Uczulenie na farbę i odrosty! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-20, 00:51   #1
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991

Uczulenie na farbę i odrosty!


Piszę tutaj po raz pierwszy, no i mam gigantyczny problem- moje włosy zawsze byly suche, sianowate i bardzo słabe, naturalnie koloru jasny blond. Na dodatek bardzo wolno rosły, nigdy nie udało mi się osiągnąc długości większej niż minimalnie za ramiona.
Młoda, głupia byłam, więc zaczęłam jak szalona zmieniać kolory włosów, od najaśniejszych blondów, przez czerwienie, fiolety i czerń, kilka razy przechodziłam z czerni do blondu.
Każde farbowanie/rozjasnianie znosiłam średnio, masa włosów leciała, od rozjaśniania często lekkiej wysypki dostawałam.
Oczywiście nigdy nie robiłam słynnej próby alergicznej, po bo co, skoro tyle razy farbowałam i było ok
Po urodzeniu dziecka, kilka używanych przeze mnie wcześniej kosmetyków, zaczęło mnie uczulać.

Postanowiłam wrócić do czerni, z bardzo jasnego blondu. Po pierwszym farbowaniu, głowa swędziała mnie przez tydzień i miałam wysypkę, ale obwiniłam za to nowy szampon.

Przyszła pora na zafarbowanie odrostów, w czasie farbowania nic nie zapowiadało tragedii- później musiałam walczyć z zbijającymi się błyskawicznie w kołtuny włosami, były dni że wyjac rozplątywałam je obsmarowane maską, pod strumieniem wody, bo inaczej się nie dało. Oceniam że straciłam spokojnie połowę włosów, wszędzie tam gdzie dotykały włosy miałam rany, które nie chciały się zagoić przez kolejne 2 miesiące.

I od tego momentu powiedziałam farbom stanowcze zdecydowane NIE, już nigdy nie położe sobie farby na włosy, niestety tutaj pojawia się problem:
JASNY ODROST. Na razie nie jest wielki, całe 2 cm (przez 4 miesiące....), ale już zaczyna wyglądać strasznie! Znacie jakieś naturalne sposoby na rozjaśnienie farbowanych włosów, ale tak, żebym nie straciła reszty?


Z tego wszystkiego wynikła jedna jedyna dobra rzecz- zainteresowałam się w końcu moimi włosami, od miesiąca smaruje olejami, kremami, maskami i innymi cudami, zaczęłam mierzyć włosy i nawet motywacyjnego bloga założyłam http://dzikawozkowa.blogspot.com/

Troszkę zdjęć obrazujących sytuację:


Edytowane przez lilith691
Czas edycji: 2012-12-20 o 01:05
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 02:17   #2
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

może moczenie włosów w cytrynce ? Ale jeżeli swoje włosy masz faktycznie blond to nie wiem czy nie będziesz musiała ścinać. Ja nie farbuję od września 2011
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 02:27   #3
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

Ze ścinaniem sie licze, ale najbardziej boje sie tego momentu jak te odrosty będą miały kilka centymetrów, nie chciałabym się na "łyso" obcinać.

A cytryna nie przesuszyłabym mi doszczętnie włosów?

Wiem że rumianek ładnie działa, ale tylko na włosy blond, wiec nie mam juz zielonego pojęcia co zrobić żeby te odrosty sie tak w oczy nie rzucały.
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 08:51   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

Cytryna i zioła wysuszają, a efekt po nich jest widoczny na naturalnych włosach, więc jeśli użyłabyś którejś z metod naturalnych, to lekko rozjaśniłby się co najwyżej odrost. Czarna farba jest nie do ruszenia i żadne domowe metody jej nie rozjaśnią. Pozostaje dekoloryzacja, ale rozumiem, że tego nie chcesz, albo farbowanie dalej na ciemno, tylko że henną. No i chodzenie ze skunksem, ale tu trzeba sporego samozaparcia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 10:03   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

ZADNE naturalne sposoby NIE rozjasnia farbowanej czerni. Nie ludz sie.
Sama mialam jasniutkie odrosty, a schodzilam z farbowanej czerni - po kilku miesiacach wygladalam tak, jakbm lysiala. Tragedia. Ale czekalam cierpliwie, wlosy odrosly, gdy mialam srednio 3-5 cm, scielam cern.
Nigdy wiecej czerni!

Powtarzam - zadne naturalne sposoby nie rozjasnia czerni. Nawet jesli zrobisz na wpol "chemiczna" kapiel rozjasniajaca, to najwyzej rozjasnisz o pol tonu, moze o ton, ale I tak kontrast miedzy ciemnym brazem a twoim jasnym kolorem bedzie ogromny.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 10:24   #6
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

To co opisujesz nie wygląda na uczulenie, bardziej bardzo mocne podrażnienie.

Na czerń możesz ewentualnie nałożyć dekoloryzator, tj. ściągacz sztucznego barwnika, np. Color Peel (Renee Blanche). Są jeszcze inne, możesz zobaczyć w wątku o dekoloryzacji. To są preparaty, które nie zawierają rozjaśniacza. Nieco wysuszają włosy, za to mnie mają raczej złego wpływu na skórę. Potwornie śmierdzą siarką, więc lepiej nie nakładać ich w tygodniu, w którym planuje się większe wyjście, tak na wszelki wypadek. Jednak po dekoloryzacji powinno się nałożyć jaśniejszą farbę (szczegóły w wątku o dekoloryzacji, nie wiem, czy nie musi być to farba rozjaśniająca), ale wtedy nie będziesz jej nakładała przy skórze głowy przecież.

U mnie dodatkowo ten preparat całkowicie wyeliminował wypadanie włosów na jakiś czas. Zabieg powtórzyłam w sumie trzy razy, by uzyskać pożądany efekt (kolor ściąga się tylko do pewnego stopnia), a później włosy nieco ściemniały, później się zdecydowałam na kąpiel rozjaśniającą. Minus- te ściągacze koloru są droższe, niż farba czy rozjaśniacz, a efekt jest raczej delikatny... Ja z dosyć ciemnego brązu (mniej-więcej poziom 3) zeszłam do jasnego blondu (poziom 8, ciemne farby zaczęłam nakładać na mocno rozjaśnione wcześniej włosy), po czym włosy mi ściemniały do średniego-ciemnego blondu. Miały odcień miedziano-złocisty, trochę jak po rozjaśniaczu (ale były w dobrej kondycji).
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 13:59   #7
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

Dzięki zaz wszystkie rady!

Henny właśnie nie mogę używać, bo też mam podrażnienia po niej i strasznie mi włosy przesuszyła, ale przyznam szczerze, że nie pamietam nawet co to było, to czego wteddy użyłam.

Jeszcze jedno- dekoloryzator zrobiłby mi coś z odrostami? Tez zostałyby odbarwione?

Jak na razie chyba zaczynam się przygotowywać psychicznie na wygląd w stylu skunksa, zachciało mi się kurde farbowania na kolor zupełnie przeciwny do naturalnego.

I oczywiście jak do tej pory dośc szybko płowiał mi kolor, tak teraz trzyma się bardzo dzielnie.

A obciąc się boję- przy tej oszałamiającej ilości włosów, która mi została, z krótkimi wyglądałabym jak łysa.

Edytowane przez lilith691
Czas edycji: 2012-12-20 o 14:02
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 18:34   #8
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Dzięki zaz wszystkie rady!

Henny właśnie nie mogę używać, bo też mam podrażnienia po niej i strasznie mi włosy przesuszyła, ale przyznam szczerze, że nie pamietam nawet co to było, to czego wteddy użyłam.

Jeszcze jedno- dekoloryzator zrobiłby mi coś z odrostami? Tez zostałyby odbarwione?

Jak na razie chyba zaczynam się przygotowywać psychicznie na wygląd w stylu skunksa, zachciało mi się kurde farbowania na kolor zupełnie przeciwny do naturalnego.

I oczywiście jak do tej pory dośc szybko płowiał mi kolor, tak teraz trzyma się bardzo dzielnie.

A obciąc się boję- przy tej oszałamiającej ilości włosów, która mi została, z krótkimi wyglądałabym jak łysa.
Nie, prawdziwy ściągacz koloru rusza tylko sztuczny barwnik, odrost zostawi bez zmian. Tylko czasami pod nazwą dekoloryzator kryje się rozjaśniacz, a on już rozjaśnia wszystko- włosy naturalne i farbowane.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 19:30   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

Ale zalezy, co miala pod tym sztucznym kolorem, bo farbowala wlosy nie jeden raz.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 08:21   #10
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

Ja na twoim miejscu stopniowo doprowadziła naturalnego koloru, ścinając czarny - jak już odrost pojawi się na jakieś 5 cm możesz zrobić kąpiel rozjaśniającą lub dekoloryzacje,- potem delikatne tonowanie, dobra fryzjerka zrobi ci tak żeby nie dotykać skóry głowy - potem już stopniowe ścinanie włosów.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-12-22 o 08:23
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 09:43   #11
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

Dzięki wam wszystkie za rady!

Poczytałam i stwierdzam że dekoloryzatora to ja się jednak troszkę boję, jednak jest to dośc inwazyjne, a mi na głowie naprawdę zostały 3 włosy na krzyż. Doszłam do wniosku, że lepiej mieć fryzurkę na skunksa, niż być łysa

Jak odrosną mi na tyle, że uda się.

A pod czarną farbą, mam wszystkie kolory tęczy, jak już pisałam, rozjaśniałam i farbowałam na wszystkie możliwe kolory
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 15:09   #12
weronka19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 630
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

To nie porada, ale trzymam kciuki za Ciebie żebyś wytrwała w zapuszczaniu i żeby odrosły Ci nowe, gęste i zdrowe włosy kiedyś schodziłam z czerni, ale do średniego brązu, teraz schodzę dla odmiany z wypłowiałego rudego do naturalnych. Wiem, że jak ma się jasne włosy to jest dużo trudniej, ale będę wierzyć, że się uda
__________________
Dbam o włosy od: 25 I 2012
Olejowanie od: 27 II 2012
Drożdże (III) od: 8 maja 2013
Zapuszczam naturalne, zdrowe włosy
weronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 15:21   #13
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

zerknij jeszcze na farby Delicato Biokap, może tobie będa pasować.
powodzenia
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 13:08   #14
amadax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 34
Dot.: Uczulenie na farbę i odrosty!

wypróbuj henny do włosów jest naturalna
amadax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.