Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 19:58   #841
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
No mam nadzieję, że tak będzie więc dlatego tak bardzo się nie przejmuje. Niestety jestem osobą, która mówi dosyć szybko więc teraz muszę zwolnić. myślę, że będzie lepiej od ćwiczenia mowy no i jak w końcu przestanie się tak ta ślina produkować (boję się, że kogoś popluje)
Cytat:
Napisane przez Kasiatka Pokaż wiadomość
Noszę bihelixa już pracę miesiąc i stwierdzam, że po około tygodniu mówiłam już znacznie lepiej niż na początku. Trochę seplenię, przez co mój prowadzący od hiszpańskiego się zachwyca akcentem. Zauważyłam, że seplenienie się nieco nasila, kiedy zakładam wyciągi. Myślę, że kwestia przyzwyczajenia i wyćwiczenia!

We wtorek mam pierwszą wizytę po założeniu wszystkich gadżetów. Mam dzieję, że będę mogła jeść w miarę normalnie.
Cytat:
Napisane przez maaalinowaaa Pokaż wiadomość
Mi już drugi miesiąc leci z bihelixem. Pierwszy tydzień to było naprawdę nie fajnie, bo druty strasznie raniły mi język. Jednak po tygodniu się unormowało. Podobnie z mówieniem idzie się przyzwyczaić
Ja bihelix mam od środy. Seplenię cudnie I faktycznie, lepiej by było mówić po hiszpańsku, niż polsku... Barssselonaa
Uczę się mówić powoli, zwłaszcza słowa z: ź, cz, s, ś itp. W pracy na szczęście współpracownicy są wyrozumiali. Póki co Zobaczymy jak będzie jutro - mam jeszcze lekką opuchliznę po kortykotomii i wyglądam jakbym coś zatrzymała w ustach na ciężkie czasy
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 21:38   #842
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Ja bihelix mam od środy. Seplenię cudnie I faktycznie, lepiej by było mówić po hiszpańsku, niż polsku... Barssselonaa
Uczę się mówić powoli, zwłaszcza słowa z: ź, cz, s, ś itp. W pracy na szczęście współpracownicy są wyrozumiali. Póki co Zobaczymy jak będzie jutro - mam jeszcze lekką opuchliznę po kortykotomii i wyglądam jakbym coś zatrzymała w ustach na ciężkie czasy
Ale juz schodzi opuchlizna?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 21:51   #843
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziękuję za Wasze wiadomości i wsparcie. Wiedziałam na co się piszę. Ale wiem, że efekt będzie super
Chciałam się Was jeszcze dopytać, czy po każdym posiłku myjecie zęby?? Bo ja jak zjem sobie jabłko, jogurt czy wypiję herabtę to jedynie zęby przepłukuję wodą... A np po jabłku z marchewką wspomagam się jeszcze wykałaczką gdy coś się zapląta. A zęby dokładnie myję i płukam płynem po śniadaniu, obiedzie i kolacji.
Wspomnę jeszcze, że na 4i5 mam te nakładki takie przeźroczyste ktore je zakrywają. Nie wiem dlaczego, może to kwestia tego rodzaju aparatu. Na tym zbiera mi się jedzenie więc staram się to dokładnie tą mini szczoteczką myć tam gdzie się styka z dziąsłem.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 08:02   #844
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ale juz schodzi opuchlizna?
Schodzi. Teraz mam już nieduże "pućki", głównie na dole twarzy i jednego siniaka, słabo widocznego pod podkładem.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 09:03   #845
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A ktoś miał się pochwalić czy elektryczna szczoteczka z końcówką Ortho się sprawdza Warto kupić tę szczoteczkę czy zwykła tez jest dobra?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 15:56   #846
anka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 43
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej czy któraś z Was używa irygatora do mycia zębów? Dowiedziałam się o nim od mojego dentysty, zakupiłam i dość fajnie się sprawuje zastanawiam się tylko czy używając go można całkowicie wyeliminować nitkę dentystyczną??
__________________

Miłość jest jak zbrodnia - po wszystkim niewiadomo co zrobić z ciałem...


anka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 17:53   #847
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
A ktoś miał się pochwalić czy elektryczna szczoteczka z końcówką Ortho się sprawdza Warto kupić tę szczoteczkę czy zwykła tez jest dobra?
Ja sobie tę szczoteczkę kupiłam zachęcona wieloma pozytywnymi wypowiedziami na jej temat. Po kilku dniach przestałam jej jednak używać - odpadła mi rurka z aparatu (może zbieg okoliczności), a mycie zębów było jakieś takie brutalne (miałam wrażenia, że drgania ze szczoteczki roznoszą mi się po całym aparacie). Tak więc u mnie się ona nie sprawdziła. Ale generalnie większość ludzi jest z niej zadowolona.


Odłamał mi się kawałek plomby z zęba, na którym jest przyklejony zamek. Szczęście w nieszczęściu, od strony wewnętrznej. Mam się szykować na jakieś dodatkowe atrakcje przy jej doklejaniu/borowaniu? Czy do takiej roboty trzeba wypinać łuk?

Edytowane przez roiro
Czas edycji: 2014-12-08 o 19:52
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 20:15   #848
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez anka89 Pokaż wiadomość
Hej czy któraś z Was używa irygatora do mycia zębów? Dowiedziałam się o nim od mojego dentysty, zakupiłam i dość fajnie się sprawuje zastanawiam się tylko czy używając go można całkowicie wyeliminować nitkę dentystyczną??

Ja będę kupowała bo ortodonta mi polecił. jakiej firmy masz??
Z tego co czytałam to nitki raczej nie zastąpi. Ale zapytam orto w nast tyg
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 20:51   #849
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez anka89 Pokaż wiadomość
Hej czy któraś z Was używa irygatora do mycia zębów? Dowiedziałam się o nim od mojego dentysty, zakupiłam i dość fajnie się sprawuje zastanawiam się tylko czy używając go można całkowicie wyeliminować nitkę dentystyczną??
Irygator właśnie nie koniecznie po to jest, by zastąpić nim nić dentystyczną. Przy większych stłoczeniach jest wygodniejszy w użyciu, bo ma szansę dotrzeć tam, gdzie nie wejdzie nitka, a i ogólnie jest skuteczny, ale nić to nić. Warto od czasu do czasu chociaż przeczyścić te przestrzenie za jej pomocą
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015

Edytowane przez Kaaef
Czas edycji: 2014-12-08 o 20:54
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 22:03   #850
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej dziewczyny!
Jestem po wizycie i plan leczenia jest taki: Damon
Ortodonta powiedział, że największym problemem nie jest to, że mam z przodu 'każdy ząb w inna strone', tylko to ze mam bardzo duzy tyłozgryz. Częściowo jest to na pewno spowodowane krzywymi górnymi zębami, które wymuszają takie ułożenie żuchwy. Będę musiała całe leczenie nosić cały czas wyciągi (zdejmować tylko na jedzenie) a jeśli to nie poskutkuje to jakieś ta stałe sprężyny. Mam się bac? Z tego co tu pisałyście wyciągi nie są zbyt fajne... A jeszcze mówiłam, że chce na góre półkosmetyczny, to powiedział że nie ma sprawy, ale na dół metalowy bo jest mocneijszy, a tu będą duże siły działały...
I 22.01 mam zakładana góre, musze isc jeszcze na jakis przegad. Powiedział ze duzych ubytków nie ma ale mam isc na przegląd. Myslałam, ze ortodonta mi dokładnie wlasnie poszuka tych ewentualnych ubytków. Jestem zła ze nie zapytałam o pisaskowanie (mówił tylko zeby nie fluoryzowac).
A co do usuwania to powiedział ze wszystkie 8 są do usunięcia, szczególnie dół bo te zeby leżą i nie mają szans wyjść i jak mnie bolało to prawdopodobnie zaczyna uciskać 7. No i 16.01 mam usuwanie ósemki... U góry powiedział ze nie ma pospiechu z usuwaniem i moge spokojnie z aparatem to zrobic, a dolne powinnam usunąc przez załozeniem (przy czym dolny łuk bede miała załozony po 2-3 wizytach kontrolnych z góra).
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 22:38   #851
Kasiatka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem po wizycie i plan leczenia jest taki: Damon
Ortodonta powiedział, że największym problemem nie jest to, że mam z przodu 'każdy ząb w inna strone', tylko to ze mam bardzo duzy tyłozgryz. Częściowo jest to na pewno spowodowane krzywymi górnymi zębami, które wymuszają takie ułożenie żuchwy. Będę musiała całe leczenie nosić cały czas wyciągi (zdejmować tylko na jedzenie) a jeśli to nie poskutkuje to jakieś ta stałe sprężyny. Mam się bac? Z tego co tu pisałyście wyciągi nie są zbyt fajne... A jeszcze mówiłam, że chce na góre półkosmetyczny, to powiedział że nie ma sprawy, ale na dół metalowy bo jest mocneijszy, a tu będą duże siły działały...
I 22.01 mam zakładana góre, musze isc jeszcze na jakis przegad. Powiedział ze duzych ubytków nie ma ale mam isc na przegląd. Myslałam, ze ortodonta mi dokładnie wlasnie poszuka tych ewentualnych ubytków. Jestem zła ze nie zapytałam o pisaskowanie (mówił tylko zeby nie fluoryzowac).
A co do usuwania to powiedział ze wszystkie 8 są do usunięcia, szczególnie dół bo te zeby leżą i nie mają szans wyjść i jak mnie bolało to prawdopodobnie zaczyna uciskać 7. No i 16.01 mam usuwanie ósemki... U góry powiedział ze nie ma pospiechu z usuwaniem i moge spokojnie z aparatem to zrobic, a dolne powinnam usunąc przez załozeniem (przy czym dolny łuk bede miała załozony po 2-3 wizytach kontrolnych z góra).
Cześć! Witam w naszym gronie.
Wyciągów nie ma co się bać, może nie jest to cudowne, w ogóle czy sam aparat jest cudowny? :P Ale bez przesady, da się przywyknąć. Noszę najmocniejsze heavy na dzień i medium na noc, też mam zdejmować tylko do jedzenia i naprawdę nie sprawiają mi problemów. Może trochę bardziej nasilają mi seplenienie, ale nie powodują dyskomfortu.
Kasiatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 23:29   #852
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kasiatka Pokaż wiadomość
Cześć! Witam w naszym gronie.
Wyciągów nie ma co się bać, może nie jest to cudowne, w ogóle czy sam aparat jest cudowny? :P Ale bez przesady, da się przywyknąć. Noszę najmocniejsze heavy na dzień i medium na noc, też mam zdejmować tylko do jedzenia i naprawdę nie sprawiają mi problemów. Może trochę bardziej nasilają mi seplenienie, ale nie powodują dyskomfortu.
Cześć, pocieszyłaś mnie trochę Mimo to, nie wiem jak ot bedzie - bede jeśc na mieście/uczelni, to musze najpierw leciec zdjac te gumki?
Poza tym jak mam je zmieniac co 6h, to jak spie czasami w weekend 10 godzin, to musze wstac po 6godzinach?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 07:32   #853
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez anka89 Pokaż wiadomość
Hej czy któraś z Was używa irygatora do mycia zębów? Dowiedziałam się o nim od mojego dentysty, zakupiłam i dość fajnie się sprawuje zastanawiam się tylko czy używając go można całkowicie wyeliminować nitkę dentystyczną??
Ja też planuję zakup. Gdzie można go dostać, w aptece? Jaki to koszt?


Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem po wizycie i plan leczenia jest taki: Damon
Ortodonta powiedział, że największym problemem nie jest to, że mam z przodu 'każdy ząb w inna strone', tylko to ze mam bardzo duzy tyłozgryz. Częściowo jest to na pewno spowodowane krzywymi górnymi zębami, które wymuszają takie ułożenie żuchwy. Będę musiała całe leczenie nosić cały czas wyciągi (zdejmować tylko na jedzenie) a jeśli to nie poskutkuje to jakieś ta stałe sprężyny. Mam się bac? Z tego co tu pisałyście wyciągi nie są zbyt fajne... A jeszcze mówiłam, że chce na góre półkosmetyczny, to powiedział że nie ma sprawy, ale na dół metalowy bo jest mocneijszy, a tu będą duże siły działały...
I 22.01 mam zakładana góre, musze isc jeszcze na jakis przegad. Powiedział ze duzych ubytków nie ma ale mam isc na przegląd. Myslałam, ze ortodonta mi dokładnie wlasnie poszuka tych ewentualnych ubytków. Jestem zła ze nie zapytałam o pisaskowanie (mówił tylko zeby nie fluoryzowac).
A co do usuwania to powiedział ze wszystkie 8 są do usunięcia, szczególnie dół bo te zeby leżą i nie mają szans wyjść i jak mnie bolało to prawdopodobnie zaczyna uciskać 7. No i 16.01 mam usuwanie ósemki... U góry powiedział ze nie ma pospiechu z usuwaniem i moge spokojnie z aparatem to zrobic, a dolne powinnam usunąc przez załozeniem (przy czym dolny łuk bede miała załozony po 2-3 wizytach kontrolnych z góra).
Wszystkie cztery ósemki jednego dnia to byłby hardcore Sporo zabawy u Ciebie, ale przynajmniej bez operacji i orto jakiś taki ugodowy
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 10:44   #854
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja jestem tak przyzwyczajona do wyciągów ze często zapominam o nich i zaczynam jeść jak je mam:-P jak zaczepiam łyżka czy widelcem to biegiem do łazienki
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 12:11   #855
Kasiatka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Cześć, pocieszyłaś mnie trochę Mimo to, nie wiem jak ot bedzie - bede jeśc na mieście/uczelni, to musze najpierw leciec zdjac te gumki?
Poza tym jak mam je zmieniac co 6h, to jak spie czasami w weekend 10 godzin, to musze wstac po 6godzinach?
Spokoooooojnie.
Też jadam na mieście, na uczelni w biegu, wiadomo, czasu nie ma za dużo między zajęciami. Da się zjeść z wyciągami jakiś jogurt czy coś, normalne posiłki też. Po prostu jest to niewygodne. A zdjęcie wyciągu zajmuje dosłownie dwie sekundy, podobnie jak jego założenie.

Nie, to nie jest tak, że jak zapomnisz zmienić czy przytrzymasz dłużej to koniec świata. Po prostu one po jakimś czasie się rozciągają i nie trzymają z taką siłą jaką powinny - dlatego trzeba je zmieniać co kilka godzin. Ja na noc zakładam jeden wyciąg i zmieniam rano po śniadaniu na "dzienny" (mam inne na noc i inne na dzień) i w sumie zmieniam bez żadnego patrzenia na zegarek po posiłkach, etc. Nic strasznego!
Kasiatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 13:50   #856
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Ja też planuję zakup. Gdzie można go dostać, w aptece? Jaki to koszt?




Wszystkie cztery ósemki jednego dnia to byłby hardcore Sporo zabawy u Ciebie, ale przynajmniej bez operacji i orto jakiś taki ugodowy
Orto powiedział "Nie ma pośpiechu, ale może niech pani sobie usunie jedna ósemkę przed zakładaniem aparatu, zobaczy pani jak to jest" - tak jakbym nie mogła sie doczekać żeby zobaczyć jak to jest

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
Ja jestem tak przyzwyczajona do wyciągów ze często zapominam o nich i zaczynam jeść jak je mam:-P jak zaczepiam łyżka czy widelcem to biegiem do łazienki
Cytat:
Napisane przez Kasiatka Pokaż wiadomość
Spokoooooojnie.
Też jadam na mieście, na uczelni w biegu, wiadomo, czasu nie ma za dużo między zajęciami. Da się zjeść z wyciągami jakiś jogurt czy coś, normalne posiłki też. Po prostu jest to niewygodne. A zdjęcie wyciągu zajmuje dosłownie dwie sekundy, podobnie jak jego założenie.

Nie, to nie jest tak, że jak zapomnisz zmienić czy przytrzymasz dłużej to koniec świata. Po prostu one po jakimś czasie się rozciągają i nie trzymają z taką siłą jaką powinny - dlatego trzeba je zmieniać co kilka godzin. Ja na noc zakładam jeden wyciąg i zmieniam rano po śniadaniu na "dzienny" (mam inne na noc i inne na dzień) i w sumie zmieniam bez żadnego patrzenia na zegarek po posiłkach, etc. Nic strasznego!
No tak domyśliłam się, że to chodzi o to że te gumki się rozciągają. A ze zdejmowaniem na jedzenie to chodzi o to, że ciężko w nich się gryzie czy o to, że mogą spaść jak sie zahaczy jedzeniem, czy o coś innego?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 18:21   #857
Kasiatka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Za mną dzisiaj pierwsza wizyta po założeniu aparatu. Zmieniony drut na mocniejszy, ligaturki tym razem turkusowe, pikne takie. Ortodonta zadowolony w sumie ze zmian jakie zaszły w ciągu tego miesiąca, szczęka zaczyna się ustawiać w pozycji w jakiej powinna, więc wyciągi działają i trzymają ją jak na kagańcu.

Sądziłam, że mnie zęby nie bolą po wizycie. Taaa... dopóki nie spróbowałam zjeść paluszków. Pierwszy gryz był ostatnim.

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
No tak domyśliłam się, że to chodzi o to że te gumki się rozciągają. A ze zdejmowaniem na jedzenie to chodzi o to, że ciężko w nich się gryzie czy o to, że mogą spaść jak sie zahaczy jedzeniem, czy o coś innego?
No mogą spaść jak widelcem zahaczysz czy coś. No jak dla mnie to przeszkadzają w jedzeniu, może dlatego, że ciężko szerzej gębę w tym otworzyć.
Kasiatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 18:50   #858
anka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 43
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Ja będę kupowała bo ortodonta mi polecił. jakiej firmy masz??
Z tego co czytałam to nitki raczej nie zastąpi. Ale zapytam orto w nast tyg
Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Irygator właśnie nie koniecznie po to jest, by zastąpić nim nić dentystyczną. Przy większych stłoczeniach jest wygodniejszy w użyciu, bo ma szansę dotrzeć tam, gdzie nie wejdzie nitka, a i ogólnie jest skuteczny, ale nić to nić. Warto od czasu do czasu chociaż przeczyścić te przestrzenie za jej pomocą

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Ja też planuję zakup. Gdzie można go dostać, w aptece? Jaki to koszt?
Dzięki!
Ja kupiłam swój na allegro, firma AEG, a kosztował ok. 100zł, są też droższe, ale ten jest wg mnie ok. może ciut głośno chodzi, ale mi to akurat nie przeszkadza ma 3 stopnie ciśnienia, 4 końcówki, mam go dopiero 2 dni, ale wydaje się być dość przydatny przy aparacie
__________________

Miłość jest jak zbrodnia - po wszystkim niewiadomo co zrobić z ciałem...


anka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 20:02   #859
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej - tyle czekania i się doczekałam. Dziś został założony aparat na górę. Wrażenia - na początku jakbym miała znieczulenie na całej górze, a teraz już tylko czuję pierwsze otarcie - mam rankę na wardze od trójki lub czwórki - nie wiem dokładnie od którego zęba. Na wszelki wypadek obkleiłam woskiem oby dwa haczyki. Ale szczypie jak diabli. Jutro okaże się co dalej mnie czeka. Obiad zjadłam normalnie.
Zdjęcia jutro bo dziś przy sztucznym świetle wychodzą mi bardzo niewyraźne.
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 20:05   #860
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Orto powiedział "Nie ma pośpiechu, ale może niech pani sobie usunie jedna ósemkę przed zakładaniem aparatu, zobaczy pani jak to jest" - tak jakbym nie mogła sie doczekać żeby zobaczyć jak to jest

Heheh, chciał dobrze, wyszło tak sobie
Ja kiedyś miałam usuwaną ósemkę i było bezproblemowo, parę ketonali zjadłam i doszłam do siebie. Ale znam opowieści moich znajomych o ósemkach schowanych pod dziąsłem, z którymi było dużo bolesnej zabawy przy usuwaniu. Także chyba dobrze Ci radzi, żeby wcześniej zacząć. A potem i aparat i ósemki i szok podwójny

Cytat:
Napisane przez anka89 Pokaż wiadomość
Dzięki!
Ja kupiłam swój na allegro, firma AEG, a kosztował ok. 100zł, są też droższe, ale ten jest wg mnie ok. może ciut głośno chodzi, ale mi to akurat nie przeszkadza ma 3 stopnie ciśnienia, 4 końcówki, mam go dopiero 2 dni, ale wydaje się być dość przydatny przy aparacie
Dzięki!
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 20:15   #861
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Hej - tyle czekania i się doczekałam. Dziś został założony aparat na górę. Wrażenia - na początku jakbym miała znieczulenie na całej górze, a teraz już tylko czuję pierwsze otarcie - mam rankę na wardze od trójki lub czwórki - nie wiem dokładnie od którego zęba. Na wszelki wypadek obkleiłam woskiem oby dwa haczyki. Ale szczypie jak diabli. Jutro okaże się co dalej mnie czeka. Obiad zjadłam normalnie.
Zdjęcia jutro bo dziś przy sztucznym świetle wychodzą mi bardzo niewyraźne.

Czekamy na zdjęcia

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Heheh, chciał dobrze, wyszło tak sobie
Ja kiedyś miałam usuwaną ósemkę i było bezproblemowo, parę ketonali zjadłam i doszłam do siebie. Ale znam opowieści moich znajomych o ósemkach schowanych pod dziąsłem, z którymi było dużo bolesnej zabawy przy usuwaniu. Także chyba dobrze Ci radzi, żeby wcześniej zacząć. A potem i aparat i ósemki i szok podwójny
Ja mam własnie schowana w dziąsle i do tego położoną, bo nie miała gdzie wychodzić i się przekrzywiła...
Czyli mam prosic o recepte na ketonal?
I usuwanie 16, a aparat 22, czy to nie za szybko? Czytalam ze niektorzy maja szczekoscisk po usuwaniu osemki

Edytowane przez Minai
Czas edycji: 2014-12-09 o 20:16
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 20:21   #862
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja miałam szczękościsk. A od ketonalu lepiej działał ibuprofen w dawce forte. Miałam ketonal, różnie pomagał, a potem ktoś mi powiedział, że na ból zębów lepszy jest jednak ibuprofen... i miał rację w moim przypadku.
Pokazać Wam jakie miałam ósemki? :-P
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2014-12-09 o 20:25
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 22:13   #863
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja miałam szczękościsk. A od ketonalu lepiej działał ibuprofen w dawce forte. Miałam ketonal, różnie pomagał, a potem ktoś mi powiedział, że na ból zębów lepszy jest jednak ibuprofen... i miał rację w moim przypadku.
Pokazać Wam jakie miałam ósemki? :-P
Pokaż!
A ile trzymal ten szczekoscisk?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 22:20   #864
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ja mam własnie schowana w dziąsle i do tego położoną, bo nie miała gdzie wychodzić i się przekrzywiła...
Czyli mam prosic o recepte na ketonal?
I usuwanie 16, a aparat 22, czy to nie za szybko? Czytalam ze niektorzy maja szczekoscisk po usuwaniu osemki
Lekarz sam ustali Ci leczenie po zabiegu usunięcia problematycznej ósemki, spokojnie. Jeśli będzie jakiś problem to najwyżej orto przełoży zakładanie aparatu. Ja mam do usunięcia jeden ząb przed założeniem dolnego łuku i z tego co mówiła orto, kilka dni po wyrywaniu będę zadrutowana. Więc to chyba norma, że tak szybko. Może żeby się zębiszcza same jakoś dziwnie nie zdążyły poustawiać w międzyczasie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja miałam szczękościsk. A od ketonalu lepiej działał ibuprofen w dawce forte. Miałam ketonal, różnie pomagał, a potem ktoś mi powiedział, że na ból zębów lepszy jest jednak ibuprofen... i miał rację w moim przypadku.
Pokazać Wam jakie miałam ósemki? :-P
Pokaż
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:42   #865
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A o to pierwsze zdjęcia moich krzywulców . Dziś bolą wszystkie zęby .
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:44   #866
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Nie załadowałam zdjęcia. Więc teraz się poprawiam. Mam nadzieję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pierwsze zdjęcia.jpg (37,3 KB, 78 załadowań)
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 12:46   #867
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No dobra. Góra zostaje na zawsze, chyba, że zechce jeszcze kiedyś wyjść. Usuwanie tak głęboko osadzonej w kości ósemki to podobno trauma - tak mi powiedziała chirurg.
A dolne takie miałam obie. W sumie też trauma :-P Pierwszą jeszcze jako tako przeżyłam, ale druga to była masakra. Dłutowana przez 1,5 h. Nikomu takich zębów nie życzę ;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1418215397879.jpg (36,4 KB, 69 załadowań)
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 12:49   #868
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Pokaż!
A ile trzymal ten szczekoscisk?
Szczękościsk miałam ponad miesiąc. Ale sama chyba byłam sobie winna, bo próbowałam go rozpracować już po tygodniu. Przy pierwszej ósemce miałam krócej
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2014-12-10 o 13:42
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 18:37   #869
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja dłutowałam dwie, pod kątem ustawione 8. Jedna poszła gładko (15min i po sprawie) a druga mniej gładko ale dostć szybko poszło (20min). Ale po żadnym z zabiegów nie miałam szczękościsku.
Dodam, że to były dwie dolne 8.

Edytowane przez dolceana
Czas edycji: 2014-12-10 o 18:38
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 18:43   #870
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja miałam obie leząco poziomo dolne, jeden zabieg trwał godzinę, drugi 1,5h.
Szczękościsk się utrzymywał przy 1 chyba koło 1,5-2 tygodni. Przy drugiej koło 3 tygodni.

Ogólnie jak zabieg jest 16 a aparat 22 - ja sobie nie wyobrażam. Ja miałam szwy po 7-10 dniach dopiero ściągane. A ze szwami to ciężko nawet porządnie buzie otworzyć

Znowu górną miałam wyrośniętą jedną, i na 2 dzień w ogóle żadnego bólu.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.