Nasze książkowe grzechy cz VI - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-11, 18:56   #121
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Normalnie książeczkę sobie dziś kupiłam za 8 zł...
Już czytałam. Najpiękniejsze wyznanie... Jak trwać w trudnym szczęściu, kiedy cierpi dziecko jedna ze wspanialszych książek jakie czytałam w życiu
Niezapomniana książka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 19:10   #122
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Możesz wrzucić fragment?

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam o tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak to??? Książkomaniaczka i nie wiedziałaś? Powinnaś się wstydzić

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

magnolia a co to za notes za książką? Z cytatami?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 19:10   #123
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Witam się w nowym wątku (jak zwykle opóźniona )

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Byliśmy dziś na farmie. Chciałabym mieć cielaczka

A książkowo zaczęłam "Strażnika tajemnic" Morton. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Na razie czyta się dobrze

,,Strażnik tajemnic'' to ta książka Morton, na której zakończeniu zrobiłam ,,wow.''
Wgl. najmniej podobał mi się ,,Milczący zamek''.. ale to oczywiście jest kwestia gustu. Historia była ciekawa, ale najmniej mnie wciągnęła.

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Lipowo jest całkowicie oderwane od rzeczywistości, a wątek kryminalny w Motylku marny - wyjaśnienie kto zabił jest z rodzaju tych, które mnie prywatnie wkurzają (spoilerować nie będę). Jako obyczajówka może i nawet ujdzie, ale sięgałam po kryminał..
Ja na razie przeczytałam dwie pierwsze części, bardziej podobało mi się ,,Więcej czerwieni'' niż ,,Motylek.''

Widziałam, że rozwinęła się dyskusja o Riley, a ja jak na zawołanie czytam teraz ,,Dom orchidei.''
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 19:15   #124
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jak to??? Książkomaniaczka i nie wiedziałaś? Powinnaś się wstydzić
Moja wina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 19:19   #125
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
Moja wina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nastawiaj dupsko
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 19:59   #126
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Możesz wrzucić fragment?

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------


Jak to??? Książkomaniaczka i nie wiedziałaś? Powinnaś się wstydzić

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

magnolia a co to za notes za książką? Z cytatami?
Ten notes to mój czytnik
Wrzucam fragmenty z okładki i moją opinię...
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/24429...opinia23621711

Ta książka to kopalnia MIŁOŚCI. Jest jednym wielkim cytatem. Można ją czytać i czytać na okrągło.

Autorka to młoda matka, żona. Matka, która zmaga się z okropną chorobą córek, ze śmiercią jednej z nich, z niepełnosprawnością. Zmaga się z życiem w tak piękny pełen miłości i zrozumienia sposób.
Anne-Dauphine Julliand jest wspaniała. Znosi wszystko z godnością, w każdej minucie swoje życia szuka radości. W każdym uśmiechu swojego dziecka widzi miłość. Nie pyta dlaczego ja? Nie szuka, nie wali głową w mur...
/Przestałam czekać na zaistnienie idealnych okoliczności, dzięki którym mogłabym być szczęśliwa. Postanowiłam być szczęśliwa. Dziś, teraz. Każdego dnia. Nie gonię za szczęściem. Codziennie od nowa ponawiam swoje postanowienie i zgodnie z nim stawiam kolejne kroki w swoim życiu./
Do tego pięknie pisze o miłości małżeńskiej w tak trudnych życiowych cierpieniach, tak na prawdę codziennie podejmujemy decyzje o byciu z kimś, o kochaniu jej.
/Dziś mam tę pewność: kochać się przez całe życie to kwestia decyzji, którą podejmuje się wciąż na nowo. Nie ważne, czy była to miłość od pierwszego wejrzenia. Decyzji, która pociąga za sobą czyny. Dlatego, ze miłość karmi się czynami.../
...podejmowania decyzji, o tym aby obdarzyć kogoś miłością, trzeba się uczyć każdego dnia.
*
/Kiedy myślimy, ze już nic nie możemy zrobić, pozostaje jeszcze miłość./

__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 20:04   #127
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Ten notes to mój czytnik
Wrzucam fragmenty z okładki i moją opinię...
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/24429...opinia23621711

Ta książka to kopalnia MIŁOŚCI. Jest jednym wielkim cytatem. Można ją czytać i czytać na okrągło.

Autorka to młoda matka, żona. Matka, która zmaga się z okropną chorobą córek, ze śmiercią jednej z nich, z niepełnosprawnością. Zmaga się z życiem w tak piękny pełen miłości i zrozumienia sposób.
Anne-Dauphine Julliand jest wspaniała. Znosi wszystko z godnością, w każdej minucie swoje życia szuka radości. W każdym uśmiechu swojego dziecka widzi miłość. Nie pyta dlaczego ja? Nie szuka, nie wali głową w mur...
/Przestałam czekać na zaistnienie idealnych okoliczności, dzięki którym mogłabym być szczęśliwa. Postanowiłam być szczęśliwa. Dziś, teraz. Każdego dnia. Nie gonię za szczęściem. Codziennie od nowa ponawiam swoje postanowienie i zgodnie z nim stawiam kolejne kroki w swoim życiu./
Do tego pięknie pisze o miłości małżeńskiej w tak trudnych życiowych cierpieniach, tak na prawdę codziennie podejmujemy decyzje o byciu z kimś, o kochaniu jej.
/Dziś mam tę pewność: kochać się przez całe życie to kwestia decyzji, którą podejmuje się wciąż na nowo. Nie ważne, czy była to miłość od pierwszego wejrzenia. Decyzji, która pociąga za sobą czyny. Dlatego, ze miłość karmi się czynami.../
...podejmowania decyzji, o tym aby obdarzyć kogoś miłością, trzeba się uczyć każdego dnia.
*
/Kiedy myślimy, ze już nic nie możemy zrobić, pozostaje jeszcze miłość./

Pięknie napisana recenzja i po fragmencie widzę, ze książka również
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-11, 20:06   #128
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Pięknie napisana recenzja i po fragmencie widzę, ze książka również
Ta książka to kontynuacja Ślady małych stóp na piasku. Bardzo polecam...
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 22:29   #129
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Bardzo polecam ta ksiazke zreszta oby dwie czesci. Sa takie prawdziwe.
Co mi utkwilo w pamieci to wlasnie zdanie ze gdy myslisz ze juz nic nie mozesz zrobic to zostaje milosc. W totalnej bezradnosci mozesz dac tylko milosc.
Niestety w historii odczytuje mnostwo wlasnych emocji.
Synek od listopada jest na rurce tracheo, pegu, wymaga calodobowej opieki. Walczy z napadami padaczki bo leki juz nie dzialaja, czasem to ciagle napady padaczkowe, ostatni rok to pogorszenie stanu zdrowia, za nami 40 pobytow szpitalnych.lekarze nie sa nam juz w stanie pomoc
Teraz na szczescie od 2 miesiecy w domku i oby tak dalej. Doceniam kazdy dzien, bo nie wiem co bedzie jutro... Nie wybiegam, nie planuje.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cieszymy sie kazdym dniem. Czesto do tej historii wracam jak i do ksiazek ks. Kaczkowskiego bo daja sile.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Polecam tez ksiazke o codziennosci polskich rodzin z dzieckiem niepelnosprawnym:
Mamy z innej planety. Warto przeczytac i porownac realia w francji i pl.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 04:56   #130
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Ta książka to kontynuacja Ślady małych stóp na piasku. Bardzo polecam...
Dziękuję za polecenie - nie znałam tych kisiążek
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 11:51   #131
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

maruda80,
przytulam z całego serducha

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Zaczęłam czytać... Skusiła mnie rekomendacja Elizabeth Gilbert. Uwielbiam Jedz, módl się, kochaj...
http://lubimyczytac.pl/ksiazka
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-12, 12:16   #132
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Bardzo polecam ta ksiazke zreszta oby dwie czesci. Sa takie prawdziwe.
Co mi utkwilo w pamieci to wlasnie zdanie ze gdy myslisz ze juz nic nie mozesz zrobic to zostaje milosc. W totalnej bezradnosci mozesz dac tylko milosc.
Niestety w historii odczytuje mnostwo wlasnych emocji.
Synek od listopada jest na rurce tracheo, pegu, wymaga calodobowej opieki. Walczy z napadami padaczki bo leki juz nie dzialaja, czasem to ciagle napady padaczkowe, ostatni rok to pogorszenie stanu zdrowia, za nami 40 pobytow szpitalnych.lekarze nie sa nam juz w stanie pomoc
Teraz na szczescie od 2 miesiecy w domku i oby tak dalej. Doceniam kazdy dzien, bo nie wiem co bedzie jutro... Nie wybiegam, nie planuje.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

Cieszymy sie kazdym dniem. Czesto do tej historii wracam jak i do ksiazek ks. Kaczkowskiego bo daja sile.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Polecam tez ksiazke o codziennosci polskich rodzin z dzieckiem niepelnosprawnym:
Mamy z innej planety. Warto przeczytac i porownac realia w francji i pl.
Jesteście mega dzielni. I wy i Krzysiu
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 15:54   #133
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Teraz stosik "polski" - była promocja -45% na Zysk, więc skusiłam się na parę pozycji..
Znakowe z kolei były -60% [Miasto i Arkadia], a Dzikie łabędzie czytałam lata temu i czekałam dłuuugo na wznowienie

Nie wiem kiedy to przeczytam.. Dużo ostatnio kupiłam, a teraz męczę się od tygodnia z "Fatum..". Co prawda nie miałam czasu na czytanie przez pracę, ale i Groff póki co mi nie podeszła. Padały tutaj zarzuty, że w Małym życiu postaci są papierowe, tutaj są wręcz drewniane

W temacie drewna - obejrzałam pod koniec lipca "Big little lies" i jestem w szoku. Nie sądziłam, że Nicole Kidman potrafi grać po wieloletnim ostrzykiwaniu się botoksem, a tu proszę. Sam serial fabularnie mnie nie powalił, ale jest bardzo ładnie zrealizowany.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0533.jpg (117,4 KB, 89 załadowań)
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 16:54   #134
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Ładne łupy
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 16:56   #135
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Lukardis, gratki! Zazdroszczę ilustrowanej GoT 😍
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 17:41   #136
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Teraz stosik "polski" - była promocja -45% na Zysk, więc skusiłam się na parę pozycji..
Znakowe z kolei były -60% [Miasto i Arkadia], a Dzikie łabędzie czytałam lata temu i czekałam dłuuugo na wznowienie

Nie wiem kiedy to przeczytam.. Dużo ostatnio kupiłam, a teraz męczę się od tygodnia z "Fatum..". Co prawda nie miałam czasu na czytanie przez pracę, ale i Groff póki co mi nie podeszła. Padały tutaj zarzuty, że w Małym życiu postaci są papierowe, tutaj są wręcz drewniane

W temacie drewna - obejrzałam pod koniec lipca "Big little lies" i jestem w szoku. Nie sądziłam, że Nicole Kidman potrafi grać po wieloletnim ostrzykiwaniu się botoksem, a tu proszę. Sam serial fabularnie mnie nie powalił, ale jest bardzo ładnie zrealizowany.
Widzę że masz ilusttowana grę o tron. Też ja kupiłam i mam nadzieję, że wydadzą w tej formie pozostałe tomy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 18:03   #137
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Widzę że masz ilusttowana grę o tron. Też ja kupiłam i mam nadzieję, że wydadzą w tej formie pozostałe tomy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze to nie sądzę, bo to zrzynka z wersji angielskiej, a drugi tom się nie ukazał w tym języku [w tym wydaniu].
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby

Edytowane przez Lukardis
Czas edycji: 2017-08-12 o 18:05
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 18:09   #138
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Wrzucisz kilka zdjęć?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 22:08   #139
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Szczerze to nie sądzę, bo to zrzynka z wersji angielskiej, a drugi tom się nie ukazał w tym języku [w tym wydaniu].
Może wydadzą z okazji okrągłej rocznicy pierwszego wydania bo chyba tak było z tym tomem. Czyli wyglada na to, że będzie to rok 2019...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-13, 11:17   #140
Mattinka
Rozeznanie
 
Avatar Mattinka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 504
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Dziękuję Wam bardzo dziewczyny!

Za mną Lewa strona życia Lisy Genovy, podobała mi się ta książka. Ma w sobie dużo mądrości życiowej, pozwala wierzyć, że warto walczyć z przeciwnościami losu. I pokazuje, że szczęścia nie zawsze trzeba szukać tam, gdzie nam się wydaje, że jest. Choć nie ukrywam, że Motyl tej samej autorki podobał mi się bardziej.
Mattinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 12:05   #141
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Mattinka Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo dziewczyny!

Za mną Lewa strona życia Lisy Genovy, podobała mi się ta książka. Ma w sobie dużo mądrości życiowej, pozwala wierzyć, że warto walczyć z przeciwnościami losu. I pokazuje, że szczęścia nie zawsze trzeba szukać tam, gdzie nam się wydaje, że jest. Choć nie ukrywam, że Motyl tej samej autorki podobał mi się bardziej.
Te dwie książki są wspaniałe.
To prawda, Lewa strona życia ma w sobie wiele życiowej i prawdziwej mądrości... Tego co w życiu najważniejsze.
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 17:02   #142
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Przeczytałam jakieś 100 stron Angielki i nie dam rady... Kompletne nudy odpuszczam!
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 09:08   #143
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Teraz stosik "polski" - była promocja -45% na Zysk, więc skusiłam się na parę pozycji..
Piękny stosik

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Przeczytałam jakieś 100 stron Angielki i nie dam rady... Kompletne nudy odpuszczam!
O nie tego się właśnie obawiałam. Opis z okładki nie zachęca. Kiedyś spróbuję przeczytać - dostałam na prezent.

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Ależ się rozpisałyście
Ja już prawie od ponad tygodnia nic nie czytam... Nic mi nie idzie... Lato zdecydowanie mi nie służy, do tego problemy, których łatwo nie mogę rozwiązać
Nie mam weny, a szkoda, bo książki jakoś tak mnie odrywają od codzienności...
Mag oby udało się rozwiązać problemy

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Riley bardzo lubię... A Dziewczyna na klifie to moja ulubiona. Kazdy autor na swoje lepsze i gorsze książki i to też zależy od nas samych czego w historii szukamy, jacy bohaterowie nam się podobają, do tego klimat, czy urok miejsc... Każdy ma swój gust, swoje oczekiwania...
Dlatego podobają nam sie różne książki, różne historie
.
To prawda. Co do Riley to ja przeczytałam tylko Siedem sióstr i sam pomysł na cykl inspirowany mitami o Plejadach uważam za bardzo fajny, ale książka mi się nie podobała wręcz mocno rozczarowała (może za dużo oczekiwałam) i nie szybko, jeśli w ogóle dam szansę tej autorce. Porównałabym Lucindę Riley raczej do Elizabeth Haran (zdaje się Mag, że czytałaś jej Szept wiatru) obie autorki nie mają za dobrego pióra, tyle że Haran wymyśliła trochę ciekawszą fabułę. I pewnie stylu Riley też aż tak bym się nie czepiała, gdyby książka była ciekawsza.

Skończyłam Koralinę Neila Gaimana i chociaż to książka dla dzieci to bardzo przyjemnie mi się czytało.
Zaczęłam czytać Wyspę Alice - na razie mnie zaciekawiła, oby tak pozostało do końca
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2019-09-17 o 13:00
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 16:37   #144
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Pink A przygodę z Riley zdecydowanie zaczęłaś od najgorszej książki. Dom orchidei jest bardzo dobry.

U mnie wspaniała końcówka lata wyczuwam już w powietrzu jesienne nuty
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 16:49   #145
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez magnolia79 Pokaż wiadomość
Te dwie książki są wspaniałe.
To prawda, Lewa strona życia ma w sobie wiele życiowej i prawdziwej mądrości... Tego co w życiu najważniejsze.
Czytałam Lewą stronę zycia i dobrze wspominam

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

magnolia79
Co tam wcinasz? Płatki i czekoladki?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 16:55   #146
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Czytałam Lewą stronę zycia i dobrze wspominam

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

magnolia79
Co tam wcinasz? Płatki i czekoladki?
Same resztki jakie znalazłam na dnie szafki kawałek czekolady, płatki i słonecznik
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 16:58   #147
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

I kawka/herbatka do tego z książka duet idealny
Śliczny kubek
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 17:13   #148
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
I kawka/herbatka do tego z książka duet idealny
Śliczny kubek
Kawka
Kubek z wyprzedaży z Auchan
U mnie dziś cudna pogoda, ciepło, słonecznie, ale nie ma już tych okropnych upałów, a czuć już popołudniami oddech jesieni. Jesień kocham, czekam zawsze z utęsknieniem. I w tej błogości trwam później az do końca listopada
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf

magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 17:18   #149
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

U mnie jeszcze w powietrzu jesieni nie czuć ale świeci słoneczko i nie jest upalnie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-15, 17:27   #150
kate446
Raczkowanie
 
Avatar kate446
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cześć Dziewczyny, wracam do Was po długiej przerwie, o ile w ogóle przyjmiecie skruszoną książkoholiczkę? Nie było mnie tu już bardzo dawno, ale od jakiegoś czasu znowu Was podczytuję w poszukiwaniu inspiracji
Jestem właśnie w trakcie czytania "Pani Einstein" Marie Benedict. Autorka bardzo ciekawie kreśli zarys tytułowej postaci - żony słynnego Noblisty - genialnej kobiety żyjącej w cieniu męża. Jak na razie czyta się świetnie, wiele dowiedziałam się już na temat postaci, o której życiorysie nie miałam zielonego pojęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170815_174742.jpg (88,0 KB, 53 załadowań)
kate446 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 20:17:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.