Czy warto studiować grafikę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-14, 08:13   #1
xMagnoliax
Przyczajenie
 
Avatar xMagnoliax
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10

Czy warto studiować grafikę?


Cześć wszystkim
Jako że nie mam żadnych znajomych na tym kierunku, to postanowiłam założyć taki temat na forum - może jakaś dobra duszyczka odpowie na kilka moich pytań i rozwieje wątpliwości.
Studiuję teraz kulturoznawstwo i chociaż generalnie ten kierunek pokrywa się z moim zainteresowaniami, to czuję, że nie tu jest moje miejsce (abstrahując od "pracy po humanie", ale to inny wątek). Po maturach myślałam o studiowaniu grafiki, bo przez całe moje życie zajmowałam się sztuką w różnych wydaniach, ale ostatecznie nawet nie złożyłam tam papierów... Teraz myślę, że mógł to być błąd. Jeśli chodzi o uczelnie, to myślę nad tymi z Rzeszowa lub Wrocławia (opcjonalnie PWSZ w Tarnowie gdzie jest grafika projektowa).
Ile miesięcznie trzeba przeznaczyć na materiały na zajęcia? Gdzieś znalazłam informacje, że ok. 400zł - czy to prawda?
Macie jakieś doświadczenia ze studiowaniem grafiki wyżej wymienionych miastach? Co ciekawego oferują? (Sprawdzałam strony internetowe ofc, ale wiadomo, że uczelnie lubią dużo obiecywać )
Czy jest ciężko wyrobić się z oddawaniem prac w terminie?
Czy według Was warto studiować ten kierunek?

Będę wdzięczna za wszystkie informacje c:
xMagnoliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 09:38   #2
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Czy warto studiować grafikę?

Pierwsze podstawowe pytanie. Co chcesz robić po tej grafice? Po co Ci ona? Jaka to ma być grafika?

Ile trzeba przeznaczyć na materiały? Trudno powiedzieć bo różnie to bywa, zależy jakie są projekty, a to już zależy do wykładowców i od nas samych. Nie ma odpowiedzi na to pytanie.
Co do oddawania prac w terminie, zależy też tylko od Ciebie. Im więcej się pociśnie na początku tym łatwiej później.
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 13:17   #3
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy warto studiować grafikę?

Cytat:
Napisane przez xMagnoliax Pokaż wiadomość
Ile miesięcznie trzeba przeznaczyć na materiały na zajęcia? Gdzieś znalazłam informacje, że ok. 400zł - czy to prawda?
Zależy od uczelni i od wybranych zajęć, np. jeśli będziesz brać zajęcia z kaligrafii to dolicz sobie specjalny papier, atrament, pędzle itd.

Cytat:
Napisane przez xMagnoliax Pokaż wiadomość
Czy jest ciężko wyrobić się z oddawaniem prac w terminie?
Zależy od uczelni.

Cytat:
Napisane przez xMagnoliax Pokaż wiadomość
Czy według Was warto studiować ten kierunek?
To zależy. Czy to twoja wielka pasja? Czy masz duże zacięcie i nie należysz do osób, które łatwo się zrażają? Talent to nie wszystko. Jest to dość nasycony rynek - weź pod uwagę, że byle kto z Photoshopem teraz uważa się za "projektanta i "zrobi logo" za 50zł. Budżety firm są coraz mniejsze, klienci często szukają najtańszych projektantów, a konkurencja ogromna.

Odradzałabym uczelnie, które uczą tylko "grafiki komputerowej". I znajdź sobie jakąś niszę, w której będziesz się specjalizować.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 13:39   #4
paniekscelencja90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 26
Dot.: Czy warto studiować grafikę?

Ja dopiero zaczynam zaocznie od niedawana więc ciężko mi ocenić.
paniekscelencja90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 14:25   #5
xMagnoliax
Przyczajenie
 
Avatar xMagnoliax
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Czy warto studiować grafikę?

Dziękuję za wszystkie posty

Cytat:
Co chcesz robić po tej grafice? Po co Ci ona? Jaka to ma być grafika?
Najbardziej interesuje mnie robienie concept artów do gier, ogólnie jakieś ilustracje etc. Raczej grafika komputerowa. Uwielbiam też malarstwo, ale nie wiążę z nim żadnych planów zawodowych.

Cytat:
Odradzałabym uczelnie, które uczą tylko "grafiki komputerowej". I znajdź sobie jakąś niszę, w której będziesz się specjalizować.
Z tego co sprawdzałam to w Rzeszowie jest grafika/sztuki wizualne ze specjalnością malarstwo, rysunek, grafika komputerowa, w Tarnowie grafika projektowa, we Wrocławiu pewnie szerszy wybór.

Cytat:
Czy to twoja wielka pasja? Czy masz duże zacięcie i nie należysz do osób, które łatwo się zrażają?
Nie wiem czy mam zacięcie, ale studiując już zupełnie inny kierunek czuję się tam nie na miejscu, a sztuka zawsze mi gdzieś tam towarzyszy. Wracam po zajęciach i rysuję, maluję, próbuję też ogarnąć digital art, dlatego rozważam te studia. Szkoda mi marnować 5 lat na kierunek, który okazał się inny, niż oczekiwałam, a po pierwszym roku jeszcze nie szkoda zmieniać.
xMagnoliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 16:21   #6
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy warto studiować grafikę?

Cytat:
Napisane przez xMagnoliax Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie posty

Najbardziej interesuje mnie robienie concept artów do gier, ogólnie jakieś ilustracje etc. Raczej grafika komputerowa. Uwielbiam też malarstwo, ale nie wiążę z nim żadnych planów zawodowych.

Z tego co sprawdzałam to w Rzeszowie jest grafika/sztuki wizualne ze specjalnością malarstwo, rysunek, grafika komputerowa, w Tarnowie grafika projektowa, we Wrocławiu pewnie szerszy wybór.

Nie wiem czy mam zacięcie, ale studiując już zupełnie inny kierunek czuję się tam nie na miejscu, a sztuka zawsze mi gdzieś tam towarzyszy. Wracam po zajęciach i rysuję, maluję, próbuję też ogarnąć digital art, dlatego rozważam te studia. Szkoda mi marnować 5 lat na kierunek, który okazał się inny, niż oczekiwałam, a po pierwszym roku jeszcze nie szkoda zmieniać.
Powodzenia Jeśli interesuje cię digital art i projektowanie do gier, to polecam kursy z projektowania 3D, np. w programie Z-Brush- da ci to zupełnie nowy zestaw umiejętności i nowe spojrzenie na projektowanie.

Fajnie że interesuje cię malarstwo i ilustracja - to dodatkowe umiejętności które przydadzą ci się w zawodzie, więc rozwijaj to dalej.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 16:27   #7
xMagnoliax
Przyczajenie
 
Avatar xMagnoliax
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Czy warto studiować grafikę?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Jeśli interesuje cię digital art i projektowanie do gier, to polecam kursy z projektowania 3D
Byłam na pierwszych zajęciach z blendera i nie dałam rady zrobić pracy domowej Gdybym poświęciła dużo czasu to zrobiłabym to, ale jakoś mnie to nie pasjonuje, wydawało się żmudne i czasochłonne. To chyba jednak nie moja działka, wolę jednak 2D.
xMagnoliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-14, 16:41   #8
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy warto studiować grafikę?

Cytat:
Napisane przez xMagnoliax Pokaż wiadomość
Byłam na pierwszych zajęciach z blendera i nie dałam rady zrobić pracy domowej Gdybym poświęciła dużo czasu to zrobiłabym to, ale jakoś mnie to nie pasjonuje, wydawało się żmudne i czasochłonne. To chyba jednak nie moja działka, wolę jednak 2D.
Blender jest moim zdaniem dość trudny w obsłudze, Z-Brush jest o wiele bardziej intuitywny (po prostu rzeźbisz) - ale nie każdy lubi 3D więc w pełni rozumiem
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 16:47   #9
xMagnoliax
Przyczajenie
 
Avatar xMagnoliax
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Czy warto studiować grafikę?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Blender jest moim zdaniem dość trudny w obsłudze, Z-Brush jest o wiele bardziej intuitywny (po prostu rzeźbisz) - ale nie każdy lubi 3D więc w pełni rozumiem
W takim razie spróbuję zrobić drugie podejście, tym zarazem do Z-Brusha Jak na razie mam w miarę dużo czasu na obecnych studiach, więc to dobry czas na próbowanie nowych rzeczy i szukanie swojej drogi.
xMagnoliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-14 17:47:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.