Jak zapraszać na ślub? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-05, 13:40   #1
betty_gruszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 1

Jak zapraszać na ślub?


Dziewczyny,

Trochę nie rozumiem sytuacji w jakiej się znalazłam. Koleżanka mojego narzeczonego przekazała nam zaproszenie ślubne w - moim zdaniem - wyjątkowo brzydkim stylu.

Byliśmy umówieni (w dwie parki) na niedzielne popołudnie, tymczasem w piątek po północy mój narzeczony odebrał wiadomość czy pasuje mu sobota rano, potem popołudnie i tak po całym dniu kręcenia i zmieniania daty finalnie przyszła Para Młoda podjechała na około pół godzinki podrzucić zaproszenie (około 21). Co więcej, i co najbardziej ubodło mnie, to że zaproszenie przekazane zostało tylko jemu, podczas gdy w zaproszeniu jesteśmy wydrukowani oboje z imienia i nazwiska i pierwotnie byliśmy umówieni we czwórkę. Rozumiem, że w naszych rodzinnych miejscowościach nie mieszkamy ze sobą, ale mamy do siebie max 10 minut autem i byliśmy umówieni na niedzielę, dlatego specjalnie wracaliśmy na weekend z miasta gdzie tymczasowo mieszkamy do rodzinnych domów.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie potraktować w ten sposób żadnego ze swoich gości i chyba wysłałabym zaproszenie pocztą, a tutaj mamy wrażenie że koperty muszą się odliczyć (wesele jest na około 150 osób a obecność mamy potwierdzić miesiąc przed!) i trzeba nastręczyć gości. Wydaje mi się, że kultura wymaga żeby obie zapraszane osoby (skoro są wpisywane w zaproszenie z imienia i nazwiska) były przy zaproszeniu jeśli nie ma ku temu większych przeciwwskazań i żeby nie składać wizyt w tym celu o 21 po uprzednim motaniu cały dzień że może rano, może przed obiadem, może po południu, może przed północą xD

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Nie chcę wyjść na przewrażliwioną pannicę, ale jestem tak mocno zniesmaczona takim przekazaniem zaproszenia że nawet nie mam ochoty iść na tą nieszczęsną imprezę.
betty_gruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-05, 20:15   #2
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Jak zapraszać na ślub?

Zależy od stopnia zażyłości chyba?

Nasi znajomi wręczali nam zaproszenie bez ceregieli w trakcie imprezy, trochę jeszcze po kryjomu (jedna z par na imprezie nie była zaproszona) i mi to było obojętne, że w taki sposób, a nie z dedykowaną kawką. Jestem też w stanie zrozumieć, że nie z każdym da się umówić na indywidualne spotkanie - ot, życie - zwłaszcza jeśli wesele ma być duże.

Miesiąc przed to normalny termin potwierdzania, nie rozumiem skąd oburzenie. Sale też z wyprzedzeniem chcą wiedzieć na ile gości ostatecznie wszystko szykować (np. mojej sali ostateczną liczbę gości muszę podać 2 tygodnie przed ślubem, a mając na uwadze, że ludzie czasem z potwierdzaniem się spóźniają też wyznaczę termin potwierdzeń na miesiąc przed ślubem, żeby mieć czas przedzwonić do tych, którzy nie potwierdza na czas obecności na spokojnie - ogółem miesiąc przed jest dla mnie totalną normą).

Jeśli narzeczony zna koleżankę dobrze to powinien wiedzieć skąd to zawirowanie (ja np. wiem kto z moich znajomych jest wybitnie nieformalny / zakręcony, ale wcale nie chce źle), tak w sumie. A jeśli lubicie się za mało, to po prostu bym nie szła. 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 11:39   #3
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak zapraszać na ślub?

Odwołanie spotkania w ostatniej chwili faktycznie dość nieeleganckie ale naprawdę nie rozumiem tego oburzenia że nie byłaś obecna przy wręczaniu zaproszenia A już rozważanie nie pójścia na wesele przez coś takiego to dla mnie kosmos i turbo przewrażliwienie. Tak samo termin potwierdzeń- miesiąc to jest norma, ja mam nawet 1,5 miesiąca wcześniej wpisane bo muszę wiedzieć ile będzie gości ostatecznie żeby dopiąć budżet, zaplanować usadzenie przy stołach, podrukować winietki itp.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-08, 15:00   #4
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Jak zapraszać na ślub?

Masakra.. Będziesz kiedyś brała ślub to zobaczysz jak absorbujące i wręcz męczące jest zapraszanie gości, może wtedy zrozumiesz. Jeśli jesteś na tyle oburzona to faktycznie, nie przychodź na ślub, wesele, bo to tylko świadczy o tym jak problematyczną osobą jesteś.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-14, 22:36   #5
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Jak zapraszać na ślub?

Zgadzam się, kto nie zapraszał gości na tak dużą imprezę, ten nie wie, jakie to wyzwanie. Narzeczeni przecież normalnie pracują, w trakcie planują ślub i wesele i trzeba znaleźć w wolnym czasie przestrzeń na zaproszenie 150 gości (!) - dojazd do nich, czasem do innych miejscowości + gościom też nie każdy dzień i nie każda godzina pasuje. Jak już młodzi przyjadą zapraszać rodzinę czy znajomych, to często bliscy chcą z nimi dłużej pogadać, nie chcą wypuścić z domu bez kawki, itp.

Zupełnie niefajne było przekładanie spotkania kilka razy i wizyta o późnej godzinie, no ale być może naprawdę się nie wyrobili czasowo i tak wyszło. Jednak skoro już przyjechali o tej 21:00, to raczej o tej porze nie dzwoni się do kogoś "Kryśka, wsiadaj w auto i przyjeżdżaj do Zdziśka, bo za 10 minut bedziemy zapraszać osobiście". W końcu nie mieszkacie razem, a ona jest koleżanka chłopaka a nie twoją? Myślę, że brak osobistego zaproszenia ciebie, gdy jesteś dla niej głównie osobą towarzyszącą nie jest w tym momencie jakąś wielką wtopą. Niestety, ale z powodu braku czasu często tak jest, że zaprasza się np. głowę rodziny i przekazuje zaproszenie dla całej rodziny. Oczywiście fajnie byłoby dla każdego znaleźć czas indywidualnie, umówić się na herbatę, gdy akurat wszyscy są osobiście w domu, ale nie jest to łatwe do realizacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-14 23:36:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.