Aparaty ortodontyczne, cz. VI :) - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-18, 17:57   #1831
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

mam tak samo - uśmiecham się teraz częściej, mimo że zęby dalej krzywe
po wizycie u orto. jestem zawiedziona, było SZYBKO, zmiana gumeczek i 70 zł nie moje :/ w sumie to nawet z nią nie pogadałam, bo było tak szybko że nawet nie zdążyłam się zastanowić.... ehhh
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:04   #1832
Gladys del Carmen
Raczkowanie
 
Avatar Gladys del Carmen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 119
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

A w jakim ja szoku dziś byłam, że tak szybko mi ten aparat założyli Dosłowie pół godzinki A jak podobało mi się pytanie "to jakie kochanie chcesz gumeczki?", a ja nie wiem czemu, ale miałam przeświadczenie, że będzie ze 3 kolory na krzyż Patrzę, a tu 1500 kolorów w wielkim pudełku Jestem dopiero na początku więc będę miała okazję poszaleć
Gladys del Carmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:30   #1833
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

zamieszczam obiecane foty. pierwsza zaraz po założeniu aparatu a druga po 6 tygodniach noszenia. pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pow1.jpg (91,2 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ostatnie.jpg (56,8 KB, 100 załadowań)
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:50   #1834
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość


nie wierze w to co czytam, ale może gdzies dalej ode mnie jest inaczej


ja jeszcze nie miałam robionego piaskowania, mimo, że kilka razy w całości odkleił mi sie ten retainer i orto przyklejała mi go na nowa za darmo, ale żadnego piaskowania mi nie robiła. no jeśli masz duzo kamienia na nim, albo co gorsza na ząbkach na których sie trzyma to może i lepiej by było zrobic ten zabieg, albo kamień nie odkładał się dalej ?

a ile nosilaś lat stały aparat ?

kacimietka- jeżeli ona nosi ten retainer juz tyle lat to nie ma potrzeby chodzenia na wizyty i sprawdzania czy retainer jest czy jak wyglada ja mam go nosic do końca zycia i jakos nie widzi mi sie latanie do orto tylko dlatego,zeby on był pod opieką
stały aparat miałam przez chyba 2 lata, nie pamiętam bo było to dawno (jak miałam ok.12-14 lat), w tym roku mam 21 więc retainer noszę już 6-7 lat i zęby myję często ale krótko, i przyznaję nie zwracałam za bardzo uwagi na to że ten drucik tam jest (mimo że jest uciążliwy, ma ostre krawędzie i czasem kaleczy język)
może dałoby się to piaskowanie zrobić tylko na tych 6 zębach? zależy mi żeby to tanio wyszło bo jak wspominałam mam szparę między górną jedynką i dwójką przez to że ortodonta za wcześnie zdjął mi aparat (albo dlatego że wada się cofnęła i już) i wolałabym ją sobie zakleić chociaż ze strony jednego zęba (wtedy to kosztuje 100zł).
ten retainer na dole nie wiem po co mi był, bo zęby dolne miałam zawsze równiutkie (ale za to miałam krzywy zgryz, i dalej mam). także z chęcią się go pozbędę.
co do piaskowania to z tego co patrzyłam na necie to raczej nie kosztuje to 200 zł, więc mogę to zrobić kiedy indziej..ale to się jeszcze zobaczy
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:52   #1835
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

hejo nowe kobitki!
ja jzu tu jedna ze straszych jestem, od 1 watku nie udzielma sie bo siedze na eLkowym wreszcie sie za siebie wzielam..

U mnie wizyta 1 lipca, musialam zmienic bo 7 egz na prawko;[ i dowiem sie kiedy zdejmuje góre (mam nadzieje) chcoiaz szkoda mi sie z zelastwem zeganc chlip
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 18:59   #1836
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
stały aparat miałam przez chyba 2 lata, nie pamiętam bo było to dawno (jak miałam ok.12-14 lat), w tym roku mam 21 więc retainer noszę już 6-7 lat i zęby myję często ale krótko, i przyznaję nie zwracałam za bardzo uwagi na to że ten drucik tam jest (mimo że jest uciążliwy, ma ostre krawędzie i czasem kaleczy język)
może dałoby się to piaskowanie zrobić tylko na tych 6 zębach? zależy mi żeby to tanio wyszło bo jak wspominałam mam szparę między górną jedynką i dwójką przez to że ortodonta za wcześnie zdjął mi aparat (albo dlatego że wada się cofnęła i już) i wolałabym ją sobie zakleić chociaż ze strony jednego zęba (wtedy to kosztuje 100zł).
ten retainer na dole nie wiem po co mi był, bo zęby dolne miałam zawsze równiutkie (ale za to miałam krzywy zgryz, i dalej mam). także z chęcią się go pozbędę.
co do piaskowania to z tego co patrzyłam na necie to raczej nie kosztuje to 200 zł, więc mogę to zrobić kiedy indziej..ale to się jeszcze zobaczy
w wieku 12-14 lat szczęka jeszcze się rozwija i kształtuje, niestety nie popieram zakłądania aparatu stałego w tym wczesnym wieku z racji że po ściągnięciu aparatu szczęka dalej się kształtuje i może wrócić do swojego poprzedniego kształtu

ja ściągając w wieku 18 lat aparat myślałam że wszytsko jest ok, ale po 2 latach znowu wszytsko wróciło do poprzedniego stanu, z racji rozwijania się jeszcze u mnie szczęki

więc to też nie przez orto, bo mogłaś nawet z 4 lata nosić i mogło się wrócić

co do drucika, to ja mam go zaklejonego całego, nie czuje że mam tego druta bo jest cały w kleju nawet te końcówki w nim są, więc praktycznie dla mnie go nie ma

tak miałam proste zeby na dole, ale mimo to orto założyłą mi tendrucik i nie załuje bo mógł i dół sie popsuć, a tak jest z nim przynajmniej spokój.

a jak ty chcesz ta szparę zakleić ??
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:11   #1837
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
hejo nowe kobitki!
ja jzu tu jedna ze straszych jestem, od 1 watku nie udzielma sie bo siedze na eLkowym wreszcie sie za siebie wzielam..

U mnie wizyta 1 lipca, musialam zmienic bo 7 egz na prawko;[ i dowiem sie kiedy zdejmuje góre (mam nadzieje) chcoiaz szkoda mi sie z zelastwem zeganc chlip
Nie poznałam Cię (przez ten avatar)! Ale masz dobrze! zresztą masz juz śliczne ząbki, pozazdrościć!
Powodzonka na prawku!

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Dottie

Z tego co napisałaś wnioskuję, że chcesz pozbyć się kamienia, a przecież piaskowanie usuwa osad, nie kamień!
Jeżeli rzeczywiście masz kamień nazębny to powinnaś zrobić sobie scaling, a ten należy się każdemu raz w roku (jak psu zupa) z nfz-tu! Musisz pytać w gabinetach stomatologicznych czy mają kontrakt z nfz!
Za piaskowanie niestety trzeba płacić ale nie powinno kosztować więcej niż 100zł!

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
zamieszczam obiecane foty. pierwsza zaraz po założeniu aparatu a druga po 6 tygodniach noszenia. pozdrawiam
Kurcze, jaki szybki efekt!
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 19:17   #1838
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
w wieku 12-14 lat szczęka jeszcze się rozwija i kształtuje, niestety nie popieram zakłądania aparatu stałego w tym wczesnym wieku z racji że po ściągnięciu aparatu szczęka dalej się kształtuje i może wrócić do swojego poprzedniego kształtu

ja ściągając w wieku 18 lat aparat myślałam że wszytsko jest ok, ale po 2 latach znowu wszytsko wróciło do poprzedniego stanu, z racji rozwijania się jeszcze u mnie szczęki

więc to też nie przez orto, bo mogłaś nawet z 4 lata nosić i mogło się wrócić

co do drucika, to ja mam go zaklejonego całego, nie czuje że mam tego druta bo jest cały w kleju nawet te końcówki w nim są, więc praktycznie dla mnie go nie ma

tak miałam proste zeby na dole, ale mimo to orto założyłą mi tendrucik i nie załuje bo mógł i dół sie popsuć, a tak jest z nim przynajmniej spokój.

a jak ty chcesz ta szparę zakleić ??
co do tej szpary to tak potocznie powiedziałam 'zakleić' chodzi oczywiście o doklejenie jakiegoś tam materiału kompozytowego przy krawędzi każdego zęba, płaci się za to po 100 zł za ząb czyli tyle co za plombę, był tu gdzieś cały wątek o tym. niestety trzeba to robić co parę lat więc chyba taniej by mnie wyszło założyć aparat stały ponownie... no ale przeszkadza mi ona, bo to nie jest taka szpara jak ludzie mają między jedynkami, tylko jedna moja przednia dwójka jest trochę wykrzywiona.
co do zakładania aparatu w tak wczesnym wieku to wydaje mi się że parę lat temu to było zalecane. szkoda że ortodonta nie założył mi retainera na górne zęby - gdzieś wyczytałam że czasami się tak robi mimo że nie wytrzymuje tyle co na dolnych.
aha, na górnych zębach miałam przez parę miesięcy nosić taką przezroczystą nakładkę, która była mega niewygodna i którą znajdywałam co rano gdzieś w łóżku :P

Cytat:
Z tego co napisałaś wnioskuję, że chcesz pozbyć się kamienia, a przecież piaskowanie usuwa osad, nie kamień!
Jeżeli rzeczywiście masz kamień nazębny to powinnaś zrobić sobie scaling, a ten należy się każdemu raz w roku (jak psu zupa) z nfz-tu! Musisz pytać w gabinetach stomatologicznych czy mają kontrakt z nfz!
Za piaskowanie niestety trzeba płacić ale nie powinno kosztować więcej niż 100zł!
pytałam się jak to wygląda bo chciałam wiedzieć czy boli, i dentystka powiedziała że najpierw to zrobi piaskarką a potem ultradźwiękami - co jak się nazywa nie wiem

Edytowane przez Dottie_1988
Czas edycji: 2009-06-18 o 19:24
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:20   #1839
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
co do tej szpary to tak potocznie powiedziałam 'zakleić' chodzi oczywiście o doklejenie jakiegoś tam materiału kompozytowego przy krawędzi każdego zęba, płaci się za to po 100 zł za ząb czyli tyle co za plombę, był tu gdzieś cały wątek o tym. niestety trzeba to robić co parę lat więc chyba taniej by mnie wyszło założyć aparat stały ponownie... no ale przeszkadza mi ona, bo to nie jest taka szpara jak ludzie mają między jedynkami, tylko jedna moja przednia dwójka jest trochę wykrzywiona.
co do zakładania aparatu w tak wczesnym wieku to wydaje mi się że parę lat temu to było zalecane. szkoda że ortodonta nie założył mi retainera na górne zęby - gdzieś wyczytałam że czasami się tak robi mimo że nie wytrzymuje tyle co na dolnych.
aha, na górnych zębach miałam przez parę miesięcy nosić taką przezroczystą nakładkę, która była mega niewygodna i którą znajdywałam co rano gdzieś w łóżku :P
hehe
ja nakładkę , ta szynę przeźroczystą nosze na noc na dolne zęby mino że mam drucik
a na górne zeby co mam z nimi problemy też bede miała drucik za nimi i też szyne przeźroczystą i zamierzam to teraz nosić bo poraz trzeci aparatu nie chce zakłądać

no nie wiem co by ci tu poradzić i zaradzić, może jakby orto założyła ci aparat po połowie ceny tak jak mi to może by to było lepsze? no nie wiem
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:30   #1840
Wyluzuj
Rozeznanie
 
Avatar Wyluzuj
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 660
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez kosheen Pokaż wiadomość
Właśnie ktoś się o Ciebie pytał i miałam pisać, że się gdzieś tam lenisz
Fajnie było chociaż? Pewnie opalona jestes

A z tym zamkiem to najlepiej zadzwoń i zapytaj się orto

Szybko Wam się te zamki odklejają. Mi tam się wszystko trzyma. Moje nowe różowo- pomarańczowe gumaski bardzo mi się podobają. Dół w końcu mi się ruszył, bo zaczęłam czuć jak mi woda między zębami przelatuje (przed aparatam miałam takie stłoczenie, że nawet nitki włożyć nie mogłam). Łuk podniebienny mnie trochę obcierał po ostatniej wizycie, bo mi go skręcała nowymi drucikami. Ale pobawiałam się w domowego orto odgięłam drucik, który mnie obcierał i już jest dobrze Tylko najgorzej mnie denerwuje już to mówienie w tym Wczoraj jak przedstawiałam referat to się dziwnie czułam, jak tak dziwnie niektóre słowa wypowiadałam. A jeszcze co najmniej pół roku z tym ustrojstwem

Fajnie? To były najlepsze waaakacje w moim zakichanym życiu
serio
A do orto zadzwonię jutro,bo dzisiaj to nawet nie mam siły buzi otworzyć ze zmęczenia.
Wkońcu brak snu robi swoje
__________________
Aparatka

05.06.2009 r. - dół. mini metal
24.11.2009 r.- góra mini metal



' kochaj się ze mną...ale duszą.Ciałem to każdy głupi potrafi '
Wyluzuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 19:45   #1841
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
pytałam się jak to wygląda bo chciałam wiedzieć czy boli, i dentystka powiedziała że najpierw to zrobi piaskarką a potem ultradźwiękami - co jak się nazywa nie wiem
Boleć nic nie boli - tylko nie daj się naciągnać na te proponowane sumki!
Popytaj o umowę z nfz!
(ściąganie kamienia ultradźwiękami to włąsnie scaling )
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 19:57   #1842
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez asik916 Pokaż wiadomość
wspaniała: masz ladne ząbki już
ten stan utrzymuje sie od ponad roku, praktycznie juz nie widze zadnych zmian, a wciaz go nosze.. takze . ale widac na zdjeciu, ze na lewej dolnej 3-ce mam cos zalozone - orto zaczela bawic sie w przeciaganie 3, bo jej sie nie podoba .

Cytat:
Napisane przez xxbiankaoo Pokaż wiadomość
wspaniała - nosiłas aparat prawie 4 lata ??
ja wciaz go mam .

Cytat:
Napisane przez Madlen123 Pokaż wiadomość
wspaniala[/B], masz już takie prościutkie te zęby. 3,8 roku, ale jaki efekt
a NIEBIESKI wygląda bardzo na tak ^^
oby sie po zdjeciu utrzymal .

Cytat:
Napisane przez mclilu Pokaż wiadomość
A moje się nie rzucają - taki mam stonowany ten mój błękit z domieszką szarości

A ząbki masz już piękne
dziekuje .
faktycznie, moze wtedy (a bylo to daaawno, ze juz moge nie pamietac ) mialam inny odcien. grrrr, moze zzolkna niedlugo i pociemnieja? haha .

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
po wizycie u orto. jestem zawiedziona, było SZYBKO, zmiana gumeczek i 70 zł nie moje :/ w sumie to nawet z nią nie pogadałam, bo było tak szybko że nawet nie zdążyłam się zastanowić.... ehhh
to samo mam, wiec Cie rozumiem .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:05   #1843
Gladys del Carmen
Raczkowanie
 
Avatar Gladys del Carmen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 119
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

milutek "ja po wizycie też zamieszcze jakieś foto, bo aparat mam 6 tyg i wydaje mi się, że są duże zmiany, ale to już ocenicie same."

Nie tylko się wydaje, tylko naprawdę są Tak to już jest, że u siebie nie zauważa się zmian, ale ktoś obcy, kto dostanie 2 zdjęcia do porównania tą różnicę widzi
Gladys del Carmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:28   #1844
mclilu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Centum
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
faktycznie, moze wtedy (a bylo to daaawno, ze juz moge nie pamietac ) mialam inny odcien. grrrr, moze zzolkna niedlugo i pociemnieja? haha .
Ja jak miałam taki jasny błękit to po 2 tyg. zrobił się seledyn
A moje ulubione niebiesko-szare robią się szare!
__________________
Whenever I'm down
I call on you my friend
A helping hand you lend
In my time of need
mclilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:31   #1845
joannajoanna
Przyczajenie
 
Avatar joannajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 10
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
zamieszczam obiecane foty. pierwsza zaraz po założeniu aparatu a druga po 6 tygodniach noszenia. pozdrawiam
widać bardzo dużą poprawę naprawdę jak na tak krótki czas jest wręcz rewelacyjnie.

Dziewczynki a powiedzcie mi niedoswiadczonej i malo wiedziacej czy ten aparat retencyjny w postaci tych drucików jest widoczny? montuje sie go od wewnątrz, czy normalnie z przodu na zębach?
joannajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:45   #1846
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Witam pamiętacie jeszcze mnie? Zmieniłam miejsce zamieszkania, kraj, zęby bez zmian chyba większych. Jedynie dół ciągną mi w prawą strone i jedynki juz mam na miejscu prawej dwójki - czy to normalne?

Pozdrawiam wszystkich, nowe aparatki oczywiscie także
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 22:47   #1847
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
hehe
ja nakładkę , ta szynę przeźroczystą nosze na noc na dolne zęby mino że mam drucik
a na górne zeby co mam z nimi problemy też bede miała drucik za nimi i też szyne przeźroczystą i zamierzam to teraz nosić bo poraz trzeci aparatu nie chce zakłądać

no nie wiem co by ci tu poradzić i zaradzić, może jakby orto założyła ci aparat po połowie ceny tak jak mi to może by to było lepsze? no nie wiem
kurcze nie chce znowu nosic aparatu i sie męczyć przez tą małą głupią szparkę (ma może z milimetr), nie wierze ze orto spuściłby z ceny :P spróbuję jutro zapytać o ten kompozyt i dokleić go chociaż do jednego zęba żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać i czy się będzie trzymać.

Cytat:
Boleć nic nie boli - tylko nie daj się naciągnać na te proponowane sumki!
Popytaj o umowę z nfz!
(ściąganie kamienia ultradźwiękami to włąsnie scaling )
dzięki za tą informację z tego co wiem to jak dentysta ma umowę z nfz to ma taką dużą naklejkę przy wejściu o tym informującą u tej dentystki gdzie się wybieram tego nie zauważyłam, ale zapytam. czyli mam kamień i potrzebny mi jest scaling który jest za darmo, a to piaskowanie w takim razie jest mi potrzebne dodatkowo,jak myślicie? bo z tego co czytałam to to mniej kosztuje, więc mogłabym się wybrać kiedy indziej do innego lekarza. czytałam że jest piaskowanie jest przydatne dla osób które palą i piją kawę/herbatę (czyli nie dla mnie, ja piję tylko zieloną
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 23:25   #1848
hotgirl
Raczkowanie
 
Avatar hotgirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

no i po 1 wizycie z aparatem u orto..

wolałabym zostawić ją bez komentarza bo nie można zaliczyć jej do zbyt przyjemnych wizyt, wymiana łuku podkręcenie zamków to jest straszny ból, nie mam zamka na 5 po lewej stronie bo jak moja orto stwierdziła że musiałam zjeść coś twardego przez co zamek mi się "obruszył"(co jest z mojej strony nie możliwe) i podrażniał mi dziąsło(pisałam wielokrotnie na forum że mam problemy z dziąsłami krwawią strasznie itd) to też przy robieniu przez nią czegoś w mojej buzi (podejrzewam że podkręcaniu zamków lub wymianie drutu) sama musiała mi "obruszyć" ten zamek który oczywiście odpadł i spowodował z tego podrażnionego dziąsła ogromny krwotok który uniemozliwił orto ponowne założenie zamka, dlatego nie mam na 5 zamka, kazała mi przyjść na wizytę we środę na 13 aby założyć zamek no i aby podjąć decyzję o dalszym leczeniu ...

Tu też mam wielkie zaskoczenie podczas podkręcania zamków, zmiany drutu itd (czy co tam ona robiła) orto stwierdziała że przy mojej wadzie będzie trzeba usuwać 4 (górne) co mnie zaniepokoiło bo przed założeniem aparatu mówiła wogle co innego, że można by było je usuwać ale narazie obejdzie się bez, wwogle to pytała czy gdzieś wyjeżdżam, powiedziałam że w poniedziałek się okaże - bo chcę na pół roku wylecieć do stanów - a ona na to że w takim przypadku będzie musiała się zastanowić nad moim dalszym leczeniem ponieważ ten wyjazd dużo skomplikuje a bez opieki zostawić mnie nie może.

Ogólnie jestem strasznie wściekła bo o wyrywaniu nie było mowy, a teraz nagle mówi mi o wyrwaniu ZDROWYCH 4

ja osobiście nie jestem zwolenniczka usuwania zdrowych zębów, bo i tak one wypadną a potem nie będe miała zapasu a wstawiać implanty to też bez sensu ... a co wy o tym uważacie?

1 wizyta bolesna! a nawet bardzo ...

Edytowane przez hotgirl
Czas edycji: 2009-06-18 o 23:26
hotgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 00:00   #1849
yourenglish
Raczkowanie
 
Avatar yourenglish
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 452
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez joyeuxe Pokaż wiadomość
Jak dobrze, że Was znalazłam od października mam zamiar także zostać aparatką, więc chyba mnie już przyjmiecie Na konsultacji z dentystką już byłam(ale to tylko, żeby na sam początek zapytać się ile mam ząbków do leczenia - uff jest tego mało, jedynie jakieś drobne ubytki, które w kilka minut się załatwi) Ale kazała mi usunąć jednego zęba. bodajże 4 na dole?(nie pamiętam bo byłam tak zestresowana na fotelu, że aż jej nie słuchałam dokładnie) I tu moje pytanie. Czy np wstrzymać się z usunięciem tej 4 i pierw iść do ortodonty? Czy po prostu iśc i usunąć. Z racji tego, że mam na dole zgryz, ta czwórka mi jakby wychodzi. dla mnie ona jest w sumie nie potrzebna. I jeszcze jedne pytanko. Ponieważ na dniach wyjeżdżam za granicę, wracam we wrześniu(żeby właśnie sobie zarobić chociaż część na aparat i na studia) i tu moje pytanka. Czy polecicie mi dobrego, taniego ortodontę w stolicy? i żebym nie musiała nie wiaodmo ile czekać. Mam kilka nazwisk(wziełam je z grona), ale miło by było usłyszeć jakieś nazwiska od Was.

Ja szczerze powiedziawszy już Wam zazdroszczę aparatów , że je macie i ja swojego doczekac się nie mogę. Mam nadzieję, że ilośc pieniedzy jakie bd musiala wydać nie przerazi mnie I, że tez na jesień poszczycę się druciakami
Niestety, nie moge Ci jeszcze z reka na sercu polecic moja orto z racji tego, ze aparat mam dopiero od tygodnia i za krotko ja znam, ale moge Cie zapewnic, ze jej ceny byly najnizsze w Warszawie (wynika w moich osobistych badan ).

Tu masz linka do jej stronki (znajdziesz takze cennik).http://www.ortodonta.info/

Bylam takze u tego Pana http://www.ortopraktyka.pl/index.php?id=zdjecia
U niego tez ceny sa dosc rozsadne. Mnie go polecila dygotka8.

Pamietam takze, ze niezbyt wygorowane ceny byly gdzies w okolicach Warszawa-Wlochy (musialabym troche poszukac, by znalezc na nich namiary). Tam orto przyjmowal tylko w czwartki i aparat kosmetyczny kosztowal 1800- 1900 zl.

Powodzenia w szukaniu i daj znac jak sie udalo!
__________________
"Good communication is as stimulating as black coffee and just as hard to sleep after"

Anne Morrow Lindbergh


APARATka

Góra 09 czerwca 2009
Dół 02 października 2009

yourenglish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 05:09   #1850
asik916
Raczkowanie
 
Avatar asik916
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 223
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

milutek: postępy są są szczególnie z lewą 3
__________________
Aparatka:20.07.09

Aśka jestem!
asik916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 07:28   #1851
joannajoanna
Przyczajenie
 
Avatar joannajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 10
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez hotgirl Pokaż wiadomość
no i po 1 wizycie z aparatem u orto..

wolałabym zostawić ją bez komentarza bo nie można zaliczyć jej do zbyt przyjemnych wizyt, wymiana łuku podkręcenie zamków to jest straszny ból, nie mam zamka na 5 po lewej stronie bo jak moja orto stwierdziła że musiałam zjeść coś twardego przez co zamek mi się "obruszył"(co jest z mojej strony nie możliwe) i podrażniał mi dziąsło(pisałam wielokrotnie na forum że mam problemy z dziąsłami krwawią strasznie itd) to też przy robieniu przez nią czegoś w mojej buzi (podejrzewam że podkręcaniu zamków lub wymianie drutu) sama musiała mi "obruszyć" ten zamek który oczywiście odpadł i spowodował z tego podrażnionego dziąsła ogromny krwotok który uniemozliwił orto ponowne założenie zamka, dlatego nie mam na 5 zamka, kazała mi przyjść na wizytę we środę na 13 aby założyć zamek no i aby podjąć decyzję o dalszym leczeniu ...

Tu też mam wielkie zaskoczenie podczas podkręcania zamków, zmiany drutu itd (czy co tam ona robiła) orto stwierdziała że przy mojej wadzie będzie trzeba usuwać 4 (górne) co mnie zaniepokoiło bo przed założeniem aparatu mówiła wogle co innego, że można by było je usuwać ale narazie obejdzie się bez, wwogle to pytała czy gdzieś wyjeżdżam, powiedziałam że w poniedziałek się okaże - bo chcę na pół roku wylecieć do stanów - a ona na to że w takim przypadku będzie musiała się zastanowić nad moim dalszym leczeniem ponieważ ten wyjazd dużo skomplikuje a bez opieki zostawić mnie nie może.

Ogólnie jestem strasznie wściekła bo o wyrywaniu nie było mowy, a teraz nagle mówi mi o wyrwaniu ZDROWYCH 4

ja osobiście nie jestem zwolenniczka usuwania zdrowych zębów, bo i tak one wypadną a potem nie będe miała zapasu a wstawiać implanty to też bez sensu ... a co wy o tym uważacie?

1 wizyta bolesna! a nawet bardzo ...
no to żeś mnie pocieszyła;/ kurcze nie mogę w to uwierzyć! to się wręcz w głowie nie mieści najpierw obiecała Ci, że wszystkie zabki ocaleja, a teraz każe wyrywać zdrowe 4 niesamowite wręcz pierwszy raz słysze coś takiego mogę się więc spodziewać, że i w moim przypadku taka sytuacja mioze zaistniec! A wydawalo mi się, że jest mila osoba, moze nie tak mila jak jej bodajże pomocnica tudzież asystentka, bo na widok tej Pani to usta same składają się do uśmiechu ytka jest serdeczna! I co teraz będziesz robiła? Masz zamiar wyrywac te zeby? Co dr na to jak jej powiedzialas ze przeciez miala Ci tego oszczedzic? Pozdrawiam Cie
joannajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 07:29   #1852
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, dla mie to baaaaaardzo motywujące! pewnie na takich krzywych zębach jak moje szybciej widać cokolwiek niż na ładniejszych ząbkach.

hotgirl - mnie też bolało, jak wymieniała gumki. a dziś ku mojemu zaskoczeniu nic mnie nie boli, myślałam, że orto "podkręci moc drutu" ale chyba tego nie zrobiła
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 07:32   #1853
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez hotgirl Pokaż wiadomość
no i po 1 wizycie z aparatem u orto..

wolałabym zostawić ją bez komentarza bo nie można zaliczyć jej do zbyt przyjemnych wizyt, wymiana łuku podkręcenie zamków to jest straszny ból, nie mam zamka na 5 po lewej stronie bo jak moja orto stwierdziła że musiałam zjeść coś twardego przez co zamek mi się "obruszył"(co jest z mojej strony nie możliwe) i podrażniał mi dziąsło(pisałam wielokrotnie na forum że mam problemy z dziąsłami krwawią strasznie itd) to też przy robieniu przez nią czegoś w mojej buzi (podejrzewam że podkręcaniu zamków lub wymianie drutu) sama musiała mi "obruszyć" ten zamek który oczywiście odpadł i spowodował z tego podrażnionego dziąsła ogromny krwotok który uniemozliwił orto ponowne założenie zamka, dlatego nie mam na 5 zamka, kazała mi przyjść na wizytę we środę na 13 aby założyć zamek no i aby podjąć decyzję o dalszym leczeniu ...

Tu też mam wielkie zaskoczenie podczas podkręcania zamków, zmiany drutu itd (czy co tam ona robiła) orto stwierdziała że przy mojej wadzie będzie trzeba usuwać 4 (górne) co mnie zaniepokoiło bo przed założeniem aparatu mówiła wogle co innego, że można by było je usuwać ale narazie obejdzie się bez, wwogle to pytała czy gdzieś wyjeżdżam, powiedziałam że w poniedziałek się okaże - bo chcę na pół roku wylecieć do stanów - a ona na to że w takim przypadku będzie musiała się zastanowić nad moim dalszym leczeniem ponieważ ten wyjazd dużo skomplikuje a bez opieki zostawić mnie nie może.

Ogólnie jestem strasznie wściekła bo o wyrywaniu nie było mowy, a teraz nagle mówi mi o wyrwaniu ZDROWYCH 4

ja osobiście nie jestem zwolenniczka usuwania zdrowych zębów, bo i tak one wypadną a potem nie będe miała zapasu a wstawiać implanty to też bez sensu ... a co wy o tym uważacie?

1 wizyta bolesna! a nawet bardzo ...
ja musiałam usunać dolne jak i górne 4 i dwie dolne osemki i wszytskie byłu zdrowe

ale wiem, ze to była trafna decyzja bo na inne zeby nie miałam miejsca, i z dwojga złego to była ta lepsza decyzja

a wklejałaś tu swoje fotki? bo chyba przeoczyłam, możesz wkleić jeszcze raz? bo wiesz jak jedziesz do usa (dostałas wizę ? mi nie dali ) to nie bedzie cie 6 miechów czy ile tam i praktycznie twoje zeby w aparacie bedą stały w miejscu i tu orto ma rację, bo załozy ci nowu łuk, gumki a ty przez 6 miechów bedziesz to nosić, a przeca juz po 1-2 miechach łuk jest juz luźny i przynajmniej trzeba go znowu podkręcić z tyłu
no ale jeszcze nie jesteś pewna czy wyjeżdzasz

co do dziaseł, to mi też krwawią co jest związane z moja krzepliwością i orto ostatnio u mnie tez poruszyła ten problem, bo oczywiście moje 5-tki sa malitkie i zamek wrósł w dziąsło, tak samo jak pierścienie i w dniu ściągania znowu będzie potok krwi hehe i tez będziemy sie męczyć, ona z tamowaniem jak bedzie mocno lecieć a ja bede siedzieć w strachu żeby to szybko poszło, no ale tak juz jest a bierzesz jakieś specyfiki na te dziąsła czy nie ?
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 07:37   #1854
xxbiankaoo
Raczkowanie
 
Avatar xxbiankaoo
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 392
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

hotgirl - moze sprobuj zmienic ortodonte, albo przynajmniej wybierz sie na konsultacje i spytaj co inny dr o tym sadzi ?
xxbiankaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 08:47   #1855
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
ale chyba jej sie nie spieszy. faktycznie nie mam domknietych zebow jeszcze.. ale ile mozna je domykac (mialam zgryz otwarty, stloczenia itp.) ?
na wizytach to glownie: zmiana gumek, ewentualnie jakies druciki, naciaganie, no i glownych drutow na szczescie dawno nie zmieniala (place 100zl od jednego ).
nic dzis nie wspomniala o zdjeciu aparatu.. wizyta trwala max 12minut a 110zl poooooooooooooooszlo (80zl - wizyta + 30zl - zalegle za nowy pierscien ).

dzisiaj mialam rowniez wypelniana 7-ke , boze jak mnie teraz zab boli i glowa... nie wiem czemu . az sie wierzyc nie chce, ze za 1-go zeba dalam 425zl i to tylko dzisiaj . az nie mam sie gdzie wyzalic ;/.
Ojaa.. To Twoja orto za każdą rzecz, którą Ci robi bierze kase?:/ Ja płacę 100zł niezależnie od tego co mam do wymiany. A jeżeli zdarzy mi się wypadek przy pracy (jakaś awaria) to mogę do niej iść w każdej chwili jeżeli nie ma pacjentów i nic nie płacę Musisz się jej zapytać przy następnej wizycie kiedy planuję Ci ściągnąć aparat

Cytat:
Napisane przez elinka20 Pokaż wiadomość
Mi moja orto. powiedziała że ten drucik jest na 3-6miesięcy i będą przy nim tylko unowocześnienia, mi go na wizycie przycięła i założyła druciki na zamki. Pracuje jako pracownik socjalny, ale mam urlop i odbywam praktyki w ośrodku z niepełnosprawnymi na warsztatach i to właśnie z nimi jedziemy na biwak.
Mi całkiem zmieniała, ciekawe dlaczego.... I jak się jej zapytałam jak będą wyglądać kolejne wizyty to powiedziała, że tak samo czyli wymiana drutu i gumek.
Hmm widzę, że mimo to, że masz urlop to i tak się nie nudzisz Jak Ci się tam pracuje? Długo już w tym siedzisz? No i jak było na biwaku?

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez hotgirl Pokaż wiadomość
no i po 1 wizycie z aparatem u orto..

wolałabym zostawić ją bez komentarza bo nie można zaliczyć jej do zbyt przyjemnych wizyt, wymiana łuku podkręcenie zamków to jest straszny ból, nie mam zamka na 5 po lewej stronie bo jak moja orto stwierdziła że musiałam zjeść coś twardego przez co zamek mi się "obruszył"(co jest z mojej strony nie możliwe) i podrażniał mi dziąsło(pisałam wielokrotnie na forum że mam problemy z dziąsłami krwawią strasznie itd) to też przy robieniu przez nią czegoś w mojej buzi (podejrzewam że podkręcaniu zamków lub wymianie drutu) sama musiała mi "obruszyć" ten zamek który oczywiście odpadł i spowodował z tego podrażnionego dziąsła ogromny krwotok który uniemozliwił orto ponowne założenie zamka, dlatego nie mam na 5 zamka, kazała mi przyjść na wizytę we środę na 13 aby założyć zamek no i aby podjąć decyzję o dalszym leczeniu ...

Tu też mam wielkie zaskoczenie podczas podkręcania zamków, zmiany drutu itd (czy co tam ona robiła) orto stwierdziała że przy mojej wadzie będzie trzeba usuwać 4 (górne) co mnie zaniepokoiło bo przed założeniem aparatu mówiła wogle co innego, że można by było je usuwać ale narazie obejdzie się bez, wwogle to pytała czy gdzieś wyjeżdżam, powiedziałam że w poniedziałek się okaże - bo chcę na pół roku wylecieć do stanów - a ona na to że w takim przypadku będzie musiała się zastanowić nad moim dalszym leczeniem ponieważ ten wyjazd dużo skomplikuje a bez opieki zostawić mnie nie może.

Ogólnie jestem strasznie wściekła bo o wyrywaniu nie było mowy, a teraz nagle mówi mi o wyrwaniu ZDROWYCH 4

ja osobiście nie jestem zwolenniczka usuwania zdrowych zębów, bo i tak one wypadną a potem nie będe miała zapasu a wstawiać implanty to też bez sensu ... a co wy o tym uważacie?

1 wizyta bolesna! a nawet bardzo ...
Oj ja bym tą orto jak najszybciej zmieniła skoro takie cyrki z nią są:/ Powiedz jej, że dała Ci Twoją kartotekę (historią choroby) lub przynajmniej skserowała. Osobiście bym się u niej dalej nie męczyła, skoro takie jaja wychodzą. Myślę, że ze zmianą ortodonty nie będziesz miała problemu tym bardziej jak przedstawisz całą tą sytuację. 3maj się Będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
zamieszczam obiecane foty. pierwsza zaraz po założeniu aparatu a druga po 6 tygodniach noszenia. pozdrawiam
Ślicznie Ci się ząbki prostują Widać już pozytywne efekty Ciekawe kiedy u mnie będzie widać poprawę Na razie miesiąc z hakiem za mną...
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...



Edytowane przez redrose89
Czas edycji: 2009-06-19 o 08:29 Powód: dopisanie
redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 09:33   #1856
hotgirl
Raczkowanie
 
Avatar hotgirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

joannajoanna, ja z ogółu jestem straszną panikarą i na samą myśl o wyrwaniu tych zdrowych 4 dostaje białej gorączko bo na jaką cholere wyrywać zdrowe zęby? i tak nie będą wieczne, wypadną mi a potem nie będe miała zapasu na zęby, dr Urban mówiła że w moim przypadku przydałoby się wyrwać te 4 ale narazie nie jest to konieczne, a przy wczorajszej wizycie zaczeła o wyrwywaniu .. że mój wyjazd dużo skomplikuje i potem powiedziała że już sama nie wie że musi usiąść i pomyśleć dokładnie przeanalizować najlepsze wyjście ( we środe ma mi dać odpowiedź bo ide na przyklejenie tego zamka na lewą 5) oczywiście ja osobiście będe przeciwna wyrwaniu tych zębów - przepraszam Joasiu że tak przestrazyłam ale naprawdę nie ma się czego bać, każdy przypadek jest inny ..zobaczymy co powie we środę bo w poniedziałek będe wiedziała czy pojade do USA czy nie tym czasem wole o rwaniu nie myślec

88Ekaterina88 , tak jak powiedziałam wcześniej dla mnie wyrwanie zębów (zdrowych) jest głupotą, bo i tak w końcy wypadną - ja osobiście nie dam sobie ich wyrwać - chyba że moja orto poda mi jakieś konretne argumenty świadczące o tym że nie ma innegoi wyjścia itd. chociaż wyjście zawsze jest.

Moje fotki wklejone są gdzieś między stroną 50-55 tego wątku. A co do mego wyjazdu nic jeszcze nie wiadomo ja osobiście moge jechać tam nawet jutro( mam wizę na 10 lat) ale mój Tż będzie się starał o wizę w poniedziałek bo niechcę jechać bez niego, i dlatego będe w pon wiedziała na czym stoje - fakt że 6 miechów to jest dużo, ale ja mam Damona założonego i tak wizyty mam co 2 miesiące, myślałam o kontrolach orto w stanach ale powiedziano mi że ceny mają gigantyczne. Więc już sama nie wiem - tak jak powiedziałam co ja będe panikowała jak we środę się okaże co i jak może tak źle nie będzie ..

co do dziąseł kochana .. samorwałam różnymi maściami jednak mi nie pomagają ... krwawią strasznie tzn przy prawej 3 tylko no i przy tej lewej piątce gdzie aktualnie nie mam zamka.

xxbiankaoo , myślę że na zmianę ortodonty jeszcze zawcześnie, po zatym mówiła że byłam o Bielczyca, Szarmach i swojej Urban, gdzie Szarmach kazała wyrywac 4 zęby, a dr Bielaczyc miał taką sama toerie jak moja dr Urban, "można by było wyrwać te 2 zęby aczkolwiek narazie nie jest to konieczne i okaże się w trakcie leczenia", większość orto z reguły każe wyrywać zęby, a ja wiem że da się zorbić to tego. Zobacze we srode po wizycie co wymysli moja orto i podejme decyzje, a ty do jakiego orto chodzisz?

redrose89, myśle za na ten czas to za wzesnie zmieniac orto bo to dopiero byla 1 wizyta, nie wiem moze ja za bardzo panikuje? tak jak powiedzialam wyzej czekam do sordy wtedy bede wiedziala na czym stoje i podejme decyzje;]

ale zębów wyrwać nie dam!!:P
hotgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 09:55   #1857
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

no widac, że trójki ładnie ci schodza na dół a dwójki wchodzą na swoje miejsca, oczkowlwiek, ja miałam podobnie, ciut bardziej hardcorowo
ja też jestem przeciwna wyrywaniu zębów, ale w moim przypadku było to konieczne, bo nie miałam miejsca nawet na poszerzanie, i na ściągniecie tych trójek na dół;/
wiesz, ale jeżeli orto powie ci że musisz jednak wyrwac tak samo jak inny ortowie to nie bedzie innego wyjścia.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 11:03   #1858
Red_Roose
Raczkowanie
 
Avatar Red_Roose
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 35
GG do Red_Roose
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Dziewczyny, jakie było moje zdziwienie, gdy po 6 miesiącach od założenia aparatu stanęłam na wagę. Schudłam jakieś 4/5kg! A muszę dodać, że nie odchudzam się, ani nie stosuję żadnej diety...no chyba że "aparatową" Czy Wy też schudłyście nosząc aparat?

Muszę się pochwalić - wczoraj miałam obronę pracy licencjackiej Byłam jedyną aparatką ze wszystkich zdających osób. Ale najważniejsze - obroniłam z sukcesem
Red_Roose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 11:06   #1859
KujawiankA
Zakorzenienie
 
Avatar KujawiankA
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 046
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

Mam 28 lat i zamierzam założyć aparat. pewnie metalowy bo tańszy i Podobno skuteczniejszy. Moja wada nie jest chyba zbyt duża. Zęby są równe, nie nachodzą na siebie. Tylko cała górna szczęka jest wysunięta do przodu. Może wiecie czy przy takiej wadzie krócej sie nosi aparat?
Nie wiem też jakiego ortodontę wybrać. Jestem z kujawkso-pomorskiego. Opinie na znanymlekarzu są bardzo różne i nie wiem na kogo sie zdecydowąć
Możecie mi kogos polecić?
KujawiankA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 11:12   #1860
hotgirl
Raczkowanie
 
Avatar hotgirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne, cz. VI :)

88Ekaterina88, właśnie zęby ustawiają mi się bardzo ładnie i zauważ w jak krótki czasie mam aparat dopiero półtora miesiąca mam nadzieje że obejdzie się bez rwania zębów ..

a ty co stosujesz na te bolące dziąsła?
hotgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.