Krem z filtrem - cera sucha, trądzikowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-02, 16:37   #1
nonsensabsurd
Przyczajenie
 
Avatar nonsensabsurd
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1

Krem z filtrem - cera sucha, trądzikowa


Witam serdecznie,

poszukuję kremu z filtrem przeciwsłonecznym (najlepiej SPF 50+). Zaznaczę jednak, iż mam cerę dość szybko wysuszającą się i trądzikową. Chciałabym bardzo znaleźć coś co łączy w sobie przynajmniej filtr przeciwsłoneczny i nawilżenie, a nie zostawia okropnie tłustej warstwy na twarzy i nie zapycha porów. Byłoby super gdyby nadawał się pod makijaż. Może jednak lepiej postawić na połączenie dwóch różnych kosmetyków? Co polecacie?
nonsensabsurd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 18:30   #2
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Krem z filtrem - cera sucha, trądzikowa

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=576105&page=157 - wątek o filtrach UV

Masz jakiś budżet?

Taki nawilżająco-matowy to mi się skojarzył SVR Sebiaclear. Tylko on nie nadaje się raczej pod oczy, bo ma kwas salicylowy, trzeba by mieć osobny pod w okolicę oka. U mnie przy suchej skórze jest całkiem komfortowy. Ale codziennie stosowany mnie podrażnia, mam wrażliwą naczynkową skórę.

Dość łatwo dostępne sa takie koreańskie w formie żelu z Skin79, Holika aloesowa. Bez alkoholu, śliskie ale nietłuste, lekkie.

Purito Centella Unscented - lekki krem. Pod problematyczne skóry moim zdaniem ok, ale pod suche może nawet za lekki. Z jednej strony nie obciąża, z drugiej nie wiem czy ci wystarczy.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 08:14   #3
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Krem z filtrem - cera sucha, trądzikowa

Używam codziennie filtru SPF50, na krem a pod makijaż. Przetestowałam już wiele filtrów, ale jestem wierna 2 i oba są firmy AVENE:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...n-spf-50-.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf50-.html

Żaden z nich nie zapycha, nie tłuści, nie wysusza, nadaje się pod makijaż i naprawdę chroni twarz przed słońce. Szczerze polecam.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-03 09:14:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.