Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-10, 14:20   #1
aktorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 129

Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc


Moja buzia zawsze jest zaczerwieniona, czesto mam wypieki i rumience. Jest tez bardzo wrazliwa. To chyba znaczy ze mam cere naczynkową? Nie jestem pewna bo nie mam tzn "pajaczkow". Jak dbać o moja cere? Moje dbania o nia konczy sie na stosowaniu kremu do cery naycznkowej iwostinu ale nie widze poprawy. ktos na tym forum wspominal o jakims serum z witamina C domowej roboty. Czy stosuje sie go na moj typ cery? Jak to zrobic? I przy okazji jeszcze jedno pytanie. Mam 19lat wiec jestem jeszcze mloda Nie mam kogo zapytac - czy mam juz sie zaczac marwtic zmarszczkami? Tzn stosowac cos aby one za wczesnie sie NIE pojawily? Juz dostrzegam na czole pare linii.. Bede wdzieczna za wszelkie porady
aktorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 18:13   #2
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

rzeczywiscie nożesz mieć cerę płytko unaczynioną.wit c od wewnątrz i od zewnatrz. mozesz stosować np juvit jak nie masz tłustej cery bo jest na glicerynie i trochę natłuszcza, lub cebion gp mozesz do tłustej. delikatnie zmywaj makijaz, smietanki, mleczka to wybieraj i delikatne toniki. kremy z foltrem wysokim powinny na stałe zagościc w Twojej łazience. jeśłi chdozi o Twoj typ cery i serumj z wit c to tak , wzmacnia nacyznka m in. mozesz stosować bez obaw. a na zmarszczki to przede wszystkim filtry jak wspomniałam bo właśnie promieniowanie jest odpowiedzialne w większosci za starzenie sięskóry. ale kremy musizą byc z wysokim PPD i IPD
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 13:13   #3
aktorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 129
Question Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

jak sie robi to serum z witaminą C?
aktorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 20:39   #4
aktorecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 129
Question Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

up...
aktorecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 10:47   #5
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=17827

http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=18&Itemid=2
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 10:59   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

Agatka podałą Ci trafne linki
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 16:57   #7
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

podbijam
załączam swoje zdjęcie przerobione w fotoszopie,zaznaczyłam jak wygląda moja cera na policzkach na nosie i pod nosem,oczywiscie to nie jest taki kolor tylko nie chciałam Was przestraszyc intensywna czerwienią zaznaczyłam jedną strone twarzy-zdjęcie takie.. Na zdjęciu jestem króciutko po wymalowaniu się więc tak bardzo nie widac zaczerwienionej skóry. Strasznie mnie to wkurza, zwłaszcza pod nosem bo to wygląda jakbym miała wąsy . Jest chyba wrażliwa,jest ściągnieta po umyciu, sucha,łuszczy się, czasem jakieś drobne krostki.Byłam z tym u dermatologa, kilka razy podkreśłalm ze chodzi mi o kolor skory a nie coś na trądzik,właściwie juz sama nie wiem czy to jest trądzik czy nie . Mam to dopiero jakieś 2- 3lata. Zaczerwienienie na nosie i policzkach wygląda jak motyl i dochodzi jeszcze to pod nosem w kształcie wąsów właśnie . Doradźcie cos

Edytowane przez caro_l_a
Czas edycji: 2007-02-09 o 17:38
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-30, 12:10   #8
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

szkoda ze załączyłąs zdjecie przerobione, nei widac dobrze, nie jedno widziałysmy wiec pokaż bez przeróbki.
zaczerwienieienie, uczucie suchośći , sciagniecia, luszczacy sie naskórek , czy swędzenie są objawami atopowego zapalenia skóry, powinnas zrobic badania na obecnosc gronkowca, niesety około 80 % lidzi z AZS ma go i on nasila zmiany.
lekarz przepisuje np masci sterydowe ktore sa szybkie w dzialaniu, jednak moga powodowac powracanie zmian(lek kortykosteroidowy).

masci stosowane w AZS to np lipobasa, dermobasa, diprobasa. masci z mocznikiem sa tu tez pomocne , złuszczają i zmiękczają "tward a skórke łuszczącą się" i dodakowo moczniik nawilża.

oczywsicie trzeba zacząc od zmiany dermatologa ,na własną reke nie lecz!

pamietaj ze to przypuszczenie.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 12:12   #9
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

niestety nie mam zdjecia innego,aparatu też,jzu w tym ygodniu ide do lekarza,dziekuje
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 14:55   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

nie ma sprawy ale pamietaj ze przez net nie mozna obejrzec i tylko co to przypuszczamy z opisów
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 08:46   #11
dagmara857
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 70
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

cera naczynkowa to także mój problem . Właśnie zapisałam się na laserowe zamykanie naczynek. Mam też, nie wiem dlaczego (bo tu już prawie 30 na karku), trądzik. Proszę pomóżcie mi co mogę zrobić z trądzikiem, po tym laserze- nie chciałabym robić zabiegów, które zniweczę zabieg zamykania naczynek, dziękuję z góry za pomoc
dagmara857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 16:40   #12
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez aktorecka Pokaż wiadomość
Moja buzia zawsze jest zaczerwieniona, czesto mam wypieki i rumience. Jest tez bardzo wrazliwa. To chyba znaczy ze mam cere naczynkową? Nie jestem pewna bo nie mam tzn "pajaczkow". Jak dbać o moja cere? Moje dbania o nia konczy sie na stosowaniu kremu do cery naycznkowej iwostinu ale nie widze poprawy. ktos na tym forum wspominal o jakims serum z witamina C domowej roboty. Czy stosuje sie go na moj typ cery? Jak to zrobic? I przy okazji jeszcze jedno pytanie. Mam 19lat wiec jestem jeszcze mloda Nie mam kogo zapytac - czy mam juz sie zaczac marwtic zmarszczkami? Tzn stosowac cos aby one za wczesnie sie NIE pojawily? Juz dostrzegam na czole pare linii.. Bede wdzieczna za wszelkie porady
Na 100% jest to cera naczynkowa. Początkowo występują właśnie takie objawy jak opisujesz, z czasem rumień ten może się utrwalić. W przypadku tego rodzaju skóry należy unikać narażenia na zmiany temperatury oraz potraw, które są ostre bądź zbyt gorące. Jeżeli chodzi o pielęgnację to niezbędny jest odpowiedni krem wzmacniający, który uszczelni naczynia. Ja słyszałam bardzo dobre opinie o tym: http://www.aptekavolfarm.pl/282,biod...wej-40-ml.html. Możesz popytać w aptekach o próbki i przed zakupem przetestować go .

Bardzo ważne jest również to, aby unikać wszlekiego rodzaju peelingów ziarnistych, gdyż źle one wpływają na skórę naczyniową. Zamiast tego wybieraj peelingi enzymatyczne.

P.s
Co do serum z witaminą C domowej roboty - raczej odradzam. Tego typu witamina od razu się utlenia i w żaden sposób nie działa na skórę. W przypadku kremów stosuje się jej estry, które są znacznie trwalesz i przenikają przez warstwy naskórka.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:56   #13
Julka3J
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy z cera (naczynkową?)- prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez sergeevna Pokaż wiadomość
Na 100% jest to cera naczynkowa. Początkowo występują właśnie takie objawy jak opisujesz, z czasem rumień ten może się utrwalić. W przypadku tego rodzaju skóry należy unikać narażenia na zmiany temperatury oraz potraw, które są ostre bądź zbyt gorące. Jeżeli chodzi o pielęgnację to niezbędny jest odpowiedni krem wzmacniający, który uszczelni naczynia. Ja słyszałam bardzo dobre opinie o tym: http://www.aptekavolfarm.pl/282,biod...wej-40-ml.html. Możesz popytać w aptekach o próbki i przed zakupem przetestować go .

Bardzo ważne jest również to, aby unikać wszlekiego rodzaju peelingów ziarnistych, gdyż źle one wpływają na skórę naczyniową. Zamiast tego wybieraj peelingi enzymatyczne.

P.s
Co do serum z witaminą C domowej roboty - raczej odradzam. Tego typu witamina od razu się utlenia i w żaden sposób nie działa na skórę. W przypadku kremów stosuje się jej estry, które są znacznie trwalesz i przenikają przez warstwy naskórka.
Ja też mam cerę naczynkową, jak to stwierdził dermatolog, i mam z nią straszny problem ciągle jest zaczerwieniona i podrażniona. Lekarz zalecił mi ten sam krem, o którym pisałaś i ostatnio zaczęłam widzieć poprawę. Przede wszystkim twarz mnie już nie piecze Do tego ma przyjemną konsystencję i nie zostaje na skórze. Świetnie chroni przed warunkami pogodowymi Polecam
Julka3J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.