Mamy wrześniowe 2020 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-11, 15:34   #3961
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dzojsticzek Pokaż wiadomość
O kurczę













tulę i mocne kciuki!!



Popieram Cię z tą pappą bez sensu... czasem sprawdza się powiedzienie, że im mniej wiesz tym lepiej śpisz...



ja probowalam zrobic zakupy online na Auchan to jakas posucha :/ makaronow, pomidorow w puszce brak... Kliknelam wszystko w Leclercu ale dostawa dopiero na sobote... ciekawe czy wszystko dostane.



U mnie ryzyko Trisomi 21 jest 1:287. Moj lekarz polecal amniopunkcje (na NFZ) ale do tego czasu oszaleje czy Nifty moge wszedzie zrobic od reki? potrzebuje jakiegos skierowania czy cus? wizyte u swojej gin mam dopiero w poniedzialek...
Nie trzeba skierowania. U mnie ryzyko trisomi jest chyba najgorsze z was wszystkich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:38   #3962
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Cała poprzednia ciąże byłam na l4 na działalnosci własnej i nikt mnie nie skontrolował. Teraz nikt nawet nie będzie kontrolował, bo za duże ryzyko koronawirusa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślisz, że się będą bać? może trzeba namówić dr żeby wypisał na L4 kod na koronowirusa, w tedy na pewno nie będzie kontroli
Ja się nie boje. Umieralność w naszym wieku wynosi 0,02%, a płodowi nic nie grozi bo nie przechodzi przez łożysko. Wiadomo, narażone są osoby starsze i też się martwie o babcie czy rodziców, ale o wiele większe prawdopodobieństwo jest raka niż tym że się zarażą. Dla mnie ta panika jest totalnie niezrozumiała, bo zaraz będzie ciepło i będzie po

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:42   #3963
Klusia91
Zakochana bez pamięci
 
Avatar Klusia91
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Z Kątowni
Wiadomości: 955
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Byłam dzisiaj w Auchan koło 11, to co się tak działo to jakis Armagedon gorzej niż przed świętami . Facet w wózku 6 opakowań papieru toaletowego m.in. miał, napoje, mleko, make to ludzie na zgrzewki brali. Ja pierdykam masakra...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
Klusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:44   #3964
niiiuniiiusiiia
Raczkowanie
 
Avatar niiiuniiiusiiia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 147
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Klusia91 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w Auchan koło 11, to co się tak działo to jakis Armagedon gorzej niż przed świętami . Facet w wózku 6 opakowań papieru toaletowego m.in. miał, napoje, mleko, make to ludzie na zgrzewki brali. Ja pierdykam masakra...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja tez dziś na małych zakupach spożywczych byłam w biedronce, to połowa półek pustych. I tak jak piszesz ludzie hurtowo wykupują mleko, mąkę, makarony i wszelkiego rodzaju puszki.
Paranoja.
Jak tak dalej to będzie wyglądać, to czuję że za tydzień, max dwa ceny poszybują o 200%
niiiuniiiusiiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:45   #3965
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Myślisz, że się będą bać? może trzeba namówić dr żeby wypisał na L4 kod na koronowirusa, w tedy na pewno nie będzie kontroli
Ja się nie boje. Umieralność w naszym wieku wynosi 0,02%, a płodowi nic nie grozi bo nie przechodzi przez łożysko. Wiadomo, narażone są osoby starsze i też się martwie o babcie czy rodziców, ale o wiele większe prawdopodobieństwo jest raka niż tym że się zarażą. Dla mnie ta panika jest totalnie niezrozumiała, bo zaraz będzie ciepło i będzie po

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ja się boję tak bardziej o ogół. Pracuje z ludźmi starszyni, schorowanymi, psychicznie chorymi. Zżyłam się z tą grupa wiekową bardzo i oprócz teścia, którego mam w domu, to martwię się o ogół i o przepełnione szpitale, mimo, że sama siedzę w domu teraz na l4, to jednak to wszystko mnie martwi. O siebie i dzieci swoją drogą, ale chyba bardziej pod kątem tego, że jednak te spziatle mogą nie móc pomóc, przez to, że nie będzie miejsca musimy jakoś to przetrwać wszystko, ale mi osobiście jakoś tak ciężkawo z tym wirusem w tle...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:48   #3966
niiiuniiiusiiia
Raczkowanie
 
Avatar niiiuniiiusiiia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 147
Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
musimy jakoś to przetrwać wszystko, ale mi osobiście jakoś tak ciężkawo z tym wirusem w tle...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi też przez tą ogólną panikę cały czas siedzi to z tyłu głowy
niiiuniiiusiiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 15:52   #3967
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez niiiuniiiusiiia Pokaż wiadomość
Ja tez dziś na małych zakupach spożywczych byłam w biedronce, to połowa półek pustych. I tak jak piszesz ludzie hurtowo wykupują mleko, mąkę, makarony i wszelkiego rodzaju puszki.
Paranoja.
Jak tak dalej to będzie wyglądać, to czuję że za tydzień, max dwa ceny poszybują o 200%
Koleżanka już zrobiła zapas dla dzieciaczków w aptece internetowej bo masakra. Mam nadzieje że ta paranoja minie.

Klusia - świetnie! Własnie dzisiaj skonczylo mi sie mleko roślinne a innego nie moge. Mam nadzieje, że dla tych porąbanych Kowalskich co wykupują całe półki było za drogie i będzie ze 2 kartoniki dla mnie bo nie przetrwam bez owsianki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-11, 16:14   #3968
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja słyszałam wczoraj w tv, że ciężarne w większości przypadków ciężko przechodzą koronawirusa 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 16:16   #3969
Klusia91
Zakochana bez pamięci
 
Avatar Klusia91
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Z Kątowni
Wiadomości: 955
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Koleżanka już zrobiła zapas dla dzieciaczków w aptece internetowej bo masakra. Mam nadzieje że ta paranoja minie.

Klusia - świetnie! Własnie dzisiaj skonczylo mi sie mleko roślinne a innego nie moge. Mam nadzieje, że dla tych porąbanych Kowalskich co wykupują całe półki było za drogie i będzie ze 2 kartoniki dla mnie bo nie przetrwam bez owsianki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Powiem Ci, że mam wrażenie że ludzie biorą już wszystko co tylko na polkach jeszcze stoi. Chciałam kupić chleb tostowy - kur.. chyba wszyscy nagle tosty jedzą, ani jednego chleba tostowego w całym Auchan🤦

Swojemu powiedziałam, że wyjdziemy do sklepu około 21, bo ja nie zamierzam się przepychac w kolejkach z ludźmi i stac jak rumun pół godziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
Klusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 16:29   #3970
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Całe szczęście jakiś czas temu zrobilam zakupy online i nie muszę teraz się przepychać i walczyć o makaron czy papier toaletowy. Na sobotę też mam zamówione zakupy. Nie mam jakichś wielkich zapasów bo nie miałabym nawet tego gdzie trzymać no ale jednak dziecku coś jeść dać w razie czego trzeba.
Ludzie na grupie mojej dzielnicy wrzucają foty tego co dzieje w sklepach. Armagedon

Zapasy apteczne też zrobiłam już jakieś dwa tygodnie temu. Tylko dla mnie to nic nadzwyczajnego bo ja zawsze mam leki na różne ewentualności w domu. Szczególnie teraz przy dziecku mam w apteczce chyba milion syropów

Ja to się boję, że u nas będzie podobna sytuacja jak we Włoszech bo niestety duża część naszego społeczeństwa chyba nie ogarnia powagi tej sytuacji 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Właśnie mamaginekolog mówi o koronawirusie w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 16:32   #3971
WerBel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 84
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

A ja niestety na zwolnieniu do końca miesiąca Miałam plamienie przez ostatnie 2 dni, poszłam do lekarza sprawdzić czy wszystko ok i mówił ze nic się nie dzieje, ale mam odpocząć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WerBel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 16:40   #3972
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja mam ten plus, że teście mają sklep przemysłowy, więc srajtaśmy i mydła nam nie braknie ale ciągle mają problem z zamówieniem towaru. Jak nie maseczki to żeli antybakteryjnych nie ma na hurtowniach... porażka. U mnie zawsze jakieś dodatkowe makarony i kasze są bo nie mam czasu codziennie latać do sklepu, ale niektórym to już całkiem odbija
Ciekawe co zrobią z tym żarciem jak za 2 tyg bedzie po wirusie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 16:44   #3973
Bezimienna2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 295
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Póki co problem ze zwolnieniem rozwiązał się sam, przymusowe wolne-przedszkole zamknięte 😉 ja tez jie robiłam pappa, tylko usg. Teraz trochę żałuje, bo pewnie wolałabym wiedzieć..
Bezimienna2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 17:18   #3974
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja teraz trochę żałuję że robiłam pappę. Usg jest ok i tego się trzymam a czekanie na wynik pappy teraz mnie stresuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 17:45   #3975
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Podobno w związku z wirusem wypisują na dłużej zwolnienie. Wczoraj na poczekalni jedna kobitka mówiła że dostała zwolnienie już do porodu (plus klika dni) a jest w 19tc. Nie wiem czy tak wszędzie już będzie ale byłam w szoku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wow to musiało się coś na dniach zmienić, w tamtym tyg jak była u lekarza to dostałam na miesiąc

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Misio za 4 miesiące będę mieć 36. Nie tak dużo ale już się załapałam na bezpłatną pappę. Tak jak pisałam, gdyby nie to, to bym nie robiła.

Ja zrobiłam dla małża długą listę zakupów, ciekawe co będzie jeszcze w sklepach z tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ty chodzisz prywatnie czy na nfz do gin?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Brała któraś z was antybiotyk ospamox w ciąży?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 18:07   #3976
niiiuniiiusiiia
Raczkowanie
 
Avatar niiiuniiiusiiia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 147
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Brała któraś z was antybiotyk ospamox w ciąży?


Ja brałam Duomox 750
niiiuniiiusiiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 18:17   #3977
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość

[/COLOR]A ty chodzisz prywatnie czy na nfz do gin?
Chodzę prywatnie ale po 35 rż pappa należy się za darmo i miałam robioną w szpitalu na patologii.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 18:17   #3978
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez niiiuniiiusiiia Pokaż wiadomość
Ja brałam Duomox 750
Chodź na prv

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 18:31   #3979
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
U mnie trochę inna sytuacja bo ja mam swoją DG, ktora funkcjonuje w moim miejscu zamieszkania
I ja znam dużo dziewczyn które miały kontrole z ZUSu w ciąży. Mało tego. ZUS zaczął kontrolować wstecz dziewczyny, ktore pare lat temu zalozyly DG poszyly na L4 ciazowe i pobieraly zasiłek i teraz muszą udowadniać, że działalność nie była fikcyjna.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
To faktycznie inna sprawa... doczytałam sobie na ten temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 20:13   #3980
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Kurde, pisałam, pisałam, i mi się skasowało

Odpiszę ogólnie. Ja żałuję, że robiłam pappe, bo stres niepotrzebny kurde. Jutro powinny być wyniki...

U nas w biedronce też dziki szał... zero mąk, ryżu, mydeł!

Werbel odpoczywaj!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 20:24   #3981
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Wow to musiało się coś na dniach zmienić, w tamtym tyg jak była u lekarza to dostałam na miesiąc

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

A ty chodzisz prywatnie czy na nfz do gin?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Brała któraś z was antybiotyk ospamox w ciąży?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ja też Duomox 1g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
To mnie by musieli kontrolować. Nie miałam kontroli póki co. Kilka lat temu miałam prawie 0,5 roku L4, depresja i te sprawy. Tez nie miałam kontroli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli miałaś na depresję to co innego. A jeśli od psychiatry to już w ogóle kontrolowanie tych zwolnień jest trudne bo nie ma zaleceń do siedzenia w domu tylko właśnie odwrotnie- do wychodzenia do ludzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 20:43   #3982
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Ja też Duomox 1g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Jeśli miałaś na depresję to co innego. A jeśli od psychiatry to już w ogóle kontrolowanie tych zwolnień jest trudne bo nie ma zaleceń do siedzenia w domu tylko właśnie odwrotnie- do wychodzenia do ludzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja siostra miała zwolnienie od psychiatry i ... W drugim miesiącu miała kontrolę, gdzie zobowiązali ja do stawiennictwa przed czymś na kształt komisji. I leczac się na nerwice lękowa nagle została cudownie uleczona!!! Sic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany

Edytowane przez ewulkamala16
Czas edycji: 2020-03-11 o 20:48
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 21:08   #3983
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Moja siostra miała zwolnienie od psychiatry i ... W drugim miesiącu miała kontrolę, gdzie zobowiązali ja do stawiennictwa przed czymś na kształt komisji. I leczac się na nerwice lękowa nagle została cudownie uleczona!!! Sic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra!! Czasami brak słów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Moja siostra miała zwolnienie od psychiatry i ... W drugim miesiącu miała kontrolę, gdzie zobowiązali ja do stawiennictwa przed czymś na kształt komisji. I leczac się na nerwice lękowa nagle została cudownie uleczona!!! Sic...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra. Brak słów...


Myślę ciągle że może warto pójść na L4 w obliczu tego co się dzieje. Ale zostawię moje dziewczyny w pracy na lodzie... U nas nie ma lekko i dużo ludzi się przewija i to jest najgorsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

W piątek wizyta. Zobaczymy co moja gin powie i czy zapyta o zwolnienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-11, 21:25   #3984
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Mój gin mówił w poniedziałek, ze mam zakaz chodzenia po sklepach. Zakupy mąż ma robić i to wtedy gdy jest mus. Więc, wszyscy już chuchaja, dmuchaja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 05:58   #3985
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Ja się boję znów dzisiejszego dnia. Uważam że moja praca powinna zostać zamknięta na jakiś czas. Powinny być czynne tylko sklepy spożywcze. Wczorajszy dzień było mnóstwo informacji, maili, zaleceń ale u nas przewija się tyle ludzi że tak nie może być. Nie czuje się bezpiecznie... A jeśli wezmę l4 to wiem że nie ma kto mnie zastąpić tak szybko. Chyba że wezmę do końca marca a na kwiecień wrócę. Chce wierzyć już w tę bzdury jak przepowiednie Jackowskiego 🤣 że za tydzień już będzie wirus się zmniejszal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 06:20   #3986
Klusia91
Zakochana bez pamięci
 
Avatar Klusia91
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Z Kątowni
Wiadomości: 955
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

To co się dzieje teraz w kraju to porażka
Ja sama już powoli jestem przerażona tym koronawirusem, a do tej pory jakoś mnie to nie tracalo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
Klusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 06:32   #3987
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Czy któraś z Was wie jak jest ustalany zasiłek chorobowy, w sytuacji, w której w tamtym roku miałam urlop macierzyński 8 tygodni i ok. 7 mcy chorobowe? Do pracy wróciłam w listopadzie, więc minęły ponad 3mce i coś mi się tłucze po głowie, że w takiej sytuacji podstawa wymiaru zasiłku chorobowego jest ustalana na nowo za okres przepracowany... a gdy nie miną 3 mce to wtedy jest z ostatnich 12 pełnych przepracowanych miesięcy. (Korzystniej dla mnie byłoby w tej drugiej opcji i to dużo korzystniej...) Próbuję od wczoraj dodzwonić się do ZUSu, ale to jakaś porażka, więc może któraś z Was ma wiedzę na ten temat...?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 06:48   #3988
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Wiecie może czy można iść na l4 ciążowe np na 2-3tyg i wrócić do pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Chyba nie ma przeszkód?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 06:50   #3989
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Wiecie może czy można iść na l4 ciążowe np na 2-3tyg i wrócić do pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Chyba nie ma przeszkód?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz iść na wirusowe np. 100 % płatne. Ogólnie chyba nie ma problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-12, 06:52   #3990
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Pewnie , że można. Zależy jak jesteś ugadana. Ja np. jakby już nie mam powrotu bo na moje miejsce jest już szkolona dziewczyna, a od 2 kwietnia ma dostać umowę zastępstwo, więc chyba by mnie siłę wyrzucili he he

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-23 13:36:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.