Niemcy III :) - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-05, 19:13   #2401
Sofiaa6
Raczkowanie
 
Avatar Sofiaa6
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 100
Dot.: Niemcy III :)

Ja nie uważam, aby każdy kurs niemieckiego był nudny Według mnie zależy od osoby prowadzącej Mi baaardzo podobało się na Grundstufe II od którego zaczynałam naukę z kursami, na kolejnych stopniach miałam już innych nauczycieli i może nie było już tak fajnie.. to znaczy fajnie, ale bez werwy jakby. Za to pierwsze wrażenie jakie wyniosłam z Grundstufe pozytywnie nastawiło mnie do nauki w szkole


A u mnie w końcuuuu KONIEC REMONTÓW ciągło się i ciągło, na szczeście wszystko już cacy Brakuje wprawdzie dywanu do salonu, lampy, regału do przedpokoju itd.,ale to już drobnostki, najważniejsze skończone


I jedziemy na urlop - wreszcieee! Planowaliśmy od października, jest luty, a my dopiero wyjeżdżamy, ale i tak się cieszę

Edytowane przez Sofiaa6
Czas edycji: 2013-02-05 o 19:14
Sofiaa6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 19:38   #2402
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Ta wymowa to coś strasznego, gdy próbuję coś powiedzieć słowo jako słowo mówię poprawnie, ale ze złym akcentem i zawsze mój znajmoy na którym ćwicze wymowę mnie poprawia i mówi że nikt mnie nie zrozumie jak bedzie żle wypowiedziane.
ten znajomy ma racje. tak samo idzie ludzia uczacym sie polskiego
jeden z moich znajomych w Anglii poprosil o ticket dla "czild" a nie "czaild" i pani za okienkiem nie wiedziala o co mu chodzi

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez walk_on_air Pokaż wiadomość
Dziękuję )
I jeszcze ostatnie pytanie: sa dzielnice uwazane za raczej niebezpieczne? (coś jak Praga w W-wie) ;P
nie znam sie na sytuacji W-wie i Pradze, wiec ciezko mi porownac. zalezy czy sie mieszka np. z dziecmi czy bez i od wlasnego nastawienia. Mowi sie, ze w Neukoelln wiecej cyganow itd. (ale i również studentow) a w Marzahn ludzi "socjalnie slabszych", ale napadnietym czy okradzionym mozna byc wlasciwie wszedzie.

jesli chodzi o ser bialy:
mozna quark polozyc na gazie czy scierce i na sito i to zostawic przez noc czy na cala dobe, wtedy zejdzie ciecz i zrobi sie bardziej podobny do polskiego twarogu np. na pierogi ruskie

jesli nie ma w waszej okolicy polskiego sklepu to popaczcie czy sa rosyjskie, np. Mixmarkt (http://www.mixmarkt.de) coraz wiecej jest.

polski twarog do pieczenia czy gotowania mozna tez na zapas zamrazac.

Edytowane przez janson
Czas edycji: 2013-02-05 o 20:11
janson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 19:56   #2403
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez janson Pokaż wiadomość
ten znajomy ma racje. tak samo idzie ludzia uczacym sie polskiego
jeden z moich znajomych w Anglii poprosil o ticket dla "czild" a nie "czaild" i pani za okienkiem nie wiedziala o co mu chodzi

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------



nie znam sie na sytuacji W-wie i Pradze, wiec ciezko mi porownac. zalezy czy sie mieszka np. z dziecmi czy bez i od wlasnego nastawienia. Mowi sie, ze w Neukoelln wiecej cyganow itd. (ale i również studentow) a w Marzahn ludzi "socjalnie slabszych", ale napadnietym czy okradzionym mozna byc wlasciwie wszedzie.
Dokladnie moim skromnym zdaniem nigdzie nie jest bezpiecznie a Berlin-tyle lat tam mieszkalam i nigdy nic mi sie nie stalo a mieszkalam w kazdej dzielnicy w centrum berlina zanim przyszlo mi Berlin opuscic mieszkalam w okolicy Bergmannstrasse rzut beretem od Mehringdammu czyli krotko mowiac na KreuzberguI naprawde Kreuzberg zapadl mi najbardziej na sercu i strasznie tesknie za Berlinem...Ach tyle wspomnien...kurde rozczulilam sie...
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 20:15   #2404
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Moniqnrw Pokaż wiadomość
Dokladnie moim skromnym zdaniem nigdzie nie jest bezpiecznie a Berlin-tyle lat tam mieszkalam i nigdy nic mi sie nie stalo a mieszkalam w kazdej dzielnicy w centrum berlina zanim przyszlo mi Berlin opuscic mieszkalam w okolicy Bergmannstrasse rzut beretem od Mehringdammu czyli krotko mowiac na KreuzberguI naprawde Kreuzberg zapadl mi najbardziej na sercu i strasznie tesknie za Berlinem...Ach tyle wspomnien...kurde rozczulilam sie...
Kreuzberg w międzyczasie zrobil sie bardzo popularny dla mlodych ludzi typu hipster. czym kiedys byl Kreuzberg, teraz jest Neukoelln
janson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 20:36   #2405
Moniqnrw
Raczkowanie
 
Avatar Moniqnrw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 181
Dot.: Niemcy III :)

Ile czasu mieszkasz w Berlinie?
__________________
..I przeprowadzil sie czlowiek z Metrpolii na wies....
A mialo byc tak pieknie...
Moniqnrw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 20:46   #2406
janson
Raczkowanie
 
Avatar janson
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 51
Dot.: Niemcy III :)

nie mieszkam tam ale mam znajomych.
janson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 00:28   #2407
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy III :)

Znacie może jakiś środek "cud" do wyczyszczenia piekarnika, dostał nam się w spadku piekarnik, ale jas tak brudny, przypalony tłuszcz wszędzie że już nie mam siły do niego, stosowałam już W5 z lidla, sodę z octem i mało co zeszło.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 07:52   #2408
glumphoboo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Niemcy III :)

Przepraszam, jeśli takie pytanie już było, ale chciałam zapytać, jak wygląda opieka ginekologiczna w Niemczech? Tak jak w Polsce, czyli zajmuje się tym specjalista ginekolog? Czy np. położna środowiskowa albo lekarz rodzinny, tak jak w niektórych innych krajach. Chodzi mi o rzeczy typu wizyta kontrolna raz na jakiś czas, nie o prowadzenie ciąży.
glumphoboo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 08:11   #2409
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Znacie może jakiś środek "cud" do wyczyszczenia piekarnika, dostał nam się w spadku piekarnik, ale jas tak brudny, przypalony tłuszcz wszędzie że już nie mam siły do niego, stosowałam już W5 z lidla, sodę z octem i mało co zeszło.
hmm... może spróbuj może czegoś z dr. Beckmann: środek do czyszczenia piekraników, albo usuwający przypalenia. Do mejgo piekarnika kupiłam piankę z dm, ale nie jest rewelacyjna, nie nadaje się do ekstremalnych zabrudzeń.Możesz sprobować kupić coś do czyszczenia grilla w praktikerze/obi.

Cytat:
Napisane przez glumphoboo Pokaż wiadomość
Przepraszam, jeśli takie pytanie już było, ale chciałam zapytać, jak wygląda opieka ginekologiczna w Niemczech? Tak jak w Polsce, czyli zajmuje się tym specjalista ginekolog? Czy np. położna środowiskowa albo lekarz rodzinny, tak jak w niektórych innych krajach. Chodzi mi o rzeczy typu wizyta kontrolna raz na jakiś czas, nie o prowadzenie ciąży.

Tak jak w Pl, zajmuje się tym ginekolog ( Frauenarzt), nie potrzeba skierowań- wystarczy zarejestrować się.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'






Edytowane przez alcon
Czas edycji: 2013-02-06 o 08:13
alcon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 08:15   #2410
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy III :)

Idziesz do ginekologa i ginekolog cie w swoim gabinecie przyjmuje, wczesniej Hilfer ci zbada cisnienie, jak bedziesz w ciazy to krew i mocz, ale na badanie idziesz do gabinetu i cie ginekolog bada, robi usg itd.

kinga ja to pryskam typi smrajami do piekarnika. Albo robie na sucho i zsoatwiam ten spray na godzine albo na cieplo, robie tak jak w opisie. jak widze ze jest mocniej uciaprany to ponawiam pryskanie, ale tak to robielam za pierwszym razem( kupilismy uzywany i w jednym miejscu tez przypalony tluszcz jeszcze byl hropowaty calkiem sie nie rozpuscil), norma,nie to wystarczy mi jeden raz. Czesto sie zapominam i ten spraj dluzej dziala zanim go zmyje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 08:26   #2411
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez Sofiaa6 Pokaż wiadomość
Ja nie uważam, aby każdy kurs niemieckiego był nudny Według mnie zależy od osoby prowadzącej Mi baaardzo podobało się na Grundstufe II od którego zaczynałam naukę z kursami, na kolejnych stopniach miałam już innych nauczycieli i może nie było już tak fajnie.. to znaczy fajnie, ale bez werwy jakby. Za to pierwsze wrażenie jakie wyniosłam z Grundstufe pozytywnie nastawiło mnie do nauki w szkole


A u mnie w końcuuuu KONIEC REMONTÓW ciągło się i ciągło, na szczeście wszystko już cacy Brakuje wprawdzie dywanu do salonu, lampy, regału do przedpokoju itd.,ale to już drobnostki, najważniejsze skończone


I jedziemy na urlop - wreszcieee! Planowaliśmy od października, jest luty, a my dopiero wyjeżdżamy, ale i tak się cieszę
dokladnie bardzo duzo zalezy od prowadzacego zajecia. jak jeste taki sluzbista typu tylko wkuwanie to tragedia. mi sie trafila fajna babka, posmiac sie mozna.
super ze remont zakonczony
Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Znacie może jakiś środek "cud" do wyczyszczenia piekarnika, dostał nam się w spadku piekarnik, ale jas tak brudny, przypalony tłuszcz wszędzie że już nie mam siły do niego, stosowałam już W5 z lidla, sodę z octem i mało co zeszło.
ja uzywam sidolin. pryskam, zostawiam na ponad godzine i ladnie sie zmywa.
u nas wczoraj byla taka wiosenna pogoda a dzis snieg.
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 09:33   #2412
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

ja tez uzywam sidolin i jestem bardzo zadowlona...

sofiaaa suuuper z wyjazdem najwazniejsze ze sie udalo w koncu..my chyba za miesiac do Marokka..mam nadzieje, ze sie uda, bo pozniej to juz drogo bedzie jak synek skonczy 2latka...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:46   #2413
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Slomka macie juz kicie w domu?

my mamy samoczyszczacy sie piekarnik wiec nie podpowiem nic w tym temacie
__________________

Edytowane przez *majka*
Czas edycji: 2013-02-06 o 09:47
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:52   #2414
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Slomka macie juz kicie w domu?

my mamy samoczyszczacy sie piekarnik wiec nie podpowiem nic w tym temacie
Tak Oswaja się cały czas ze wszystkim, podszyta strachem jest, taka w schronisku też była. Półtora dnia nie wychodziła z nory, a teraz zwiedza, śpi z nami, liże po rękach, ale jeszcze jest nie do końca pewna, w sensie hałasy z korytarza ją straszą, chowa się pod łóżko wtedy. Np. teraz tam śpi
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:54   #2415
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Tak Oswaja się cały czas ze wszystkim, podszyta strachem jest, taka w schronisku też była. Półtora dnia nie wychodziła z nory, a teraz zwiedza, śpi z nami, liże po rękach, ale jeszcze jest nie do końca pewna, w sensie hałasy z korytarza ją straszą, chowa się pod łóżko wtedy. Np. teraz tam śpi

pokaz ja koniecznie!

fajnie,ze daliscie jej nowy dom!
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:58   #2416
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
pokaz ja koniecznie!

fajnie,ze daliscie jej nowy dom!
zaraz poszukam zdjęć, muszę zrzucić z telefonu
musimy jej paszport wyrobić jeszcze, żeby mogła podróżować z nami
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:59   #2417
kafeina
Raczkowanie
 
Avatar kafeina
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 61
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
Slomka
my mamy samoczyszczacy sie piekarnik wiec nie podpowiem nic w tym temacie
O zesz... To jest cos takiego?!
__________________
The less routine, the more life
kafeina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:02   #2418
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
zaraz poszukam zdjęć, muszę zrzucić z telefonu
musimy jej paszport wyrobić jeszcze, żeby mogła podróżować z nami


Cytat:
Napisane przez kafeina Pokaż wiadomość
O zesz... To jest cos takiego?!
piekarnik nagrzewa sie do bardzo wysokiej temp i w ten sposob wypal tluszcz i inne zabrudzenia potem wystarczy wytrzec mokara szmatka popiol i to wszystko
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:10   #2419
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Zostawiliśmy jej imię ze schroniska, bo na nie pięknie reaguje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000428.jpg (58,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000430.jpg (62,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000448.jpg (64,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000454.jpg (139,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000455.jpg (84,2 KB, 20 załadowań)
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 10:27   #2420
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Zostawiliśmy jej imię ze schroniska, bo na nie pięknie reaguje
fajny burasek.

przyznam sie ze tez nie slyszalam o takim piekarniku. fajna sprawa
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:37   #2421
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Znacie może jakiś środek "cud" do wyczyszczenia piekarnika, dostał nam się w spadku piekarnik, ale jas tak brudny, przypalony tłuszcz wszędzie że już nie mam siły do niego, stosowałam już W5 z lidla, sodę z octem i mało co zeszło.
Ja Ci polecam Zekol do mycia piekarników, jest w Aldi- nie wiem czy zawsze ale przed świętami kupiłam mamom, bo są działaniem zachwycone! Mówią, że wszystko schodzi
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:42   #2422
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Zostawiliśmy jej imię ze schroniska, bo na nie pięknie reaguje
sliczna ♥♥ Ile ma lat i jak sie nazywa?

powinnam pojechac do schroniska oddac karme,mam prawie 5kg suchej karmy,ktorej nasze koty nie moga teraz jesc,ale jakos nie mam odwagi,bo potem bede ryczec przez tydz,jak zobacze te wszystkie zwierzaki w klatkach ...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:45   #2423
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Słomka- czyli jednak została Emily? Fajnie Spodziewaj się pw na fb
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:48   #2424
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
sliczna ♥♥ Ile ma lat i jak sie nazywa?

powinnam pojechac do schroniska oddac karme,mam prawie 5kg suchej karmy,ktorej nasze koty nie moga teraz jesc,ale jakos nie mam odwagi,bo potem bede ryczec przez tydz,jak zobacze te wszystkie zwierzaki w klatkach ...
wiesz, ja też tak mam... jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie, moje serce pod tym względem jet bardzo miękkie... kiedyś prowadziłam dom tymczasowy dla kotów a teraz jak przyjedziemy do PL to oddaję książki na kiermasz dla wrocławskiej fundacji Kocie Życie
we Frankfurcie koty biegają op dużych wybiegach, mają masę drapaków + mogą wychodzić do ogrodu. Część biega luzem, tak jak nasza Emily latała Więc byłam w szoku, wiesz, w porównaniu do wrocławskiego schroniska... tam to po wyjściu miałam deprechę pare dni
W maju kicia będzie miała dwa lata

Asia - OK
Została Emily, bo szybciutko przybiega jak tylko usłyszy Emiiiii
__________________
Insta: holistraw

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2013-02-06 o 10:49
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:55   #2425
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Niemcy III :)

windowS17, ogorekpazurek, gdzie kupujecie Sidolin, w zwykłej drogeri typu dm go dostanę, wrzuciłam go w galerię w google, ale w większości buteleczka do szyb mi wyskoczyła abo łazienek, wiem może to głupie ale ja narazię po obrazkach kupuję, czy bedzie na nim piekarnik ?

Slomka taki piekarnik to marzenie nawet nie wiedziałam że takie są, ale skoro on się nagrzewa tak bardzo to nie przypala jeszcze bardziej tego tłuszczu

Kicia śliczna jest. Super że ze schroniska, gdybym mogła to też bym wszystkie te zwierzaczki zabrała, a pieski w szczególności, no ale niestety... życie nie pozwala.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 10:58   #2426
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy III :)

fajna kicie..choc widac ze jeszcze wystraszona troche...

ja kupuje zawsze karme dla zwierzakow w dm..oni maja specjalny box, ktory pozniej oddaja wlasnie zwierzyncowi tutaj u nas...

ja ogolnie bym wolala pieska, ale jeszcze nie teraz...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 11:00   #2427
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
wiesz, ja też tak mam... jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie, moje serce pod tym względem jet bardzo miękkie... kiedyś prowadziłam dom tymczasowy dla kotów a teraz jak przyjedziemy do PL to oddaję książki na kiermasz dla wrocławskiej fundacji Kocie Życie
we Frankfurcie koty biegają op dużych wybiegach, mają masę drapaków + mogą wychodzić do ogrodu. Część biega luzem, tak jak nasza Emily latała Więc byłam w szoku, wiesz, w porównaniu do wrocławskiego schroniska... tam to po wyjściu miałam deprechę pare dni
W maju kicia będzie miała dwa lata
echhhh,chcialoby sie pomoc wszystkim bezdomnym zwierzakom,szkoda,ze to niemozliwe
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 11:00   #2428
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
sliczna  Ile ma lat i jak sie nazywa?

powinnam pojechac do schroniska oddac karme,mam prawie 5kg suchej karmy,ktorej nasze koty nie moga teraz jesc,ale jakos nie mam odwagi,bo potem bede ryczec przez tydz,jak zobacze te wszystkie zwierzaki w klatkach ...
tez tak mam. nawet programow w tv o tym nie moge ogladac.

ej pokazcie sie na fb. w sumie kilka z was chyba znalazlam ale to tylko chyba
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 11:02   #2429
rom4ntyczk4
Rozeznanie
 
Avatar rom4ntyczk4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: De
Wiadomości: 735
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
windowS17, ogorekpazurek, gdzie kupujecie Sidolin, w zwykłej drogeri typu dm go dostanę, wrzuciłam go w galerię w google, ale w większości buteleczka do szyb mi wyskoczyła abo łazienek, wiem może to głupie ale ja narazię po obrazkach kupuję, czy bedzie na nim piekarnik ?

Slomka taki piekarnik to marzenie nawet nie wiedziałam że takie są, ale skoro on się nagrzewa tak bardzo to nie przypala jeszcze bardziej tego tłuszczu

Kicia śliczna jest. Super że ze schroniska, gdybym mogła to też bym wszystkie te zwierzaczki zabrała, a pieski w szczególności, no ale niestety... życie nie pozwala.
http://src.discounto.de/pics/Angebot...iniger_xxl.jpg ten z czerwoną zatyczką
__________________
Au pair w De do 09.2013 (z Tż)

26.04.2007

12.09.2012

26.07.2014

rom4ntyczk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 11:02   #2430
windowS17
Zadomowienie
 
Avatar windowS17
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 637
Dot.: Niemcy III :)

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
windowS17, ogorekpazurek, gdzie kupujecie Sidolin, w zwykłej drogeri typu dm go dostanę, wrzuciłam go w galerię w google, ale w większości buteleczka do szyb mi wyskoczyła abo łazienek, wiem może to głupie ale ja narazię po obrazkach kupuję, czy bedzie na nim piekarnik ?

Slomka taki piekarnik to marzenie nawet nie wiedziałam że takie są, ale skoro on się nagrzewa tak bardzo to nie przypala jeszcze bardziej tego tłuszczu

Kicia śliczna jest. Super że ze schroniska, gdybym mogła to też bym wszystkie te zwierzaczki zabrała, a pieski w szczególności, no ale niestety... życie nie pozwala.
ja w kauflandzie kupuje. kupilam to bo potrzebowalam do tv, potem zobaczylam ze tez jest do plyt indukcyjnych a potem to zaczelam uzywac do piekarnika. ogolnie to do wszystkiego jest bo i do drewna, szyb, metali
windowS17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 09:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.