Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-09, 16:01   #451
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam pytanie. byłam na rozmowie rekrutacyjnej, kilka dni później zadzwonili do mnie i powiedzieli ze dostalam te prace oraz ze zapraszaja na spotkanie w celu omówienia warunków współpracy. jednak nigdzie nie padło zdanie ile bede zarabiać... moja koleżanka, która pracuje w Warszawie kilka lat, stwierdziła, ze powinni taka rzecz przekazac, a nie ze jade w ciemno i w sumie kazdy na mnie będzie patrzył i nie wyskocze nagle, ze to dla mnie zła stawka. co myślicie? praca w małym mieście... jestem zdesperowana ale tez niedoświadczona w tych rektutacjach... nie wiem co myśleć... koleżanka powiedziała, ze wiedzieli, ze i tak i tak wezme te robote.

A na spotkaniu w celu omówienia warunków współpracy nie powiedzą Ci jakie będą zarobki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 16:25   #452
Quande
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 38
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam pytanie. byłam na rozmowie rekrutacyjnej, kilka dni później zadzwonili do mnie i powiedzieli ze dostalam te prace oraz ze zapraszaja na spotkanie w celu omówienia warunków współpracy. jednak nigdzie nie padło zdanie ile bede zarabiać.
Nie pytali o twoje oczekiwania finansowe? Nie podawali żadnych 'widełek' w ogłoszeniu? Naprawdę dziwne, byłabym ostrożna. Zastanów się ile chciałabyś zarabiać, na jakich warunkach minimalnych/optymalnych i negocjuj na miejscu. Jak zaproponują coś śmiesznego to miej przygotowaną formułę "Niestety to mniejsza kwota niż przewidywałam. Jeśli mają Państwo możliwość zaproponowania mi XYZ, z chęcią przyjmę tę ofertę." Jak będą natrętni, to powiedz "W tej sytuacji będę musiała to przemyśleć i nie mogę podjąć decyzji teraz" i wyjdź
Quande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 22:29   #453
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam pytanie. byłam na rozmowie rekrutacyjnej, kilka dni później zadzwonili do mnie i powiedzieli ze dostalam te prace oraz ze zapraszaja na spotkanie w celu omówienia warunków współpracy. jednak nigdzie nie padło zdanie ile bede zarabiać... moja koleżanka, która pracuje w Warszawie kilka lat, stwierdziła, ze powinni taka rzecz przekazac, a nie ze jade w ciemno i w sumie kazdy na mnie będzie patrzył i nie wyskocze nagle, ze to dla mnie zła stawka. co myślicie? praca w małym mieście... jestem zdesperowana ale tez niedoświadczona w tych rektutacjach... nie wiem co myśleć... koleżanka powiedziała, ze wiedzieli, ze i tak i tak wezme te robote.
Na rozmowie nie było wspomniane nic o wynagrodzeniu? Może pytali o Twoje wymagania? Skoro rozmowa jest o omówieniu warunków no to chyba normalne, że będziesz mogła ponegocjować i nic w tym dziwnego.
Ja miałam podobna sytuacje, że nie dopytalam o stawkę jak mi zaproponowali pracę telefonicznie i dowiedziałam się na spotkaniu. Tylko, że mnie spytali na rozmowie ile chce i po prostu tyle mi dali, dlatego pewnie przez telefon już nie poruszali tego tematu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 23:00   #454
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam pytanie. byłam na rozmowie rekrutacyjnej, kilka dni później zadzwonili do mnie i powiedzieli ze dostalam te prace oraz ze zapraszaja na spotkanie w celu omówienia warunków współpracy. jednak nigdzie nie padło zdanie ile bede zarabiać... moja koleżanka, która pracuje w Warszawie kilka lat, stwierdziła, ze powinni taka rzecz przekazac, a nie ze jade w ciemno i w sumie kazdy na mnie będzie patrzył i nie wyskocze nagle, ze to dla mnie zła stawka. co myślicie? praca w małym mieście... jestem zdesperowana ale tez niedoświadczona w tych rektutacjach... nie wiem co myśleć... koleżanka powiedziała, ze wiedzieli, ze i tak i tak wezme te robote.
Skoro zaprosili Cię na rozmowę w celu omówienia warunków współpracy to pewnie kwestie finansowe porusza na tej rozmowie, chociaż trochę to dziwne i śmierdzi ze już na pierwszej rozmowie nie zapytali Cię o oczekiwania, tak jakby z góry przyjęli że weźmiesz co dadzą. Quande dobrze napisała co mówić jak stawka nie będzie Ci odpowiadała

W poniedziałek mam videorozmowe rekrutacyjna. Mam zepsuta kamerkę i mikrofon w laptopie więc będę musiała zrobić to na telefonie. Strasznie się denerwuje, nie wiem czy trzymać ten telefon przed twarzą czy oprzec o coś...jakie wybrać tło i tak dalej.
Jak będzie najbardziej profesjonalnie? I czy będzie ok jak będę siedziala w kuchni (i będzie widać że to kuchnia)?
Nie brałam nigdy udziału w takiej rozmowie online :/
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 23:33   #455
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Skoro zaprosili Cię na rozmowę w celu omówienia warunków współpracy to pewnie kwestie finansowe porusza na tej rozmowie, chociaż trochę to dziwne i śmierdzi ze już na pierwszej rozmowie nie zapytali Cię o oczekiwania, tak jakby z góry przyjęli że weźmiesz co dadzą. Quande dobrze napisała co mówić jak stawka nie będzie Ci odpowiadała

W poniedziałek mam videorozmowe rekrutacyjna. Mam zepsuta kamerkę i mikrofon w laptopie więc będę musiała zrobić to na telefonie. Strasznie się denerwuje, nie wiem czy trzymać ten telefon przed twarzą czy oprzec o coś...jakie wybrać tło i tak dalej.
Jak będzie najbardziej profesjonalnie? I czy będzie ok jak będę siedziala w kuchni (i będzie widać że to kuchnia)?
Nie brałam nigdy udziału w takiej rozmowie online :/

Ja usiadłam na podłodze. Założyłam bluzkę bardziej elegancką. Oparłam telefon o koszyk na stoliku tak, że było mi widać tylko popiersie. Podłączyłam tylko słuchawki, bo to było dla mnie ważne, żeby dobrze słyszeć. Wzięłam też notatnik, żeby sobie zapisać w razie czego coś i miałam też pod ręką komputer. Dla mnie te rozmowy online to naprawdę spoko opcja. I mimo wszystko według mnie to trochę bardziej na luzie niż rozmowa w siedzibie firmy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.

Edytowane przez Ondiine
Czas edycji: 2021-02-09 o 23:53
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 06:22   #456
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość

W poniedziałek mam videorozmowe rekrutacyjna. Mam zepsuta kamerkę i mikrofon w laptopie więc będę musiała zrobić to na telefonie. Strasznie się denerwuje, nie wiem czy trzymać ten telefon przed twarzą czy oprzec o coś...jakie wybrać tło i tak dalej.
Jak będzie najbardziej profesjonalnie? I czy będzie ok jak będę siedziala w kuchni (i będzie widać że to kuchnia)?
Nie brałam nigdy udziału w takiej rozmowie online :/
Trzymam kciuki
Jak mam rozmowę przez telefon z kamerką, to stawiam telefon w takiej dużej taśmie klejącej wiecie, takiej, co się obkleja kartony, akurat się mieści tak, że stoi, ustawiam na aparacie taki widok na siebie, jaki później chcę, żeby kamerka prezentowała.

Ale nie martw się tym, co masz za plecami, możesz ustawić sobie tło biurowe, jeśli masz, ale jak miałam rozmowy online to ludzie mają za plecami wszystko. Plakaty z filmów, kuchnię, pokój. Wszystko jest dozwolone i wydaje mi się, że ludzie są z tym okej. Wiadomo, że ma się warunki takie, jakie się ma. Byle tylko nie mieć jakiegoś bałaganu.

Mam takie samo poczucie jak Oniine, że te rozmowy zdalne są trochę bardziej na luzie. A na pewno ludzie się nie ubierają tak oficjalnie jak w biurze, nawet podczas rozmów rekrutacyjnych.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 07:55   #457
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dzięki dziewczyny W takim razie też oprę o coś telefon (przećwicze o co najlepiej) i sprawdzę kadr. Ubiorę się jak ja rozmowę i wysprzątam to co będzie widać Będę miała na stole włączony laptop żeby w razie czego posprawdzac coś.na bieżąco, notatnik i zapisane moje pytania do nich. Jak się Wam coś jeszcze przypomni to piszcie
Ogólnie to rozmowa online bo dotyczy pracy aż 500 km ode mnie, przez telefon pytali się.mnie o przeprowadzkę, ja zaproponowałam na początku pracę zdalna bo boje się tak rzucać wszystko i jechać tak daleko, no nie mam już siły na przeprowadzki.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-10, 08:08   #458
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny W takim razie też oprę o coś telefon (przećwicze o co najlepiej) i sprawdzę kadr. Ubiorę się jak ja rozmowę i wysprzątam to co będzie widać Będę miała na stole włączony laptop żeby w razie czego posprawdzac coś.na bieżąco, notatnik i zapisane moje pytania do nich. Jak się Wam coś jeszcze przypomni to piszcie
Ogólnie to rozmowa online bo dotyczy pracy aż 500 km ode mnie, przez telefon pytali się.mnie o przeprowadzkę, ja zaproponowałam na początku pracę zdalna bo boje się tak rzucać wszystko i jechać tak daleko, no nie mam już siły na przeprowadzki.

Wow, 500 km ! No to jesteś rekordzistką haha
Zgodzili się na pracę zdalną bez problemu?
To moim zdaniem w naszej sytuacji, jeśli szukamy pracy gdzie indziej niż mieszkamy to ten czas pandemii jest tym bardziej na plus. Bo w przeciwnym razie nie sądzę, żeby się tak zgadzali na te rekrutacje zdalne...
Może się zdarzyć, że Cię zaproszą na miejsce (jak mnie), ale zawsze lepiej jechać na drugi, trzeci etap niż na pierwszy gdzie jest X kandydatów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 08:10   #459
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

miałam na pracuj.pl zapisane ogłoszenie - ważne pierwotnie do 14 lutego. W zakładce zapisane dalej widnieje jako ważne z możliwością aplikacji. Ogłoszenia,które wygasly, robią się "zamglone", więc myślałam, że to ogloszenie jest dalej aktualne, bo chciałam wysłać cv, ale gdy weszłam na stronę ogloszenia to komunikat, że archiwalne i wygasło 9 dni temu... Pracuj.pl mnie oszukało...
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 08:24   #460
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Wow, 500 km ! No to jesteś rekordzistką haha
Zgodzili się na pracę zdalną bez problemu?
To moim zdaniem w naszej sytuacji, jeśli szukamy pracy gdzie indziej niż mieszkamy to ten czas pandemii jest tym bardziej na plus. Bo w przeciwnym razie nie sądzę, żeby się tak zgadzali na te rekrutacje zdalne...
Może się zdarzyć, że Cię zaproszą na miejsce (jak mnie), ale zawsze lepiej jechać na drugi, trzeci etap niż na pierwszy gdzie jest X kandydatów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeszcze się nie zgodzili Przez tel mówili że zależy im na pracy stacjonarnej i moim zdaniem tak też jest sprawniej i wydajniej. Ale powiedziałam im że nie chce się przeprowadzać tyle kilometrów do pracy niepewnej - to branża która w tej chwili nie działa, jest praktycznie zamrożona od roku i aż dziwi mnie że szukają pracownika. Inna sprawa że wiem że to firma znana i "uznana" ale bardzo słaba pod wzgledem stabilności zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia (mam sprawdzone info) więc przeprowadzka prawdopodobnie mi się nie opłaca. Jestem prawie pewna że gdy zapytają o wynagrodzenie a ja powiem ile bym chciała to usłysze że u nich nikt tyle nie zarabia i rozmowa się zakończy

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88500215]miałam na pracuj.pl zapisane ogłoszenie - ważne pierwotnie do 14 lutego. W zakładce zapisane dalej widnieje jako ważne z możliwością aplikacji. Ogłoszenia,które wygasly, robią się "zamglone", więc myślałam, że to ogloszenie jest dalej aktualne, bo chciałam wysłać cv, ale gdy weszłam na stronę ogloszenia to komunikat, że archiwalne i wygasło 9 dni temu... Pracuj.pl mnie oszukało...[/QUOTE]

Często tak mam. Pracodawcy jak już nazbierają wystarczającą ilość zgłoszeń zamykają ogłoszenie.

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-02-10 o 08:30
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 08:30   #461
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Często tak mam. Pracodawcy jak już nazbierają wystarczającą ilość zgłoszeń zamykają ogłoszenie.
to akurat mnie nie przeszkadza. Chodzi mi o pracuj.pl, które powinno zamglić, zarchiwizować to ogłoszenie w momencie, kiedy pracodawca je zamyka.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-10, 08:35   #462
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88500248]to akurat mnie nie przeszkadza. Chodzi mi o pracuj.pl, które powinno zamglić, zarchiwizować to ogłoszenie w momencie, kiedy pracodawca je zamyka.[/QUOTE]

To prawda powinno bo tak to wprowadza w błąd.
Ja raz się tak nakręciłam na jedną ofertę że chciałam się zaangażować i zaczęłam robić projekt pod tą firmę który zamierzałam dołączyć do aplikacji żeby lepiej wypaść. Robiłam na spokojnie bo myślałam że jest jeszcze kupa czasu i jak w trakcie weszłam na ogłoszenie coś tam sprawdzić to zobaczyłam...że pracodawca już zakończył zbieranie aplikacji
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-10, 10:38   #463
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Jeszcze się nie zgodzili Przez tel mówili że zależy im na pracy stacjonarnej i moim zdaniem tak też jest sprawniej i wydajniej. Ale powiedziałam im że nie chce się przeprowadzać tyle kilometrów do pracy niepewnej - to branża która w tej chwili nie działa, jest praktycznie zamrożona od roku i aż dziwi mnie że szukają pracownika. Inna sprawa że wiem że to firma znana i "uznana" ale bardzo słaba pod wzgledem stabilności zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia (mam sprawdzone info) więc przeprowadzka prawdopodobnie mi się nie opłaca. Jestem prawie pewna że gdy zapytają o wynagrodzenie a ja powiem ile bym chciała to usłysze że u nich nikt tyle nie zarabia i rozmowa się zakończy

Często tak mam. Pracodawcy jak już nazbierają wystarczającą ilość zgłoszeń zamykają ogłoszenie.
To jesteś odważna. Ja bym nie powiedziała, że się nie przeprowadzę, bo miałabym wrażenie, że na wstępie będę skreślona. Ale zawsze zdobędziesz doświadczenie w kwestii rozmów online.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
To prawda powinno bo tak to wprowadza w błąd.
Ja raz się tak nakręciłam na jedną ofertę że chciałam się zaangażować i zaczęłam robić projekt pod tą firmę który zamierzałam dołączyć do aplikacji żeby lepiej wypaść. Robiłam na spokojnie bo myślałam że jest jeszcze kupa czasu i jak w trakcie weszłam na ogłoszenie coś tam sprawdzić to zobaczyłam...że pracodawca już zakończył zbieranie aplikacji
Ja od czasu jak ktoś mi tu powiedział, że biorą pod uwagę najczęściej aplikacje z pierwszych dwóch, trzech dni to wysyłałam tylko na nowe i muszę przyznać rację - te wysłane do trzech dni częściej są otwierane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 04:21   #464
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Hej
Według mnie rzeczywiście takie rzeczy, jak proponowane wynagrodzenie powinno się powiedzieć kandydatowi przez telefon.
Zwłaszcza, że z reguły człowiek musi się chwilę zastanowić, czy brać propozycję.
Trochę to jest nieprofesjonalne zapraszać w ciemno, ale z drugiej strony są ludzie, którzy wszystko wolą omawiać bezpośrednio i to może jest taka sytuacja. Wcale nie musi znaczyć, że od razu mają złe zamiary.
Myślę, że jeśli dopuszczasz opcję, że nie przyjmiesz tej oferty, to zadzwoń i zapytaj, co oferują, i wyjaśnij, że chcesz mieć jeszcze czas na zastanowienie się przed finalnym omówieniem oferty na spotkaniu. Nie powinno to być negatywnie odebrane.
Ja tak raz dostałam pracę. Na rozmowie nie padło słowo na temat zarobków oczywiście potem zadzwoniłam do HR się dopytać i sama zrezygnowałam
Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Skoro zaprosili Cię na rozmowę w celu omówienia warunków współpracy to pewnie kwestie finansowe porusza na tej rozmowie, chociaż trochę to dziwne i śmierdzi ze już na pierwszej rozmowie nie zapytali Cię o oczekiwania, tak jakby z góry przyjęli że weźmiesz co dadzą. Quande dobrze napisała co mówić jak stawka nie będzie Ci odpowiadała

W poniedziałek mam videorozmowe rekrutacyjna. Mam zepsuta kamerkę i mikrofon w laptopie więc będę musiała zrobić to na telefonie. Strasznie się denerwuje, nie wiem czy trzymać ten telefon przed twarzą czy oprzec o coś...jakie wybrać tło i tak dalej.
Jak będzie najbardziej profesjonalnie? I czy będzie ok jak będę siedziala w kuchni (i będzie widać że to kuchnia)?
Nie brałam nigdy udziału w takiej rozmowie online :/
Ja raz miałam rozmowę przez Skype. Siedziałam normalnie w pokoju a że jest tam opcja rozmycia tła to z niej skorzystałam tak w razie czego żeby nie było widać co tam mam z tyłu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 08:31   #465
Domcziiik
Raczkowanie
 
Avatar Domcziiik
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 132
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

No właśnie rozmycie tła jest najlepszą opcją Ewentualnie znalezienie pustej ściany..
Domcziiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 15:10   #466
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Domcziiik Pokaż wiadomość
No właśnie rozmycie tła jest najlepszą opcją Ewentualnie znalezienie pustej ściany..
To ja wczoraj na Teams się zdzwoniłam z szefem i nie wiem dlaczego ale z automatu mi się kamerka włączyła A ja kurna w szlafroku w serduszka, taka nieogarnięta

Demyt!
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 15:53   #467
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Nie wiedziałam że jest coś takiego jak rozmycie tła w Skype, w sumie nawet nie wiem jak ta rozmowa miałaby być przeprowadzona, miałam wczoraj dostać link do pokoju żeby sprawdzić czy wszystko działa ale nie wysłali to może nie zadzwonia?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 17:41   #468
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam że jest coś takiego jak rozmycie tła w Skype, w sumie nawet nie wiem jak ta rozmowa miałaby być przeprowadzona, miałam wczoraj dostać link do pokoju żeby sprawdzić czy wszystko działa ale nie wysłali to może nie zadzwonia?

Ale to chyba nie będziesz rozmawiać na Skype w takim układzie, skoro masz dostać link do spotkania
Może Meet albo Teams? Chyba, że ta opcja też jest na Skype, nie wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-12, 18:11   #469
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Ale to chyba nie będziesz rozmawiać na Skype w takim układzie, skoro masz dostać link do spotkania
Może Meet albo Teams? Chyba, że ta opcja też jest na Skype, nie wiem.
To pewnie jest Skype dla Firm, wtedy też jest link. Trzeba ściągnąć aplikację, żeby go odpalić. Więc jeśli dostaniesz link, to kliknij w niego i wtedy zapyta Cię, czy chcesz ściągnąć ten program. Ściągasz a potem Skype otwiera się normalnie w osobnym oknie.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-12, 18:51   #470
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
To pewnie jest Skype dla Firm, wtedy też jest link. Trzeba ściągnąć aplikację, żeby go odpalić. Więc jeśli dostaniesz link, to kliknij w niego i wtedy zapyta Cię, czy chcesz ściągnąć ten program. Ściągasz a potem Skype otwiera się normalnie w osobnym oknie.
No właśnie nic nie wysłali (mieli to zrobić dziś mimo że rozmowa w pon), zadzwonię do nich w poniedziałek rano dopytać czy to spotkanie online jest nadal aktualne.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 10:52   #471
Coco Chanel6
Raczkowanie
 
Avatar Coco Chanel6
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 101
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Dziewczyny nie zauważyłam odpowiedzi na następnej stronie, pytali na rozmowie o widełki, powiedziałam że najniższa krajowa. Jestem zdesperowana i potrzebuję pieniędzy, jestem też w trudnej sytuacji życiowo, A poza tym byłaby to tak naprawdę moja druga praca i już popełniłam błąd bo poszłam na to spotkanie, kobieta zaproponowała mi stawkę 2 800 na okresie próbnym, stwierdziłam że nie ma co kombinować i że Biorę tą pracę Dopiero jak wróciłam do domu uświadomiłam sobie że nie zapytałam czy jest to stawka brutto czy netto wiem zachowanie słabe ale tak jak mówię nie mam doświadczenia w tych sprawach i mimo że zależy mi na zatrudnieniu to niestety Podejrzewam że jest to stawka brutto czyli bardzo mała wypłata dali mi skierowanie na badania i za 2 tygodnie mam się zgłosić z tymi badaniami na podpisanie umowy jednocześnie to pierwszy dzień pracy i zastanawiam się co zrobić czy spróbować dowiedzieć się czy to jest brutto czy netto Choć wydaje mi się że byłoby to słabe zrezygnować czy wypadałoby Tak jestem jak dziecko We mgle Proszę o wyrozumiałość
Coco Chanel6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 11:01   #472
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie zauważyłam odpowiedzi na następnej stronie, pytali na rozmowie o widełki, powiedziałam że najniższa krajowa. Jestem zdesperowana i potrzebuję pieniędzy, jestem też w trudnej sytuacji życiowo, A poza tym byłaby to tak naprawdę moja druga praca i już popełniłam błąd bo poszłam na to spotkanie, kobieta zaproponowała mi stawkę 2 800 na okresie próbnym, stwierdziłam że nie ma co kombinować i że Biorę tą pracę Dopiero jak wróciłam do domu uświadomiłam sobie że nie zapytałam czy jest to stawka brutto czy netto wiem zachowanie słabe ale tak jak mówię nie mam doświadczenia w tych sprawach i mimo że zależy mi na zatrudnieniu to niestety Podejrzewam że jest to stawka brutto czyli bardzo mała wypłata dali mi skierowanie na badania i za 2 tygodnie mam się zgłosić z tymi badaniami na podpisanie umowy jednocześnie to pierwszy dzień pracy i zastanawiam się co zrobić czy spróbować dowiedzieć się czy to jest brutto czy netto Choć wydaje mi się że byłoby to słabe zrezygnować czy wypadałoby Tak jestem jak dziecko We mgle Proszę o wyrozumiałość
Podejrzewam że to 2800brutto, zresztą zapytana o widełki sama taka stawkę podałaś - to jest aktualna minimalna krajowa. Zadzwonić dopytać czy to jednak nie netto może i głupio ale mozna to wybadać innym telefonem - możesz np. zadzwonić i zapytać jaka będzie stawka po okresie próbnym.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 11:23   #473
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Też myślę, że to brutto. Skoro powiedziałaś, że interesuje Cię najniższa to jakie jest prawdopodobieństwo, że dali Ci sami około 3800 zł zamiast najniższej 2800 zł? Jeśli Cię ta praca nie interesuje za najniższą to zadzwoń, w takim wypadku i tak nic nie tracisz...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-13, 11:58   #474
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie zauważyłam odpowiedzi na następnej stronie, pytali na rozmowie o widełki, powiedziałam że najniższa krajowa. Jestem zdesperowana i potrzebuję pieniędzy, jestem też w trudnej sytuacji życiowo, A poza tym byłaby to tak naprawdę moja druga praca i już popełniłam błąd bo poszłam na to spotkanie, kobieta zaproponowała mi stawkę 2 800 na okresie próbnym, stwierdziłam że nie ma co kombinować i że Biorę tą pracę Dopiero jak wróciłam do domu uświadomiłam sobie że nie zapytałam czy jest to stawka brutto czy netto wiem zachowanie słabe ale tak jak mówię nie mam doświadczenia w tych sprawach i mimo że zależy mi na zatrudnieniu to niestety Podejrzewam że jest to stawka brutto czyli bardzo mała wypłata dali mi skierowanie na badania i za 2 tygodnie mam się zgłosić z tymi badaniami na podpisanie umowy jednocześnie to pierwszy dzień pracy i zastanawiam się co zrobić czy spróbować dowiedzieć się czy to jest brutto czy netto Choć wydaje mi się że byłoby to słabe zrezygnować czy wypadałoby Tak jestem jak dziecko We mgle Proszę o wyrozumiałość

Z mojego doświadczenia zawsze podają brutto więc moim zdaniem nie ma po co dzwonić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 01:28   #475
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Coco Chanel6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie zauważyłam odpowiedzi na następnej stronie, pytali na rozmowie o widełki, powiedziałam że najniższa krajowa. Jestem zdesperowana i potrzebuję pieniędzy, jestem też w trudnej sytuacji życiowo, A poza tym byłaby to tak naprawdę moja druga praca i już popełniłam błąd bo poszłam na to spotkanie, kobieta zaproponowała mi stawkę 2 800 na okresie próbnym, stwierdziłam że nie ma co kombinować i że Biorę tą pracę Dopiero jak wróciłam do domu uświadomiłam sobie że nie zapytałam czy jest to stawka brutto czy netto wiem zachowanie słabe ale tak jak mówię nie mam doświadczenia w tych sprawach i mimo że zależy mi na zatrudnieniu to niestety Podejrzewam że jest to stawka brutto czyli bardzo mała wypłata dali mi skierowanie na badania i za 2 tygodnie mam się zgłosić z tymi badaniami na podpisanie umowy jednocześnie to pierwszy dzień pracy i zastanawiam się co zrobić czy spróbować dowiedzieć się czy to jest brutto czy netto Choć wydaje mi się że byłoby to słabe zrezygnować czy wypadałoby Tak jestem jak dziecko We mgle Proszę o wyrozumiałość
Pracodawca zazwyczaj podaje kwotę brutto. Zresztą w tym wypadku to sama podałaś taka kwotę, więc ja bym nie liczyła, że dadzą tysiąc złotych więcej tak od siebie.
Jeśli nie interesuje Cię praca za taką kwotę no to zwyczajnie jak pytają to mów ile konkretnie potrzebujesz. A jeśli chcesz zrezygnować no to zawsze możesz, słabe czy nie słabe, jeśli nie będziesz tam pracować to co za różnica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 20:38   #476
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Ja już nie wiem co mam robić.

Niby mam pracę, umowę do sierpnia, za tydzień mam ten kurs przygotowawczy, a po nim w piątek test, który muszę zdać, potem za jakiś czas egzamin i wtedy się okaże czy zdałam i możliwe że w sierpniu dostanę umowę na stałe, a jak nie zdam to wiadomo.

Nie wiem czy zdam, chodzę codziennie zestresowana i zdenerwowana tak tą pracą, że nie wyrabiam już.
Pracy jest tyle, że mimo że wychodzę ileś czasu po końcu pracy to i tak nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego, zostawałabym codziennie do 20 to może bym dała radę. Oczywiście nagodzin oficjalnie nie ma, więc zostaje za darmo. Niesamowicie mnie frustruje ten ogrom pracy. Do tego dalej czuje się bardzo niepewnie w tym co robię, co rusz zrobię coś źle, z moją opiekunką średnio się momentami dogaduję, bo ja zrywam ochrzany, za to że ona mi coś źle powiedziała lub okazało się że ona czegoś nie robi i jej się upieka, a ja jak nie zrobię to mam lipę. A też nie jest super nauczycielem niestety. I tak ciągle.

Wykończona jestem nerwowo, nawet w weekend nie mogę się spokojnie wyspać, bo się budzę, śnię o pracy, z niedzieli na pon tak jak dziś od połowy dnia jestem zdenerwowana, że jutro praca, znowu to wstawanie o chorej 6 rano, muszę brać tabletki ziołowe na uspokojenie żeby w ogóle oko zamknąć na 3 godziny.

Kurs też mnie stresuje, niby nie powinien, ale jak pomyślę ile będzie roboty te 5 dni później, a przez kurs nie jestem w stanie jej zrobić, bo mam wykłady 8 godzin dziennie, to dramat.

Biję się z myślami od jakiegoś czasu, czy zmienić dział jak się uda za jakieś parę miesięcy czy w ogóle zmieniać pracę, szukać czegoś innego, bo dalej będę musiała wstawać o tej godzinie do pracy, a to mnie doprowadza do totalnego dołka, pół niedzieli stracone co tydzień zamiast odpocząć i się zrelaksować przed całym ciężkim tygodniem.
Do tego po 8 godzinach tej pracy jestem tak wykończona intelektualnie, psychicznie i fizycznie, że jak w domu mam coś zrobić, a nie moówiąc o siedzeniu w notatkach to po prostu nie mogę, nie daję rady zrobić połowy rzeczy.

Chciałam spokojną pracę, z której po wyjściu mam totalny luz, bez stresu, przynoszenia tego wszystkiego do domu, a mam wrażenie że trafiłam najgorzej jak mogłam. Oczywiście mój facet też obrywa i cierpi przez to nasz związek. Znowu ;/

Wybaczcie ten wesoły post, ale potrzebuję się wygadać :/
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-14, 21:22   #477
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Po to też jest wątek, żeby się wygadać Ale... powiem szczerze, ja bym CHYBA zmieniła pracę. Inna sprawa, jeśli nie możesz. Ja teraz jestem w takiej sytuacji, że też bym nie mogła i musiałabym się męczyć... Jestem trochę nerwowym typem człowieka i ostatnio bardzo sobie cenię spokój, próbuję przedkładać swoje zdrowie psychiczne nad wszystko inne, co nie zawsze wychodzi, ale próbuję...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 12:23   #478
kauru
Przyczajenie
 
Avatar kauru
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cześć dziewczyny
Mam do Was wszystkich pytanie, jakieś dwa tygodnie temu moja paskudna przełożona poinformowała mnie, że mi nie przedłuży umowy i z początkiem lutego stałam się bezrobotna. Traf chciał, że dostałam propozycję pracy w dwóch firmach i teraz nie wiem którą wybrać. Pierwsza to korpo na stanowisko asystentki, umowa na zlecenie, z tym, że nie powiedzieli mi na jaki czas, ani nie podali kwoty wynagrodzenia - wszystko do dogadania przy podpisaniu umowy.
Druga, to mała firma na stanowisko recepcjonistki, umowa o pracę (najpierw na 3 msc), kwota do ugadania.
Jak myślicie, która praca lepsza ?
kauru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 14:18   #479
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

kauru a na czym Ci bardziej zależy? który zakres obowiązków Ci odpowiada? jakie są perspektywy w danej firmie? godziny pracy? dojazdy? Rozważ sobie to wszystko, dopytaj o kwestie finansowe oraz czasy poszczególnych umów.

netya jeśli nie odpowiadają Ci warunki i godziny pracy to szukaj czegoś innego. Wstawanie o 6:00 jeszcze nie jest złe, ja na 6:00 chodziłam już do pracy, wiec kosmos to wstawanie o 4:30
Zastanów się też ile korzyści może Ci przynieść taki kurs i czy warto się pomęczyć jeszcze w tym miejscu. Jeśli nie to szkoda Twoje zdrowia

Ja czekam od firmy na nową umowę na czas nieokreślony

Udało Nam się wreszcie po kilku miesiącach intensywnego szukania (juz ok ponad roku szukaliśmy) znaleźć mieszkanie w idealnej dla Nas lokalizacji i akceptowalnej cenie
Trzymajcie kciuki, żeby teraz poszło wszystko dobrze, w środę podpisujemy umowę rezerwacyjna, a po 10 marca składamy o kredyt
Oby wszystko poszło dobrze i sprawnie
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 16:19   #480
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Kayk0, taki kurs służby jest niezbędny aby dalej pracować. Inaczej żegnasz się z urzędem.

Netya, nie denerwuj się tym na co nie masz wpływu. Jeśli obowiązków jest na 1,5 - 2 etaty to nie twój problem a nawet ryzyko. Od tego jest przełożony.
Mam tak samo aktualnie, przy czym jestem teraz na etapie Yolo : będzie co ma być (ew jak mam dobry humor, to 'rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba poczekać'). Płacą za 8h i nadgodzin wcale nie chcą uznać, więc mogą dostać to za co płacą - taka była umowa.
A tak w ogóle, nie mogłabyś wziąć urlopu, test jest od razu po ukończeniu wykładów? Albo weźmiesz przed egzaminem, odpoczniesz, przygotujesz się?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.