Ból w prawej części twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-18, 08:14   #1
stlukasz1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1

Ból w prawej części twarzy


Mam następujący złożony problem i potrzebuję porady co z tym fantem dalej począć i ewentualnie wskazanie specjalisty, który mógłby mi pomóc.

Leczenie ortodontyczne zakończyłem w 2014 r., aparat nosiłem ok 2 lat, miałem aparat bezligaturowy i przez 3 miesiące ekspander. Jako retencje założone miałem druciki od wewnątrz na górę i dół oraz aparaty zdejmowane na noc.

Około 2018 zacząłem odczuwać drętwienie prawej strony twarzy promieniujące na kark, prawy bark i plecy w okolicy łopatki. Szukając przyczyny usunąłem zatrzymaną prawą dolną ósemkę, odwiedziłem fizjoterapeutę, który nie stwierdził żadnych skrzywień czy napięć, chirurga szczękowego, który nie zauważył żadnych problemów ze stawem i wykonałem operację przegrody nosowej. Żadne z tych rozwiązań nie przyniosło efektów a zauważam narastający problem związany z wyraźnym mówieniem, uczuciem ciepła po prawej stronie twarzy w okolicy ucha i ogólnego napięcia mięśni w tamtych okolicach.

No i tu pojawia się moje pytanie co z tym fantem dalej robić? Zęby po leczeniu po prawie 8 latach od zdjęcia aparatu częściowo się skrzywiły (zwłaszcza szczęka nieco się zwęziła od czasu zdjecia aparatu) i zastanawiam, się czy te właśnie ruchy nie są przyczyną tego stanu rzeczy. Nie uśmiecha mi się rozpoczynać leczenia na nowo więc może doradzicie co z tym fantem począć? Może ktoś przechodził przez coś podobnego? Chętnie wysłucham wszelkich opinii bo trochę brakuje mi pomysłów (orto która mnie leczyła stwierdziła, że ona nie widzi problemów).
stlukasz1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-18 09:14:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.