Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka [emoji23] - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-14, 10:41   #151
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

A propos burzy to moja babcia zawsze szykowała gromnice przed spaniem jak szła burza i chowała wszystkie sztućce do szafki, bo niby przyciągały pioruny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 10:42   #152
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Czytałam, że nie powinno się kisić ogórków podczas burzy, ponieważ ozon, który jest wtedy w powietrzu, zaburza proces kiszenia.
O, ja słyszałam, że podczas burzy zupa się szybciej psuje.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 10:44   #153
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A propos burzy to moja babcia zawsze szykowała gromnice przed spaniem jak szła burza i chowała wszystkie sztućce do szafki, bo niby przyciągały pioruny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I telefony komórkowe trzeba koniecznie wyłączyć!

A tak na poważnie ja panicznie boję się burzy w otwartym terenie (w domu jest mi obojętna). W górach w tym roku, jak gdzieś daleko zagrzmiało (znajomi nawet nie usłyszeli) mi od razu tętno skoczyło do 190 i długo nie chciało spaść... A byliśmy w prostym terenie, szliśmy po płaskim, więc to nie była kwestia wysiłku związanego z podchodzeniem w górę.
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 10:44   #154
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88068128]O, ja słyszałam, że podczas burzy zupa się szybciej psuje.[/QUOTE]
To może mieć związek z brakami prądu w czasie burzy i niedziałająca lodówką Tak na chłopski rozum.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 10:49   #155
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A propos burzy to moja babcia zawsze szykowała gromnice przed spaniem jak szła burza i chowała wszystkie sztućce do szafki, bo niby przyciągały pioruny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o tak. gromnica w oknie
jak się przeprowadziłam do innego miasta, to dostałam od babci gromnicę w prezencie na nowe mieszkanie
profilaktycznie stoi cały czas na oknie w świeczniku
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 17:11   #156
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

U nas to jeszcze się stawiało figurkę lub obrazek z Matką Boską do tej gromnicy.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 17:18   #157
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

To z mieszaniem ciasta w jedną stronę ma coś wspólnego z wytwarzaniem się/wiązaniem glutenu czy coś takiego. Nie pamiętam dokładnie, ale dzięki temu jakoś się mocniej te włókna glutenowe tworzą. W sumie wszelkie miksery itp też tylko w jedną stronę kręcą.
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-14, 17:48   #158
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Czytałam, że nie powinno się kisić ogórków podczas burzy, ponieważ ozon, który jest wtedy w powietrzu, zaburza proces kiszenia.
[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88068128]O, ja słyszałam, że podczas burzy zupa się szybciej psuje.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To może mieć związek z brakami prądu w czasie burzy i niedziałająca lodówką Tak na chłopski rozum.
To raczej nie jest zabobon. Burza przyśpiesza fermentację jak i np gnicie zwłok i jest to znane zjawisko, tylko że nie ma jednej odpowiedzi, czemu tak się dzieje. Tutaj rozważania nt kiszenia ogórków KLIK, tutaj inne KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 19:28   #159
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Mi w czasie burzy potrafi się popsuć mleko nawet jak stoi w lodówce Od kiedy popsuły m się w ten sposób dwie zgrzewki mleka nie kupuje mleka na zapas
A w trakcie okresu ciasto nigdy mi nie wychodzi, nawet robione po raz nie wiem który ze sprawdzonego przepisu.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 20:23   #160
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To raczej nie jest zabobon. Burza przyśpiesza fermentację jak i np gnicie zwłok i jest to znane zjawisko, tylko że nie ma jednej odpowiedzi, czemu tak się dzieje. Tutaj rozważania nt kiszenia ogórków KLIK, tutaj inne KLIK.
Jak napisałaś o tym gniciu zwłok, to mi przypomniało mi się powiedzenie: "pogoda jakby baba się powiesiła". I że wiatry fenowe właśnie jakoś na ludzi dziwnie wpływają, prócz tego, że ciśnieniowcy mają gorsze samopoczucie, to jest więcej samobójstw i przestępstw.
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 20:41   #161
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ja pamietam z dzieciństwa "prawdziwy swojski rosołek, mniam, mniam", z wsiowej kury co niedawno biegała i swojskich warzyw. A i tak nienawidzę rosołu. Do dziś mnie mdli, na samo wspomnienie tego rarytasu.



Po latach doszłam, ze to głównie przez makaron. zawsze zr ądałam do rosoły ziemniaków zamiast makaronu i tony posiekanej natki pietruszki, żeby zabiła ten smak. Dalej nie lubię rosołu, ale z kluskami lanymi jajecznymi z dodatkiem mąki kukurydzianej , miesem i warzywami pokrojonymi zjem.
Albo w formie ramenu w wersji koniecznie miso.
No ale fakt, najbardziej zjadliwy jest po przerobienu na pomidorówkę.




Ale fakt, że jak jestem chora, to mi sie tego rosołu potrafi okropnie zachcieć i wtedy gotuje, robie te lane jajeczno-kukurydziane z pieperzem, chili i kurkumą i zjadam chętnie.




czytałam tez gdzieś, że prawdziwe walory zdrowotne ma rosół gotowany po żydowsku- nie bardzo juz pamiętam co oni tam dawali, ale były 2 punkty konieczne: bardzo dużo korzenia pietruszki i bardzo długi zcas gotowania. To może o ta pietruszkę chodzi.
nie o pietruszkę -tylko o czas gotowania
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-14, 20:54   #162
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jak napisałaś o tym gniciu zwłok, to mi przypomniało mi się powiedzenie: "pogoda jakby baba się powiesiła". I że wiatry fenowe właśnie jakoś na ludzi dziwnie wpływają, prócz tego, że ciśnieniowcy mają gorsze samopoczucie, to jest więcej samobójstw i przestępstw.
Jestem daleka od wiary w różne para-historie, ale faktem jest, że jako część materii ożywionej jesteśmi podatni na wpływ czynników środowiskowych i nie widzę różnicy pomiędzy tym, że niedobór światła stoi w korelacji z obniżeniem nastroju do depresji, a tym, że inne warunki atmosferyczne mogą też wpływać na nas w określony sposób.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 20:57   #163
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Jak napisałaś o tym gniciu zwłok, to mi przypomniało mi się powiedzenie: "pogoda jakby baba się powiesiła". I że wiatry fenowe właśnie jakoś na ludzi dziwnie wpływają, prócz tego, że ciśnieniowcy mają gorsze samopoczucie, to jest więcej samobójstw i przestępstw.
U nas też się tak mówiło "wiatr, jakby się ktoś powiesił"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 20:59   #164
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Moja babcia wyznaje magię ciepłego mleka z miodem i naleśnikow z dżemem/cukrem na śniadanie. Dzięki temu dzieci są wyższe. Idealnym przykładem jak to działa jestem ja, więc zawsze opowiada o tym sąsiadkom, ciotkom, paniom w sklepie. Co więcej te kobity też w to wierzą.
(Fakt, że moja siostra jest niska zostaje przemilczany )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie ciepłe (nie gorące) mleko z miodem pomaga na jesienno-zimowe przeziębienia. Zapodam sobie takiego drina, potem do łóżka i - jeśli jest to faza początkowa przeziębienia - rano już jest ok.


Bardzo fajny wątek. U mnie woda+owoce sprawdza się, tzn. to przekonanie o niewłasciwości ich wspólnego spożycia się sprawdza. Zwykle po takim połączeniu mam albo wiercenie w bebechach albo i coś grubszego.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 20:59   #165
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem daleka od wiary w różne para-historie, ale faktem jest, że jako część materii ożywionej jesteśmi podatni na wpływ czynników środowiskowych i nie widzę różnicy pomiędzy tym, że niedobór światła stoi w korelacji z obniżeniem nastroju do depresji, a tym, że inne warunki atmosferyczne mogą też wpływać na nas w określony sposób.
istnieje cała dziedzina nauki (biometeorologia), która zajmuje się wpływem warunków atmosferycznych na fizjologię organizmów żywych. to jak najbardziej prawdziwe założenie, że warunki atmosferyczne wpływają na człowieka
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 21:03   #166
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem daleka od wiary w różne para-historie, ale faktem jest, że jako część materii ożywionej jesteśmi podatni na wpływ czynników środowiskowych i nie widzę różnicy pomiędzy tym, że niedobór światła stoi w korelacji z obniżeniem nastroju do depresji, a tym, że inne warunki atmosferyczne mogą też wpływać na nas w określony sposób.
Na którejś konferencji nam mówiono, że w niektórych krajach jeśli popełniło się przestępstwo w czasie występowania tego wiatru fenowego, to bywał to powód nawet do orzeczenia łagodniejszej kary. Poza tym np. w takim Zakopanem statystyki policyjne mówią, że mają wtedy więcej przestępstw, na ogół takich domowych typu znęcanie.
I koleżanka z pogotowia, ile razy tak wieje, to mówi, że szykują się jazdy po chorych psychicznie, bo się uaktywniają. Jestem skłonna w to uwierzyć, bo silny wiatr związany jest z dużą różnicą ciśnień (więc już ten fakt jest odczuwany przez wiele osób), a poza tym jak się słyszy zza okna wyjący wicher, który łamie gałęzie, to mimo wszystko odczuwa się jakiś niepokój. I to w warunkach miejskich, a co dopiero na wsi, gdzie może komuś zerwać dach ze stodoły lub zwalić wiekowego orzecha na dom?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U nas też się tak mówiło "wiatr, jakby się ktoś powiesił"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jest ta wersja z babą, więc kiedyś zapytałam o co chodzi. No i że wisi, i spódnicą wachluje
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 06:00   #167
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
istnieje cała dziedzina nauki (biometeorologia), która zajmuje się wpływem warunków atmosferycznych na fizjologię organizmów żywych. to jak najbardziej prawdziwe założenie, że warunki atmosferyczne wpływają na człowieka
No wpływają. Nie tylko zjawiska, u mnie występuje coś takiego jak "wpływ księżyca". Jeśli jest pełnia to nie tylko mam w nocy kłopoty ze snem (nawet przy zaciągniętych roletach) ale też zauważyłam u siebie skłonność do podejmowania pochopnych decyzji i nieodpowiedzialnych zachowań w tym czasie (oczywiście nie mam tu na myśli jazdy po pijaku, myśli samobójczych i innych tego typu spraw). Ale jeśli robię głupie rzeczy to przypadają one właśnie na okres pełni.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 07:47   #168
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U nas też się tak mówiło "wiatr, jakby się ktoś powiesił"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 07:48   #169
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No wpływają. Nie tylko zjawiska, u mnie występuje coś takiego jak "wpływ księżyca". Jeśli jest pełnia to nie tylko mam w nocy kłopoty ze snem (nawet przy zaciągniętych roletach) ale też zauważyłam u siebie skłonność do podejmowania pochopnych decyzji i nieodpowiedzialnych zachowań w tym czasie (oczywiście nie mam tu na myśli jazdy po pijaku, myśli samobójczych i innych tego typu spraw). Ale jeśli robię głupie rzeczy to przypadają one właśnie na okres pełni.
Ja zaczęłam rodzic w pełnie, jak pojechałam na porodówkę to był tam taki sajgon, ze odsyłali kobiety po innych szpitalach bo już się rodzące nie mieściły.
Podobno co miesiąc na porodówkach taki szał. Która tylko może, zaczyna rodzic w pełnię.

Cykle miesiączkowe też są ponic dość mocno sprzęgnięte z cyklem księżyca. U kobiet żyjących w sztucznym świetle i rytmie zaburzonym cywilizacyjnie może już mniej, ale dużo o tym czytałam.

Słuchałam też kiedyś fajnego reportażu z udziałem osób które siedzą na słuchawkach w centralach zgłoszeniowych telefonów alarmowych- tam gdzie się dzwoni w razie wypadku, itp. To nasze 112.
Mówili ze zmiany w okolicach pełni księżyca to jest koszmar, bo ludzie dostają szału. Masa wypadków, awantur, zachorowań, oraz właśnie też mówili, ze uaktywniają się bardzo ludzkie zaburzenia psychiczne i ludzie masowo dzwonią do nich wtedy w panice , jak to jeden z opowiadających ujął: śpiewają do nich czajniki, mówią do nich szafy, oni są przerażeni i potrzebują pomocy.


Ja wyraźnie widzę na mailu służbowym jak wahania ciśnienia odbijają się na ilości spływających maili. Czasem mam wrażenie, ze jak idzie bardzo niskie, to nie tylko ludzie ale nawet booty cierpią na ból głowy i niemożność działania i przestają wysyłać spam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-08-15 o 07:49
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-15, 07:52   #170
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Przypomniało mi się jeszcze w temacie kąpieli słonecznych jak u mnie w rodzinie mówiło się że po opalaniu nie należy się myc przez dzień lub dwa bo zmyje się świeża opaleniznę
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 08:37   #171
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Z tym mieszaniem ciasta w jedną stroną, to i u mojej mamy funkcjonowało. I jeszcze przesąd, żeby nie wylizywać łyżek/misek podczas robienia ciasta, bo będzie się miało męża łysego



Moja teściowa za nic w świecie nie popije niczego (wodą, herbatą) podczas posiłku. Mało tego, żeby napić się herbaty, odczekuje pół godziny po posiłku. Bo inaczej rozrzedzą się soki trawienne.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 10:21   #172
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się jeszcze w temacie kąpieli słonecznych jak u mnie w rodzinie mówiło się że po opalaniu nie należy się myc przez dzień lub dwa bo zmyje się świeża opaleniznę
gdzies mi migneło ze zeby sie wit d wchłoneła naturalnie to własnie nie powinno sie myc po opalaniu iles tam h a wiec moze cos tam ktos cos slyszał ale przeinaczył
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 10:32   #173
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Na którejś konferencji nam mówiono, że w niektórych krajach jeśli popełniło się przestępstwo w czasie występowania tego wiatru fenowego, to bywał to powód nawet do orzeczenia łagodniejszej kary. Poza tym np. w takim Zakopanem statystyki policyjne mówią, że mają wtedy więcej przestępstw, na ogół takich domowych typu znęcanie.
I koleżanka z pogotowia, ile razy tak wieje, to mówi, że szykują się jazdy po chorych psychicznie, bo się uaktywniają. Jestem skłonna w to uwierzyć, bo silny wiatr związany jest z dużą różnicą ciśnień (więc już ten fakt jest odczuwany przez wiele osób), a poza tym jak się słyszy zza okna wyjący wicher, który łamie gałęzie, to mimo wszystko odczuwa się jakiś niepokój. I to w warunkach miejskich, a co dopiero na wsi, gdzie może komuś zerwać dach ze stodoły lub zwalić wiekowego orzecha na dom?


U nas jest ta wersja z babą, więc kiedyś zapytałam o co chodzi. No i że wisi, i spódnicą wachluje



Ratownicy medyczni mówią że w pełnię księżyca kobiety rodzą na potęgę, jakieś głupie wypadki (skaleczenia, złamania, itd), uaktywniają się zaburzenia psychiczne bardziej.


Coś w tym musi być.


Jak również ciekawe jest to, że podobno mieszkającym razem kobietom synchronizują się cykle miesiączkowe. Ale wtedy co, kobieta z nieregularnym powinna w ramach leczenia zamieszkać w jakiejś babskiej komunie, gdzie wszystkie miesiączkują razem jak w zegarku?
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 10:44   #174
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Moja teściowa za nic w świecie nie popije niczego (wodą, herbatą) podczas posiłku. Mało tego, żeby napić się herbaty, odczekuje pół godziny po posiłku. Bo inaczej rozrzedzą się soki trawienne.
mam znajomych którzy robią tak samo - piją w określonym czasie przed i po jedzeniu. Młodzi ludzie. Bardzo się wkręcili w temat zdrowego odżywiania.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 10:47   #175
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Moja teściowa za nic w świecie nie popije niczego (wodą, herbatą) podczas posiłku. Mało tego, żeby napić się herbaty, odczekuje pół godziny po posiłku. Bo inaczej rozrzedzą się soki trawienne.
To nie przesąd https://natemat.pl/zdrowie/196181,pi...nes-tego-robic
I w artykule nie wspomnieli, ale herbata/kawa utrudnia też wchłanianie składników, dla mających niedobory może to być istotne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 11:57   #176
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

U mnie również pełnia księżyca ma mocny wpływ na sen, często nie mogę zasnąć. I na pewno sobie tego nie wmawiam bo wielokrotnie zdarzało się, że nie mogłam zasnąć i dopiero dzień później się dowiedziałam, że była pełnia (staram się nie monitorować kiedy będzie, by o tym nie myśleć).
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 12:00   #177
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

lunatykowanie jest też często połączone z pełnią...mój brat miał w dzieciństwie tendencję do lunatykowania i zawsze w czasie pełni było gorzej.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 15:56   #178
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;88070256]U mnie również pełnia księżyca ma mocny wpływ na sen, często nie mogę zasnąć. I na pewno sobie tego nie wmawiam bo wielokrotnie zdarzało się, że nie mogłam zasnąć i dopiero dzień później się dowiedziałam, że była pełnia (staram się nie monitorować kiedy będzie, by o tym nie myśleć).[/QUOTE]Ja w ogóle nie zasne jak księżyc mocno mi świeci do pokoju. Czuję się jakoś d,Ośnie... Może dlatego,że mi się przypominają jakieś historię, że w pełnię to się budzą wilkołaki

Ale może coś być w tej pelni- koleżanka, która ma kilkuletnie dzieci mówi, że mają wielki problem z zaśnięciem w te noce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Na którejś konferencji nam mówiono, że w niektórych krajach jeśli popełniło się przestępstwo w czasie występowania tego wiatru fenowego, to bywał to powód nawet do orzeczenia łagodniejszej kary. Poza tym np. w takim Zakopanem statystyki policyjne mówią, że mają wtedy więcej przestępstw, na ogół takich domowych typu znęcanie.
I koleżanka z pogotowia, ile razy tak wieje, to mówi, że szykują się jazdy po chorych psychicznie, bo się uaktywniają. Jestem skłonna w to uwierzyć, bo silny wiatr związany jest z dużą różnicą ciśnień (więc już ten fakt jest odczuwany przez wiele osób), a poza tym jak się słyszy zza okna wyjący wicher, który łamie gałęzie, to mimo wszystko odczuwa się jakiś niepokój. I to w warunkach miejskich, a co dopiero na wsi, gdzie może komuś zerwać dach ze stodoły lub zwalić wiekowego orzecha na dom?


U nas jest ta wersja z babą, więc kiedyś zapytałam o co chodzi. No i że wisi, i spódnicą wachluje
Ja się bardzo boję silnego wiatru. Nie przerażają mnie burze, gradobicia, ale właśnie takie silne wiatry, orkany.
Mieszkam na wsi i tutaj wszystko dosłownie faluje na wietrze, nie mogę wtedy spać, co chwilę jestem niespokojna, jak usnę to budzę się kilka razy w nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 16:23   #179
Przegryw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 165
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja się bardzo boję silnego wiatru. Nie przerażają mnie burze, gradobicia, ale właśnie takie silne wiatry, orkany.
Mieszkam na wsi i tutaj wszystko dosłownie faluje na wietrze, nie mogę wtedy spać, co chwilę jestem niespokojna, jak usnę to budzę się kilka razy w nocy
Jest takie powiedzenie "Powiesił się na wiatr" Zdaje się, że w szczególności w górach często się sprawdza, przy halnym.

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Kiedyś był nawet program o "fenomenie" wieszania się podczas wiatru. Pokazali między innymi parę - mężczyzna i kobieta którzy powiesili się w lesie obok siebie podczas wietrznej pogody i to nawet chyba turyści a nie miejscowi. Nie stwierdzono udziału osób trzecich. Prawdopodobnego motywu targniecia się na życie też nie znaleziono, żadnych kłopotów, nic nie wskazywało.

Edytowane przez Przegryw
Czas edycji: 2020-08-15 o 16:31
Przegryw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 16:45   #180
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Hej
U mnie królował zabobon, że grzybów się nie popija, nie wiem dlaczego
Babcia jak widzi, że do śniadania (czy też innego posiłku w sumie) nalewam sobie wody to sceptycznie patrzy, że jak to tak, czym ty popijasz
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 22:55:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.