?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 17:47   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?


Jaquelyn Baers nie myje włosów szamponem od ponad 5 lat! Blogerka pokazuje zdjęcia będące dowodem, że właśnie dzięki temu jej włosy są pełne blasku i przestały wypadać! czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 19:19   #2
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

No rzeczywiście na tym czarno-białym zdjeciu doskonale widać kondycję jej włosów!
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 20:13   #3
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
No rzeczywiście na tym czarno-białym zdjeciu doskonale widać kondycję jej włosów!
Na blogu są trochę lepsze zdjęcia wrzucone

W dodatku dowiedziałam się czegoś nowego, a mianowicie, że "three" to znaczy "pięć", a nie "trzy" jak mi przez całe życie wciskali..
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 21:33   #4
92ana
Raczkowanie
 
Avatar 92ana
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 134
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Mimo wszystko ja bym się na taki sposób pielęgnacji włosów nie zdecydowała. ;-)
__________________
KOSMETYKI ANI - o sposobach na ładny wygląd i dobre samopoczucie
92ana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 22:27   #5
Katazinek
Raczkowanie
 
Avatar Katazinek
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 32
GG do Katazinek
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

głupota na sobie doświadczenia robić, a jak takie nie mycie spowoduje ŁZS?
Katazinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 22:48   #6
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Mega odważnie, soda z octem oczyszcza i przywraca naturalne pH, możliwe, aż by mnie korciło żeby spróbować, ale nie wiem czy bym dała radę męczyć się tak miesiąc.

Ale coś w tym musi być.
Pamiętam jak babki a nawet mama opowiadała jak w młodości myli włosy raz w tygodniu wodą z octem i nieraz szarym mydłem, ocet zakwasza włosy i przywraca odpowiednie pH, dezynfekuje, zamyka łuski włosa. Mydło było szare i robiło co trzeba bez niepotrzebnych ulepszeń.
Woda najczęściej deszczówka albo ze studni była miękka, bez chloru, kamienia i innych składników, których nasza skóra nie lubi a siłą rzeczy musi się przyzwyczaić.
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/

Edytowane przez agugu1989
Czas edycji: 2014-09-17 o 22:54 Powód: błąd w interpretacji artykułu
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 23:59   #7
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Paranoja... Wydaje mi się, że wiele osób daje się najzwyczajniejszej w świecie ogłupić. Nagle wszystko jest złe, najlepiej znowu zamieszkajmy w lepiankach, myjmy się deszczówką i jakimiś naparami ziołowymi...
Ktoś kiedyś usłyszał, że jakiś składnik jest szkodliwy, powiedział to dalej i nagle panika, bo wszyscy chcą nas otruć! I nikt nie przeprowadzi głębszego research'u żeby dowiedzieć się o co w tym tak naprawdę chodzi...
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 00:48   #8
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Ja nie myję szamponem dwa tygodnie w ramach eksperymentu i też pisze o tym na moim blogu Żyję, włosy mi nie wypadają, nawet jakoś nadmiernie się nie przetłuszczają i jestem ciekawa efektów na dłuższą metę.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 03:04   #9
anako1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Pewnie to też zależy od tego gdzie się mieszka, jeśli na wsi, to ok, zresztą z doświadczenia wiem, że jeśli spędzam wakacje poza cywilizacją, to mogę myć włosy raz w tygodniu, a one i tak wyglądają cały czas świeżo. Jeśli w mieście, to niestety problem, bo oprócz sebum włosy najzwyczajniej w świecie się brudzą, głównie przez zanieczyszczone powietrze, a w dodatku przesiąkają zapachami. To teraz wyobraźcie sobie mycie dłoni wyłącznie wodą, albo pranie wodą ubrań, w których byłyśmy na imprezie w klubie w strefie dla palących.
anako1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 06:46   #10
kotka_md
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Zgadzam się z ww. tezą Sama staram się myć wlosy jak najrzadziej, raz w tyg zupelnie wystarczy i faktycznie są dużo bardziej lśniące, mniej wypadają. Wiadomo ktoś jak ma cienkie włosy to "smalczyk" widac juz na 2 dzień. Ja mam grube więc u mnie ten straszny czas następuje dopiero ok 4 dnia Pozdrawiam

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:42 ----------

nie porównujmy prania ubrań do mycia włosów, bo to głupota. Włosy jak zmoczysz sama wodą i wysuszysz to wyglądaja świeżo i czysto, więc nie przesadzajmy.
kotka_md jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 07:25   #11
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Tia...jak zmocze wlosy sama woda, to nie wygladaja czysto. Poza wygladem nikt nie wspomnial o zapachu - zdarza mi sie myc glowe raz na cztery dni, i czwartego dnia wlosy po prostu smierdza - sama woda nie zalatwi sprawy. A dawno temu ludzie ogolnie smierdzieli, bylo to naturalne, nie porownujmy pilegnacji sprzed stu lat do obecnych standardow higieny.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 08:25   #12
Jolanta 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

nie wyobrażam sobie abym nie myła włosów przez tydzień a gdzie przez tyle lat..ohyda
Jolanta 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 09:12   #13
monis001
Raczkowanie
 
Avatar monis001
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 56
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Myje wlosy co dwa dni. Po prostu musze, bo niestety przetluszczaja sie. Wiec u mnie ta metoda na pewno by sie nie sprawdzila. Nawet nie chce sobie siebie wyobrazac po miesiacu bez oczyszczania..
monis001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 09:30   #14
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

A ja też myłam włosy co drugi dzień, ale postanowiłam to zmienić i teraz wydłużyłam ten czas i włosy rzeczywiście są lepsze Także coś w tym jest, ale raczej 5 lat bez mycia włosów bym nie wytrzymała
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 09:35   #15
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

musi coś w tym być, im bardziej wydłużam przerwy w myciu tym ładniejsze mam włosy.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 09:39   #16
mp84
Przyczajenie
 
Avatar mp84
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Puławy
Wiadomości: 2
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Włosy przyzwyczajają się do częstego mycia i faktycznie szybciej się przetłuszczają. Nie potrafiłabym jednak nie myć włosów szamponem, choć może to być faktycznie zdrowe dla nich.
mp84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 09:57   #17
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

myślę że w dzisiejszych czasach to trudne do wykonania
kiedyś można było myć włosy raz na tydzień lub rzadziej - deszczówką i szarym mydłem i nakłądać maseczkę z żółtek
teraz, kiedy jest tyle zanieczyszczeń w samym powietrzu skóra i włosy potrzebują silniejszego oczyszczenia
ta pani może nie myć włosów, o ile ich także nie stylizuje - nie sądzę żeby zmyła lakier wodą
wierzę że włosy przestaną przetłuszczać się tak szybko jak przy myciu agresywnym szamponem, ale sebum będzie dalej - bo tak pracuje skóra
każdy kto zachwyca się takim powrotem do natury zapomina że kiedys standardy estetycze też był inne - nikomu nie przeszkadzały przetłuszczone włosy, teraz normą jest że muszą być puszyste i świeże
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 10:51   #18
EyesX
Przyczajenie
 
Avatar EyesX
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 1
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Szampony to chemia i owszem, moga szkodzić chociaz ja nie wyobrazam sobie całkiem z nich zrezygnować.
EyesX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 11:00   #19
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Ja tez nie uzywam szamponow. Myje wlosy od zeszlej jesieni mydlem i wreszcie mam spokoj z piekaca, swedzaca skora glowy. Probowlam tez sody i glinki. Myslalam o specjalnych ziolach do mycia jak mieszanki Khadi( sa tez inne marki), ale ze to nie tanie, a produkt szybko schodzi, to narazie zaniechalam tego pomyslu. Moze kiedys wyporbuje. najwygodniej i najszybciej myje sie mydlem, bo to tak samo jak by umyc szamponem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 11:02   #20
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Źle wyglądamy w tłustych strąkach, nie podobają mi się tłuste kłaki u obcych. Nie wyobrażam sobie niemycia włosów.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 11:12   #21
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez EyesX Pokaż wiadomość
Szampony to chemia i owszem, moga szkodzić chociaz ja nie wyobrazam sobie całkiem z nich zrezygnować.
Mój ulubiony argument: "bo to chemia", a ty nie jesteś chemią? Naturalne specyfiki to też jest chemia
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 11:53   #22
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Pełne blasku? Na tym jej zdjęciu widzę włosy w średniej kondycji. Na innych zdjęciach te włosy też nie powalają.
Piszą w artykule, że wyglądają teraz lepiej niż za czasów szamponów? Możliwe, bo znając życie pewnie bezmyślnie myła włosy rypaczami niezbyt wgłębiając się w składy i swoje potrzeby.

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-09-18 o 12:02
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 11:58   #23
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
myślę że w dzisiejszych czasach to trudne do wykonania
kiedyś można było myć włosy raz na tydzień lub rzadziej - deszczówką i szarym mydłem i nakłądać maseczkę z żółtek
teraz, kiedy jest tyle zanieczyszczeń w samym powietrzu skóra i włosy potrzebują silniejszego oczyszczenia
ta pani może nie myć włosów, o ile ich także nie stylizuje - nie sądzę żeby zmyła lakier wodą
wierzę że włosy przestaną przetłuszczać się tak szybko jak przy myciu agresywnym szamponem, ale sebum będzie dalej - bo tak pracuje skóra
każdy kto zachwyca się takim powrotem do natury zapomina że kiedys standardy estetycze też był inne - nikomu nie przeszkadzały przetłuszczone włosy, teraz normą jest że muszą być puszyste i świeże
Masz rację. Zanieczyszczenie środowiska, nawet dieta robią swoje, żyjemy w gorszych, bardziej 'zatrutych' czasach niż nasze babki i matki i to jest niepodważalny fakt.
Myślę jednak, że porządne oczyszczenie włosów sodą bez silnych detergentów i poprzestanie na najsłabszych detergentach może poprawić stan włosów. Nie wiem czy możliwe jest mycie włosów samą wodą i czy na wszystkich by to się sprawdziło..
Dochodzi tutaj też rodzaj włosów, jak pisałyście wcześniej niektóre z Was myją włosy co dwa dni lub codziennie, niektóre raz w tygodniu i to wystarczy i nie ma tu mowy o braku higieny.

Pani zrobiła kontrowersyjną rzecz, ale jestem w stanie w to uwierzyć.
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 12:00   #24
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Mój ulubiony argument: "bo to chemia", a ty nie jesteś chemią? Naturalne specyfiki to też jest chemia
Też uwielbiam ten argument
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 12:57   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Od syntetycznych produktów w swoim życiu się nie ucieknie (czasem mogą nas uratować), także dla mnie jest to wątpliwe by rezygnować z takiego powodu z mycia włosów i dbania o podstawy higieny.

Fuj...

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Paranoja... Wydaje mi się, że wiele osób daje się najzwyczajniejszej w świecie ogłupić. Nagle wszystko jest złe, najlepiej znowu zamieszkajmy w lepiankach, myjmy się deszczówką i jakimiś naparami ziołowymi...
Ktoś kiedyś usłyszał, że jakiś składnik jest szkodliwy, powiedział to dalej i nagle panika, bo wszyscy chcą nas otruć! I nikt nie przeprowadzi głębszego research'u żeby dowiedzieć się o co w tym tak naprawdę chodzi...
Szkoda, że tak mało osób szuka źródeł swoich informacji, a tak wielu lubi plotki.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-09-18 o 13:02
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:08   #26
87b63622bb7f16f1ba941a834f74931346936a21_5fb3128210a68
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 23
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Ta kobieta wywołała sporą kontrowersję, w sumie ma trochę racji.
Jednak sam pomysł jest naprawdę fajny, ale sama bym się nie zdecydowała na takie czyny.
87b63622bb7f16f1ba941a834f74931346936a21_5fb3128210a68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:23   #27
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

A soda oczyszczona to też niezły rypacz, dodaje się do past do zębów, "Perfekcyjna Pani Domu" myła nią i octem strasznie brudne wanny, zlewy, brodziki, zatłuszczone szafki, teraz sodę kładą sobie na twarz ludzie z tłustą cerą, tak że... myła w końcu czy nie? Tak prawdziwie do sprawy podejdźmy.
Sodę się też chyba kładzie na poplamione ciuchy, czy ta kobietka sprawdza wiedzę ludzi na temat mycia i świadomości tego? Jak takich bzdur będzie uczyć to swoje dziecko, to wspułczuję dzieciakowi w szkole jak się na chemii odezwie
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:37   #28
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
A soda oczyszczona to też niezły rypacz, dodaje się do past do zębów, "Perfekcyjna Pani Domu" myła nią i octem strasznie brudne wanny, zlewy, brodziki, zatłuszczone szafki, teraz sodę kładą sobie na twarz ludzie z tłustą cerą, tak że... myła w końcu czy nie? Tak prawdziwie do sprawy podejdźmy.
Sodę się też chyba kładzie na poplamione ciuchy, czy ta kobietka sprawdza wiedzę ludzi na temat mycia i świadomości tego? Jak takich bzdur będzie uczyć to swoje dziecko, to wspułczuję dzieciakowi w szkole jak się na chemii odezwie
No, ale soda jest "naturalna", a detergenty w szamponach to "chemia"

Przejrzałam tego jej bloga i te włosy nie wyglądają jakoś specjalnie- takie przyklapnięte, bez życia, bez blasku.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:41   #29
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Przecież w czyszczeniu czegoś sodą nie chodzi o to, że jest ona taka żrąca, tylko o to, że składa się z drobinek, ma bardzo dobre właściwości ścierne i nie zawiera tylu sztucznych dodatków, co mleczka
Poza tym sodę dodaje się też do ciast, jako bardziej naturalny środek spulchniający niż proszek do pieczenia. No i wspomniane pasty do zębów. Skoro możemy spokojnie odrobinę jej zjeść, to nie jest aż takim "rypaczem".
Co do octu, to nie wiem kto leje go na głowę bez rozcieńczania... A z wodą jest naprawdę delikatny i dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy.

Jednak i tak bym się nie zdecydowała. Nie mogę sobie pozwolić na siedzenie w domu przez miesiąc albo wychodzenie z tłustymi włosami
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 13:44   #30
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: ?Nie myję włosów szamponem!? ? czy to naprawdę działa?

Cytat:
Napisane przez giselle2504 Pokaż wiadomość
Przecież w czyszczeniu czegoś sodą nie chodzi o to, że jest ona taka żrąca, tylko o to, że składa się z drobinek, ma bardzo dobre właściwości ścierne i nie zawiera tylu sztucznych dodatków, co mleczka
Poza tym sodę dodaje się też do ciast, jako bardziej naturalny środek spulchniający niż proszek do pieczenia. No i wspomniane pasty do zębów. Skoro możemy spokojnie odrobinę jej zjeść, to nie jest aż takim "rypaczem".
Co do octu, to nie wiem kto leje go na głowę bez rozcieńczania... A z wodą jest naprawdę delikatny i dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy.

Jednak i tak bym się nie zdecydowała. Nie mogę sobie pozwolić na siedzenie w domu przez miesiąc albo wychodzenie z tłustymi włosami
Bullshit. Soda to mocny rypacz i powie ci to każda nawet niewłosomaniaczka. Używa się jej bardzo rzadko i gdy chce się bardzo mocno oczyścić włosy inaczej łatwo je zniszczyć. Nie dziwię się więc, że po jej odstawieniu autorka bloga zauważyła jakieś tam pozytywne efekty. Po prostu przestała je katować sodą. Ale też ich nie odżywia, więc włosy wyglądają smętnie nadal.

Edytowane przez 201607111004
Czas edycji: 2014-09-18 o 13:45
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-22 09:42:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.