WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja - Strona 173 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-17, 22:37   #5161
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: czy któraś z was miała taki problem? POMÓŻCIE!!!!

Tak mialam
dam Ci kilka rad

- myj włosy szamponem dla dzieci Hipp lub babydream (rossman) inne szampony dla dzieci moga podrażnić
- nie używaj stężonego szamponu na skalp, rozpuść go najpierw w wodzie
- mycie codziennie - odpada, musisz co dwa dni, przynajmniej przez okres dopóki skora głowy nie wyzdrowieje (może wierzba do picia - żeby włosy sie nie przetluszczały?)
- żadnych odzywek na skapl
-na włosy odzywki bez silikonow, lagodne, ale to wiesz;p
- nie prostowac, nie suszyc suszarka
- na stan zapalny koniecznie cos - może Locoid (max 5 dni smarowania) - myslę że pomoże
- póżniej coś na porost włosów koniecznie, bo jak stan zapalny wyleczysz muszą Ci jeszcze te wlosy odrosnąć...tutaj widze tylko dermatologa, bo nie będę Ci tutaj polecała środków ktore i tak są na recepte
- odstaw te szampony przeciwłupiezowe


Jeśli chodzi o przyczynę - może to być oczywiscie spowodowanie od wewnatrz, sklonnosc do Zapalen skoy ŁZS, ale głowny winowajca który to uaktywnił to pewnie szampony, odzywki, widocznie powinnaś ostroznie do kosmetykow tego typu podchodzic


I głowa do góry, ja mialam problem półtora roku temu, wprawdzie od poltora roku się lecze, dbam o glowe, ale wlosy mi odrosly, już jest ok
pomogla mi moja dermatolog, ktora wlasnie zaleciła mi to co Ci wypisałam, dodatkowo dała jakiś plyn robiony łagodzacy...
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-18, 18:11   #5162
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: czy któraś z was miała taki problem? POMÓŻCIE!!!!

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Tak mialam
dam Ci kilka rad

- myj włosy szamponem dla dzieci Hipp lub babydream (rossman) inne szampony dla dzieci moga podrażnić
- nie używaj stężonego szamponu na skalp, rozpuść go najpierw w wodzie
- mycie codziennie - odpada, musisz co dwa dni, przynajmniej przez okres dopóki skora głowy nie wyzdrowieje (może wierzba do picia - żeby włosy sie nie przetluszczały?)
- żadnych odzywek na skapl
-na włosy odzywki bez silikonow, lagodne, ale to wiesz;p
- nie prostowac, nie suszyc suszarka
- na stan zapalny koniecznie cos - może Locoid (max 5 dni smarowania) - myslę że pomoże
- póżniej coś na porost włosów koniecznie, bo jak stan zapalny wyleczysz muszą Ci jeszcze te wlosy odrosnąć...tutaj widze tylko dermatologa, bo nie będę Ci tutaj polecała środków ktore i tak są na recepte
- odstaw te szampony przeciwłupiezowe


Jeśli chodzi o przyczynę - może to być oczywiscie spowodowanie od wewnatrz, sklonnosc do Zapalen skoy ŁZS, ale głowny winowajca który to uaktywnił to pewnie szampony, odzywki, widocznie powinnaś ostroznie do kosmetykow tego typu podchodzic


I głowa do góry, ja mialam problem półtora roku temu, wprawdzie od poltora roku się lecze, dbam o glowe, ale wlosy mi odrosly, już jest ok
pomogla mi moja dermatolog, ktora wlasnie zaleciła mi to co Ci wypisałam, dodatkowo dała jakiś plyn robiony łagodzacy...
A jak jest z szamponami typu NIZORAL, bo podobno (tak twierdzi moja derma), dobrze działają przy ŁZS. Ale docelowo to szampon przeciwłupieżowy, chociaż niby również na łojotok. Czy słyszałaś coś na ten temat?
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 13:15   #5163
Progressiva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Opisze moją sytuacje. Bo sama już sobie troche nie radze. Mianowicie gdy miałam 16 lat zaczeły mi strasznie wypadać włosy (zaczeło się w lipcu) miałam je za ramiona, zaczełam popadać w stres z tego powodu stosować różne rzeczy (skrzyp, szampony) . Poźniej wylądowałm z tego powodu w szpitalu bo często mdlałam z powodu stresu wypadania włosów. Zrobiono mi badania wszystko w porzadku (tarczyca, żelazo itp.) wszystko w normie. Wpadłam w obłęd i zaczęłam się obsesyjnie podcinać-najpierw do ucha poźniej coraz krócej- nic nie pomagało. Włosy leciały dalej. 4 wizyty u dermatologa-nic nie pomagało. Ściełam się na jeżyka chodziłam w chustce na głowie, co mnie bardzo krępowało bo to był pierwszy rok nauki w nowym liceum. Wszystko to trwało ok 4 miesiące. Później niby przeszło. Wiem że to wszystko nasilił obsesyjny stres, włosy odrosły ale sytuacja powtórzyła się do tej pory 4 razy ale z mniejszym skutkiem. przez 1,5 roku teraz miałam spokój udało mi się znów zapuścić upragnione długie włosy-do łopatek, niestety we wrześniu włosy znów zaczeły wypadać-i tak jest do dzisiaj. Chciałam Was tylko ostrzec żę stres dużo działa negatywnego-nie dajcie się wpędzić w obłed jak ja. Dziś mam 21 lat i nie udało mi się uporac z tym problemem-jak myślicie czy powinnam z tym iść do psychologa?
__________________
Poczuć wiatr na twarzy smak-przez chwile wolnym być...
Progressiva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 13:51   #5164
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Myślę, że powinnaś.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 18:29   #5165
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Progressiva Pokaż wiadomość
Opisze moją sytuacje. Bo sama już sobie troche nie radze. Mianowicie gdy miałam 16 lat zaczeły mi strasznie wypadać włosy (zaczeło się w lipcu) miałam je za ramiona, zaczełam popadać w stres z tego powodu stosować różne rzeczy (skrzyp, szampony) . Poźniej wylądowałm z tego powodu w szpitalu bo często mdlałam z powodu stresu wypadania włosów. Zrobiono mi badania wszystko w porzadku (tarczyca, żelazo itp.) wszystko w normie. Wpadłam w obłęd i zaczęłam się obsesyjnie podcinać-najpierw do ucha poźniej coraz krócej- nic nie pomagało. Włosy leciały dalej. 4 wizyty u dermatologa-nic nie pomagało. Ściełam się na jeżyka chodziłam w chustce na głowie, co mnie bardzo krępowało bo to był pierwszy rok nauki w nowym liceum. Wszystko to trwało ok 4 miesiące. Później niby przeszło. Wiem że to wszystko nasilił obsesyjny stres, włosy odrosły ale sytuacja powtórzyła się do tej pory 4 razy ale z mniejszym skutkiem. przez 1,5 roku teraz miałam spokój udało mi się znów zapuścić upragnione długie włosy-do łopatek, niestety we wrześniu włosy znów zaczeły wypadać-i tak jest do dzisiaj. Chciałam Was tylko ostrzec żę stres dużo działa negatywnego-nie dajcie się wpędzić w obłed jak ja. Dziś mam 21 lat i nie udało mi się uporac z tym problemem-jak myślicie czy powinnam z tym iść do psychologa?
Mi derma też powiedziała, żebym w paranoje jakąś przypadkiem nie wpadła. Stres jest straszny, i też mi jest źle, jak sobie pomyślę, że mam takie prześwity. Ale głową muru nie rozbije. Trzeba o tym nie myśleć i tyle. Ja mam tylko nadzieję, że w jakimś stopniu mi odrosną, chociaż wiem, że nie będą takie jak kiedyś.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 18:38   #5166
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Progressiva skoro znasz przyczyne wypadania (stres) i sobie z nim nie radzisz to myślę, że powinnaś poszukac jakies pomocy. jakas terapia to dobry pomysł, ale pomysl też o rzeczach, które mogłabyś robić sama np jakieś techniki relaksacyjne, joga, dobra dieta, hobby
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 18:56   #5167
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

I ziółka koniecznie. Bardzo dobra jest melisa, lawenda też, tylko tą trzeba kupić sypaną w zielarskim. Pokropienie poduszki olejkiem lawendowym też jest super. Trzeba tylko uważać na szyszki chmielu, bo mogą pogłębiać depresję.

Ja się tak bardzo nie stresuję, a przynajmniej nie mam duszności ani mroczków przed oczami ze stresu, odkąd brałam przez 1,5 miesiąca hydroxyzynę. Ale nie polecam tego. Już pod koniec praktycznie nie mogłam bez niej funkcjonować i przestałam brać tylko dlatego, że niechęć do lekarza rodzinnego jest większa Ale od tej pory nawet śpię normalnie
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-19, 20:42   #5168
basia1988_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Dziewczyny mam taki problem ze strasznie wypadaj mi wlosy..... napiszcie w punktach co jest skuteczne jakie szampony odzywki i witaminy tabletki stosujecie , stosowalyscie... jak dlugo trwalo to ze przestaly wypadac wlosy... bardzo prosze... jestem zalamana bo bardzo wypadaja mi wlosy przy czesaniu szczegolnie po kapieli.... bardzo prosze o odpowiedzi i z gory dziekuje pozdrowionka dla Was
basia1988_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 21:07   #5169
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomości: 1 272
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez basia1988_21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam taki problem ze strasznie wypadaj mi wlosy..... napiszcie w punktach co jest skuteczne jakie szampony odzywki i witaminy tabletki stosujecie , stosowalyscie... jak dlugo trwalo to ze przestaly wypadac wlosy... bardzo prosze... jestem zalamana bo bardzo wypadaja mi wlosy przy czesaniu szczegolnie po kapieli.... bardzo prosze o odpowiedzi i z gory dziekuje pozdrowionka dla Was
Przeczytaj parę stron wstecz, generalnie informacje się powtarzają. Jak poznasz powód będziesz wiedziała jak się z tym uporać. Jest zima, może to okresowe, wystarczą jakieś witaminy na wzmocnienie. Ginekolog, endokrynolog, dermatolog-drużyna z którą warto się bliżej zapoznać jeśli trwa to dłużej. Nie piszesz czy brałaś jakieś leki, jak się odżywiasz, jakie środki stosujesz na włosy, może za mocne. Nie ma rzeczy uniwersalnych, napisz coś więcej.
mastiff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-19, 22:33   #5170
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Ja dostałam od dermatologa szampon Stieprox - na receptę. Polecam, bardzo pomaga.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 11:38   #5171
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cześć kobietki
Chyba odniosłam pierwszy mały sukces w mojej walce.
W środę podcięłam znowu włosy. Moja fryzjerka była w szoku, gdy zobaczyła ile włosów wypadło przy rozczesywaniu. Stwierdziła, że mam rzadkie włosy, ale sporo nowych i zdrowie oraz jedwabiste. Obcięła mi tak do ramion. Mogę jeszcze spiąć. Przez następne 3 dni wypadło mi może w sumie ok. 40. Dzisiaj rano umyłam włosy i przeżyłam szok. Nie wypadło mi więcej niż 60. Przez ostatnie 3 dni nosiłam je często rozpuszczone, na noc też nie spinałam.
Mam nadzieję, że to mały krok ku normalności. Zamówiłam sobie jeszcze ampułki z radicala ( te nowe ).
Kurcze, mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej
Pozdrawiam gorąco
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-20, 11:39   #5172
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

a ja już po zrobionych badaniach krwi. Nic w nich złego nie ma więc skąd to wypadanie? Stres? Mam go mniej niż ostatnio więc się nie liczy..

Ogólnie to stwierdziłam, że mam wszystko w d*pie, jak mają wypaść to i tak wypadną, ja swoje a one swoje. Oczywiście myć i smarować dalej będę ale żeby się przejmować.. Znudziło mi sie chodzenie po lekarzah, ich wzrok na mnie jakbym coś sobie powymyślała itd itd...

Życie jest piękne, krótkie niestety i nie zamierzam spędzać sobie sen z powiek włosami. Łysienie to i tak nic wielkiego, są gorsze choroby na świecie.

Łołoj, zabrzmiało ciekawie jak na mnie, dzisiaj mam doła, niedługo pewnie znów wymyślę nową terorię czy się przejmować czy nie..

pozdrawiam walczących
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 12:36   #5173
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Dziewczyny, trzeba nowy wątek założyć, bo przekroczyłyśmy 5000 wpisów. Szczerze mówiąc nie wiem, jak się to to robi. Niech ktoś mądrzejszy stworzy to cudo i da tutaj link do niego.
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-20, 18:44   #5174
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 571
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

i najlepiej jakies podsumowanie zrobić
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 13:44   #5175
basia1988_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez mastiff Pokaż wiadomość
Przeczytaj parę stron wstecz, generalnie informacje się powtarzają. Jak poznasz powód będziesz wiedziała jak się z tym uporać. Jest zima, może to okresowe, wystarczą jakieś witaminy na wzmocnienie. Ginekolog, endokrynolog, dermatolog-drużyna z którą warto się bliżej zapoznać jeśli trwa to dłużej. Nie piszesz czy brałaś jakieś leki, jak się odżywiasz, jakie środki stosujesz na włosy, może za mocne. Nie ma rzeczy uniwersalnych, napisz coś więcej.
Witam ponownie
przeczytałam już tyle stron odnośnie wypadania włosów i mniej więcej już wiem co i jak...miałam bardzo zniszczone końcówki... i wogole włosy... zaczęłam od tego że podcięłam włosy ponad 5 cm metodą "własnoręczną" jestem bardzo zadowolona scięłam je 3dni temu i od tego czasu wypadło tylko kilka włosów... ): juppi...) kupiłam sobie olejek kokosowy i oczywiście mam szampon i odżywke z Loreal Elseve na zniszczone włosy i mam nadzieję że bedzie to skutkowało bo po ścięciu włosów już widzę efekt . Tak zawsze co dzień wypadało mi mnustwo włosów przy codziennym czesaniu a juz 3dni minęły i kilka wypadło więc mam nadzieje ze pozostałe kosmetyki tylko je ulepszą miałam tak juz dobrych kilka miesięcy... przed tem miałam problemy z tarczycą miałam jej zapalenie endokrynolog powiedział że to też jest przyczyną wypadania włosów... brałam LETROX 50 przez 3 miesiące bo miałam też z reszta nadal mam problem z okresem bo mi się opóźnia co miesiąc bóle jajników no i własnie przez to brałam tez ten LETROX50 przepisany przez endo.... co do witamin to brałam oczywiście magnez z b6 witaminy z grupy c itp.... odzywiam się wydaje mi się że dobrze.. jem dużo owoców warzyw mało ziemniaków dużo sokó owocowych herbata zielona itd... dużo ćwiczyłam na siłowni przez ostatnie miesiące bo od kwietnia do końca października bo teraz jest zimno i zbytnio mi się nie chce hehe niop i stosowałam szampony i odzywki z garniera fructis na wzmocnienie ale to nie dawało zbytnich efektów włosy dalej wypadały aż do momentu kiedy obcięłam włosy ... to chyba wszystko... zobaczymy czy nadal będa wypadać... mam nadzieję że nie ..
basia1988_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-21, 14:50   #5176
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, trzeba nowy wątek założyć, bo przekroczyłyśmy 5000 wpisów. Szczerze mówiąc nie wiem, jak się to to robi. Niech ktoś mądrzejszy stworzy to cudo i da tutaj link do niego.
Zapraszam tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=390282
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.