Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-29, 14:24   #2611
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Przez mycie w zmywarce rozciągnęły mi się uszczelki w kubkach termicznych Contigo i już nie trzymają szczelności... Da się coś z nimi zrobić?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 14:57   #2612
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Zamówiłam przez neta sweter z Sinsaya w 2 rozmiarach. Ten większy chce zwrócić, tylko boje się czy przyjmą zwrot. Oba swetry przyszły z oderwanymi do polowy metkami. Tylko jak udowodnić, że to nie ja je urwałam a przyszły w takim stanie ��?
Eee nie sądzę żeby był problem ze zwrotem.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Przez mycie w zmywarce rozciągnęły mi się uszczelki w kubkach termicznych Contigo i już nie trzymają szczelności... Da się coś z nimi zrobić?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Raczej nie, mnie tak się zrobiło w pojemnikach Sistema... Jakie masz kubki z Contigo? Może są zapasowe nakrętki. (btw dobrze wiedzieć, bo ja West Loop myję w zmywarce, nic się nie dzieje)
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 15:05   #2613
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Gdzie można kupić stacjonarnie automatyczny portfel na karty i dokumenty? Na zasadzie wciskania przycisku i wszystkie karty wysuwają się. Albo coś polecacie online?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 15:24   #2614
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Z chęcią bym skorzystała z takich listów żeby skleić sobie list z cv bo już pare razy próbowałam ale za nic nie wychodzi mi taki list żeby miał ręce i nogi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie tylko raz CV urzekło, ale raczej formą niż treścią i sobie na nie dużo popatrzyłam żeby w razie czego odwzorować. Ale to było lata temu, a teraz są takie kreatory CV, które tworzą cuda

Co do listu to siądź raz a dobrze, napisz parę słów o sobie, przecież to nie musi być elaborat.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 15:31   #2615
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez _Dzelcia_ Pokaż wiadomość
Polecacie jakąś grupę na FB coś w stylu wlosingu, ale o skórze i produktach do niej? Jeśli nie, to szukam jakiegoś nawilżającego kremu na co dzień, czasem uaktywnia się trądzik różowaty i rozszerzone naczynka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam Sesderma Azelaic.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Planuje zrobić zabieg medycyny estetycznej i mam już termin, ale tak się składa że przez tydzień po zabiegu będę miała pod opieką zwierzęta. Czy lepiej przełożyć zabieg czy po prostu uważać żeby mnie nie polizaly i tyle ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 15:39   #2616
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Polecam Sesderma Azelaic.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Planuje zrobić zabieg medycyny estetycznej i mam już termin, ale tak się składa że przez tydzień po zabiegu będę miała pod opieką zwierzęta. Czy lepiej przełożyć zabieg czy po prostu uważać żeby mnie nie polizaly i tyle ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem wystarczy uważać.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 15:41   #2617
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Polecam Sesderma Azelaic.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Planuje zrobić zabieg medycyny estetycznej i mam już termin, ale tak się składa że przez tydzień po zabiegu będę miała pod opieką zwierzęta. Czy lepiej przełożyć zabieg czy po prostu uważać żeby mnie nie polizaly i tyle ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ja miałam zabieg na oczach z tłustą maścią- po prostu uważałam żeby było higienicznie i żeby mi nic nie latało tam, gdzie kładę twarz czy głowę. Nic się nie wydarzyło a to chyba trochę większy kaliber niż kosmetyczny zabieg, chociaż też zależy jaki
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-29, 15:50   #2618
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Zamówiłam przez neta sweter z Sinsaya w 2 rozmiarach. Ten większy chce zwrócić, tylko boje się czy przyjmą zwrot. Oba swetry przyszły z oderwanymi do polowy metkami. Tylko jak udowodnić, że to nie ja je urwałam a przyszły w takim stanie ��?
Wydaje mi sie, że nie powinnaś mieć problemów. Ja raz odesłałam dresy z całkowicie oderwaną metką, bo urwała mi się przy mierzeniu. I zwrot uznali. To było przez Zalando. Raz tylko nie uznali mi zwrotu, bo przy mierzeniu poszła mi nitka i widać było, że się trochę spruło, więc w sumie cięzko im się dziwić.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 16:13   #2619
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Zamówiłam przez neta sweter z Sinsaya w 2 rozmiarach. Ten większy chce zwrócić, tylko boje się czy przyjmą zwrot. Oba swetry przyszły z oderwanymi do polowy metkami. Tylko jak udowodnić, że to nie ja je urwałam a przyszły w takim stanie ��?
Nie powinno być problemu, też kiedyś dostałam przesyłkę z urwanymi metkami w połowie i nawet nie pomyślałam, że będzie to problem skoro to nie ja zrobiłam. To był Greenpoint albo Reserved w moim przypadku, już nie pamiętam. Śmiało odsyłaj

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 17:01   #2620
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem, czy za brakiem kawiarni w klimacie HP, Friends czy jakimś innym stoją właśnie ogromne koszty licencji lub obawa za kary wykorzystywania tego wizerunku, czy są jeszcze jakieś przesłanki.
Są jakieś pojedyncze kawiarnie z Pottera w Warszawie, Krakowie i chyba Gdańsku, ale dosłownie coś jednego pojedynczego i bez dosłownych nawiązań.(...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Łodzi jest Espresso Patronum z całkiem konkretnymi nawiązaniami.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 17:10   #2621
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Latanie do drzwi trzeba konsekwentnie ignorować. Jak nie ustąpisz to kiedyś się nauczy, że to nie ma sensu.

Spróbuj zrobić wędkę albo mate węchową z surowym mięsem/whole prey
Zabawy i próby zajęcia czymś kota nie pomagały. A ile takie coś ignorować? Znajomi próbowali ponad miesiąc, ale kot strasznie miauczał i syczał, stawał się dziki. Nie chciał się niczym zainteresować, więc w sumie można było stwierdzić, to oklepane 'kot był nieszczęśliwy'.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
No tak, ale pies też na początku boi się smyczy i trzeba go nauczyć. Zastanawia mnie skąd to się wzięło, że psy wyprowadza się na smyczy lub chociaż idąc razem z psem i nikt z tym nie dyskutuje, a koty jeśli wychodzą to same.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Koty, to nie psy. Nie są tak łatwe do ułożenia czy tam wytresowania.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. Pytam, bo będę robić wesele, i się zastanawiam, czy liczyć, że para z takim dzieckiem się zjawi.



Co to znaczy, że nie ma warunków, żeby upuścić salę?



A jakby nie wiem, była niania do dzieci na weselu, to byś skorzystała?
Co moi nie odwiozą do babci, bo ona też będzie na weselu.
Masz na myśli animatorkę? Takie coś się sprawdza u straszych dzieci. No chyba, że chcesz im załatwić nianię tylko do ich dziecka, ale wątpię żeby zozstawili je pod opieką obcej kobiety. Poza tym uważam, że to już w ich gestii żeby sobie znaleźć opiekę do dziecka. Moim zdaniem wesele, to nie jest miejsce dla dzieci i nie ważne czy mają kilka miesięcy czy 5 lat. Najlepsza opcja, to wg mnie ktoś do opieki, kto siedzi z dzieckiem w pokoju, jak babcia nie może, to może znajdą kogoś innego. Zaproś i tyle, najwyżej nie przyjdą.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Whole prey, uszy krolicze, trening intelektualny, kociostrada, osiatkowany balkon i okna.
Co znaczy dostaje szału i lata od drzwi do drzwi? Mój tak lata jak ma dużo energii to dosłownie od jednego końca do drugiego biegnie z rozpędu co nie znaczy, że chce wyjść na dwór. Można wychodzić na smyczy.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
A jak to nie działa, to co wtedy? Ten kot ma mnóstwo zabawek i kociostradę, ale jego to nie interesuje. Nie chce się bawić. Dostaje szału w sensie, że stoi pod drzwiami i miauczy jak opętany. Potem idzie do innych drzwi i to samo. On nie chce pożytkować energii na zabawę. Chce wyjść. Smyczy też póbowali, najpier same szelki w domu, potem ze smyczą, ale mu się to nie widziało. Na zewnątrz tym bardziej. Jak się bierze kota z ulicy, to nie jest to takie proste.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ponieważ nie mam za dużego doświadczenia z poszukiwaniem pracy, to zapytam tutaj: czy to jakaś powszechna praktyka, że wysyła się swoje CV i listy motywacyjne do firm, które nigdzie nie zamieściły ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników, nie mają takiej zakładki na stronie internetowej i w ogóle z niczego nie wynika, by tych pracowników szukali?
Tygodniowo dostaję na swoją skrzynkę po kilka maili z CV, czasem zdarzy się nawet mail z oczekiwanymi widełkami wynagrodzenia. Grzecznie odpisuję, że nie poszukuję pracowników (uważam, że tak czy inaczej należy się odpowiedź), ale samo zjawisko mnie interesuje.
Jak ktoś szuka pracy, to zaleca się robienie takich rzeczy, bo nic się nie traci, a można zyskać.

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Jakie wirowanie ustawiacie kiedy pierzecie buty w pralce? Czy może wcale nie wirujecie? Chcę uprać Vansy, nie rozkleją mi się?
Ja daję wysokie 1000-1200. Wtedy szybciej schną, nie robią się zacieki, nic się nie rozkleja.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Z chęcią bym skorzystała z takich listów żeby skleić sobie list z cv bo już pare razy próbowałam ale za nic nie wychodzi mi taki list żeby miał ręce i nogi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale takie rzeczy piszę się pod indywidulane predyspozycje i konkretną ofertę pracy. Po prostu piszesz w kilku zdania czemu akurat tam chcesz pracować i czemu, to Ty jesteś dobrym kandydatem.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakoś prawnicy Yoko Ono dowiedzieli się o istnieniu katowickiej marki napojów John Lemon i zmusili właścicieli do zmiany nazwy na On Lemon. A to chyba nawet nie była jakaś bardzo znana marka.
Ale nazwa, to co innego. Gdyby ktoś chciał obwiesić knajpę jego plakatmi, to chyba można.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Zamówiłam przez neta sweter z Sinsaya w 2 rozmiarach. Ten większy chce zwrócić, tylko boje się czy przyjmą zwrot. Oba swetry przyszły z oderwanymi do polowy metkami. Tylko jak udowodnić, że to nie ja je urwałam a przyszły w takim stanie ��?
Oddasz na luzie nawet jakby były bez metek.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Polecam Sesderma Azelaic.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Planuje zrobić zabieg medycyny estetycznej i mam już termin, ale tak się składa że przez tydzień po zabiegu będę miała pod opieką zwierzęta. Czy lepiej przełożyć zabieg czy po prostu uważać żeby mnie nie polizaly i tyle ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ale co miałoby się stać od polizania? Będziesz miała jakąś otwartą ranę? Co to za zwierzęta?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-29, 17:19   #2622
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Zabawy i próby zajęcia czymś kota nie pomagały. A ile takie coś ignorować? Znajomi próbowali ponad miesiąc, ale kot strasznie miauczał i syczał, stawał się dziki. Nie chciał się niczym zainteresować, więc w sumie można było stwierdzić, to oklepane 'kot był nieszczęśliwy'.







Koty, to nie psy. Nie są tak łatwe do ułożenia czy tam wytresowania.







Masz na myśli animatorkę? Takie coś się sprawdza u straszych dzieci. No chyba, że chcesz im załatwić nianię tylko do ich dziecka, ale wątpię żeby zozstawili je pod opieką obcej kobiety. Poza tym uważam, że to już w ich gestii żeby sobie znaleźć opiekę do dziecka. Moim zdaniem wesele, to nie jest miejsce dla dzieci i nie ważne czy mają kilka miesięcy czy 5 lat. Najlepsza opcja, to wg mnie ktoś do opieki, kto siedzi z dzieckiem w pokoju, jak babcia nie może, to może znajdą kogoś innego. Zaproś i tyle, najwyżej nie przyjdą.







A jak to nie działa, to co wtedy? Ten kot ma mnóstwo zabawek i kociostradę, ale jego to nie interesuje. Nie chce się bawić. Dostaje szału w sensie, że stoi pod drzwiami i miauczy jak opętany. Potem idzie do innych drzwi i to samo. On nie chce pożytkować energii na zabawę. Chce wyjść. Smyczy też póbowali, najpier same szelki w domu, potem ze smyczą, ale mu się to nie widziało. Na zewnątrz tym bardziej. Jak się bierze kota z ulicy, to nie jest to takie proste.







Jak ktoś szuka pracy, to zaleca się robienie takich rzeczy, bo nic się nie traci, a można zyskać.







Ja daję wysokie 1000-1200. Wtedy szybciej schną, nie robią się zacieki, nic się nie rozkleja.







Ale takie rzeczy piszę się pod indywidulane predyspozycje i konkretną ofertę pracy. Po prostu piszesz w kilku zdania czemu akurat tam chcesz pracować i czemu, to Ty jesteś dobrym kandydatem.







Ale nazwa, to co innego. Gdyby ktoś chciał obwiesić knajpę jego plakatmi, to chyba można.







Oddasz na luzie nawet jakby były bez metek.







Ale co miałoby się stać od polizania? Będziesz miała jakąś otwartą ranę? Co to za zwierzęta?
Nie będę mieć otwartej rany. Miejsca po wkłuciu igły trzeba będzie odkażać, więc domyślam się że nie jest wskazane aby pies mi je polizał

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 17:19   #2623
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
W Łodzi jest Espresso Patronum z całkiem konkretnymi nawiązaniami.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

W Bielsku Białej też jest, a w Katowicach nawet dwie.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 17:35   #2624
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Nie będę mieć otwartej rany. Miejsca po wkłuciu igły trzeba będzie odkażać, więc domyślam się że nie jest wskazane aby pies mi je polizał

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ponoć ślina psa zawiera substancje oczyszczające ranę, odkaża ją i hamuje rozwój stanów zapalnych Oczywiście mówimy o zdrowym psie mającym wszystkie szczepienia. Także nawet jak przypadkiem Cię poliże nic się nie powinno stać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 17:39   #2625
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Nie będę mieć otwartej rany. Miejsca po wkłuciu igły trzeba będzie odkażać, więc domyślam się że nie jest wskazane aby pies mi je polizał

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Pilnuj żeby psiak nie spał na Twojej poduszce.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:42   #2626
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Widzę że dworzec główny pkp w Kielcach jest w remoncie, a na Google maps jest informacja "tymczasowo zamkniete". Czy ktoś wie może gdzie zatrzymują się pociągi? Chodzi konkretnie o pociąg z Krakowa, nie mogę nigdzie znaleźć informacji

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:48   #2627
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Gdzie można kupić stacjonarnie automatyczny portfel na karty i dokumenty? Na zasadzie wciskania przycisku i wszystkie karty wysuwają się. Albo coś polecacie online?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Np. tutaj. To sprawdzony sklep.
https://www.boozt.com/pl/pl/secrid/c...7740/222489558
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:52   #2628
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Widzę że dworzec główny pkp w Kielcach jest w remoncie, a na Google maps jest informacja "tymczasowo zamkniete". Czy ktoś wie może gdzie zatrzymują się pociągi? Chodzi konkretnie o pociąg z Krakowa, nie mogę nigdzie znaleźć informacji

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Zatrzymują się normalnie, działa dworzec tymczasowy.
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:01   #2629
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=6f270d4e8c6dcf778f6b7ea a339056f9e260a162_657a458 271287;89701439]Zatrzymują się normalnie, działa dworzec tymczasowy.[/QUOTE]Dzięki, czyli na tej stacji przy plac Niepodległości 1?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-29, 19:22   #2630
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

A właśnie, w czym tworzycie CV, z jakich szablonów. Bo ja wzięłam sobie na początku kariery prosty szablon i mam go do dzisiaj. Ale nie wygląda on za bardzo atrakcyjnie. Plus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:25   #2631
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem, czy za brakiem kawiarni w klimacie HP, Friends czy jakimś innym stoją właśnie ogromne koszty licencji lub obawa za kary wykorzystywania tego wizerunku, czy są jeszcze jakieś przesłanki.
Są jakieś pojedyncze kawiarnie z Pottera w Warszawie, Krakowie i chyba Gdańsku, ale dosłownie coś jednego pojedynczego i bez dosłownych nawiązań. I jakoś to funkcjonuje. Z Friends nawet nic nie ma w stolicy! Mega dziwne.
Ja właśnie jak bywam w takich miejscach, to zwykle jest niby nawiązanie, ale oficjalnie przyczepić się nie można.

No bo jak ktoś udowodni, że "Pub pod trzema miotłami" czy "Pod rozbrykanym kucykiem" to kradzione, a nie że ktoś po prostu miał taki pomysł na nazwę.

Tak mi się wydaje.

EDIT. Jest też kwestia tego, że Rowling naprawdę się o takie rzeczy nie czepia. Fanfików też broniła swego czasu. Wydaje mi się, że ona jednak mimo wszystko docenia, jak bardzo jej pomogła działalność fanów (chociażby online).

Coraz bardziej ludzie sobie zdają sprawę, że takie rzeczy to też darmowa reklama i marka na tym nie cierpi, wręcz przeciwnie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2023-10-29 o 19:34
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:27   #2632
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89701463]A właśnie, w czym tworzycie CV, z jakich szablonów. Bo ja wzięłam sobie na początku kariery prosty szablon i mam go do dzisiaj. Ale nie wygląda on za bardzo atrakcyjnie. Plus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Ostatnie CV 3 lata temu robiłam w canvie, korzystając z darmowych opcji
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:34   #2633
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89701463]A właśnie, w czym tworzycie CV, z jakich szablonów. Bo ja wzięłam sobie na początku kariery prosty szablon i mam go do dzisiaj. Ale nie wygląda on za bardzo atrakcyjnie. Plus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Użyłam szablonu z Microsoft Word.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:44   #2634
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89701463]A właśnie, w czym tworzycie CV, z jakich szablonów. Bo ja wzięłam sobie na początku kariery prosty szablon i mam go do dzisiaj. Ale nie wygląda on za bardzo atrakcyjnie. Plus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Canva

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:03   #2635
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Tak. Sama jak szukałam pracy to tak robiłam i dzięki temu ja znalazłam.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Ja tak samo.
Nawet jeśli firma nie ma ogłoszenia, to nie znaczy, że nie uzna, że jednak ktoś im się jeszcze przyda, albo na przykład jeszcze nie zamieścili czy już zdjęli, ale nadal są otwarci na przyjęcia.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Mnie dziwi, że jeszcze gdzieś funkcjonuje list motywacyjny, od tego się w większości branż odchodzi i zwykle jak ktoś wymaga ode mnie listu motywacyjnego to mnie to zniechęca

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Mnie też. Rzadko spotykałam się z tym wymaganiem, a jak gdzieś się pojawiło, to nie aplikowałam.
Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Czy ja wiem, w wielu miejscach spotkałam się z tym, że przy aplikowaniu gdzie załączasz CV jest okienko, żeby napisać parę słów o sobie, wkleić linki do swojego portfolio, linkedina itp (u siebie akurat i tak miałam takie linki podane w CV), więc ja tam pisałam Może to nie był jakiś typowy list motywacyjny, ale parę zdań, akurat w dość nieformalnym stylu bo i moja branża tego nie wymaga. Zresztą miałam tak czy siak taki swój opis przygotowany, więc wysyłanie tego samego do kilku firm nie było jakimś wysiłkiem
Kiedy niedawno przeglądałam rady na temat pisania CV, radzono, żeby dodać taki krótki opis o sobie. Myślę, że gdybym chciała nieco zmieniać branżę, to wręcz powinnam, żeby tam podkreślić to, co trzeba. Ale to jednak co innego.



Dużo osób pisze CV w canvie, a ja... sama nie wiem. Przeglądałam kiedyś gotowe szablony i żaden mi się nie podobał, były jakieś takie zbyt udziwnione albo niepotrzebnie kolorowe. Bardziej mi się podoba mój własny w wordzie, ale nie wiem, czy z kolei nie za prosty...
Zastanawiam się jeszcze, czy zaznaczać znajomość języków, które znam dobrze, ale które nie są potrzebne w potencjalnej pracy... W ogóle pisanie CV to dla mnie droga przez mękę.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:12   #2636
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89701503]
Zastanawiam się jeszcze, czy zaznaczać znajomość języków, które znam dobrze, ale które nie są potrzebne w potencjalnej pracy... W ogóle pisanie CV to dla mnie droga przez mękę. [/QUOTE]

Jak znasz te języki co najmniej w stopniu komunikatywnym to bym dodała razem z poziomem. Na pewno nie zaszkodzi, a jak firma międzynarodowa to może być na plus nawet jak twoje stanowisko stricte ich nie wymaga.

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89701463]A właśnie, w czym tworzycie CV, z jakich szablonów. Bo ja wzięłam sobie na początku kariery prosty szablon i mam go do dzisiaj. Ale nie wygląda on za bardzo atrakcyjnie. Plus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Flow CV

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89701503]Dużo osób pisze CV w canvie, a ja... sama nie wiem. Przeglądałam kiedyś gotowe szablony i żaden mi się nie podobał, były jakieś takie zbyt udziwnione albo niepotrzebnie kolorowe. Bardziej mi się podoba mój własny w wordzie, ale nie wiem, czy z kolei nie za prosty...[/QUOTE]

CV ma być przede wszystkim czytelne i zwięzłe. O Canvie słyszałam, że czasem powoduje problemy jak firma używa najpierw skryptów do odsiewania po słowach kluczowych, ale jak się nie aplikuje do jakiś wielkich korporacji to raczej ten problem nie powinien dotyczyć.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:13   #2637
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Ja bym wpisała.

Dzięki przejrzę szablony. Bo ten mój to już dobrze przeterminowany.
A taki krótki opis o sobie dam chyba w CV po ang. Bo widziałam w kilku miejscach. Tylko mam problem czy dawać tam zdjęcie czy nie. Chyba dam, bo to i tak na którymś etapie zwykle przejdzie przez polskie ręce.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 20:52   #2638
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89701512]Ja bym wpisała.

Dzięki przejrzę szablony. Bo ten mój to już dobrze przeterminowany.
A taki krótki opis o sobie dam chyba w CV po ang. Bo widziałam w kilku miejscach. Tylko mam problem czy dawać tam zdjęcie czy nie. Chyba dam, bo to i tak na którymś etapie zwykle przejdzie przez polskie ręce.[/QUOTE]

Jak wysyłasz CV w odpowiedzi na ofertę pracy napisaną po angielsku to w całości powinnaś mieć CV po angielsku. Jeśli ogłoszenie jest po polsku to wysyłasz CV po polsku. Unikałabym mieszania języków. Lepiej mieć przygotowane dwie wersje.

Zdjęcia nie są obowiązkowe, ale czasem mogą cię zapamiętać po jakiś cechach charakterystycznych. Może to zarówno działać na korzyść, jak i niekorzyść. Jak masz dobre zdjęcie to możesz dać, jak nie masz to lepiej sobie odpuścić niż dać jakieś, które miałby zostać odebrane jako nieprofesjonalne.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 21:11   #2639
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Dzięki, czyli na tej stacji przy plac Niepodległości 1?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Tak
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 21:54   #2640
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Mnie tylko raz CV urzekło, ale raczej formą niż treścią i sobie na nie dużo popatrzyłam żeby w razie czego odwzorować. Ale to było lata temu, a teraz są takie kreatory CV, które tworzą cuda

Co do listu to siądź raz a dobrze, napisz parę słów o sobie, przecież to nie musi być elaborat.

No niby nie… ale z takiego pisania zawsze byłam kiepska a jeszcze napisać do jakiejś firmy która nie ma ogłoszenia ze szukają pracowników to już wgl dla mnie magia Dlatego mam z tym problem i ciężko mi idzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-26 23:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.