Czy u którejś z Was po odstawieniu leku któryś cykl z kolei był może krótszy? Pytam,bo obawiam się czy to nie zwiastuje czasem nawrotu problemu z niskim progesteronem
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:15   #1344
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

obawiam się, że może zwiastować ale poczekaj, może to tylko jeden taki cykl
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:31   #1345
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
obawiam się, że może zwiastować ale poczekaj, może to tylko jeden taki cykl
Dziękuję za odp. Tak właśnie myślałam, ale poczekam jeszcze , chociaż gin. kazała w razie jakichkolwiek odstęstw natychmiast przychodzić... Przynajmniej już mam pewność, że to mies., choć zupełnie inna.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2012-10-11 o 18:48
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 10:12   #1346
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

czesc, mam pytanie.

Lekarz ginekolog zalecil mi luteine na niski progesteron od 19 dnia cyklu do 30. okres powinnam dostac w piątek i nadal go nie ma... takze nie mam nowego cyklu.. i co w takiej sytuacji czekac az sie pojawi nie wiadomo kiedy? i czy w ogole sie pojawi.. czy teraz mam wziac ta luteine na wywolanie tego okresu ktorego nie ma...?
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 14:14   #1347
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

ja bym wzięła właśnie luteinę skoro nie pojawia się miesiączka
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 18:17   #1348
adakowalska009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 146
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

mnie dziś przepisano luteinę ponieważ od kiedy ostawiłam hormony mam nieregularne cykle. odstawiłam w sierpniu 2011 a od stycznia mam albo za często albo za rzadko plamienia bo nawet nie okresy.. teraz 57 dc ... mam nadzieję, że pomoże. kazała brać przez 5 dni a potem za miesiąc tak samo. ale nie wiem czy to wystarczy.. mam już dość;(
adakowalska009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 08:01   #1349
DanceWithMee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 31
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

Mam pytanko. Zażyłam jedną tabletkę luteiny i po niej dostałam normalnego okresu z typowo towarzyszącymi temu objawami tj. ból podbrzusza, ból piersi to mogę wykluczyć ciążę? Lekarz mi ją przepisał, bo okres mi się spóźniał.
__________________
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

-Paulo Coelho
DanceWithMee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 15:11   #1350
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Luteina - wątek zbiorczy!

raczej tak
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 21:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.