stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-10, 09:45   #1
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474

stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak


prawie rok temu zlamal mi sie zab, wczesniej tak jaby zczarnial caly, w porownaniu z innymi byl bardzo ciemny tak jaby byl martwy, troche mnie bolal i czulam pod nim rope, poszlam do dentysty i chciala mi go leczyc kanalowo za ponad 200zl, musialam odmowic. gdyz akurat nie mialam pieniedzy. jakies 2 tygodnie pozniej zlamal sie calkiem ze zostal sam korzen. chcialam go usunac ale za bardzo bylam zajeta i chodzilam z tym korzeniem pare miesiecy, w koncu sie wybralam do dentysty i dal mi skierowanie na rtg, wokol zeba bylo takie duze okragle kolo, dentystka dala mi skierowanie na chirurgiczne usuwanie zeba, bo sama sie nie chciala tego podjac.
chirurg jak zobaczyl przeswietlenie stwierdzil ze to jest ziarniak, dal mi znieczulenie w przetoke, cala ropa wyplynela, bylo jej bardzo duzo, usunal mi tego zeba, chcial pobrac wycinek ale zab byl bardzo zniszczony i sie nie dalo, dal mi antybiotyk. wszystko mi zeszlo. ale teraz od jakiegos czasu w miejscu tam gdzie mi wbil to znieczulenie robi sie znowu ropa, nie jest duzo, ale to troche boli. tego zeba mialam usuwanego w lipcu tego roku. czemu znowu mi sie robi ropa?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 11:02   #2
winterlady
Raczkowanie
 
Avatar winterlady
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do winterlady
Dot.: stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak

Hej
nie jestem pewna, ale chyba chodzi Ci o ziarNIniaka, a nie ziarniaka. jeśli tak, to miałam to samo. Podobno powstaje przez źle wykonane leczenie kanałowe.
Ja nie miałam żadnej ropy, poprostu bardzo bolał mnie ząb zwłaszcza przy nacisku. Na rtg oczywscie wyszło to samo, co Tobie - otoczka wokół korzenia zęba.
Dostałam skierowanie na chirurgię szczękową, niestety zęba mi usunięto i następnie wyłyżeczkowano ziarniniaka. Dokładnie wyczyszczono dziurę po zębie, łącznie z usunięciem przegrody. Bardzo nieprzyjemne, ale absolutnie nie miałam po tym żadnej ropy, ani żadnych innych dolegliwości. Ból już nie wrócił, nawet nie byłam opuchnięta.
Mówisz, że robi Ci się ropa, w miejscu wbicia znieczulenia, więc nie sądzę, żeby to miało jakiś związek z ziarniniakiem. Może po prostu uszkodziłaś dziąsło/ podniebienie (nie wiem, gdzie była wbita igła) jakimś twardym jedzeniem, i wdało się zakarzenie?
Tak czy siak, może poprostu udaj się do dentysty. A w międzyczasie możesz płukać buzię szałwią - podobno ma działanie łagodzące.
__________________
Let the sunshine in...
winterlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 11:34   #3
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak

tzn ja nie leczylam tego zeba kanalowo. ale boje sie zeby nie stalo mi sie z innymi zebami tak jak z tamtym
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 12:23   #4
Palemka005
Raczkowanie
 
Avatar Palemka005
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Palemka005
Dot.: stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak

Najlepiej poprostu zwrócić się do dentysty, jeżeli innych zębów nie leczysz tak jak tego, to powinnaś zacząć abyś nie miała później takich problemów, zapytaj się dlaczego masz tą ropę, ale zwróć się do tego chirurga który wykonywał Ci zabieg ;p
__________________
Aparatka
Góra: 26.06.09
Dół: 04.02.09

Palemka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 12:34   #5
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak

Cytat:
Napisane przez Palemka005 Pokaż wiadomość
Najlepiej poprostu zwrócić się do dentysty, jeżeli innych zębów nie leczysz tak jak tego, to powinnaś zacząć abyś nie miała później takich problemów, zapytaj się dlaczego masz tą ropę, ale zwróć się do tego chirurga który wykonywał Ci zabieg ;p

inne zeby mam w miare zdrowe i je lecze. co do tego chirurga ktory mi to usuwal to byl jeden z najlepszych w rzeszowie i kompetentny. co o tego to nie mam watpilwosci.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 17:41   #6
kybele
Rozeznanie
 
Avatar kybele
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 840
Dot.: stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak

słuchajcie a kazdy zab z ziarniniakiem trzeba usunac? jak długo sie ten ziarniniak rozwija?
kybele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:51   #7
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak

Cytat:
Napisane przez kybele Pokaż wiadomość
słuchajcie a kazdy zab z ziarniniakiem trzeba usunac? jak długo sie ten ziarniniak rozwija?
podejrzewam ze dlugo i na pewno trzeba usunac ta rope bo przemiesci sie na inne zeby
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 21:30   #8
kybele
Rozeznanie
 
Avatar kybele
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 840
Dot.: stan ropny po usunieciu korzenia ziarniak

rope trzeba usunac ale zab??? mnie własnie tak przeszło z 7 na 6 chyba
kybele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.