Peeling na zrogowaciałe łokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-27, 11:31   #1
dari84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 23
Smile

Peeling na zrogowaciałe łokcie


Witam,
Temat piszę w odniesieniu do mojego poprzedniego tematu napisanego jakiś czas temu, oto link https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=26053177

Przyjmowanie jodu w postaci Kelpu nie pomogło. Minął miesiąc, a efekt brudnych łokci nadal się utrzymuje. Dostałem odpowiedź od użytkownika gsk o peelingu, oto ona:

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Rób sobie peeling na łokcie przynajmniej raz w tygodniu. Możesz kupić w drogerii, w tym przypadku najlepiej gruboziarnisty, albo możesz zrobić sam z cukru i np. miodu albo chociażby żelu pod prysznic
ok 1 kopiastą łyżkę cukru na pół łyżki płynu i potrzeć papką troche łokcie i splukać.
Chciałbym spróbować peelingu, ale nie mam pojęcia jak do tego podejść, a opis wydaje mi się dosyć skomplikowany - jestem facetem i nie robiłem tego nigdy. Czy jesteście Panie mi w stanie wytłumaczyć jak przygotować samemu taki peeling oraz jaki peeling wybrać w drogerii ? Która z dwóch opcji jest bardziej efektywna ?

Mam 22 lata, a brudne łokcie jak i niedoczynność tarczycy (stąd przyjmowanie jodu) są ze mną od dziecka. Chciałbym zrobić porządek z łokciami, bo jest to niewątpliwie krępująca mnie rzecz.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
dari84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:20   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Peeling na zrogowaciałe łokcie

Nie ma tu nic skomplikowanego Bierzesz łyżkę cukru, mieszasz z niewielką ilością jakiegokolwiek żelu pod prysznic, albo nawet mydłem w płynie i tym przecierasz łokcie. Możesz też kupić gotowy peeling w sklepie, np. ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...la.html&next=1 albo ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ka.html&next=1. Możesz też zapytać panią ekspedientkę, na pewno doradzi Możesz też spróbować peelingu z kawy mielonej, najlepszy jest z takiej parzonej już. I tak samo: mieszasz takie fusy z żelem albo mydłem i przecierasz łokcie. Aha i nie zapomnij o nawilżeniu po wszystkim.
Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:33   #3
dari84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 23
Smile Dot.: Peeling na zrogowaciałe łokcie

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Nie ma tu nic skomplikowanego Bierzesz łyżkę cukru, mieszasz z niewielką ilością jakiegokolwiek żelu pod prysznic, albo nawet mydłem w płynie i tym przecierasz łokcie. Możesz też kupić gotowy peeling w sklepie, np. ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...la.html&next=1 albo ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ka.html&next=1. Możesz też zapytać panią ekspedientkę, na pewno doradzi Możesz też spróbować peelingu z kawy mielonej, najlepszy jest z takiej parzonej już. I tak samo: mieszasz takie fusy z żelem albo mydłem i przecierasz łokcie. Aha i nie zapomnij o nawilżeniu po wszystkim.
Mam nadzieję, że pomogłam
Dziękuje Ci Nynka za odpowiedź.

Co rozumiesz poprzez nawilżenie - spłukanie wodą ?

Jak długo należy mieć nałożony peeling na łokciach - czy, kiedy oraz czym go zmywać ?

Pozdrawiam.
dari84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:58   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Peeling na zrogowaciałe łokcie

Nakładasz peeling, pocierasz łokcie dłonią przez minutę- dwie, spłukujesz po tym wodą i nawilżasz, czyli smarujesz jakimś mazidłem, chociażby zwykłym kremem Nivea, możesz smarować też maścią z witaminą A, do kupienia w każdej aptece, koszt ok. 3 zł.
Pozdrawiam również.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:37   #5
dari84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 23
Dot.: Peeling na zrogowaciałe łokcie

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Nakładasz peeling, pocierasz łokcie dłonią przez minutę- dwie, spłukujesz po tym wodą i nawilżasz, czyli smarujesz jakimś mazidłem, chociażby zwykłym kremem Nivea, możesz smarować też maścią z witaminą A, do kupienia w każdej aptece, koszt ok. 3 zł.
Pozdrawiam również.

Dziękuje
dari84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.