Słodkie mamy -przepisy, porady itp - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-09, 13:59   #2281
ysia86
Przyczajenie
 
Avatar ysia86
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
ale wam zazdroszczę tych tygodni, ja jestem w 35tc, od kiedy diabetolog mnie pochwalił i kazał mierzyć cukry 4 razy dziennie to też mam niższe - jestem bardziej spokojniejsza
mam nadzieje że ja dochodze do 38tc i zaczne rodzić, panicznie boje się przenoszenia
A ja strasznie zazdroszczę Ci tych 35 tygodni... Upały idą i przyjdzie mi całe lato chodzić w dwupaku...
pozdrowienia
ysia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 15:30   #2282
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez basia_83 Pokaż wiadomość
jestem ju zpo wizycie i niestety strasznie sie zawiodlam, nic sie nie dowiedzialam, oprocz tego ze na sniadanie zwiekszyla mi insuline o jedna jednostke, i ze strasznie cukry mi skacza.

a i co do norm to ponoc sie zmienily ale tylko przy stawianiu diagnozy, reszta pozostaje bez zmian.

nastepna wizyte mam za 2 tyg, potalam jeszcze o paski ketonowe(kupilam juz ze 2 tyg temu i ze 3x mierzyla) i powiedziala ze to strata pieniedzy i ze w badaniu moczy=u wyjdzie czy sa ketony.


nawet nie zapytala co jem jaka mam diete, nic i ja nadal nie wiem co zle robie ze mi cukry skacza, niby nie sa tragiczne ale wahania sa.


Gratulacje dla Soli
Basiu ja na twoim miejscu zmieniłabym szybko diabetologa bałabym się chodzić do niej. Widać że olewa bo dietę powinna ci wyłożyć jednym tchem to jej obowiązek i nie daj sobie wmówić żeby dietetyczka ci ustalała dietę. Co do ketonów to nie słuchaj baby tylko mierz sobie paskami co kilka dni a receptę też ci powinna wystawić na nie bo wtedy są tańsze. Mi moja zawsze wypisuje kiedy tylko poproszę. Ketony wyjdą w badaniu moczu ale przecież nie będziesz moczu badać co kilka dni bo to dopiero jest strata kasy, niech sobie głupia baba policzy.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 16:40   #2283
basia_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 68
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

bylam u ginki ona z kolei mowi ze jak cukry nie przekraczaja mi 140 po posilku to nie mam czy sie przejmowac

a co do dietetyczki to niestety jest jedyna u nas,
ketony bede sama mierzyla.

moje malenstwo wazy 800gr i jak narazie miewa sie dobrze
a ja przytylam 2kg od poczatku ciazy, ciesze sie strasznie bo gdyby nie dieta to pewnie byla bym juz potworem.
__________________
"Małżeństwo to związek, w którym jedno ma zawsze rację, a drugie to mąż"
basia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 17:54   #2284
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez basia_83 Pokaż wiadomość
bylam u ginki ona z kolei mowi ze jak cukry nie przekraczaja mi 140 po posilku to nie mam czy sie przejmowac

a co do dietetyczki to niestety jest jedyna u nas,
ketony bede sama mierzyla.

moje malenstwo wazy 800gr i jak narazie miewa sie dobrze
a ja przytylam 2kg od poczatku ciazy, ciesze sie strasznie bo gdyby nie dieta to pewnie byla bym juz potworem.
Nie wiem jak to jest z cukrami po insulinie ale ja mam przykazane że gdyby 3 razy z rzędu po danym posiłku np kolacji wyskoczyły mi cukry powyżej 120 oczywiście bez błędu dietetycznego to na 4 dzień mam podać 2j insuliny. Myślę gdyby rozpiętość norm była szersza to nie miałabym tak zlecone że po 3 dniach niepowodzenia insulina. Mam nadzieję że chociaż gin ma jako takie pojęcie o prowadzeniu ciąży z cukrzycą.
Dzidziuś spory ja też przytyłam tylko 2 kg a w poprzedniej ciąży 5400g.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 18:11   #2285
basia_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 68
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

ja insuline biore 3x dziennie przed głównymi posiłkami (2-2-3)

powiedzcie mi jeszcze czy cały czas spisujecie co jecie??
bo ja chyba przestane, jak diabetologa to nie interesowało to ja tylko dla siebie nie musze tego spisywac.
__________________
"Małżeństwo to związek, w którym jedno ma zawsze rację, a drugie to mąż"
basia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 18:15   #2286
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Ja pisałam ale przy drugiej wizycie jak nawet nie spytał to przestalam.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-09, 18:23   #2287
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez basia_83 Pokaż wiadomość
ja insuline biore 3x dziennie przed głównymi posiłkami (2-2-3)

powiedzcie mi jeszcze czy cały czas spisujecie co jecie??
bo ja chyba przestane, jak diabetologa to nie interesowało to ja tylko dla siebie nie musze tego spisywac.
Ja w pierwszej ciąży pisałam ale bardziej dla siebie żeby wiedzieć co mogę a co nie. Teraz nie piszę tylko staram się zapamiętać co i w jakich ilościach mogę.
Polecam na słodką chcicę budyń czekoladowy z Lidla Castello . U mnie cukry po nim ok i diabetolog pozwoliła mi go wsuwać więc sobie nie żałuję. Poza tym można mleko przemycić.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 19:08   #2288
basia_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 68
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

ja od 2 mies 2x milam mleko a wlasciwie kasze manna na mleku, taka na rzadko do wypicia, stwierdzilam ze co jak co ale mleko 2x w tyg musze pic bo mi calkiem zeby poleca.

a budyn kupie jutro
__________________
"Małżeństwo to związek, w którym jedno ma zawsze rację, a drugie to mąż"
basia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 05:41   #2289
tiera
Raczkowanie
 
Avatar tiera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 471
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Ja też wczoraj miałam wizytę- przesiedziałam tam półtora godziny tylko po co żeby dostać receptę na paski. Przyznam szczerze że mam dosyć tych wszystkich wizyt u lekarzy- czuję się jak koń wyścigowy, tylko mnie mierzą ważą i co wizyta wielkie zdziwienie jak funkcjonuję z tak niskim ciśnieniem.
Zmierzono mi cukier u lekarza y wyszło 87- i mówię im że ten xido mi strasznie zawyża bo dosłownie przed chwilą mierzyłam nim cukier bo jestem po obiedzie i wyszło mi 118. No ale nic, dalej mam nim mierzyć

Nie spisuję staram się zapamiętać.

Edytowane przez tiera
Czas edycji: 2014-06-10 o 05:43
tiera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 07:30   #2290
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Czołem Brzuchatki

dzisiaj wizytuję i u gina (dowiem się ile waży mały) i u diabetologa mam nadzieję, że to moje ostatnie wizyty przed porodem, bo jestem już w 39 tc i szczerze: mam dość lekarzy, badań, pomiarów itd

u mnie cukry szaleją, ale wg mnie to wina xido (przy którym poradnia uparcie każe mi pozostać) i tak na czczo miałam dzisiaj xido 97 bayer 75
teraz biorę 8 jednostek insuliny na noc, w sumie to nie wiem po co, bo podobne wyniki miałam bez insuliny. Z posiłkami też szału nie ma
No, ale przemęczę się, w końcu do porodu zostało mi.....10 dni

na początku też skrupulatnie wszystko notowałam, ale szybko przestałam, bo...nikogo to nie interesowało teraz zapisuje sobie tylko w dzienniczku samokontroli po czym skoczył mi cukier.
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 07:48   #2291
maly_czlowieczek
Zadomowienie
 
Avatar maly_czlowieczek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 130
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Czołem Brzuchatki

dzisiaj wizytuję i u gina (dowiem się ile waży mały) i u diabetologa mam nadzieję, że to moje ostatnie wizyty przed porodem, bo jestem już w 39 tc i szczerze: mam dość lekarzy, badań, pomiarów itd

u mnie cukry szaleją, ale wg mnie to wina xido (przy którym poradnia uparcie każe mi pozostać) i tak na czczo miałam dzisiaj xido 97 bayer 75
teraz biorę 8 jednostek insuliny na noc, w sumie to nie wiem po co, bo podobne wyniki miałam bez insuliny. Z posiłkami też szału nie ma
No, ale przemęczę się, w końcu do porodu zostało mi.....10 dni

na początku też skrupulatnie wszystko notowałam, ale szybko przestałam, bo...nikogo to nie interesowało teraz zapisuje sobie tylko w dzienniczku samokontroli po czym skoczył mi cukier.
To ja też zapisywałam tak jak Ty.

Widzę że chyba wszystkie Ciężarówki pod koniec mają już dość. Ja mam4 dni do terminu, ale Mała się chyba średnio spieszy. Ostatnia wizyta u diabo już za mną. A USG i KTG mam jutro.....ciekawe ile to jeszcze potrwa, bo bardzo nie chcę wywoływać na siłę...moja mama rodziła 9 i 10 dni po terminie....ale mnie raczej nie pozwolą tyle czekać.....

za wizytę i nie martw się za bardzo pomiarami bo teraz już bardzo trudno zmierzyć dzieciątko wg USG z 9 maja miałam termin na wczoraj
__________________
maly_czlowieczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 13:27   #2292
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez maly_czlowieczek Pokaż wiadomość
za wizytę i nie martw się za bardzo pomiarami bo teraz już bardzo trudno zmierzyć dzieciątko
jestem już po wizycie...
waga małego w rozpoczętym 39 tc waży.....3750 g najbardziej boję się pomyłki na plus - usg daje sobie 550 g błędu pomiaru
szyjka: długa 3,7 cm, zamknięta
mały nawet nie ustawiony w kanale rodnym
gin powiedział, że oznak zbliżającego porodu nie widzi chyba, że nagle coś się zmieni...
wg usg termin mam na 14 czerwca i plisssssss niech to się wtedy stanie

trochę ryczeć mi się chce, bo boję się, że to są skutki cukrzycy ciążowej i będą tego konsekwencje.....z drugiej strony od wykrycia cukrzycy jestem na diecie, cukry mam w miarę ok, hemoglobinę glikowaną też, nie przytyłam dużo (ok 12 kg, zaczęłam puchnąć pod koniec 8 m-ca)

Cytat:
Napisane przez maly_czlowieczek Pokaż wiadomość
.moja mama rodziła 9 i 10 dni po terminie....ale mnie raczej nie pozwolą tyle czekać.....
a mi pozwala gin tyle czekać dopiero tydzień po oficjalnym tp mam zgłosić się do szpitala.....

kolejna wizyta u gina za tydzień a dziś mam jeszcze diabetologa....
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 13:31   #2293
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Bogini u mnie cesarski robią od 4250 przy cukrzycy, a dziecko można spokojnie takie duze urodzić. Wiem ze się martwisz ale często usga błędy na minus także.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 18:08   #2294
maly_czlowieczek
Zadomowienie
 
Avatar maly_czlowieczek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 130
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Bogini, nie nastawiaj się negatywnie, to nie pomoże synuś po prostu taki duży jest i wątpię że przez cukrzycę, bo się mega przyjmujesz i pilnujesz. Ja też nastawiam się na duże dziecko bo sama miałam 4300 g, ale będę bardzo optować za porodem SN o ile to nie zaszkodzi Małej.

Mam nadzieję że wizyta u diabo Cię nie dobije tylko pocieszy, bo żal patrzeć jak się starasz i martwisz.
__________________
maly_czlowieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 18:10   #2295
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Dziękuję dziewczyny za gratulacje

W piątek urodziłam śliczną córeczkę. Ważyła po porodzie 3630, 55 cm. Pojechałam w sumie przypadkiem na ktg do szpitala i juz mnie zostawili, bo coś było nie tak z tętnem. A poprzednie ktg miałam dzień wcześniej i było wszystko ok. Na szczęście córcia jest zdrowa. Jej też mierzyli cukier i wszystko w porządku.
Po porodzie cukry u mnie szalały powyżej 200 i myślałam, że glukometr się zepsuł, ale potem zaczęły się normować i już nie mierzę. Normalnie jestem taka szczęśliwa bez tej diety i że już nie muszę się kuć tym glukometrem. Jak już cukry zaczeły się normować to oczywiście jeszcze w szpitalu zjadłam prawie całą paczkę ciastek
Za kilka tygodni zrobię to obciążenie i zobaczymy
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 19:15   #2296
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez tiera Pokaż wiadomość
Ja też wczoraj miałam wizytę- przesiedziałam tam półtora godziny tylko po co żeby dostać receptę na paski. Przyznam szczerze że mam dosyć tych wszystkich wizyt u lekarzy- czuję się jak koń wyścigowy, tylko mnie mierzą ważą i co wizyta wielkie zdziwienie jak funkcjonuję z tak niskim ciśnieniem.
Zmierzono mi cukier u lekarza y wyszło 87- i mówię im że ten xido mi strasznie zawyża bo dosłownie przed chwilą mierzyłam nim cukier bo jestem po obiedzie i wyszło mi 118. No ale nic, dalej mam nim mierzyć

Nie spisuję staram się zapamiętać.
Nie koń wyścigowy tylko klacz rozpłodowa przynajmniej ja się tak czuję . Od 2 lat w ciąży z 1,5 mc przerwą taki trochę inkubator . Mnie też wkurza to czekanie pod gabinetami ale chodzę prywatnie więc te godziny są w miarę przestrzegane,. Najgorzej jest pod gab zabiegowym, dziś myślałam że utłukę pana pielęgniarza bo każdą pacjentkę trzymał w gabinecie 10 20 min. Już myślałam że rozsadzę ta przychodnie na szczęście rzadko tam chodzę bo większość badań robię u siebie w pracy.
To Xido to rzeczywiście PORAŻKA .

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Czołem Brzuchatki

dzisiaj wizytuję i u gina (dowiem się ile waży mały) i u diabetologa mam nadzieję, że to moje ostatnie wizyty przed porodem, bo jestem już w 39 tc i szczerze: mam dość lekarzy, badań, pomiarów itd

u mnie cukry szaleją, ale wg mnie to wina xido (przy którym poradnia uparcie każe mi pozostać) i tak na czczo miałam dzisiaj xido 97 bayer 75
teraz biorę 8 jednostek insuliny na noc, w sumie to nie wiem po co, bo podobne wyniki miałam bez insuliny. Z posiłkami też szału nie ma
No, ale przemęczę się, w końcu do porodu zostało mi.....10 dni

na początku też skrupulatnie wszystko notowałam, ale szybko przestałam, bo...nikogo to nie interesowało teraz zapisuje sobie tylko w dzienniczku samokontroli po czym skoczył mi cukier.
Już masz z górki nie to co ja , lekko poza połową .

Cytat:
Napisane przez maly_czlowieczek Pokaż wiadomość
To ja też zapisywałam tak jak Ty.

Widzę że chyba wszystkie Ciężarówki pod koniec mają już dość. Ja mam4 dni do terminu, ale Mała się chyba średnio spieszy. Ostatnia wizyta u diabo już za mną. A USG i KTG mam jutro.....ciekawe ile to jeszcze potrwa, bo bardzo nie chcę wywoływać na siłę...moja mama rodziła 9 i 10 dni po terminie....ale mnie raczej nie pozwolą tyle czekać.....

za wizytę i nie martw się za bardzo pomiarami bo teraz już bardzo trudno zmierzyć dzieciątko wg USG z 9 maja miałam termin na wczoraj
Jeżeli lekarze zdecydują się na wywołanie porodu to ja bym się nie wzbraniała . Będzie dobrze , może małą cię wcześniej "zaskoczy" i wydaje mi się że chyba tak jest lepiej . Człowiek nie siedzi jak na szpilkach

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
jestem już po wizycie...
waga małego w rozpoczętym 39 tc waży.....3750 g najbardziej boję się pomyłki na plus - usg daje sobie 550 g błędu pomiaru
szyjka: długa 3,7 cm, zamknięta
mały nawet nie ustawiony w kanale rodnym
gin powiedział, że oznak zbliżającego porodu nie widzi chyba, że nagle coś się zmieni...
wg usg termin mam na 14 czerwca i plisssssss niech to się wtedy stanie

trochę ryczeć mi się chce, bo boję się, że to są skutki cukrzycy ciążowej i będą tego konsekwencje.....z drugiej strony od wykrycia cukrzycy jestem na diecie, cukry mam w miarę ok, hemoglobinę glikowaną też, nie przytyłam dużo (ok 12 kg, zaczęłam puchnąć pod koniec 8 m-ca)



a mi pozwala gin tyle czekać dopiero tydzień po oficjalnym tp mam zgłosić się do szpitala.....

kolejna wizyta u gina za tydzień a dziś mam jeszcze diabetologa....
U mnie pomiar dziecka wyszedł na minus, z usg było ok. 3000g a Maluszek miał tylko 2460g. Najważniejsze to ktg i przepływy.
Daj znać jak wizyta diabetologa.

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za gratulacje

W piątek urodziłam śliczną córeczkę. Ważyła po porodzie 3630, 55 cm. Pojechałam w sumie przypadkiem na ktg do szpitala i juz mnie zostawili, bo coś było nie tak z tętnem. A poprzednie ktg miałam dzień wcześniej i było wszystko ok. Na szczęście córcia jest zdrowa. Jej też mierzyli cukier i wszystko w porządku.
Po porodzie cukry u mnie szalały powyżej 200 i myślałam, że glukometr się zepsuł, ale potem zaczęły się normować i już nie mierzę. Normalnie jestem taka szczęśliwa bez tej diety i że już nie muszę się kuć tym glukometrem. Jak już cukry zaczeły się normować to oczywiście jeszcze w szpitalu zjadłam prawie całą paczkę ciastek
Za kilka tygodni zrobię to obciążenie i zobaczymy
Gratulacje
Teraz niech rośnie jak na drożdżach, przesypia całe noce itd.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 19:34   #2297
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Dzięki Dziewczyny za słowa pocieszenia
u diabo ok, zwiększyła mi dawki insuliny do 5 jednostek i 9 na noc. mam jeść dużo i się wzmacniać przed porodem

Nie miała zastrzeżeń co do wagi dziecka - jest w normie, przepływy, tętno też ok. w poniedziałek mam się stawić na kolejną wizytę - diabo obiecała, że się dowie jak jest w szpitalu w którym planuje rodzić - tzn czy muszę czekać z cukrzycą ciążową do skończenia 41 tc jeśli akcja wcześniej się nie zacznie

i rzeczywiście normy się zmieniły, gdybym teraz miała obciążenie glukozą nie miałabym cukrzycy
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-10, 22:14   #2298
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za gratulacje

W piątek urodziłam śliczną córeczkę. Ważyła po porodzie 3630, 55 cm. Pojechałam w sumie przypadkiem na ktg do szpitala i juz mnie zostawili, bo coś było nie tak z tętnem. A poprzednie ktg miałam dzień wcześniej i było wszystko ok. Na szczęście córcia jest zdrowa. Jej też mierzyli cukier i wszystko w porządku.
Po porodzie cukry u mnie szalały powyżej 200 i myślałam, że glukometr się zepsuł, ale potem zaczęły się normować i już nie mierzę. Normalnie jestem taka szczęśliwa bez tej diety i że już nie muszę się kuć tym glukometrem. Jak już cukry zaczeły się normować to oczywiście jeszcze w szpitalu zjadłam prawie całą paczkę ciastek
Za kilka tygodni zrobię to obciążenie i zobaczymy

Gratulacje
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-11, 06:11   #2299
tiera
Raczkowanie
 
Avatar tiera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 471
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Sola1


Nanusia76
masz rację z tą klaczą, chociaż u mnie różnica 6 lat więc już zapomniałam jak to było.
tiera jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-12, 09:13   #2300
maly_czlowieczek
Zadomowienie
 
Avatar maly_czlowieczek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 130
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Wpadam na chwilę 2 dni do terminu, wczoraj były 2 KTG i USG. Mała się strasznie wierci. Waga z USG - 3400 +/- 500 g, kocham tą pół kg granicę błędu przepływy, łożysko jest ok. Tylko tętno szaleje przy ruchach, a że ruszała się niemal bez przerwy to nawet pod 190 pochodziło dziś idę do gin mierzyć tętno, bo ona już bardziej panikuje niż ja.....chciałabym żeby już Panna chciała się urodzić....

Pogoda chyba odpuszcza. Miłego dnia Dziewczyny!
__________________
maly_czlowieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 09:25   #2301
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez maly_czlowieczek Pokaż wiadomość
Wpadam na chwilę 2 dni do terminu, wczoraj były 2 KTG i USG. Mała się strasznie wierci. Waga z USG - 3400 +/- 500 g, kocham tą pół kg granicę błędu przepływy, łożysko jest ok. ....
trzymam kciuki za lekki i szybki poród no i za wagę małej, żeby była dobra daj znać jak będziesz po

te granice błędu to jakiś żart - mój może ważyć nawet 4200 g teraz ale oczywiście marzę o pomyłce na "minus"

mój zrobił się nieaktywny ostatnio i muszę obserwować ruchy dziecka. to czekanie jest strasznie stresujące......
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 09:40   #2302
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez maly_czlowieczek Pokaż wiadomość
Wpadam na chwilę 2 dni do terminu, wczoraj były 2 KTG i USG. Mała się strasznie wierci. Waga z USG - 3400 +/- 500 g, kocham tą pół kg granicę błędu przepływy, łożysko jest ok. Tylko tętno szaleje przy ruchach, a że ruszała się niemal bez przerwy to nawet pod 190 pochodziło dziś idę do gin mierzyć tętno, bo ona już bardziej panikuje niż ja.....chciałabym żeby już Panna chciała się urodzić....

Pogoda chyba odpuszcza. Miłego dnia Dziewczyny!
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-12, 20:33   #2303
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Dziekuje dziewczyny

-----

Powiem Wam ze po tej diecie cukrzycowej i po tych poczatkowych pomiarach po porodzie gdzie cukry sie unormowaly doceniam to ze moge jesc wszystko bez tego mierzenia i pilnowania godzin bo te dwie rzeczy najbardziej mnie meczyly.
Mialam wprowadzac powoli niektore produkty, ale w zwiazku z tym ze mam duza anemie musze jesc zarowno produkty bogate w zelazo jak i wit. C bo zelazo lepiej sie wchlania. Moja corcia akceptuje wszystko co do tej pory jadlam.

Cytat:
Napisane przez maly_czlowieczek Pokaż wiadomość
Wpadam na chwilę 2 dni do terminu, wczoraj były 2 KTG i USG. Mała się strasznie wierci. Waga z USG - 3400 +/- 500 g, kocham tą pół kg granicę błędu przepływy, łożysko jest ok. Tylko tętno szaleje przy ruchach, a że ruszała się niemal bez przerwy to nawet pod 190 pochodziło dziś idę do gin mierzyć tętno, bo ona już bardziej panikuje niż ja.....chciałabym żeby już Panna chciała się urodzić....

Pogoda chyba odpuszcza. Miłego dnia Dziewczyny!
Trzymam mocno kciuki za szybki porod!!!!!!







Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
trzymam kciuki za lekki i szybki poród no i za wagę małej, żeby była dobra daj znać jak będziesz po

te granice błędu to jakiś żart - mój może ważyć nawet 4200 g teraz ale oczywiście marzę o pomyłce na "minus"

mój zrobił się nieaktywny ostatnio i muszę obserwować ruchy dziecka. to czekanie jest strasznie stresujące......
Podobno niedlugo przed porodem dzieci robia sie mniej aktywne w poprzedniej ciazy gdzie porod zaczal sie naturalnie to sie sprawdzilo- jakos na kilka dni, moze tydzien przed. Ale dla mnie to tez bylo stresujace, bo bylam przyzwyczjona do takicvh silnych ruchow
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 09:25   #2304
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Podobno niedlugo przed porodem dzieci robia sie mniej aktywne w poprzedniej ciazy gdzie porod zaczal sie naturalnie to sie sprawdzilo- jakos na kilka dni, moze tydzien przed. Ale dla mnie to tez bylo stresujace, bo bylam przyzwyczjona do takicvh silnych ruchow
mam nadzieję, że to sprawdzi się u mnie również, bo dziś po śniadaniu nie naliczyłam tych 10 ruchów, może z trzy i oczywiście już jestem zaniepokojona
a za tydzień mam rodzić wg tp

Sola zazdroszczę Ci wyzwolenia od diety, glukometru i pomiarów mam nadzieję, że u mnie to też niedługo nastąpi. ostatnio potrzebuję więcej snu i wstaję ok 1,5-2 h później niż zazwyczaj i oczywiście - cukry szaleją
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-13, 09:49   #2305
maly_czlowieczek
Zadomowienie
 
Avatar maly_czlowieczek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 130
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

A mnie w niedzielę wysyłają do szpitala (dzień po terminie), może uda się małą przekonać żeby jednak wyszła wcześniej. a w ogóle coś mi się stało i od kilku dni piekę....wczoraj muffiny z truskawkami i szarlotkę z budyniem, a dziś już w ogóle przeszłam samą siebie - murzynek, ciasto z truskawkami i takie cynamonowe kule z mielonych migdałów bo mi białka z szarlotki zostały.....nie wiem kto to zje....
__________________
maly_czlowieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 18:48   #2306
martuszka0
Rozeznanie
 
Avatar martuszka0
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 995
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za gratulacje

W piątek urodziłam śliczną córeczkę. Ważyła po porodzie 3630, 55 cm. Pojechałam w sumie przypadkiem na ktg do szpitala i juz mnie zostawili, bo coś było nie tak z tętnem. A poprzednie ktg miałam dzień wcześniej i było wszystko ok. Na szczęście córcia jest zdrowa. Jej też mierzyli cukier i wszystko w porządku.
Po porodzie cukry u mnie szalały powyżej 200 i myślałam, że glukometr się zepsuł, ale potem zaczęły się normować i już nie mierzę. Normalnie jestem taka szczęśliwa bez tej diety i że już nie muszę się kuć tym glukometrem. Jak już cukry zaczeły się normować to oczywiście jeszcze w szpitalu zjadłam prawie całą paczkę ciastek
Za kilka tygodni zrobię to obciążenie i zobaczymy
ogromne gratulacje
ja od porodu (5,5 tygodnia minęło) cukier mierzyłam może z 5 razy przy małej jakoś tak nie mam głowy do sprawdzania cukru, bo jak nie zajmuje się nią to w wolnej chwili ogarniam chałupę itp....
Cytat:
Napisane przez maly_czlowieczek Pokaż wiadomość
Wpadam na chwilę 2 dni do terminu, wczoraj były 2 KTG i USG. Mała się strasznie wierci. Waga z USG - 3400 +/- 500 g, kocham tą pół kg granicę błędu przepływy, łożysko jest ok. Tylko tętno szaleje przy ruchach, a że ruszała się niemal bez przerwy to nawet pod 190 pochodziło dziś idę do gin mierzyć tętno, bo ona już bardziej panikuje niż ja.....chciałabym żeby już Panna chciała się urodzić....

Pogoda chyba odpuszcza. Miłego dnia Dziewczyny!
trzymam kciuki za szybki poród
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
trzymam kciuki za lekki i szybki poród no i za wagę małej, żeby była dobra daj znać jak będziesz po

te granice błędu to jakiś żart - mój może ważyć nawet 4200 g teraz ale oczywiście marzę o pomyłce na "minus"

mój zrobił się nieaktywny ostatnio i muszę obserwować ruchy dziecka. to czekanie jest strasznie stresujące......
Tobie również życzę szybkiego porodu
Cytat:
Napisane przez maly_czlowieczek Pokaż wiadomość
A mnie w niedzielę wysyłają do szpitala (dzień po terminie), może uda się małą przekonać żeby jednak wyszła wcześniej. a w ogóle coś mi się stało i od kilku dni piekę....wczoraj muffiny z truskawkami i szarlotkę z budyniem, a dziś już w ogóle przeszłam samą siebie - murzynek, ciasto z truskawkami i takie cynamonowe kule z mielonych migdałów bo mi białka z szarlotki zostały.....nie wiem kto to zje....
mam to samo z tym pieczeniem.... Może to jakieś przesilenie letnie?? tylko że ja pozwalam sobie wszystko jeść, wiec piekę dla siebie

za tydzień planuję zrobić obciążenie glukozą... Ciekawe co mi tam wyjdzie, mam nadzieję, że wszystko okej będzie
martuszka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 20:43   #2307
maly_czlowieczek
Zadomowienie
 
Avatar maly_czlowieczek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 130
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Jednak udało się uniknąć szpitala...Ale miałam znów USG i wg tego lekarza moja Kruszyna waży 3773 i, cytuję, na pewno nie jest dzieckiem 3200-3400, mam ponoć duży brzuch i zadziwiająco dużo wód, ale o wielowodziu nie było mowy. Na KTG tym razem cisza, spokój, no i ponoć bardziej mam liczyć na termin z USG prenatalnego (tego pierwszego) czyli 18.06.

Ponoć gdybym miała cukrzycę to by mnie zamknęli, ale jak to tylko nietolerancja i to wg starych norm to dają mi 7 dni.
__________________
maly_czlowieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 04:04   #2308
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

12.06.14 godz 17.55 na świat zawital nasz synek
Waga 2940 i 53 cm- 10 punktow, porod sn
Indukowany, mały pępowiną owiniety

Dochodzimy do siebie..

Z doswiadczenia glukometr bayer zawyrza cukry w szpitalu sprawdzalismy
Warto hemoglobine robic raz na miesiac zeby wiedziec co se dziejd
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 05:30   #2309
tiera
Raczkowanie
 
Avatar tiera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 471
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

simka234 gratuluję!!!


Ja się jeszcze pomęczę z 20 tygodni :P
tiera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 05:50   #2310
maly_czlowieczek
Zadomowienie
 
Avatar maly_czlowieczek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 130
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Simka, ogromne gratulacje, taka Kruszynka! Wypoczywajcie, dużo zdrówka!
__________________
maly_czlowieczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-13 12:48:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.