Visanne = walka z endometriozą - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 08:51   #31
anusia.d7
Raczkowanie
 
Avatar anusia.d7
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 62
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Witam, ja właśnie kończe 3 opakowanie i kuracje tym lekiem prawdopodobnie, zostaly mi 2 tabletki, potem czekam na @ i na wizyte i zobaczymy co lekarz zadecyduje, czy bedziemy czekac na efekt leczenia czy od razu na laparoskopie.
Podczas 1 i 2 opakowania mialam plamienia a w czasie tego 3 juz nic, zadnych plamień, za to przez ostatni tydzień głowa strasznie boli, ale niewiem z jakiej przyczyny, wiec moze to nie z powodu tabletek.
Czy nie wiecie jak szybko po odstawieniu pojawia sie miesiączka??
pozdrawiam was i życzę zdrowia.
anusia.d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 18:28   #32
8angel8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

witam moje endometriożki
ja biorę już drugie opakowanie...na szczęście żadnych skutków ubocznych nie mam....
gdzieś wyczytałam że po operacji i po leczeniu farmakologicznym w tym przypadku tabletkami Vissane najlepiej do roku czasu starać się o dziecko bo później to niestety znaczy gorzej.
A powiedzcie dziewczyny czy podczas stosunków płciowych odczuwacie jakieś bóle??
pozdrawiam gorąco
8angel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 07:29   #33
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Angel, ja nie odczuwam żadnych bóli przy stosunku.

Po wizycie u lekarza okazało się że wszystko w porządku, torbiele się nie odnowiły mam skończyć drugie opakowanie, wziąć jeszcze trzecie i koniec

O dzidzię chcemy starać się jesienią i lekarz stwierdził że nie powinno być problemów.
Jestem więc spokojna i czekam)

a tak na marginesie to wzrosła cena Visanne. Miesiąc temu w aptece płaciłam ok. 180 zł a teraz babka mi powiedziała, że lek kosztuje ok. 250 zł
na szczęście w aptece mieli jeszcze dwa opakowania z zapasów po starej cenie.

Anusia ja przy pierwszym opakowaniu miałam normalną miesiączkę, teraz mam na razie plamienia i czekam na @. Ale każda kobieta reaguje inaczej. Swoją drogą to nie wiedziałam że okresu może nie być przy visanne.
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś



Edytowane przez gosiaizbyszek
Czas edycji: 2011-01-14 o 07:32
gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 18:04   #34
bbursztyn
Przyczajenie
 
Avatar bbursztyn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: warmisko- mazurskie
Wiadomości: 11
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

wzrosła cena ?
a u mnie taniej
drugie opakowanie 160 zł
o.... jakże niezbadane są wyroki farmacji

Angel może twoje bóle to wynik suchości pochwy ?
bbursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:56   #35
magdallllen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Gdzie ten lek kosztuje 160zł???ja w Wolsztynie płacę 240zł - w cenie promocyjnej :-(
magdallllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 06:59   #36
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez magdallllen Pokaż wiadomość
Gdzie ten lek kosztuje 160zł???ja w Wolsztynie płacę 240zł - w cenie promocyjnej :-(
u mnie też taka jest ta "nowa cena" visanne

180 zł zapłaciłam za lek ze starych zapasów. koleżanka farmaceutka dzwoniła dla mnie po hurtowniach i taniej niż 240 zł nie mieli nigdzie

dziwne. przez tydzień miałam plamienia a teraz od kilku dni nic, czekam na @, powinnam dostać dzisiaj lub jutro, ale myślę że może się nie pojawić. Może te plamienia to była @? zgłupiałam
chyba przy visanne może się tak zdarzyć?
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 07:47   #37
magdallllen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

A jak zażywacie ten lek? bo ja nie robię żadnej przerwy siedmiodniowej, biore non stop. miesiaczki nie mam, ewentualnie tylko plamienia w czasie gdzie miesiaczka powinna sie pijawić. plamienia to w sumie miałam bardzo często przez pierwsze dwa miesiace zażywania, po stosunkach też. teraz jestem w połowie trzeciego opakowania i ani razu plamienia. czuje się coraz lepiej, nic nie boli wszystko jest w porządku!!! jest o niebo lepiej niż przed kuracja. mam nadzieje, ze ten lek to sznsa na wszsytko co do tej pory było niemożliwym
magdallllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 13:13   #38
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Ja też biorę visanne non stop, bez przerwy, to nie jest środek antykoncepcyjny, poza tym nic lekarz nie mówił o żadnych przerwach.
@ dalej nie ma, plamienia też, tak myślę że pewnie to plamienie tydzień temu mogło być miesiączką.
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:02   #39
bbursztyn
Przyczajenie
 
Avatar bbursztyn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: warmisko- mazurskie
Wiadomości: 11
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez magdallllen Pokaż wiadomość
Gdzie ten lek kosztuje 160zł???ja w Wolsztynie płacę 240zł - w cenie promocyjnej :-(
lek kosztował 160 zł w Warszawie w aptece Hibiskus na Kondratowicza 37, ale uprzedzam - kolejki tam są gigantyczne, a lek jest dostępny po wcześniejszym zamówieniu
ja mieszkam na Mazurach tutaj kosztował on 280zł już miesiąc temu

p.s. kobietki czytajcie ulotke
jest tam większość odpowiedzi na wasze pytania
bbursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 15:00   #40
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Witajcie, i ja do was dołączę podczytuję was od jakiegoś czasu, a dziś odebrałam lek z apteki zapłaciłam 227zł też nie najtaniej. Mam pytanie odnośnie tego czy podczas brania tabletek możliwe jest spożywanie niewielkiej ilości alkoholu? pytam bo mamy spotkać się ze znajomymi i coś na pewno będzie... a na ulotce nic nie jet napisane.
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 11:48   #41
kassydy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19
Exclamation Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez 8angel8 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Od jakiegoś czaru również borykam się z tą nieszczęsną chorobą jaką jest endometrioza. Jestem po operacji i niedługo zacznę leczenie farmakologiczne tabletkami Visanne.
Moje pytanie jest może trochę nietypowe, ale fajnie jakby ktoś na nie odpowiedział. Czy podczas brania tych leków, czyli w trakcie leczenia można współżyć z chłopakiem???
proszę wypowiedzcie się na ten temat.

Cześć,

zaczęłam brać właśnie brać Visanne i moja lekarka poinformowałam mnie że przy stosowaniu tego leku nie ma obaw bo nie zajdę w ciążę, nie jest to typowa antykoncepcja ale poprzez hormony w nim zawarte nie dopuszcza do zajścia a ciąże. Więc bez obaw ;o) Dzięki wam dziewczyny mniej się boję. Trzymam kciuk i powodzenia nam wszystkim.

Kass.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Witam ponownie,


jeszcze podzielę się z wami informacjami dotyczacymi Endo i Visanne
ja mam ponoć nie duża torbiel na jajniku bo 3 cm, zawsze mnie bolał brzuch i nigdy na to żaden lekarz nie zwracął uwagi, po zmianie lakrarki która się mną naprawdę zajęła wysłuchała i badała. Bo ile mozna brać silne leki przeciwbólowe nawet 3 dni pod rząd i nie móc normalnie funkcjonować. Przy badaniu " coś wyczuła" skierowała mnie na badanie usg ginekologiczne okazało się ze jest torbiel z podejrzeniem ze to endometrialna. Na wizycie wytłumaczyła co to i jak można leczyć. Ale także wysłała na badanie wskaźnika białka "tzw. rakowego, aby wykluczyć Co jest bardzo ważne, choć bałam się jak chol... jestem przed 30 nie rodziłam i chce mieć dzieci. Na wynik czekałma tydzień, wyszedł w normie. Mam przez 2 miesiące bez żadnych przerw brać Visanne, potem usg kontrone i zobaczymy czy sa efekty leczenia. W najgorszym przypadku zabieg usinięcia- ale o tym nie rozmawiałyśmy w szczegółach mam być dobrej myśli. Przy braniu Visanne nie ma ryzyka zajścia w ciążę. Może wystąpić brak miesiączki. Nie ma szczególnych wskazań jak brać lek, czy rano czy wieczorem czy o tej samej porze przed czy po posiłku, aby 1 dziennie. Moja lekarka uprzedizła mnie że ok 200 zł lek kosztuje, iż emozę zparoponowac inne leczenia antykoncepcja ale tez w granicach ok 50-60 zł miesięcznie. Powiedziała że Visanne ma dobre rokowania jest nowym lekiem o innym składzie ponoć tylko hormony żeńskie, i że można go stosować do 6 miesięcy i ze skutki uboczne ma mniejsze niż inne hormony. Może wystąpić suchość pochwy jeśli chodzi o skutki uboczne. Mimo że lekarka wypisała mi receptę na 2 opakowanie powiedziała ze bym wykupiła 1 iw aptece wzięła odpis na 2 opakowanie ( ważny 30 dni od wystawienia recepty) po kilku dniach brania jeśli nic niepokojącego nie wystąpi wykupie 2 opakowanie. To dość istotna informacja bo nie wszyscy o tym wiedza a lek u mnie w Lublinie nie jest łatwo dostępny bo dostałam go na zamówienie po kilku dniach i żeby nie przerywać leczenia muszę 2 opakowanie wykupić kilka dni wczesnej aby nie przerywać leczenia. Koszt Visanne w Lublinie w tzw. "taniej aptece" to 233,50 zł
Mam mam nadzieję ze komuś się te informację przydadzą.

Pozdrawiam Serdecznie
Kass.
kassydy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 17:04   #42
lopmar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Hej Dziewczyny!!!
Widzę, ze dużo nas tu już jest Jak wpisywałam tu swoje pierwsze "wypracowanie" to byłam jedną z pierwszych...
Chciałam podzielić się moimi informacjami. Mianowicie skończyłam brać ostatnie (trzecie) opakowanie Visanne 22 grudnia, a po niespełna miesiącu (17-go stycznia) pojawiła się normalna miesiączka, może ciut mniej obfita, ale całkiem normalna, nie plamienia, tylko zwykły okres. Przypomnę, że od czerwca jej nie miałam, bo zaraz po operacji byłam na "całkowitym wyciszeniu" na zastrzykach diphereline, a potem kontynuowałam leczenie visanne i miesiączki też nie było. Tak więc wydaje mi się, że dość szybko do mnie wróciła. Za klika dni idę na kontrolę, żeby zobaczyć czy wszystko ok i chyba rozpoczynamy pracę na rodzeństwem dla naszej Jagódki Mam nadzieję że wszystko będzie szło po naszej myśli, czego sobie i Wam życzę!!!
Pozdrawiam i powodzenia!
lopmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 07:14   #43
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Agateczka, wydaje mi się że nie ma przeciwskazań do spożywania alkoholu. Wiadomo, nikt nie każe się od razu upijać ale lampkę wina czy piwo to nie ma problemu, ja biorę Visanne 2 miesiąc i piłam alkohol.

Dziewczyny z torbielkami, nie zamartwiajcie się. Nawet jeśli torbiel trzeba będzie usunąć to małą torbiel usuwa się laparoskopowo. Naprawdę nie ma się czego bać. Miałam laparoskopię na początku grudnia. To nic strasznego teraz jestem czysta
najważniejsze żeby wskaźnika Ca125 wyszedł w normie.
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś


gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 09:08   #44
magdallllen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

jestem w połowie ttzeciego opakowania. w piątek byłam na kontroli. lekarka jest bardzo zadowolona z rezultatów leczenia przypomnę, ze w trakcie październikowej laparoskopii stwierdzono u mnie endometriozę IV stopnia - i te tabletki naprawdę pomagają w leczeniu. moje narządy jak pokazało USG powoli uwalniają się z ognisk endo, a były całe "poprzerastane", łącznie z jelitami. teraz mam przyjść na kontrolę za 2,5 miesiąca i będziemy się umawiać na kontrolną laparoskopię. a później jakieś starania o maleństwo
trzymajcie się ciepło, i bądźmy dobrej nadziei, bo te tabletki rzeczywiście nam pomagają- jesteśmy na to dowodem

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

z tymi tabletkami jest tak, że oficjalnie one nie są wpisane do rejestru tabletek antykoncepcyjnych, więc teoretycznie ciąża nie powinna nastąpić z powodu blokady owulacji. ale mi lekarka kazała się dodatkowo zabezpieczać, gdyż gdyby jednak owulacja była przez pierwsze opakowania, to mogą one uszkodzić płód
magdallllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 15:32   #45
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Gosiu dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem i odpowiedź
Właśnie chodziło mi o spożycie niewielkich ilości alkoholu

A jeśli chodzi o to że laparoskopowo, no to ja miałam mieć laparoskopię a skończyło się na cięciu, a torbielkę miałam ok.5cm
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 17:41   #46
Kamilastokrotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
stosuje visane i w ciagu 2 miesiecy torbiel całkowicie zniknela:)

podczas brania 1 i 2 opakowania plamiłam nie wiedzialam czemu. teraz juz wiem ze torbiel sie zluszczala i czyscila stad te plamienia. teraz bylam na usg i nie ma nic czystko a bylo 5cm. skutki oboczne to zmeczenie i bole glowy i brzucha ( w moim przypadku)
Kamilastokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 09:45   #47
gosiaizbyszek
Raczkowanie
 
Avatar gosiaizbyszek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 308
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

U mnie też plamienia są co chwilę i mam baaardzo bolesne i drażliwe piersi. Tż ma zakaz ich dotykania
Poza tym jest ok, suchość skóry trochę ustąpiła.

Jeszcze tylko 1 opakowanie i koniec mam nadzieję że wtedy wszystko wróci do normy

Agateczko przykro mi że musiałaś mieć cięcie jak leżałam po laparo to była na sali dziewczyna właśnie po usuwaniu dużej torbieli (12 cm) i bardzo się bidula męczyła trzymam kciuki żeby visanne zadziałało tak jak powinno!
__________________
16.10.2008r. - Adaś
05.04.2012r. - Piotruś



Edytowane przez gosiaizbyszek
Czas edycji: 2011-01-25 o 09:47
gosiaizbyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 14:42   #48
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Gosiu, ja bardzo się nie męczyłam ale wiadomo że to gorsze niż laparo..
mam nadzieję że visanne pomoże nie tylko mnie ale i wam wszytkim które tego potrzebujecie
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 02:20   #49
bbursztyn
Przyczajenie
 
Avatar bbursztyn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: warmisko- mazurskie
Wiadomości: 11
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

witam !
zobaczcie co znalazłam
http://www.aotm.gov.pl/assets/files/...um_Visanne.pdf

czyżby ten lek został zakwalifikowany do refundacji ?

Kamilastokrotka- naprawdę te plamienia są z powodu zmniejszania się torbieli ?
to by było fantastycznie, a już się bałam,że coś złego sie dzieje i jeszcze te bóle w podbrzuszu , bardzo mnie to zaniepokoiło. Jeśli to tak właśnie działa to bardzo się cieszę

Kassydy- w ulotce jest napisane, że nie jest to lek antykoncepcyjny, ja bym wolała sie zabezpieczyć . A pomysł z odpisem na drugie opakowanie leku to dobre rozwiązanie ... bardzo dobre... szkoda,że poinformował nas o tym lekarz na początku

Edytowane przez bbursztyn
Czas edycji: 2011-01-26 o 02:43
bbursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 11:23   #50
athomoofka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

witajcie pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni,

walczę z endo już jakiś czas, w marcu ubiegłego roku pociachano mnie usuwając 5centymetrową torbiel z kawałkiem lewego jajnika poprzyrastanego do jelit oraz 3centymetrową z prawego jajnika.

Od tamtego czasu byłam poddana terapii hormonalnej Logestem, do początku tego roku, kiedy to endo pojawiła się ponownie - 2cm na pozostałym kawałku lewego jajnika. Od dziesięciu dni zajadam Visanne i szczerze wierzę w jego skuteczność; tylko tyle mi pozostało. Jestem bezdzietną kobietą, a szanse na posiadanie dzieciątka widzę tylko w skuteczności tego leku. co do skutków ubocznych - troszkę pobolewa mnie głowa, natomiast piersi są tuż przed eksplozją objętościowo-bólową ...

Ja w swoim mieście Białogardzie płacę za jedno opakowanie Visanne 182zł, co jest kwotą - jak widzę - niską. Mimo wszystko zainteresował mnie link o rzekomej 50%owej refundacji. Ze swojej strony obiecuję, że jutro zadzwonię pod wskazany na dokumencie nr telefonu i uzyskam szczegółowe informacje na ten temat, czym niezwłocznie się z Wami podzielę. Póki co pozdrawiam Was serdecznie
athomoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 08:42   #51
anusia.d7
Raczkowanie
 
Avatar anusia.d7
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 62
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Witam!
Właśnie przeglądałam ostatnią listę zatwierdzonych leków do refundacji, ktora miala obowiązywac od 30 grudnia ale nie znalazlam Visanne, tak że raczej nie przeszło, a szkoda...
Ja juz 2 tygodnie jestem po zakonczeniu 3 opakowania, samopoczucie bez zmiany, moze troche tak "lepiej" sie czuje. Czekam na @, ciekawa jestem kiedy to nastąpi, czulam lekkie klucia w okolicach jajników i tyle. z niecierpliwością czekam na widomosci od was na temat efektow dzialania leku z opini lekarzy, co wam na kontroli powiedzieli, ja mam sie zglosić na wizyte po @.
Pozdrawiam was wszystkie
anusia.d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 09:50   #52
magdallllen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Zobaczcie jakiś dzis artykuł ukazał się na wp.pl
http://fitness.wp.pl/zdrowie/aktualn...ln-polek-.html

tylko dlaczego nikt nie dąży do refundacji naszego leku????!!!!!!: mad:
magdallllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:00   #53
athomoofka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

witacie,

właśnie rozmawiałam z Panią Rzecznik Agencji, która poinformowała mnie, że ich rola kończy się na wydaniu opinii, reszta zależy od Ministerstwa Zdrowia. Agencja uznała za zasadne refundowanie Visanne w50%ach. Ministerstwo teoretycznie ustala listę leków refundowanych raz na kwartał, a praktycznie ma to miejsce ok. 2 razy w roku. Pani Rzecznik zasugerowała, że skoro opinia wydana została 8go listopada, to być może dlatego Visanne nie został jeszcze ujęty w liście leków refundowanych wydanej pod koniec roku 2010 i poleciła poczekać do wiosny, kiedy to na pewno zostanie utworzona nowa lista leków refundowanych.

trzymajmy kciuki.

pozdrawiam!
athomoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:28   #54
LadyCurly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 70
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

a może można zebrać jakies podpisy nie wiem... też mam zacząć brać ten lek, jestem studentką i jego cena mnie przeraża
__________________
LadyCurly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:39   #55
Kamilastokrotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 7
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

bbursztyn- tak to znaczy że zluszcza ci sie torbiel, ja tez bylam przerazona plamieniami jednak gdy ustapily okzazalo sie ze nie mam torbieli ona jest zbudowana z takiej czekolady i musi się to gdzieś czyscic wiec stad te plamienia nie ma co sie obawiac to swietny lek
Kamilastokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 15:53   #56
Mamajola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Drogie koleżanki
Miałam operacje na torbiele jajnika w Grudniu. Doktorka po zabiegu zapisała mi lek Visanne. Zaczęłam 4 opakowanie. Do tej pory biorę 2 tabletki dziennie. Wszystko było w porządku aż do miesiączki, którą przechodziłam bardzo ciężko. Mam już okres 8 dni i nie wiem co mam zrobić. Czy miałyście podobne problemy?
Proszę o odp
Pozdrawiam
Mamajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 18:15   #57
LadyCurly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 70
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

trochę rozpytałam po aptekach w Krakowie i jak narazie najtaniej znalazłam Visanne w aptece Vena Vita (190zł z ulgą studencką)
__________________
LadyCurly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 08:34   #58
magdallllen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez Mamajola Pokaż wiadomość
Drogie koleżanki
Miałam operacje na torbiele jajnika w Grudniu. Doktorka po zabiegu zapisała mi lek Visanne. Zaczęłam 4 opakowanie. Do tej pory biorę 2 tabletki dziennie. Wszystko było w porządku aż do miesiączki, którą przechodziłam bardzo ciężko. Mam już okres 8 dni i nie wiem co mam zrobić. Czy miałyście podobne problemy?
Proszę o odp
Pozdrawiam
2 tabletki dziennie???? a nie powinno być 1 tabletka dziennie? ja tam lekarzem nie jestem, więc nie wiem...a co do miesiączki, jeśli jest ona bardzo obfita to zgłoś się do lekarza, będziesz spokojniejsza. ja biorę te tabletki trzeci miesiąc i nie miesiączkuję w ogóle...... owszem były plamienia, nawet dwutygodniowe, ale jak tylko zaczęłam trzecie opakowanie to wszystko się wyciszyło.
magdallllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 09:08   #59
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Dziewczęta, czy Visanne można przyjmować obojętnie w którym dniu cyklu, czy koniecznie trzeba przyjść w 1 dzień miesiączki ?
Ja także borykam się z endometriozą, miałam 1 laparoskopię, usuniętą torbiel. Diagnoza - 4 st.. endo teraz torbiel się odnowiła, lekarz przepisał Visanne, bo być może trochę ruszy tę torbiel. Jesli nie, będzie 2 laparo, a jeśli tak, to i tak będzie laparo, żeby zobaczyć, czy w brzuchu nie robią się zrosty. Ech, co za świńska choroba
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 09:23   #60
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Visanne można zacząć brać obojętnie w której fazie cyklu, nie musisz czekać do pierwszego dnia. Informacje o tym jak zażywać Visanne jest na ulotce...
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 09:20:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.