wpłata na konto dane - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-03, 13:03   #1
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671

wpłata na konto dane


Mam pytanie Moja koleżanka kupiła ostatnio w necie używany aparat. Znalazła ogłoszenie na jakiejś tam stronie. Facet wysłał jej swój numer konta, ale nie podał reszty swoich danych tylko swoje imię. Ona nie zastanawiając się wpłaciła,a on się do niej więcej nie odezwał Czy można wgl wpłacić pieniądze na konto jeśli nie ma się wszystkich danych adresata, bo mnie to trochę dziwi.
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 13:12   #2
kociaczeq17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 186
Dot.: wpłata na konto dane

Ja nie mam konta w banku, dlatego przelewy robię pocztą, tam wymagane są dane odbiorcy jak i nadawcy
__________________
Serdecznie zapraszam do przeczytania moich rad i doświadczeń i proszę o ocenę mojego wątku o domowym farbowaniu włosów:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=469524
kociaczeq17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 13:29   #3
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: wpłata na konto dane

tak można, pani w banku/na poczcie nie jest w stanie (a nawet jakby była nie może-ochrona danych os) zweryfikować danych odbiorcy, więc możesz podać byle jakie dane i zrobic przelew/wpłatę

nikt nie pytał koleżanki o nazwisko i adres odbiorcy przy wpłacie?jezeli ma nr konta może zgłosić sie na policję
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 15:32   #4
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: wpłata na konto dane

A jest jakiś sposób żeby po numerze konta dojść kto to
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 16:20   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wpłata na konto dane

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
tak można, pani w banku/na poczcie nie jest w stanie (a nawet jakby była nie może-ochrona danych os) zweryfikować danych odbiorcy, więc możesz podać byle jakie dane i zrobic przelew/wpłatę

nikt nie pytał koleżanki o nazwisko i adres odbiorcy przy wpłacie?jezeli ma nr konta może zgłosić sie na policję

Pani tego zweryfikować nie może ale system już tak i może taki przelew cofnąc do zlecającego.
Cofa bo jest zły nr konta lub dane sie nie zgadzają w przypadku braku danych imiennych i adresowych a nr jest prawidlowy może taki przelew przepuścić.

Skoro koleżanka kupiła tel. od nie wiadomo kogo i nie wiadomo gdzie to musi sie liczyć z oszustem.
Zadzwonić do sprzedającego lub iśc na policję.

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
A jest jakiś sposób żeby po numerze konta dojść kto to
tak jest nalezy zgłosić podejrzenie wyłudzenia na policję .Tylko policja i US ma wgląd w konta.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 16:52   #6
elf01
Zadomowienie
 
Avatar elf01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraina Elfów
Wiadomości: 1 671
Dot.: wpłata na konto dane

Nie no za ten aparat marne grosze zapłaciła więc raczej po policji się ciągać z tym nie będzie. Czyli nawet jeśli ktoś poda mi złe dane znaczy się :imię, nazwisko i adres ,a tylko dobry numer konta to nie ma szans potem na odzyskanie kasy ? Dziwne to wszystko powinni sprawdzać jakoś te dane
__________________
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.
elf01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 20:03   #7
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: wpłata na konto dane

Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Nie no za ten aparat marne grosze zapłaciła więc raczej po policji się ciągać z tym nie będzie. Czyli nawet jeśli ktoś poda mi złe dane znaczy się :imię, nazwisko i adres ,a tylko dobry numer konta to nie ma szans potem na odzyskanie kasy ? Dziwne to wszystko powinni sprawdzać jakoś te dane
tak,jeżeli ktoś poda złe dane a dobry nr to przelew przejdzie, jeżeli chodzi o odzyskanie to już sprawa policji bo ona spr kto zakładał koto o takim nr

no niestety ustawa nie pozwala na weryfikowanie danych pracownikom banku/poczty itp, to twój obowiązek podać dobre dane a nie obowiązek pracownika wyszukiwać (jeżeli wpłacasz w banku macierzystym, czyli tam gdzie odbiorca ma konto)

paula78-jeżeli jest to w banku macierzystym to pani może zweryfikować (no ale ustawa jej zabrania), z powodu błędnych/braku danych adresowych raczej nie cofa przelewu (przynajmniej bank w którym mam konto) równie dobrze w przelewie internetowym moge wpisać xyz, ale w okienku pani już się będzie dopytytwać
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 16:37   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wpłata na konto dane

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
t
paula78-jeżeli jest to w banku macierzystym to pani może zweryfikować (no ale ustawa jej zabrania), z powodu błędnych/braku danych adresowych raczej nie cofa przelewu (przynajmniej bank w którym mam konto) równie dobrze w przelewie internetowym moge wpisać xyz, ale w okienku pani już się będzie dopytytwać
z powodu błednych danych system cofa przelew ,osobiscie znam 2 takie przypadki
w jednym bylo bledne imie odbiorcy
w drugim błedny adres
pieniadze wrocily do nadawcy

w przypadku braku danych mogą przejśc chcoiaż nie sądzę aby przeszła jakaś duża kwota bez danych.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:55   #9
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: wpłata na konto dane

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
z powodu błednych danych system cofa przelew ,osobiscie znam 2 takie przypadki
w jednym bylo bledne imie odbiorcy
w drugim błedny adres
pieniadze wrocily do nadawcy


w przypadku braku danych mogą przejśc chcoiaż nie sądzę aby przeszła jakaś duża kwota bez danych.
pracując 3ostatnie lata w banku nie spotkałam takiego pzrypadku ale może to zależy od banku i jego systemu

moim zdaniem systemy nie są aż tak skrupulatne, bo jeżeli wpłaca np babuleńka na konto trudno brzmiącej firmy a poda tylko imie i nazwisko właściciela (bo nie ma głowy do trudnych nazw)a pracownik banku "strzeli" jeszcze literówkę to i tak to przejdzie bo nr konta jest ok

ale mniejsza o to...oszukali dziewczynę i już
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 17:02   #10
teresa82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: wpłata na konto dane

Z różnych banków można zrobić przelew nie podając danych odbiorcy. Jednak w BZWBK nie idzie zrobić takiego przelewu. Trzeba mieć dane odbiorcy.
__________________
Szablony aukcji panel allegro - WebAukcje.info
teresa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 00:07   #11
Krzysiek321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: wpłata na konto dane

Alior z tym nie robi problemów. A jeśli chodzi o główny wątek tematu to zgadzam się z przedmówcami, zgłosić na policję.
_________________
Szablony allegro dla każdego
Krzysiek321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-31, 20:30   #12
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: wpłata na konto dane

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
tak,jeżeli ktoś poda złe dane a dobry nr to przelew przejdzie
Niekoniecznie. Mój bank cofa takie transakcje.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 14:29   #13
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: wpłata na konto dane

Miałam swoje albo robiłam przelewy z banków: m- i multuBank, BPH, Millenium i Polbank. Większość z tych banków w ogóle przy przelewie elektronicznym nie żąda wpisywania danych, a jeśli już to przechodzą jakie się wpisze.
Ale jest taki jeden bank, który powinien beknąć za nieprzestrzeganie danych osobowych. Mój pracodawca ma konto w PKO BP założone na 2 osoby, mieszkające zupełnie gdzie indziej itd. Nieraz zdarzyła się sytuacja, że pani nie dojrzała 2 właścicieli i informuje: ale to konto Krzysztofa Kowalskiego, a nie Arkadiusza Lewandowskiego. Odmowa przyjęcia na porządku dziennym. Na szczęście od czegoś są telefony. To działo się tylko przy wpłatach w tym samym banku.
Wątpię, by Poczta cofała przelewy w związku z błędnymi danymi, jak niby oni to mają sprawdzić?
A ja bym zgłosiła na policję wyłudzenie. Albo jeszcze lepiej, wysłałabym mu maila, że zgłaszam do US donos na nieujawnione dochody - pewnie nie tylko koleżanka mu wysłała. Nawet jak to było tylko 100 zł - to 30 osób nietrudno znaleźć, a to już przekracza niemal próg kwoty wolnej od podatku. Oczywiście dałabym mu możliwość nie wysyłania donosu, jeśli kasa wróci na moje konto.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.