Nasze Codzienne Jadłospisy XVI - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-24, 11:54   #61
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez agataskate Pokaż wiadomość
Oto mój dzisiejszy jadłospis na "Przytycie". Nie wiem czy będzie dokładnie taki no bo dzisiaj Wigila ale mniej więcej na pewno.

Śniadanie - 2 bułki pszenne z masłem, śledź w oleju, sałatka jarzynowa z majonezem, szklanka herbaty z miodem

Po śniadaniu - makowiec i sernik

II Śniadanie - bułka grahamka z dżemem truskawkowym, kawałek keksu, banan, szklanka soku winogronowego

Obiad - grzybowa (wigilijna) z makaronem na gęsto zabielana śmietaną 18%, pierożki (wigilijne) z kapustą i grzybami, szklanka herbaty z miodem

Deser - piernik

Podwieczorek/Wieczerza - jakaś rybka, śledzie, pierogi itp.

Kolacja/Wieczerza - tak jak na podwieczrek

Po kolacji - jakieś ciasteczka, ciasta i inne świąteczne smakołyki
Bardzo fajnie Fajnie, że pomimo tego, ze dzisiaj Wigilia i mówi się o poście do wieczerzy Ty tego nie przestrzegasz i układasz ładny jadłospis na P
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:09   #62
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie Fajnie, że pomimo tego, ze dzisiaj Wigilia i mówi się o poście do wieczerzy Ty tego nie przestrzegasz i układasz ładny jadłospis na P
dla mnie takie coś świadczy o bardzo zaawansowanej chorobie..no ale o może tylko moje odczucie;/
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:10   #63
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Bardzo fajnie Fajnie, że pomimo tego, ze dzisiaj Wigilia i mówi się o poście do wieczerzy Ty tego nie przestrzegasz i układasz ładny jadłospis na P
fajnie? dla mnie to zakrawa na chorobę, jak mozna przejmowac się w wigilie co się zje? (zwlaszcza ze jest na przytyciu?) nie mozna sobie raz odpuscic, stracic kontrole? to jest dziwne moim zdaniem. ja jestem na redukcji, zjadlam sporo, zjem jeszcze wiecej, ale mam to gdzies, nie licze dzisiaj kalorii. kontrola jest w porządku ale bez przesady.

tak czy siak, Wesolych i spokojnych Świąt

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
dla mnie takie coś świadczy o bardzo zaawansowanej chorobie..no ale o może tylko moje odczucie;/
no dokladnie
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:17   #64
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

nwaz
Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
fajnie? dla mnie to zakrawa na chorobę, jak mozna przejmowac się w wigilie co się zje? (zwlaszcza ze jest na przytyciu?) nie mozna sobie raz odpuscic, stracic kontrole? to jest dziwne moim zdaniem. ja jestem na redukcji, zjadlam sporo, zjem jeszcze wiecej, ale mam to gdzies, nie licze dzisiaj kalorii. kontrola jest w porządku ale bez przesady.

tak czy siak, Wesolych i spokojnych Świąt

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------


no dokladnie
nawzajem;* co tam najwyżej pójdzie nam w cycki a ja bym sie nie obraziła;D heh
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:28   #65
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
dla mnie takie coś świadczy o bardzo zaawansowanej chorobie..no ale o może tylko moje odczucie;/
to chyba zależy od tego, jak dana rodzina podchodzi do Świąt. u nas też się tego nie przestrzega więc wyluzujcie
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:35   #66
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Pia Gizela Pokaż wiadomość
to chyba zależy od tego, jak dana rodzina podchodzi do Świąt. u nas też się tego nie przestrzega więc wyluzujcie
ale mi nie chodzi o to że nie przestrzega postu czy coś bo ja też jem normalnie...chodziło mi o planowanie tego co zje nawet w wigilie;/
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:36   #67
Nastqa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 69
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Dla mnie to znaczy tylko tyle, że ktoś nie ma apetytu i nie zależy mu po prostu co zje. Nie przejmuje się tym, zależy mu tylko na przytyciu, na wyzdrowieniu.
Z kolei jak ktoś na co dzień się odchudza, codziennie wchodzi na wizaz tylko po to, by umieścić jadłospis i zglądac co kto zjadł a w wigilię się rzuca na jedzenie i jeszcze wymaga tego samego od innych - to własnie podpada pod chorobę.
Nastqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-24, 13:40   #68
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
ale mi nie chodzi o to że nie przestrzega postu czy coś bo ja też jem normalnie...chodziło mi o planowanie tego co zje nawet w wigilie;/
wiesz co, u nas np. babcia co roku robi te same potrawy i ja np wiem co dzisiaj będę u niej jadła
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:45   #69
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

.
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2011-12-24 o 13:49
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:48   #70
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Nastqa Pokaż wiadomość
Dla mnie to znaczy tylko tyle, że ktoś nie ma apetytu i nie zależy mu po prostu co zje. Nie przejmuje się tym, zależy mu tylko na przytyciu, na wyzdrowieniu.
Z kolei jak ktoś na co dzień się odchudza, codziennie wchodzi na wizaz tylko po to, by umieścić jadłospis i zglądac co kto zjadł a w wigilię się rzuca na jedzenie i jeszcze wymaga tego samego od innych - to własnie podpada pod chorobę.
nie wiem do kogo to było i co miało znaczyć;p
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 13:54   #71
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
ale mi nie chodzi o to że nie przestrzega postu czy coś bo ja też jem normalnie...chodziło mi o planowanie tego co zje nawet w wigilie;/
Ja postu nie przestrzegam bo nie mam zamiaru chodzić z pustym żołądkiem i słuchać jak "mi kiszki marsza grają"/. Niektózy wytrzymują na lekkich posiłkach do kolacji pomimo iż są głodni. Ja nie wiem co zjem i ile. Jestem głodna to otwieram lodówkę i wyjmuję z niej co jest. A co zjem na Wigilję też nie wiem, ale nie mam zamiaru sobie wyliczać.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
nwaz

nawzajem;* co tam najwyżej pójdzie nam w cycki a ja bym sie nie obraziła;D heh
Ja bym była szczęśliwa gdyby mi poszło w cycki

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
fajnie? dla mnie to zakrawa na chorobę, jak mozna przejmowac się w wigilie co się zje? (zwlaszcza ze jest na przytyciu?) nie mozna sobie raz odpuscic, stracic kontrole? to jest dziwne moim zdaniem. ja jestem na redukcji, zjadlam sporo, zjem jeszcze wiecej, ale mam to gdzies, nie licze dzisiaj kalorii. kontrola jest w porządku ale bez przesady.

tak czy siak, Wesolych i spokojnych Świąt

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------


no dokladnie
Chodziło mi o to ze nie posci cały dzień jak co niektórzy i nie czeka z jedzeniem do kolacji wigilijnej

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
nie wiem do kogo to było i co miało znaczyć;p
Chodziło o to, ze agataskate nie obchodzi co zje. wszytko jej jedno czy to smalec czy masło. Je tylko po to by przytyc a nie by odczuwać przyjemnosć z jedzenia i rozkoszować sie smakiem i zapachem potraw dlatego planuje
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-24, 14:06   #72
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
ja bym odpuściła. postaw sobie cel: utrzymam wagę i nie przytyję, będę jadła rozsądnie, a nie do pełna, czyli wszystkiego po trochu, a w styczniu wskoczę z powrotem na redukcję.
ot, taka sobie krótka przerwa, która dobrze zrobi, bo podkręci metabolizm
moglabys napisac, w jaki sposob to podkręca metabolizm? jestem ciekawa
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 15:28   #73
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

jak jesz mało na reduckji i jeden dzień zrobisz sobie rozpustny, to organizm się zepnie i zacznie spalać nieco więcej w nadziei, że tyle od dziś będzie dostawał
oczywiście to się aż tak świąt nie tyczy (bo kto chudnie w święta ), ale to takie optymistyczne podejście ;-)
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 15:32   #74
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
jak jesz mało na reduckji i jeden dzień zrobisz sobie rozpustny, to organizm się zepnie i zacznie spalać nieco więcej w nadziei, że tyle od dziś będzie dostawał
oczywiście to się aż tak świąt nie tyczy (bo kto chudnie w święta ), ale to takie optymistyczne podejście ;-)
Ja po świętach rok temu miałam wrażenie, że schudłam.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 16:35   #75
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Ja po świętach rok temu miałam wrażenie, że schudłam.
o, czyli jednak coś w tym jest
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-12-24 o 16:36
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 19:59   #76
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

mega obżarstwo:
kanapka z salami i pomidorem,kanapka ze śledziem w śmietanie, 2 matjasy z zalewy z oleju, owoce

porcja makowca, piernika staropolskiego z kremem i powidłami, pierniczek z lukrem, filiżanka coca-coli

porcja pieczonego faszerowanego kurczaka (szpinak, suszone grzyby, suszone śliwki, starta marchew, czosnek, 2 cebule, siekane migdały,pryprawy), porcja galarety z piersi kurczaka, jajek i warzyw, duzy kubek kopotu z suszu wraz z owocami suszonymi
miseczka barszczu czerwonego z uszkami, duży kubek kompotu z suszu z suszonymi owocami
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-24, 22:49   #77
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Nastqa Pokaż wiadomość
Z kolei jak ktoś na co dzień się odchudza, codziennie wchodzi na wizaz tylko po to, by umieścić jadłospis i zglądac co kto zjadł a w wigilię się rzuca na jedzenie i jeszcze wymaga tego samego od innych - to własnie podpada pod chorobę.
Nie, wchodzenie tu na codzien, wpisywanie swoich jadlospisow jest swego rodzaju motywacją, a takze mozliwoscią poprawienia błędów, lub znalezienia inspiracji na zdrowe fajne jedzenie.
Ja się nie rzucam na jedzenie, nie mam jakiś napadów, po prostu zdecydowałam, że wyłączenie kontroli w te pare dni będzie w porządku, i wlasnie troszkę nawet moze rozkręci metabolizm, więc czemu nie.
Pia Gizela, to fajnie ze wiedzialas co będziesz jadła, ja z grubsza też, oczywiście, bo wiem co mama zaplanowala ugotowac, ale w przypadku agataskate to mi wygląda na jakieś strasznie zaplanowane, poukładane... no i skoro nie odczuwa przyjemności z jedzenia, musi planować wszystko co do łyżeczki bo w zasadzie po prostu MUSI to zjesc aby przytyc, to przykro mi, ale mi to wygląda na chorobę.
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-25, 08:30   #78
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Dzisiaj np. nic nie planuję. Zjem to na co będę miała ochotę, bo teraz są święta.
Wesołych i radosnych Świąt!
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-25, 08:51   #79
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez agataskate Pokaż wiadomość
Dzisiaj np. nic nie planuję. Zjem to na co będę miała ochotę, bo teraz są święta.
Wesołych i radosnych Świąt!
I tak powinno być codziennie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-25, 08:53   #80
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

ja chcę się podzielić bo na wieczór czułam się obżarta a rano mega głodna, aktywność obecnie zerowa, U:

1. grahamka cała i piętka, ryba po grecku ze 100g, łyżka sałatki, kawałek makowca
2. kawałek makowca u babci
3. grahamka, porcja sałatki jw. koreczek
4. grzybowa z łazankami, pół dzwonka karpia, kawałek makowca, grzanka czekoladowa (czekolada gorzka, wódka, woda, cukier) no i kompot i sok
5. kawałek makowca
6. porcja ryby po grecku chyba 150g


rybe mam w opakowaniach dlatego wiem ile
no i sie zastanawiam czy to dużo czy nie? nie mam schiz, to moje 1 święta bez Eda tak z czystej ciekawości bo wydaje mi sie że jak na codzień to sporo ale jak na świeta to nie tak dużo
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-25, 10:38   #81
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
jak jesz mało na reduckji i jeden dzień zrobisz sobie rozpustny, to organizm się zepnie i zacznie spalać nieco więcej w nadziei, że tyle od dziś będzie dostawał
oczywiście to się aż tak świąt nie tyczy (bo kto chudnie w święta ), ale to takie optymistyczne podejście ;-)
haha, rozumiem dzięki
Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Ja po świętach rok temu miałam wrażenie, że schudłam.
szczęściara

idę poćwiczyć po tym obżarstwie, moze uda sie w tym roku nie przytyć
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-25, 12:43   #82
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
no i sie zastanawiam czy to dużo czy nie? nie mam schiz, to moje 1 święta bez Eda tak z czystej ciekawości bo wydaje mi sie że jak na codzień to sporo ale jak na świeta to nie tak dużo
wątpię. bez eda nie wypisuje się swojego wigilijnego jadłospisu na forum obcym babom, żeby oceniły, czy aby na pewno nie zjadło się zbyt wiele.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-25, 20:07   #83
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
wątpię. bez eda nie wypisuje się swojego wigilijnego jadłospisu na forum obcym babom, żeby oceniły, czy aby na pewno nie zjadło się zbyt wiele.
tez mi sie tak wydaje.

agataskate - trzymam za slowo!

poza tym przestańcie biadolić że utyjecie bo aż mi sie śmiać chce, 1 kg to 7 tys kcal nadprogramowe, wiec po pierwsze trzeba by jednego dnia zjesc 9 tysiecy kalorii, ale poza tym tak jak sie nie da schudnac jednego dnia tak sie nie da przytyc, musialybyscie, mysle, przez tydizen przekraczac swoj limit o tysiac kalorii, wiec bez przesady.
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 09:48   #84
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Mam do was dziewczyny pytanko czy jeśli jestem na Przytyciu to mogę być wegetarianką? Tyle że zostanę przy spożywaniu ryb, nabiału, miodu i mleka. A zrezygnuję tylko z mięsa.
Dzisiaj również nic nie planuję, pełen spontan w końcu Boże Narodzenie jest raz w roku.
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 10:44   #85
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez agataskate Pokaż wiadomość
Mam do was dziewczyny pytanko czy jeśli jestem na Przytyciu to mogę być wegetarianką? Tyle że zostanę przy spożywaniu ryb, nabiału, miodu i mleka. A zrezygnuję tylko z mięsa.
Dzisiaj również nic nie planuję, pełen spontan w końcu Boże Narodzenie jest raz w roku.
możesz, ale wtedy będziesz musiała jeść strączki i nabiał (którego nie za wiele, więc jednak strączki) w każdym posiłku.
a pełen spontan powinien być codziennie, a nie co rok.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 12:01   #86
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez agataskate Pokaż wiadomość
Mam do was dziewczyny pytanko czy jeśli jestem na Przytyciu to mogę być wegetarianką? Tyle że zostanę przy spożywaniu ryb, nabiału, miodu i mleka. A zrezygnuję tylko z mięsa.
Dzisiaj również nic nie planuję, pełen spontan w końcu Boże Narodzenie jest raz w roku.
Tak. MI się udało. To tak zwany pescowegetarianizm. Z mięsa jesz tylko ryby i produkty pochodzenia zwierzęcego: jaja, sery, twarogi, jogurty, serki,miód, mleko itp. Do tego dużo kasz, warzyw i tak jak pisała morphine roślin strączkowych
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 13:59   #87
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Uuuu
  1. micha sałatki jarzynowej, białka kiełbaska z keczupem, kromka razowca z twarozkiem, pomidorem
  2. 2-3 kostki czekolady
  3. karp na zimno (bardziej lubię)- w sensie jeden dzwonek
  4. 2 plastry karkówki smażonej , mnóstwo surówki
  5. kilka ziemniaków + miseczka śledzi w śmietanie, 2 lampki wina



i jak?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 14:42   #88
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
Uuuu
  1. micha sałatki jarzynowej, białka kiełbaska z keczupem, kromka razowca z twarozkiem, pomidorem
  2. 2-3 kostki czekolady
  3. karp na zimno (bardziej lubię)- w sensie jeden dzwonek
  4. 2 plastry karkówki smażonej , mnóstwo surówki
  5. kilka ziemniaków + miseczka śledzi w śmietanie, 2 lampki wina



i jak?
fajnie
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 15:03   #89
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
a pełen spontan powinien być codziennie, a nie co rok.
no tez bez przesady w drugą strone, jesli ktos chce sie zdrowo odzywiac to musi czasem zaplanowac, np wychodzac rano do sklepu, co sobie kupic na caly dzien

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
Uuuu
  1. micha sałatki jarzynowej, białka kiełbaska z keczupem, kromka razowca z twarozkiem, pomidorem <mogly byc dwie kromki np
  2. 2-3 kostki czekolady <tutaj jest za mało
  3. karp na zimno (bardziej lubię)- w sensie jeden dzwonek <tutaj szkoda ze nie ma warzyw/wegli zlozonych
  4. 2 plastry karkówki smażonej , mnóstwo surówki
  5. kilka ziemniaków + miseczka śledzi w śmietanie, 2 lampki wina



i jak?
ogółem, gratulacje, bo to Twoj najlepszy jadlospis jaki widzialam. Ciągle brakuje troche jedzenia, ale nareszcie są 4 sensowne posilki
riddle92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 16:15   #90
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez riddle92 Pokaż wiadomość
no tez bez przesady w drugą strone, jesli ktos chce sie zdrowo odzywiac to musi czasem zaplanowac, np wychodzac rano do sklepu, co sobie kupic na caly dzien
przecież nie napisałam, że pełen spontan, czyli wrzucanie w siebie co popadnie. ale akurat codzienne jadłospisy agataskate to totalne przeciwieństwo spontaniczności i... zdrowia.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.