Suknia ślubna Kate Middleton - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-30, 22:29   #91
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

A propos kwioatow, to wyczytalam dzis, ze koronka na jej ramionach wyszyta byla wzonkile, koniczyny, roze i inne kwiaty symbolizujace krolestwo byrtyjskie. Ciekawe
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 22:37   #92
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Suknia była piękna Kate się prezentowała zachwycająco dlatego że suknia dawała zarówno ładną sylwetkę jak i świetnie podkreślała twarz i ramiona -dzięki temu dawała świetny efekt zarówno w ujęciach całej postaci jak i na zbliżeniach (co według mnie jest najważniejsze w sukience, bo często kobiety patrzą na detale i kupują suknie zdobienia dołu które widać tylko patrząc z bliska ,na zdjęciu moze z lupą -twarz i ogólna sylwetka jest najbardziej widoczna )

Poza tym podobał mi sie dekolt wąskie V ze stójką-bardzo takie lubię a rzadko widuje , w sukniach ślubnych to już w ogóle - i szerokie marszczenia jak u góry spódnicy
Cytat:
Napisane przez ogwiazdka Pokaż wiadomość
Ktoś mówił o kolorze sukni Kate - nie każdemu pasuje czysta biel. Ja np na pewno będę miała suknię w kolorze kości słoniowej, bo każdy inny odcień bieli nie pasuje do mojej cery i urody. I nie chciałabym, żeby goście myśleli że to ze względu na brak dziewictwa.
Nie mówię, że Kate z tego powodu miała taki kolor (bo etykieta tam jest bardzo ważna), ale są też inne powody wyboru określonego odcienia bieli.
Mi się właśnie bardzo podobał kolor jej sukni dopiero później usłyszałam że to symboliczne.Ja tam osobiście nie wiąże śnieżnej bieli z dziewictwem ani odwrotnie , na pewno nie ocieniałabym czystości panny ,młodej po kolorze sukni bo myślę że kierują się raczej gustem,karnacją (mnie samej śnieżno białe suknie ślubne nigdy mi się nie podobały ) -akurat z kate sytuacja byla inna ja obowiązuje ścisła etykieta
Cytat:
Napisane przez jetaime Pokaż wiadomość
Ci, którzy mówią o skromności niekoniecznie muszą mieć na myśli skromność zdobień, ale np. zakryte ramiona itp., które w tej sytuacji (a nawet w każdej sytuacji, gdy ślub jest w świątyni) były wymagane. Nie oszukujmy się, ale taki krój, który nie odsłania zbyt wiele, nie był zbyt popularny w ostatniej dekadzie... Oby dzięki przyszłej królowej Kate to się zmieniło Klasa sama w sobie.
Dokładnie to samo pomyślałam .W tv przewidywali że wkrótce panny młode zaczną kopiować wygląd Kate - ucieszyłoby mnie to bo ostatnio sukienki ślubne zaczęły się robić bardzo odważne i dużo pokazujące -jakby były na konkurs miss a nie ślub ,ale może dzięki tej sukience i zachwytom jakie wywołała kobiety sobie zdadzą sprawę że zasłaniając tez można podkreślać i robić wrażenie
Dione jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 08:53   #93
floreali
Raczkowanie
 
Avatar floreali
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 170
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Suknia była bardzo ładny,niby taka bez wielkich kombinacji,ale mi się bardzo podoba
__________________
Love
14.07.2012r
floreali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 09:21   #94
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Jak dla mnie piękna góra A dół... jakoś nie zwróciłam na niego uwagi wcześniej :P Ale jak dla mnie naprawdę pięknie. Ogólnie podoba mi się że Kate nie jest słodką laleczką z ustkami jak karpik, ale jej uroda ma charakter. Bardzo podoba mi się wyraz jej oczu.
Funit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:38   #95
venasqe82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Dziwią mnie zawsze osoby wypowiadające się na temat koloru sukni panny młodej pod kątem posiadania, bądź utraty cnoty. To wianek na głowie, a nie biała suknia miały symblizować dziewictwo, welon osłaniać przed złymi duchami i zawistnymi spojrzeniami. Biała suknia wedle jednej z tradycji świadczyć o CZYSTOŚCI UCZUĆ ,a innej również osłaniać przed złymi duchami, wiec niech nikt nie da sobie wmówić głoszonych przez pseudokatoliczki przesadów (które nie znają historii swojej wiary), że biel sukni czy welon świadczą o czystości. Tyle w kulturze słowiańskiej, nie wiem jak do końca w anglosaskiej, wiem natomiast że kiedyś i u nas, a do dziś w krajach anglosaskich, pannę młodą otaczały tak samo ubrane druhny, by zły duch nie mógł odróżnić wśród nich bohaterki dnia. Ponadto pierwotny kolor sukni ślubnej w obrządku chrześcijańskim to czerwień, należało się natomiast wystrzegać zielonego (miał przyniosić nieszczęście).

Edytowane przez venasqe82
Czas edycji: 2011-05-01 o 10:39
venasqe82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:49   #96
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Cytat:
Napisane przez jetaime Pokaż wiadomość
Suknia była przepiękna, sama bym taką chciała!

Co do makijażu, to Kate niestety i tak nie wygląda już młodo, więc niewiele mogła zdziałać :P Ma dość ostre rysy twarzy i brwi, całkiem ciemną cerę - to nie typ urody wiecznej nastolatki. Co nie zmienia faktu, że wyglądała uroczo i szczęśliwie!
Mnie rowniez suknia Kate bardzo przypadla do gustu Pieknie podkreslala jej szczuplutka talie Mysle tez, ze przy niewielkich piersiach taka lekko zabudowana gora to rowniez bardzo dobry trik

Zgadzam sie rowniez co do urody Kate- ma ostre rysy twarzy, ktore po tym jak znacznie schudla dodatkowo sie uwidocznily. W polaczeniu z ciemnymi wlosami i taka sama oprawa oczu nigdy nie bedzie wygladac jak eteryczny aniolek o dzieciecej buzce, a takim makijazem podkreslila swoje atuty- mocno zaznaczone kosci policzkowe i ladne oczy
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:59   #97
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Cytat:
Napisane przez venasqe82 Pokaż wiadomość
Dziwią mnie zawsze osoby wypowiadające się na temat koloru sukni panny młodej pod kątem posiadania, bądź utraty cnoty. To wianek na głowie, a nie biała suknia miały symblizować dziewictwo, welon osłaniać przed złymi duchami i zawistnymi spojrzeniami. Biała suknia wedle jednej z tradycji świadczyć o CZYSTOŚCI UCZUĆ ,a innej również osłaniać przed złymi duchami, wiec niech nikt nie da sobie wmówić głoszonych przez pseudokatoliczki przesadów (które nie znają historii swojej wiary), że biel sukni czy welon świadczą o czystości. Tyle w kulturze słowiańskiej, nie wiem jak do końca w anglosaskiej, wiem natomiast że kiedyś i u nas, a do dziś w krajach anglosaskich, pannę młodą otaczały tak samo ubrane druhny, by zły duch nie mógł odróżnić wśród nich bohaterki dnia. Ponadto pierwotny kolor sukni ślubnej w obrządku chrześcijańskim to czerwień, należało się natomiast wystrzegać zielonego (miał przyniosić nieszczęście).
nareszcie ktoś z wiedzą, a nie z jakimś dziwnym rodzajem urban legend

Biel jako kolor sukni ślubnej jest popularna od czasów wiktoriańskich, a jako, że królowa Wiktoria kojarzy się z określonego rodzaju poglądami dotyczącymi relacji damsko-męskich, to pewnie stąd wzięło się skojarzenie biel=dziewictwo. A prawda jest o wiele bardziej banalna i w pewnym sensie o wiele mniej "korzystna" dla królowej Wiktorii. Otóż biały jest kolorem łatwo brudzącym się, ostentacyjnie niepraktycznym. Tylko naprawdę bogaci ludzie mogą pozwolić sobie na wydanie pokaźnej sumy na suknię, która założona będzie tylko raz. A jak mawiał Al Pacino "próżność jest moim ulubionym grzechem" - dlatego bardzo szybko biel sukni wskazująca na majętność panny młodej została podchwycona najpierw przez elitę angielską, a potem się szybciutko rozprzestrzeniła na warstwy niższe.

A kolorem czystości był bodaj niebieski, ale to może ktoś poprawić, kto jest bardziej na bieżąco w tematach etnograficzno antropologicznych .
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 11:49   #98
thesmiths
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 208
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Cytat:
Napisane przez Funit Pokaż wiadomość
Jak dla mnie piękna góra A dół... jakoś nie zwróciłam na niego uwagi wcześniej :P Ale jak dla mnie naprawdę pięknie. Ogólnie podoba mi się że Kate nie jest słodką laleczką z ustkami jak karpik, ale jej uroda ma charakter. Bardzo podoba mi się wyraz jej oczu.
mnie tez. ma dziewczyna wyraz.
thesmiths jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 12:47   #99
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

ostatnie zdjęcie jest prześliczne
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 13:18   #100
zusmiechemnatwarzy
Raczkowanie
 
Avatar zusmiechemnatwarzy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 123
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Mi się jej suknia bardzo podobała.
A co do koloru sukni slubnej to słyszałam gdzieś w mediach, że ona nie była idealnie biała tylko miała kolor kości słoniowej. Ale to tylko w ramach "ciekawostek", że tak powiem.
zusmiechemnatwarzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 14:22   #101
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Jakbym tego nie przeczytała to myślałabym że biała :P
Jeżeli kiedyś sama będę miała okazję założyć suknię ślubną to nie będę się kierowała tym co wypada a co nie tylko założę taki odcień bieli jaki będzie do mnie pasował Jak będę się dobrze czuła w śnieżnobiałej (mimo że na nią "nie zasługuję" ) to taką założę.
Funit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 19:20   #102
groochola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 88
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

__________________

groochola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 20:45   #103
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton


Cytat:
Napisane przez venasqe82 Pokaż wiadomość
Dziwią mnie zawsze osoby wypowiadające się na temat koloru sukni panny młodej pod kątem posiadania, bądź utraty cnoty. To wianek na głowie, a nie biała suknia miały symblizować dziewictwo, welon osłaniać przed złymi duchami i zawistnymi spojrzeniami. Biała suknia wedle jednej z tradycji świadczyć o CZYSTOŚCI UCZUĆ ,a innej również osłaniać przed złymi duchami, wiec niech nikt nie da sobie wmówić głoszonych przez pseudokatoliczki przesadów (które nie znają historii swojej wiary), że biel sukni czy welon świadczą o czystości. Tyle w kulturze słowiańskiej, nie wiem jak do końca w anglosaskiej, .
To powiedz o tym rodzinie królewskiej to oni zdaje sie zdecydowali że suknia nie może byc biała , dziewczyny na forum nie wymyśliły sobie tej teorii ,taka informacja o symbolicznym kolorze sukni ślubnej była podawana w mediach.
Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
nareszcie ktoś z wiedzą, a nie z jakimś dziwnym rodzajem urban legend
Biel jako kolor sukni ślubnej jest popularna od czasów wiktoriańskich, a jako, że królowa Wiktoria kojarzy się z określonego rodzaju poglądami dotyczącymi relacji damsko-męskich, to pewnie stąd wzięło się skojarzenie biel=dziewictwo. A prawda jest o wiele bardziej banalna i w pewnym sensie o wiele mniej "korzystna" dla królowej Wiktorii. Otóż biały jest kolorem łatwo brudzącym się, ostentacyjnie niepraktycznym. Tylko naprawdę bogaci ludzie mogą pozwolić sobie na wydanie pokaźnej sumy na suknię, która założona będzie tylko raz. .
Akurat symbolika biel= czystość jest dość oczywista i obecna w bardzo wielu kulturach ,królowa Wiktoria faktycznie wprowadziła modę na taki kolor sukni ślubnej ale myśle ze być może i tak ten kolor by się przyjął .
Dione jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 23:52   #104
Sydziuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
Wiem, że to jeden z tradycyjnych motywów ślubnych, ale chodzi mi to że modne Panny Młode będą go z wielkim natężeniem kopiować. Analogicznie gdyby Kate wystąpiła w falbanach kopiowałyby falbany - na zasadzie trendu
Myślę, że w modzie ślubnej zrobi się z koronek taki hicior
to ona dyktuje trendy ślubne?? hmnn
ps. suknię miała śliczną
__________________
Sydziuchna
Sydziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 01:03   #105
thesmiths
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 208
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Nie ona dyktuje trendy, a to cale wydarzenie, oprawa medialna.
thesmiths jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:56   #106
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Ale zobaczcie, po wielkim szale (złaszcza w WB) ludzie nagle się zaczęli oburzać że wokół Kate jest tyle szumu. Szczerze mówiąc nie zauważyłam żeby ona robiła coś w kierunku rozsławienia się, nawet nie ma jej na zbyt wielu zdjęciach.
Wiadomo że nie będzie dyktowała trendów mody (wątpię żeby miała to na celu), ale jest piękną kobietą która potrafi ubrać się elegancko i ładnie, bez odsłaniania się, dlatego myślę że kobiety mogą zacząć się na niej wzorować.
Funit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-04, 22:16   #107
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Przemysl chinski zareagowal niezwykle szybko. Pierwsza panna mloda szla w kopii sukni Kate juz 36 h po krolewskim slubie

http://210.5.43.242/news/11332-royal...-copycat-a-hit
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 08:04   #108
Sydziuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Przemysl chinski zareagowal niezwykle szybko. Pierwsza panna mloda szla w kopii sukni Kate juz 36 h po krolewskim slubie

http://210.5.43.242/news/11332-royal...-copycat-a-hit

hahaha! zaczyna się kopiowanie ! nawet Pan młody podobnie ubrany do Willa
__________________
Sydziuchna
Sydziuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-05, 09:49   #109
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Oo masakro ja rozumiem jakieś 20 lat po wydarzeniu się wzorować ale 5 minut później to już masakra Czułabym się jakbym nie była na własnym ślubie tylko na przedstawieniu.
Funit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 23:09   #110
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: Suknia ślubna Kate Middleton

Śliczna, elegancka. Chociaż nie rozumiem opinii większości, bo wg mnie wcale aż taka ona skromna nie jest, bo prostu z gustem, niekiczowata
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.