Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 11:21   #331
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego czego szukasz i gdzie szukasz. Jeżeli pójdziesz do najdroższego salonu w swoim województwie, dorzucisz do tego zmywarkę za 5 tys. i piekarnik za 4 tys. to jesteś w stanie za średniej wielkości kuchnię dać i 50 tys. złotych. Warto porównać oferty poszczególnych salonów / firm zajmujących się robieniem kuchni na wymiar, poprosić o szczegółowe wyliczenie kosztów, zastanowić się, czy kupić sprzęty u nich, czy gdzie indziej (a im tylko zapłacić za montaż). Różnice w cenach są czasami wręcz kolosalne.

Początkowo również myślałam sobie "zabudowa - drogo, jak kupię i zmontuję sama (tzn. ojciec mi zmontuje) to będzie dużo taniej", ale im więcej się rozglądam, tym widzę, że w moim przypadku (kuchnia nie jest duża) wyjdzie w sumie na jedno, a będę miała wszystko fajnie wyliczone, dopasowane do wielkości i ułożenia powierzchni.


Poszukałam idealnego zlewozmywaka i oto moje typy (wypowiedzcie się proszę jeżeli macie ochotę):
1. http://www.zlewozmywak.pl/index.php?...-jednokomorowy (nie ukrywam, że mój faworyt)
2. http://www.teka.com/html/cat/prod.ph...t=Zlewozmywaki
3. http://www.hansloren.pl/JAZZ_Hanslor...WOSC-6881.html (fajny, ale dosyć duży, nie wiem, czy nie przesada, chociaż ciekawy wygląd)
4. http://www.zlewozmywak.pl/index.php?...-jednokomorowy
5. http://www.zlewozmywak.pl/index.php?...-jednokomorowy
6. http://www.zlewozmywak.pl/index.php?...ywak-granitowy
7. http://www.zlewozmywak.pl/index.php?...-jednokomorowy
Ja mam ten drugi, z Teki (ten, albo bardzo podobny) i jestem zadowolona. Świetnie wygląda, bardzo solidnie, łatwo zmywa się z niego wszelkie osady po herbacie itp.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 16:18   #332
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

To i ja się dołączę

Nawiązując do tematu myślę, ze kuchnia pod wymiar jest najlepsza- ergonomiczna, dopasowana do pomieszczeń- zwłaszcza tych małych i o dziwnych kształtach tylko ma mały minusik- nie zawsze można sobie na nią pozwolić
Ja właśnie planuję rozkład kuchni ale niestety z mebli gotowych. Zastanawia mnie tylko blat. Chciałabym miec blat bez szpar w których zbiera się pełno syfu no i zlew oraz kuchenkę zabudowaną i nie wiem czy taka firma jak Bodzio czy BRW przytną mi odpowiednio całą długość blatu? Ma ktoś doświadczenie w tym zakresie???
Zastanawia mnie też głębokość mebli- w Bodzio są 60 centymetrowe, w BRW coś koło 45- co mnie dziwi bo jak wstawić w takie meble standardową kuchenkę czy zmywarkę o głębokości 60 cm?? Blat się robi szerszy, a za szafkami zostaje pusta przestrzeń??
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 17:49   #333
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie też głębokość mebli- w Bodzio są 60 centymetrowe, w BRW coś koło 45- co mnie dziwi bo jak wstawić w takie meble standardową kuchenkę czy zmywarkę o głębokości 60 cm?? Blat się robi szerszy, a za szafkami zostaje pusta przestrzeń??
Szafki mają 45 cm a blat 60. Za szafkami jest przestrzeń.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:47   #334
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Rozrzut cen jest naprawdę spory .

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------



Najczęściej tak jest, ale nie zawsze. Niektóre firmy narzucają takie marże, że głowa boli - za to, że mają sklep, czy stoisko w dużym centrum handlowym, za to, że reklama w tv, za to, że kolorowe gazetki, klient potem przepłaca (za wszystko lub za niektóre elementy) - w końcu tą całą infrastrukturę trzeba z czegoś dopłacić. Podam przykład z nieco innej dziedziny: swego czasu szukaliśmy z TŻ solidnych podpórek pod blat. Castorama, czy nawet OBI - od 22 do 28 zł kosztowały. Real - 50 zł, dokładnie te same, z tej samej firmy. Przebicie o ponad 100% do najtańszego ze sklepów. Czasami szafki niby niedrogie, a za zawiasy, czy blaty liczą sobie tyle, jakby to były elementy pozłacane, czy co najmniej posrebrzane. Także, nie zawsze płaci się za jakość, czy lepsze elementy i nie zawsze cena kuchni zależy właśnie od tego.
No fakt, zależy jak trafisz, ostatnio moja teściowa robiła szafę na wymiar u znajomych stolarzy, ja również się przymierzam i orientowałam się w cenie w firmie robiącej takie szafy -Fawre, wyszła niewielka różnica w cenie, ta firma robi również kuchnie na wymiar, więc jeżeli na szafach nie ma takiej dużej różnicy, warto się rozeznać też w kuchniach
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 09:54   #335
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dzięki Ninquelote
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 10:27   #336
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Szafki mają 45 cm a blat 60. Za szafkami jest przestrzeń.
Dokładnie. I jeśli szafki kończą się na ścianie np obok drzwi (że widać tą szparę) to trzeba pomyśleć o takiej szafce "wykańczającej" np z otwartymi półkami jak w załączniku z brw znam też osoby które blat ścinają do szafek ale to nie jest dobry pomysł, bo blat jest wtedy wąski
Głębsze szafki można właśnie mieć na zamówienie. U nas nie ma standardu. Mam super głębokie i pojemne szafki

A ja od soboty gotuję już w naszej kuchni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (27,0 KB, 127 załadowań)
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 08:28   #337
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja dzisiaj mam montaż mojej kuchni, aż się boję, co z tego będzie...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 09:38   #338
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj mam montaż mojej kuchni, aż się boję, co z tego będzie...
Trzymam kciuki.

Wczoraj byliśmy z TŻ na wizualizacji projektu (bardzo ogólnej, bo nie spieszy się nam, chcieliśmy mniej więcej zobaczyć co i jak). Wszystko super, tylko zapomnieli o jednej z rur, która biegnie dosyć nisko przez ścianę,a właściwie dwie ściany (nie da się jej przerobić, już kiedyś pytałam w spółdzielni). Mam nadzieję, że i na to znajdą rozwiązanie.

Coraz intensywniej myślę o kolorystyce pomieszczenia. Czy intensywniejszy, wesoły kolor kafelek, a szafki w miarę neutralne - kolor drewna, czy też neutralne, jasne kafelki, a szafki w nieco żywszym kolorze. Heh, będę to jeszcze musiała przedyskutować z ludźmi od projektu, bo sama chyba niczego nie wymyślę - za dużo pomysłów mam. Kilka foteczek z sieci ku inspiracji:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.czerwona.drewno.jpg (28,3 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.malina.biel.czern.jpg (26,0 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.niebiesko.pomaranczowa.jpg (48,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.pomarancz.jasna.jpg (39,0 KB, 49 załadowań)

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-02-03 o 09:46
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 09:54   #339
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki.

Wczoraj byliśmy z TŻ na wizualizacji projektu (bardzo ogólnej, bo nie spieszy się nam, chcieliśmy mniej więcej zobaczyć co i jak). Wszystko super, tylko zapomnieli o jednej z rur, która biegnie dosyć nisko przez ścianę,a właściwie dwie ściany (nie da się jej przerobić, już kiedyś pytałam w spółdzielni). Mam nadzieję, że i na to znajdą rozwiązanie.

Coraz intensywniej myślę o kolorystyce pomieszczenia. Czy intensywniejszy, wesoły kolor kafelek, a szafki w miarę neutralne - kolor drewna, czy też neutralne, jasne kafelki, a szafki w nieco żywszym kolorze. Heh, będę to jeszcze musiała przedyskutować z ludźmi od projektu, bo sama chyba niczego nie wymyślę - za dużo pomysłów mam. Kilka foteczek z sieci ku inspiracji:
Doris pierwsza kuchnia boska, druga też ale odradzam czarnych frontów zaczyścisz się W ogóle piękne kuchnie
Ja myślałam też żeby do swojej kuchni dodać czerwony kolor lub w przyszłości fronty przemalować tylko na kolor czerwony

Telka śliczną masz kuchnię i kwiatki taka żywa no super Nie pozostaje nic innego życzyć jak miłego gotowania
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 10:02   #340
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj mam montaż mojej kuchni, aż się boję, co z tego będzie...
Napisz jak minął dzień
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość

Wczoraj byliśmy z TŻ na wizualizacji projektu (bardzo ogólnej, bo nie spieszy się nam, chcieliśmy mniej więcej zobaczyć co i jak). Wszystko super, tylko zapomnieli o jednej z rur, która biegnie dosyć nisko przez ścianę,a właściwie dwie ściany (nie da się jej przerobić, już kiedyś pytałam w spółdzielni). Mam nadzieję, że i na to znajdą rozwiązanie.

Coraz intensywniej myślę o kolorystyce pomieszczenia. Czy intensywniejszy, wesoły kolor kafelek, a szafki w miarę neutralne - kolor drewna, czy też neutralne, jasne kafelki, a szafki w nieco żywszym kolorze. Heh, będę to jeszcze musiała przedyskutować z ludźmi od projektu, bo sama chyba niczego nie wymyślę - za dużo pomysłów mam. Kilka foteczek z sieci ku inspiracji:
Mhm...powiem Ci Doris że ta żółć to do mnie w ogóle nie przemawia...zupełnie nie mój kolor. Najbardziej podoba mi się ta druga kuchnia - czarno-czerwona.
U siebie postawiałam na neutralne płytki i fronty, za to dodatki będą mocniejsze i wyraźniejsze. W takim wnętrzu czuję się najlepiej.

Oliwko ta w załączniku to nie moja. To ze strony BRW. Moja jest w stylu nowoczesnym i całkiem innej kolorystyce Z racji tego, że jeszcze nie jest wykończona jeszcze nie wstawiałam jej zdjęcia.

Edytowane przez Telka10
Czas edycji: 2011-02-03 o 10:06
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 10:32   #341
turekdi
Raczkowanie
 
Avatar turekdi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 58
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

ta druga kuchnia faktycznie wygląda najciekawiej ze wszystkich, ale również się zastanawiam, jeśli chodzi o czyszczenie, na takich ciemnych frontach i to z połyskiem strasznie widać ślady, natomiast żółta na pewno odpada, trzeba naprawdę uwielbiać żółty kolor, żeby się zdecydować na coś takiego
turekdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 10:53   #342
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki.

Wczoraj byliśmy z TŻ na wizualizacji projektu (bardzo ogólnej, bo nie spieszy się nam, chcieliśmy mniej więcej zobaczyć co i jak). Wszystko super, tylko zapomnieli o jednej z rur, która biegnie dosyć nisko przez ścianę,a właściwie dwie ściany (nie da się jej przerobić, już kiedyś pytałam w spółdzielni). Mam nadzieję, że i na to znajdą rozwiązanie.

Coraz intensywniej myślę o kolorystyce pomieszczenia. Czy intensywniejszy, wesoły kolor kafelek, a szafki w miarę neutralne - kolor drewna, czy też neutralne, jasne kafelki, a szafki w nieco żywszym kolorze. Heh, będę to jeszcze musiała przedyskutować z ludźmi od projektu, bo sama chyba niczego nie wymyślę - za dużo pomysłów mam. Kilka foteczek z sieci ku inspiracji:
Doris Ty sama powinnaś wiedzieć w jakich kolorach czujesz się najlepiej. Jeśli czujesz się dobrze w żółtym ... Tak szczerze to z tych 4 kuchni najbardziej podoba mi się nr 1 właśnie ze względu na to ze ta czerwień jest taka przyjemna a sciany neutralne. No i piękny blat. A potem kuchnia nr 4 bo ten żółty jest trochę złagodzony. Sama w życiu nie wybrałabym żółtej kuchni, jak dla mnie jest okropna a połączenie żółtego z niebieskim jest nie do wytrzymania no ale Twój wybór.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:12   #343
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Telka10 - równiez dzięki za proady

Doris1981 - mi chyba szybko znudziłaby się taka jaskrawa i kontrastowa kuchnia. Wołałabym bardziej stonowane meble,a pobawić się kolorem na ścianie czy dodatków dla ozywienia, które można łatwo, dosyc tanio i bez większych problemów zmienic.
Są np. fajne możliwości zabawy z płytami zamiast kafelek pomiędzy blatem a szafkami górnymi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia (1).jpg (24,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia (2).jpg (22,5 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia (3).jpg (20,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia (4).jpg (15,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia (5).jpg (17,1 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia (6).jpg (43,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bc7cc14f14a23700f5d6e21902234909476f866c_600x450_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg (25,3 KB, 27 załadowań)
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:32   #344
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Doris1981 - mi chyba szybko znudziłaby się taka jaskrawa i kontrastowa kuchnia. Wołałabym bardziej stonowane meble,a pobawić się kolorem na ścianie czy dodatków dla ozywienia, które można łatwo, dosyc tanio i bez większych problemów zmienic.
Są np. fajne możliwości zabawy z płytami zamiast kafelek pomiędzy blatem a szafkami górnymi.
Popieram Mi też taka kolorowa kuchnia szybko sie znudziła, wolę zainwestować w dodatki, które tak naprawdę tworzą klimat
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:38   #345
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Telka10 Pokaż wiadomość
Napisz jak minął dzień

Mhm...powiem Ci Doris że ta żółć to do mnie w ogóle nie przemawia...zupełnie nie mój kolor. Najbardziej podoba mi się ta druga kuchnia - czarno-czerwona.
U siebie postawiałam na neutralne płytki i fronty, za to dodatki będą mocniejsze i wyraźniejsze. W takim wnętrzu czuję się najlepiej.

Oliwko ta w załączniku to nie moja. To ze strony BRW. Moja jest w stylu nowoczesnym i całkiem innej kolorystyce Z racji tego, że jeszcze nie jest wykończona jeszcze nie wstawiałam jej zdjęcia.
Tekla a ja myślałam że to ty dbasz tak o szczegóły te ozdóbki jabłuszka kwiatuszki To zrób zdjęcia i się pochwal :P

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Ja moją mam jakieś 7 -8 mc i już mi się znudziła ostatnio tak stałam i się zastanawiałam cyz by ni ezrobić kolorowych ścian albo właśnie czerwonych frontów no ale to jest nierealne chyba że za parę lat teraz ewentualnie jakiś kolor ale myślę że pewnie by było za ciemno i nie wiem jak to zrobić coś wykąbinuję

A o tej kolorowej szybkie kiedyś myślałam ale miała bym za ciemno i poszła mleczna.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:39   #346
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

nie kraczcie, mi na razie moje czerwone płytki sie podobają
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:46   #347
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ja wstawiam wam jeszcze link do mojej kuchni bo zdjęcia które kiedyś tu zamieściłam znikły po awari.
Link będzie tymczasowo zamieszczony jak coś późńiej to prosić o przesłanie.

https://picasaweb.google.com/sylwuni...AlbumBezTytuU#

Zdjęcia robione wieczorkiem przy nie wszystkich włączonych światłach.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
nie kraczcie, mi na razie moje czerwone płytki sie podobają
Twoje czerwone płytki są bombowe strasznie mi się podobają
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 12:37   #348
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Tekla a ja myślałam że to ty dbasz tak o szczegóły te ozdóbki jabłuszka kwiatuszki To zrób zdjęcia i się pochwal :P

Ja moją mam jakieś 7 -8 mc i już mi się znudziła ostatnio tak stałam i się zastanawiałam cyz by ni ezrobić kolorowych ścian albo właśnie czerwonych frontów no ale to jest nierealne chyba że za parę lat teraz ewentualnie jakiś kolor ale myślę że pewnie by było za ciemno i nie wiem jak to zrobić coś wykąbinuję

A o tej kolorowej szybkie kiedyś myślałam ale miała bym za ciemno i poszła mleczna.
Pochwalę się jak już sprzęty będą i firanka... bo na razie wygląda tak strasznie pusto i smutno
Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Ja wstawiam wam jeszcze link do mojej kuchni bo zdjęcia które kiedyś tu zamieściłam znikły po awari.
Link będzie tymczasowo zamieszczony jak coś późńiej to prosić o przesłanie.

https://picasaweb.google.com/sylwuni...AlbumBezTytuU#

Zdjęcia robione wieczorkiem przy nie wszystkich włączonych światłach.

-
Ja Twoją kuchnię widzę pierwszy raz...cudna jest czerń, biel...lubię takie neutralne kolorki mogłabym tam zamieszkać
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 12:42   #349
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dzień mija srednio. Panowie tak wymierzyli, ze lodowka się nie mieści, wiec postanowili podłożyć pod nią klocki z drewna i tak ma juz zostac. Nie wyobrazam sobie tego. Liczę, że coś onnego wymysla, skoro sami popelnili błąd przy pomiarze. Kolejna kwestia to zbyt krzywe sciany i w niektorych miejscach zbyt duza szpara miedzy sciana a szafkami, wiec trzeba listwe jakas. Ja nie wiem, czy to bedzie estetycznie wygladac, bo oni tych listew nie maja w tym momencie, a kaza mi zdecydować, jaka chce, czy aluminiowa, czy w kolorze blatu. Straszny bałagan
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 12:49   #350
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dzień mija srednio. Panowie tak wymierzyli, ze lodowka się nie mieści, wiec postanowili podłożyć pod nią klocki z drewna i tak ma juz zostac. Nie wyobrazam sobie tego. Liczę, że coś onnego wymysla, skoro sami popelnili błąd przy pomiarze. Kolejna kwestia to zbyt krzywe sciany i w niektorych miejscach zbyt duza szpara miedzy sciana a szafkami, wiec trzeba listwe jakas. Ja nie wiem, czy to bedzie estetycznie wygladac, bo oni tych listew nie maja w tym momencie, a kaza mi zdecydować, jaka chce, czy aluminiowa, czy w kolorze blatu. Straszny bałagan
pumas listwy dookoła mebli tylko i wyłącznie w kolorze blatu
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 13:46   #351
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Pumas u nas też z jednej strony ściana jest masaktycznie krzywa więc trzeba było zrobić zaślepkę - wygląda to tak, że niczego nie poznać więc bez obaw. Tylko weź sobie w kolorze szafek. Będzie dobrze a ze źle wymierzoną lodówką to walcz z nimi. jak spartolili niech poprawiają.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 15:38   #352
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Twoje czerwone płytki są bombowe strasznie mi się podobają
dziekuje ktos mi powiedział - co bys nie wybrała to i tak za pare lat ci sie znudzi
Twoja kuchnia tez jest cudowna i taka elegancka

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
pumas listwy dookoła mebli tylko i wyłącznie w kolorze blatu
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 17:50   #353
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki.

Wczoraj byliśmy z TŻ na wizualizacji projektu (bardzo ogólnej, bo nie spieszy się nam, chcieliśmy mniej więcej zobaczyć co i jak). Wszystko super, tylko zapomnieli o jednej z rur, która biegnie dosyć nisko przez ścianę,a właściwie dwie ściany (nie da się jej przerobić, już kiedyś pytałam w spółdzielni). Mam nadzieję, że i na to znajdą rozwiązanie.

Coraz intensywniej myślę o kolorystyce pomieszczenia. Czy intensywniejszy, wesoły kolor kafelek, a szafki w miarę neutralne - kolor drewna, czy też neutralne, jasne kafelki, a szafki w nieco żywszym kolorze. Heh, będę to jeszcze musiała przedyskutować z ludźmi od projektu, bo sama chyba niczego nie wymyślę - za dużo pomysłów mam. Kilka foteczek z sieci ku inspiracji:
Ja w ogóle nie gustuje w takich kolorach. Chociaż wiem, że są miłośnicy czerwieni w kuchnii. Myśle, że takie jaskrawe kolory szybko mogą się znudzić i są trochę "męczące".
Najbardziej podoba mi się ta pierwsza kuchnia, jest nieduża a bardzo efektowna. Fajne uchwyty, super blat

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Ja wstawiam wam jeszcze link do mojej kuchni bo zdjęcia które kiedyś tu zamieściłam znikły po awari.
Link będzie tymczasowo zamieszczony jak coś późńiej to prosić o przesłanie.

https://picasaweb.google.com/sylwuni...AlbumBezTytuU#

Zdjęcia robione wieczorkiem przy nie wszystkich włączonych światłach.

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Twoje czerwone płytki są bombowe strasznie mi się podobają
Twoja kuchnia jest rewelacyjna. Bardzo podobaja mi się takie nowoczesne wnętrza. Najlepszy efekt jest na dużych przestrzeniach, tak jak u Ciebie. Wydaje mi się, że to połaczenie kolorów jest takie ponadczasowe. Chociaż rozumiem, bo sama też już zmieniłabym trochę kolorystykę u siebie tylko remontów nie znoszę
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 07:45   #354
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dzięki dziewczyny. Wybrałam listwy w kolorze blatu, bo inne to tragedia jakas. Zaślepka żadna u mnie sie nie sprawdziła, bo ta dziura była naprawde spora (nasze stare budownictwo). Listwy tak czy siak beda dopiero za tydzien, moze 2, wiec na razie musi zostać bez. Lodówka się zmieściła, docieli troche szafkę, jakies pol centymetra. Jak tylko się urządzę w kuchni, to wam pokaze. Jestem bardzo zadowolona z efektu
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 08:38   #355
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Wybrałam listwy w kolorze blatu, bo inne to tragedia jakas. Zaślepka żadna u mnie sie nie sprawdziła, bo ta dziura była naprawde spora (nasze stare budownictwo). Listwy tak czy siak beda dopiero za tydzien, moze 2, wiec na razie musi zostać bez. Lodówka się zmieściła, docieli troche szafkę, jakies pol centymetra. Jak tylko się urządzę w kuchni, to wam pokaze. Jestem bardzo zadowolona z efektu
To dobrze, że wygląda to już lepiej
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 08:52   #356
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Ciezko nam bylo urzadzic malutka kuchnie w starym bloku, zwykle pomieszczenia te sa male dlugie i ciasne. My mielismy to szczescie, ze nasza kuchnia jest kwadratowa, bardzo jasna, ale brakuje w niej ścian Całą jedną zajmuje okno, a połowe drugiej wejscie. No ale nic, jest ładnie
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:15   #357
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Doris Ty sama powinnaś wiedzieć w jakich kolorach czujesz się najlepiej. Jeśli czujesz się dobrze w żółtym ...
(...)
Jaka reakcja na kolor żółty - posty się posypały. Ja się cały czas zastanawiam co i jak, z czym, po co, dlaczego . Fotki wrzuciłam ku inspiracji, niekoniecznie własnej.

Dzisiaj zieleń.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ciemna.zielen.jpg (42,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jasno.swiezo.jpg (24,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nowoczesna.kuchnia.jpg (22,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stal.plus.zielen.jpg (25,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tradycyjna.jpg (32,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zielone.kafelki.blat.jpg (20,9 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-02-04 o 09:24
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:32   #358
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jaka reakcja na kolor żółty - posty się posypały. Ja się cały czas zastanawiam co i jak, z czym, po co, dlaczego . Fotki wrzuciłam ku inspiracji, niekoniecznie własnej.

Dzisiaj zieleń.
5 bo ja tradycjonalistka jestem Ta kuchnia jest przytulna i ciepła. A potem nr 1.

A sama nad jakim kolorem myślisz? Co Ci chodzi po głowie?
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:45   #359
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
5 bo ja tradycjonalistka jestem Ta kuchnia jest przytulna i ciepła. A potem nr 1.

A sama nad jakim kolorem myślisz? Co Ci chodzi po głowie?
Sama myślę nad dosyć tradycyjnym, ciepłym kolorem szafek - może orzech właśnie (czyli drewno). Właśnie z tego powodu, o którym mówią dziewczyny - że żywy, bardzo charakterystyczny kolor może się jednak z czasem znudzić. Kolor blatu? Tutaj muszę się zastanowić - jasny, czy ciemny (trochę myślę nad szarym, srebrnym - lodówkę mam inox, nóżki szafek również będą metaliczne, uchwyty to samo; z drugiej strony uchwyty przy piekarniku i płycie gazowej będą złote, więc może raczej coś pod to dopasować?). Za to lodówkę zamierzam ozdobić czymś charakterystycznym - jakimś fajnym widoczkiem, czy zdjęciem *). Kafelki możliwe, że w żywszym kolorze (pomarańcz, zieleń), ale jestem jeszcze tego pewna. Mam również pomysł, aby większość kafelek była bardzo neutralna - jakiś piaskowy, jasny, naturalny kolor, a tylko np. nad kuchenką dać coś bardziej żywego - pomarańcz, zieleń, czy jeszcze coś innego.

*) No właśnie i w związku z lodówką mam pytanie: czy ktoś z Was ma matę magnetyczną z nadrukiem?? Chodzi mi o to: http://oklejgo.pl/na-lodowki.html. Bo opinie mieszane z tego, co czytam w necie.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-02-04 o 09:47
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:47   #360
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Ciezko nam bylo urzadzic malutka kuchnie w starym bloku, zwykle pomieszczenia te sa male dlugie i ciasne. My mielismy to szczescie, ze nasza kuchnia jest kwadratowa, bardzo jasna, ale brakuje w niej ścian Całą jedną zajmuje okno, a połowe drugiej wejscie. No ale nic, jest ładnie
O to widzę, że układ podobny do tej w której mieszkałam przez większość swojego życia...kuchnie w blokach szczególnie tych starach są specyficzne

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jaka reakcja na kolor żółty - posty się posypały. Ja się cały czas zastanawiam co i jak, z czym, po co, dlaczego . Fotki wrzuciłam ku inspiracji, niekoniecznie własnej.

Dzisiaj zieleń.
Hehe Kolor żółty po prostu trzeba bardzo lubić.
Z tych dzisiejszych inspiracji to ta 4 kuchnia ma super zielony kolor

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
5 bo ja tradycjonalistka jestem Ta kuchnia jest przytulna i ciepła. A potem nr 1.
Gdybym robiła kuchnię rok temu na pewno byłaby tradycyjna...i do tego w kolorze wanilii i z ratanem. Ale odmieniło nam się jak już mieliśmy kasę żeby kuchnię zamawiać

Doris na lodówce nie mam czegoś takiego, ale takie rzeczy mój mąż przykleja do samochodów. Problem jest z tym jeden - podczas "montażu" dostają się bąbelki powietrza i trzeba wiedzieć jak to umiejętnie przykleić...trochę samemu ciężko to robić ale jest to wykonalne. I tak na prawdę właśnie od jakości przyklejenia zależy potem jak się taka folia użytkuje. Jeśli jest super przyklejona to będzie się super trzymać.

Edytowane przez Telka10
Czas edycji: 2011-02-04 o 09:54
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.