Panny Młode 2020 cz. II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-02, 11:09   #601
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ale tutaj się z tinker zgodzę. Sale rezerwowane 2-3 lata wprzód to dla mnie absolutne szaleństwo, które mogłoby zostać rozwiązane bardzo prosto: nie przyjmujemy rezerwacji wcześniej, niż X czasu przed wybraną datą Ale lepiej nakręcać biznes.
Rok dłuższe oszczędzanie kasy na wesele nie wymaga rok wcześniejszego rezerwowania usług.
(To trochę jak z terminami u lekarzy, u wielu trzeba czekać miesiącami - a mój ulubiony endokrynolog przyjmuje zapisy tylko na bieżący tydzień i świetnie to działa )
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
O właśnie, to byłby dobry pomysł - zapisy na sale na dany rok. Tak jest na pewno w Starej Oranzerii, bo tam chciałam wesele, ale koszty skutecznie mnie z tego wyleczyły. A tu trzeba rezerwować 2-3 lata wstecz. Ja pamiętam, jak we wrześniu dzwoniłam do Goscinca za Borem w Kielcach. Pytam o rok 2020, a Pan mi mówi, że on najwcześniej to ma na 2022 i to w zimę

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka



Tak jakby to tylko przy weselach tak było. Na komunię też są sale zaklepywane na dwa lata wcześniej. Na urodziny u mnie rodzina/znajomi też zaklepują salę co najmniej rok wcześniej.


A właściciel biznesu musiałby być skończonym kretynem, żeby świadomie rezygnować z pewnych klientów, dla widzi mi się jakichś oburzonych kobiet, które nie chcą zaakceptować jak działa rynek


Nie rozumiem, dlaczego planowanie długoterminowe tak was boli. Wolę wiedzieć wcześniej kiedy muszę mieć czas na coś, a nie zapisywać się do lekarza z tygodnia na tydzień (co raczej skutkuje wiszeniem na telefonie i modleniem się o dodzwonienie, żeby się zapisać, albo staniem w kolejce, patrząc na moje dotychczasowe doświadczenia związane z tak krótkimi zapisami).
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 11:20   #602
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Wrzuciłam moje zaproszenia na grupę na fb, dowiedziałam się, że wyglądają jak ulotka domu publicznego

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Pokaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 11:22   #603
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez BlueSky14 Pokaż wiadomość
Pokaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kilka postów wyżej są

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 11:38   #604
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, dlaczego planowanie długoterminowe tak was boli. Wolę wiedzieć wcześniej kiedy muszę mieć czas na coś, a nie zapisywać się do lekarza z tygodnia na tydzień (co raczej skutkuje wiszeniem na telefonie i modleniem się o dodzwonienie, żeby się zapisać, albo staniem w kolejce, patrząc na moje dotychczasowe doświadczenia związane z tak krótkimi zapisami).
Nie boli mnie - póki jest wyborem. Nie podoba mi się robienie z tego absolutnej konieczności, po prostu.
Może to kwestia innego postrzegania "planowania długoterminowego". Dla mnie pół roku czy rok to już kategoria "długoterminowe".
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 11:39   #605
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Tak jakby to tylko przy weselach tak było. Na komunię też są sale zaklepywane na dwa lata wcześniej. Na urodziny u mnie rodzina/znajomi też zaklepują salę co najmniej rok wcześniej.


A właściciel biznesu musiałby być skończonym kretynem, żeby świadomie rezygnować z pewnych klientów, dla widzi mi się jakichś oburzonych kobiet, które nie chcą zaakceptować jak działa rynek


Nie rozumiem, dlaczego planowanie długoterminowe tak was boli. Wolę wiedzieć wcześniej kiedy muszę mieć czas na coś, a nie zapisywać się do lekarza z tygodnia na tydzień (co raczej skutkuje wiszeniem na telefonie i modleniem się o dodzwonienie, żeby się zapisać, albo staniem w kolejce, patrząc na moje dotychczasowe doświadczenia związane z tak krótkimi zapisami).
Ja jak byłam oglądać jedną salę to facet pokazał mi że mają terminy na komunię 6 lat do przodu zarezerwowane i faktycznie tak było !
A Wy się dziwicie że sala na wesele 2 lata do przodu, dla mnie to nie jest długo i można się na spokojnie do tego przygotować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 11:50   #606
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
Ja jak byłam oglądać jedną salę to facet pokazał mi że mają terminy na komunię 6 lat do przodu zarezerwowane i faktycznie tak było !
...jeszcze trochę i będą tuż po urodzeniu albo w ogóle tuż po pozytywnym teście ciążowym rezerwować

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
A Wy się dziwicie że sala na wesele 2 lata do przodu, dla mnie to nie jest długo i można się na spokojnie do tego przygotować
Przy spojrzeniu na rynek - niekoniecznie mnie dziwi. W zestawieniu z tym, że znam sporo osób, które brały ślub po tych dwóch latach znajomości czy nawet wcześniej - dziwi bardzo. I nie, nikt nie ustalał terminu wesela na pierwszej randce
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 11:58   #607
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Oj, ale kwestia pójścia do komunii jest dość pewną sprawą, wystarczy spełnić proste wymogi, dlatego jest założenie, że ta komunia się odbędzie.
Ale być pewnym, że będzie się w tym samym związku za 5-6 lat? To jakieś 33% szans raptem Mnóstwo by było odwołań.
Nawet nam manager sali podczas spotkania mówił, że mają coraz więcej rezygnacji z sal, bo pary się rozchodzą przed ślubem, a zaklepanie było raptem rok temu. Ale to dotyczyło przede wszystkim młodziutkich osób, poniżej 25 lat.

No i kwestia tych długich terminów jest bardzo zależna od regionu - już pisałam, że co chodziłam i pytałam u siebie w czerwcu, to mieli kilka wolnych sobót w okresie maj-wrzesień 2020 we wszystkich odwiedzanych przeze mnie salach. Nic tylko wybierać i zaklepywać.
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2020-01-02 o 12:01
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-02, 12:08   #608
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

U mnie jest naprawdę mało sal wartych uwagi i w tych salach są terminy 2 lata i dalej, w takich szczerze mówiąc średnich to i się na już znajdzie termin ale jak widać coś te sale rozdziela że jedna chce pełno osób bo jest świetna a druga prawie nikt bo dziadowska niestety... No a 2 lata nam odpowiadały właśnie jak dziewczyny mówią żeby sobie odłożyć pieniądze bo oprócz odkładania żyć też trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 12:12   #609
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
U mnie jest naprawdę mało sal wartych uwagi i w tych salach są terminy 2 lata i dalej, w takich szczerze mówiąc średnich to i się na już znajdzie termin ale jak widać coś te sale rozdziela że jedna chce pełno osób bo jest świetna a druga prawie nikt bo dziadowska niestety... No a 2 lata nam odpowiadały właśnie jak dziewczyny mówią żeby sobie odłożyć pieniądze bo oprócz odkładania żyć też trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jak jest mało dobrych sal, to super nisza i pomysł na biznes
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 12:21   #610
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Nie boli mnie - póki jest wyborem. Nie podoba mi się robienie z tego absolutnej konieczności, po prostu.
Może to kwestia innego postrzegania "planowania długoterminowego". Dla mnie pół roku czy rok to już kategoria "długoterminowe".
Z tego co mnie uczono, planowanie długoterminowe jest na 2-5 lat, nie na pół roku.

I jest wyborem. Są sale, które mają wolne terminy nawet na kilka miesięcy przed. Nie ma nigdzie ogólnego nakazu zapisów kilka lat do przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 12:48   #611
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja naprawdę nie rozumiem, w czym problem.
Rezerwowanie sali na dwa lata przed to nie jest żaden przymus. Można skorzystać z odstąpionego przez inną parę terminu czy ostatniego, który został właścicielom, można zarezerwować salę na piątek lub zimą. Sama brałam to pod uwagę! Ale DOBROWOLNIE i ŚWIADOMIE postanowiliśmy poczekać kilka miesięcy dłużej.
Dla właściciela to świetny biznes, bo jak się uda sprzedać termin po rezygnacji, to jeszcze są kilka tysięcy do przodu. Ciekawe, jakbyście robiły, gdybyście miały swoje sale. Rynek wszystko by zweryfikował.
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-02, 14:44   #612
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Dziewczyny jak rozmawiam ze znajomymi to mówią, że najważniejsze na weselu jest dobre jedzenie i muzyka.
Myślę, że gościom sala weselna nie robi aż tak wielkiej różnicy podobnie jak dekoracje na sali albo strój panny młodej. Nie oszukujmy się, ale to my same wyobrażamy sobie, że goście dojrzą wszystkie niedociągnięcia.
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 15:16   #613
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak rozmawiam ze znajomymi to mówią, że najważniejsze na weselu jest dobre jedzenie i muzyka.
Myślę, że gościom sala weselna nie robi aż tak wielkiej różnicy podobnie jak dekoracje na sali albo strój panny młodej. Nie oszukujmy się, ale to my same wyobrażamy sobie, że goście dojrzą wszystkie niedociągnięcia.
Tylko na całość odbioru sali składa się także jedzenie, bo jakby nie patrzeć to oni to organizują i w tym też kontekście chodziło mi że jest dobra sala albo średnia, plus dojazd, miejsce, klimatyzacja, jakie płytki czy parkiet, czy ścisk czy przestronna, możliwości z oświetleniu i układzie stołów itp itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 15:18   #614
tulipan1994
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13 053
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak rozmawiam ze znajomymi to mówią, że najważniejsze na weselu jest dobre jedzenie i muzyka.
Myślę, że gościom sala weselna nie robi aż tak wielkiej różnicy podobnie jak dekoracje na sali albo strój panny młodej. Nie oszukujmy się, ale to my same wyobrażamy sobie, że goście dojrzą wszystkie niedociągnięcia.
Tylko, że w wielu przypadkach sala=jedzenie
tulipan1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 15:26   #615
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tulipan1994 Pokaż wiadomość
Tylko, że w wielu przypadkach sala=jedzenie
No oczywiście, że tak. Czy ktoś wybierając salę patrzy na sam wygląd?
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 16:03   #616
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Szczęśliwego Nowego Roku kobiety!
Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a tak w ogóle bierzecie kamerzystę? Bo z tego co widzę coraz więcej osób wybiera tylko fotografa.
My zamówiliśmy kamerzystę, ale od razu zastrzegłam, że chcemy taki film w wersji minimalnej.
My tez zdecydowaliśmy sie tylko na fotografa. Mamy tez w pakiecie 15min filmik z najważniejszych momentów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 16:54   #617
olalaczynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 221
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
O właśnie, to byłby dobry pomysł - zapisy na sale na dany rok. Tak jest na pewno w Starej Oranzerii, bo tam chciałam wesele, ale koszty skutecznie mnie z tego wyleczyły. A tu trzeba rezerwować 2-3 lata wstecz. Ja pamiętam, jak we wrześniu dzwoniłam do Goscinca za Borem w Kielcach. Pytam o rok 2020, a Pan mi mówi, że on najwcześniej to ma na 2022 i to w zimę

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Gościniec za Borem jest najmodniejszą salą w okolicy, więc się nie dziwię.
Poza tym to sala mojego kolegi i wiem, że oni już nie chcieli robić rezerwacji a ludzie wydzwaniali i wręcz prosili się o rezerwację na 3 lata do przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalaczynska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 17:02   #618
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dlatego ja nie rozumiem planowania wesela 2-3-4 lata w przód xd bo to się ciągnie i ciągnie i co robić przez dwa lata, czy nawet 4?
My datę ślubu znaleźliśmy sobie dzień po zaręczynach- niemalże na równe 2 lata od oświadczyn, bez jednego dnia. Zależało mi na dacie poza rokiem szkolnym (jestem nauczycielką), żeby móc w spokoju wszystko zorganizować i móc się tym cieszyć.
Chcieliśmy także pocieszyć się swoim narzeczeństwem- bez rzucania się od razu w wir ślubnych przygotowań.

Szczerze mówiąc, kompletnie mi się te 2 lata nie ciągną Wręcz przeciwnie - mam wrażenie, że dzień za dniem uciekają w szaleńczym tempie. Codzienne życie, praca, obowiązki.
Rzadko kiedy mamy równocześnie wolne razem z tżtem, żeby móc razem gdzieś pojechać, pooglądać, załatwić.

Ja wolę poczekać na coś dłużej i móc wszystko na spokojnie pozałatwiać. Dla mnie to psychiczny komfort
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 17:48   #619
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Nie wiem - ja wszystko praktycznie ogarniam przez neta czy telefon, daje rade. Mam nadzieję, że u was też już coraz mniej do zrobienia
Dziś ZNOWU tz pojechał kupić garnitur, i cóż, nie kupił
Dzisiaj byliśmy w takim lokalnym sklepie z garniakami, ale pani totalnie nas zlała. W ogóle nie podeszła, nie zapytała czego szukamy, po prostu lazilismy po sklepie. Potem tz wziął kilka garniturów do przymierzalni, zero jakiekolwiek reakcji ze strony pani. Dopiero jak tz do niej poszedł, i zaczął o coś pytać, to nam odpowiadała, ale sama nic. Więc grzecznie spakowalismy się, podziekowalismy i wyszliśmy.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-02, 19:29   #620
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja starałam się jednak spotkać z usługodawcami, to wiele daje. Np. do oglądania wybraliśmy dwie sale. Jedną była faworytką, druga tak asekuracyjnie dla porównania. Teraz zgadnijcie, którą wybraliśmy po spotkaniu z właścicielami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 19:33   #621
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

U mnie dzisiaj równo 4 miesiące do ślubu
Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja mam pierścionek z Apartu i niestety po roku niezbyt intensywnego noszenia (bo moja była już praca na to nie pozwalała) wygląda nie za ciekawie po przyjrzeniu się :/ teraz będę nosić już na co dzień, ciekawe, jak będzie wyglądał. Obrączki na pewno odpadają. Zresztą w różnych miejscach trafiałam w Aparcie na tak niemiłą obsługę, chyba wyglądam na plebs.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj to prawda obsługa tragiczna, jak zapytałam o obrączki a pani pokazała ręką n gablotę obok nas i powiedziała "tam są" i nic wiecej.
Dopiero jak powiedziałamże widze i chcemy konkretne zobaczyć i poznać cenę to z łaską do nas podeszła.

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie też o 16 Umówimy się na konkretną godzinę w USC na pół roku przed ślubem
Jak się bierze ślub konkordatowy to na ile wcześniej nalezy się zgłosić do USC ??

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ciekawe, jaka pogoda będzie w sierpniu.
W zeszłym roku byłam na dwóch weselach w kwietniu i jednym w sierpniu, na sierpniowym było zimno, a na kwietniowych gorąco

Ja na swój majowy szykuję się i na upał, i na śnieg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się nastawiam na taki maj, czy ciepło czy zimno oby nie padało

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
To ja bym machnęła ręką i powiedziała, żeby sam to ogarniał w takim razie :-D
Ale u facetów jest prosto jeśli jest w miarę regularnej budowy. Moi znajomi wchodzi do sklepu i po godzinie doradztwa wychodzili obkupieni od góry do dołu w superdopasowane eleganckie ciuchy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja liczę że mój TŻ sam ogarnie swój wygląd, tzn zajmie się garniturem i całą resztą.
Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Witam w nowym naszym roku a ja rozkminia czy by od lipca się nie starać o dziecko i jak się uda to do ślubu w 3/4 miesiącu, i na podróż poślubna w 2 trymestrze a jak się w lipcu nie uda to poczekać już do października ale ja to beczka jestem to jak kiecke dobiore to ja na starcie pewnie już przytyje i kombinowanie.. Ah te dylematy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Dlatego wiem że miesiąc przed odpada, myślałam o lipcu bo jakby się udało to już by był 2 trymest ale za to boję się że przytyje i w kiecke nie wejdę a jakby się nie udało to bym już poczekala do października ale fakt mam jeszcze pół roku by nad tym pomyśleć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej poczekaj tak jak ci dziewczyny radzą. A co jak ciąża nie będzie przebiegać prawidłowo i np będziesz musiała leżeć lub będziesz się czuć fatalnie. Już tyle czasu wyczekałaś to te trzy miesiące też dasz radę

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a tak w ogóle bierzecie kamerzystę? Bo z tego co widzę coraz więcej osób wybiera tylko fotografa.
My zamówiliśmy kamerzystę, ale od razu zastrzegłam, że chcemy taki film w wersji minimalnej.
Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
A sesja plenerowa też będzie?
My póki co jeszcze się wahamy, ale raczej stanie na tym, że nie będziemy mieć.
My mamy tylko fotografa. Kamerzysty miało nie być, ale będziemy mieć nagranie z kościoła i początku na sali. I myśle że w ruch pójdą kamerki GoPro. Z naszym zapeałem to może na 10 rocznicę zmontujemy z tego ajkiś krótki filmik :brzyda l

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
U mnie jest naprawdę mało sal wartych uwagi i w tych salach są terminy 2 lata i dalej, w takich szczerze mówiąc średnich to i się na już znajdzie termin ale jak widać coś te sale rozdziela że jedna chce pełno osób bo jest świetna a druga prawie nikt bo dziadowska niestety... No a 2 lata nam odpowiadały właśnie jak dziewczyny mówią żeby sobie odłożyć pieniądze bo oprócz odkładania żyć też trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też jest mało sal spełniających moje wymogi. Tzn duża baza noclegowa, dobre jedzenie i samy mieście ( nie chce organizowac doatkowych dowozów)
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 19:40   #622
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angellka Pokaż wiadomość
Jak się bierze ślub konkordatowy to na ile wcześniej nalezy się zgłosić do USC ??
Między pół roku, a trzy miesiące przed.
Pół roku bo tyle jest ważny dokument, a trzy miesiące, bo wtedy trzeba u księdza protokół ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 20:13   #623
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Czy na rozdawanie zaproszeń ubieracie się jakoś szczególnie?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 20:16   #624
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angellka Pokaż wiadomość
Jak się bierze ślub konkordatowy to na ile wcześniej nalezy się zgłosić do USC ??
Nie wiem, jak to wygląda w przypadku ślubów konkordatowych- my bierzemy cywilny
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 20:17   #625
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy na rozdawanie zaproszeń ubieracie się jakoś szczególnie?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Yyyyy nie?
Jadę do samych swoich, bez nadęcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-02, 20:21   #626
Kladija
Raczkowanie
 
Avatar Kladija
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 214
GG do Kladija
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Czy na rozdawanie zaproszeń ubieracie się jakoś szczególnie?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ja jeżdżę w sukienkach/spódniczkach, a narzeczony w koszulach.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
"you're the only one that i'm ever gone need
baby you're the one, only one for me ! " <3

Kladija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 11:40   #627
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Przyszedł mi właśnie welon z ali. Za 7zł to chyba wybrzydzać nie będę i go ubiorę. I tak pewnie po kościele zdejmę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 12:12   #628
aniuska_90
Raczkowanie
 
Avatar aniuska_90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 423
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Przyszedł mi właśnie welon z ali. Za 7zł to chyba wybrzydzać nie będę i go ubiorę. I tak pewnie po kościele zdejmę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez zamowilam z ali za 27zl. Bardzo ladny w ogole niczym nie odstaje od salonowych za 300zl
__________________
"Brak perfekcji jest piękny, szaleństwo jest geniuszem i lepiej być absolutnie niedorzecznym niż absolutnie nudnym..."
aniuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 12:48   #629
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez aniuska_90 Pokaż wiadomość
Ja tez zamowilam z ali za 27zl. Bardzo ladny w ogole niczym nie odstaje od salonowych za 300zl
Mój też ładnie wykończony itp. tylko trochę sztywny.
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-03, 16:20   #630
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Tz kupił garnitur!
Ale nie zaklepalismy ślubu, bo...wchodzimy do USC, a tam wcale nie ma USC, pytamy Pana. Trzeba wyjść z budynku i iść do budynku obok. Ok. Idziemy. Na drzwiach kartka, że nie ma kierownika USC, więc trzeba iść do tego samego budynku, w którym byliśmy. Idziemy. Tam szukamy pokoju 21. Tam czekamy, przyjmuje nas pani, i mówi, że trzeba do pokoju 20. W pokoju 20 Pan gada przez telefon, więc czekamy. Pani z pokoju 21 bierze nas na rozmowę. Pan z 20 nadal gada przez telefon. Skończył. Pan nam mówi, że on ma teraz wpisać do kompa akt małżeństwa kogoś innego i on w ogóle nie wie jak ma od nas zebrać informacje, więc musi dzwonić do pani kierownik. Więc możemy poczekać godzinę, a potem wisieć na telefonie z Panią kierownik, więc kolejna godzina... To już stwierdziliamy, że poczekamy do piątku na Panią kierownik.
Masakra.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.