Porcelanowa cera? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-29, 14:26   #1
Teufelin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10

Porcelanowa cera


Przejrzalam forum i nie znalazlam tego czego szukam. Jesli podobny temat juz byl mam nadzieje ze mnie nie zabijecie ale wskazecie wlasciwa droge

Tak wiec, w dobie mody na solarum, samoopalacze i brazowa skore czy sa kremy do twarzy, balsamy do ciala wybielajace skore? Sama mam jasna karnacje, ale chcialabym miec jeszcze bielsza.
Moze istnieja domowe sposoby, czy mycie twarzy w mleku to mit? Czy ktos probowal?

Pozdrawiam Teufelin
Teufelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:36   #2
Bielizniarka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 127
Dot.: Porcelanowa cera

Polecam maseczkę z ogórka i soku z cytryny - obydwa składniki mają właściwości rozjaśniające (używane są np. do niwelowania przebarwień). Przemywanie twarzy mlekiem ma za to korzystny wpływ na poziom nawilżenia skóry.
Bielizniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 14:45   #3
Teufelin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Porcelanowa cera

dziekuje Bielizniarka na pewno sprobuje. Ale ten ogorek starty, czy w plasterkach?
Teufelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 19:33   #4
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Porcelanowa cera

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=436563 - tytuł mówi wszystko
i pielęgnacja japonek też tak naprawdę jest o metodach uzyskania nieskazitelnej, jasnej cery, bo taki jest tamtejszy klasyczny kanon piękna (np. http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1772 ) no i bardzo fajny (moim zdaniem) link: http://web.archive.org/web/200910271...wthpallor.html

co do kremów rozjaśniających, raczej nic specjalnie ciekawego nie znajdziesz na naszym rynku poza stronami biochemicznymi (np. mazidła) bo nie ma na to popytu. Ale przede wszystkim podstawa- filtry. Słońce nawet, jeśli nie opala, to utrwala już nabytą opaleniznę utrudniając pozbycie się jej. No i kwasy różnego rodzaju.
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2010-06-29 o 19:39
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 19:19   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Porcelanowa cera

helol, ja tez jestem za filtrami a ostatnio na allegro cos kuszacego znalazlam, ale nie wyprobowalam jeszcze http://www.allegro.pl/item1061220645...ia_twarzy.html
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 23:35   #6
Rio18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 18
Porcelanowa cera?

Ja zgłaszam się z pewnym, istotnym dla mnie pytaniem. Chodzi mi o to, iż chciałabym mieć bledszą twarz. Do tego dochodzą wielkie sińce pod oczami, próbowałam praktycznie wszystkiego. Poszukuję kremu który mocno wybieli moją skórę i czegoś na sińce.
Rio18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:44   #7
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Porcelanowa cera?

Ja dodaję do maseczek bromelainy, papainy i mother of pearl - do kupienia w sklepach internetowych. Na co dzień używam filtrów p/słonecznych i stosuję serum z wit. C Myślę, że nie ma lepszego sposobu na wybielenie skóry.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 16:12   #8
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Porcelanowa cera?

Cytat:
Napisane przez Rio18 Pokaż wiadomość
Ja zgłaszam się z pewnym, istotnym dla mnie pytaniem. Chodzi mi o to, iż chciałabym mieć bledszą twarz. Do tego dochodzą wielkie sińce pod oczami, próbowałam praktycznie wszystkiego. Poszukuję kremu który mocno wybieli moją skórę i czegoś na sińce.
Właściwości rozjaśniające ma sok ze świeżego ogórka. Ale jeśli chodzi o sińce pod oczami to nie znam skutecznego sposobu na nie - próbowałam wszystkiego - i zabiegów pod oczy w salonach kosmetycznych i płatków kolagenowych i innych, kremów pod oczy - nic a nic . Problem nie do ruszenia.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 23:44   #9
pralinkaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 38
Dot.: Porcelanowa cera?

wytestowałam na sobie, że fajnie wybiela maseczka z aspiryny(polopiryny), po prostu mieszasz tabletkę z odrobiną wody i taką papkę nakładasz na twarz przy okazji poskramia trochę trądzik, jeśli akurat ma się z nim problem
__________________
Włosomaniaczka

62- 64-66-68-70-72-74-76-78-80
pralinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 05:27   #10
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Porcelanowa cera?

A, w internecie na youtubie krąży filmik o tym, jak dziewczyna robi sobie maseczkę z sody i pokazuje rezultaty przed i po. Rzeczywiście cera staje się jaśniejsza. Jednak soda mocno wysusza (dobra na wypryski), więc trzeba uważać, żeby nie przedobrzyć.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 15:24   #11
dominaAnna
Raczkowanie
 
Avatar dominaAnna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Polen/Deutschland
Wiadomości: 62
Dot.: Porcelanowa cera?

Cytat:
Napisane przez Rio18 Pokaż wiadomość
Ja zgłaszam się z pewnym, istotnym dla mnie pytaniem. Chodzi mi o to, iż chciałabym mieć bledszą twarz. Do tego dochodzą wielkie sińce pod oczami, próbowałam praktycznie wszystkiego. Poszukuję kremu który mocno wybieli moją skórę i czegoś na sińce.
znalazłam na necie bardzo przydatne
  • Maseczkę z ogórka – na twarz nakładamy plastry ogórka, który działa rozjaśniająco i ściągająco
  • Maseczkę z maślanki i cytryny – 2-3 łyżeczki soku z cytryny dodajemy do szklanki maślanki
  • Napar z natki pietruszki – natkę zalewamy gorącą wodą i po 15 minutach odcedzamy napar, którym, po wystudzeniu, przecieramy twarz
  • Tonik z cytryny – twarz przecieramy wacikiem namoczonym w soku z cytryny
dominaAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 15:43   #12
Rio18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 18
Dot.: Porcelanowa cera?

Sprawiłam sobie w prezencie dwa kremy wybielające ziai i krem wybielający pod oczy. Z tego co zdążyłam zauważyć po trzech dniach stosowania i zmarnowanych prawie dwóch tubkach... Jest lekka poprawa. Oczywiście, krem był na mojej twarzy praktycznie cały czas i... Doły pod oczami się zmniejszyły, cera delikatnie jaśniejsza... Ale perspektywa wydawania raz w tygodniu 30 złotych na krem nie uśmiecha się do mnie.
Macie może link do tego filmiku? Z chęcią zobaczyłabym. Dzięki za odp.

Ps: Jakiś czas stosowałam pod oczy również maseczkę z ziemniaka. Po prostu trzech ziemniaka na tarce, pozostawiasz pod oczami na 30 minut (no, podczas kąpieli) i po dwóch tygodniach widać jakieś efekty. Napar z herbaty również pomagał mi troszeczkę. Niestety, jestem w gorącej wodzie kąpana i marzy mi się już, teraz porcelanowa cera. Nie mam jakieś ciemnej karnacji, więc widzę nadzieję na wybielenie.
Rio18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.